Mechanická nebo klasická klávesnice (Logitech G613) ?

Vše ostatní - tiskárny, skenery, zdroje, klávesnice, myši, herní zařízení, skříně a další.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
dexter27
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. zář 2017

Mechanická nebo klasická klávesnice (Logitech G613) ?

Příspěvek od dexter27 »

Ahoj, přemýšlím o mechanické bezdrátové klávesnici přesně Logitech G613 ? Má někdo zkušeností s tímto typem klávesnic ? nejsou moc hlučné ? A je reakce opravdu o tolik rychlejší ( ve hrách) ? Díky


https://www.alza.cz/logitech-g613-cz-d5133419.htm
jagoda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2012
Bydliště: Bratislava

Re: Mechanická nebo klasická klávesnice (Logitech G613) ?

Příspěvek od jagoda »

inu ako mechanicku by som uz nechcel, mam steelseries 6gv2,
zatial 2 roky bezproblemoveho chodu...
su mierne hlucnejsie, zalezi od snimacov, ale nic extra...
a v hrach to je omnoho lepsie, rychlejsie to reaguje a mozes stlacit viac klaves naraz...
i7 2600k / 16GB DDR3 / GTX760
dexter27
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. zář 2017

Re: Mechanická nebo klasická klávesnice (Logitech G613) ?

Příspěvek od dexter27 »

jagoda píše:inu ako mechanicku by som uz nechcel, mam steelseries 6gv2,
zatial 2 roky bezproblemoveho chodu...
su mierne hlucnejsie, zalezi od snimacov, ale nic extra...
a v hrach to je omnoho lepsie, rychlejsie to reaguje a mozes stlacit viac klaves naraz...
Díky za info a jak je to s běžným psaním word atd. Píše se na ni dobře ? díky
kupco
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. dub 2006
Bydliště: Praha

Re: Mechanická nebo klasická klávesnice (Logitech G613) ?

Příspěvek od kupco »

Ja som pred casom presiel z X4 na Logitech G810 (rovnake Romer-G spinace ako v G613). V praci mam este stale Sidewinder X4 a musim povedat, ze je krute prechadzat z mechanickej klavesnice spat na membranovku. Romer-G spinace su skvele, trvalo mi chvilocku si na ne zvyknut, ale teraz mi maximalne vyhovuju. Ci pri hrani alebo pisani, je to, aspon pre mna, obrovsky posun kupredu. Za mna odporucam.
CPU: Intel Core i7-13700K, CPU cooler: Noctua NH-D15S chromax.black, GPU: GAINWARD GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI, RAM: Kingston FURY 32GB KIT DDR5 6400MHz CL32, SSD: Crucial P5 Plus 2TB, CASE: Fractal Design Torrent Compact White TG Clear, PSU: ASUS ROG STRIX 1000W GOLD, LCD: ASUS 27" PG279Q, KB: Corsair K70 Cherry Brown, MOUSE: Logitech G502 Proteus Spectrum, NTB: ASUS Zephyrus G14 (RTX2060),
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Mechanická nebo klasická klávesnice (Logitech G613) ?

Příspěvek od Bez_n1ck »

Taky mám doma G910 (stejné Romer-G) a v práci mám původní G15new a je to fakt opruz :( Chtělo by to, aby Logitech vydal nějakou levnější verzi s Romer-G, která by ale ještě měla nějaké funkcionality navíc (média, makro klávesy).
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
PMC
Nováček
Nováček
Registrován: 21. led 2018

Re: Mechanická nebo klasická klávesnice (Logitech G613) ?

Příspěvek od PMC »

Přešel jsem na mechanickou klávesnici před rokem a jak tu již někdo psal, jinou než mechanickou už bych nekoupil. Mladá má klasiku a když k jejímu PC sednu je to dost poznat :)
ThomasVT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2006
Bydliště: Jih

Re: Mechanická nebo klasická klávesnice (Logitech G613) ?

Příspěvek od ThomasVT »

Klávesnici co máš ve výběru hodnotit nemůžu, ale před cca měsícem, jsem pořídil svoji první mechanickou klásvecnici a to konkrétně CoolerMaster Masterkeys PRO L, taky bych jí jen doporučil, mám spínače Cherry MX Brown, nezkoušel jsem ani žádný jiný, jen v elektru pro zajímavost jsem zkoušel už nevím typ, ale byla to mechanická od logitechu klávesnice, spínače šly mačkat znatelně snadnějc než na tom coolermasteru (ale to bude souviset s tím, že to jsou ty MX browny - u těch je třeba krapet víc máčknout než třeba red - který jsou víc přírovnávaný k romerům)

Určitě bych doporučil mechaniku oproti membránový, hned máš lepší pocit z jakýkoliv práci na PC, určitě bych vyzdvyhnul zpracování klávesnice (váha mě dost překvapila) a u toho coolermasteru i podsvícení, do teď jsem klávesnici s podsvícením neměl a je to opravdu super věc, co se týče otázky rychlosti oproti běžný klávesnici ve hrách, to nevím posoudit můžu jen hry typu WOT nebo RPGčka, kde poznat neni rozdíl žádnej, ale myslím si, že pokud nehraješ na profi úrovni hry kde je input tlačítek kriticky důležitej (třeba FPS hry), nečekal bych znatelný rozdíly oproti normální klávesnici, může to bejt znatelný u profi úrovně shooter her, kde milisekundy hrajou roli atp.

Rada pro koupi by asi byla jít do elektra a vyzkoušet si tlačítka "na živo" pokud ti budou sedět a máš finance na to jí koupit, bral bych mechanickou.

Na druhou stranu, žít jde i s membránovou podle mýho, v práci každej den 8 hodin pracuju s klasickou membránovkou za pár stovek od geniusu a nijak netrpim, do teď jsem je používal určitě 15 let a nikdy s tim nebyl problém, spíš jsem si chtěl udělat radost a zkusit něco jinýho

Přeju šťastnej výběr.
Ryzen 5 1600@default,ASUS Expedition GTX 1050Ti 4GB@default, 2x8GB Kingston HyperX 3200MHz,ASUS RoG Strix B350-F, Samsung 850 SSD 250GB, Seasonic Focus plus GOLD 550W
dexter27
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. zář 2017

Re: Mechanická nebo klasická klávesnice (Logitech G613) ?

Příspěvek od dexter27 »

Tak jsem si koupil G910 je sice s kabelem ale to ani tak nevadí. Rozdíl zde opravdu je a je super :)
Není ani tak hlučný jak jsem čekal a programovatelné osvětlení je super, dá se přiřadit barvu jakékoliv klávese zvlášť nebo vybírat z jednolivých režimů. Reakce ve hrách jsou opravdu znatelnější oproti klasické klávesnici.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“