Forza Horizon 3

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Ptolemaya
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. kvě 2013
Bydliště: Praha

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od Ptolemaya »

Neni tu nahodou nekdo koho hra na pc prestala bavit a prodal by za rozumny peniz ucet? Nebo nekdo kdo by se o nej za uplatu podelil?
cmoud4k
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2011
Bydliště: Hradčovice(okolí Uherskeho brodu)

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od cmoud4k »

Zdarec nevíte čím to může být že zapnu hru zobrazí se zapínání hry v okně a nejednou to samo spadne?? den predtim jsem hral a v klidu
AMD RYZEN 7950X Gigabyte X670 Aorus AX 2x32GB 5200MHZ DDR5 cl40, RTX4090 Msi trio 24gb/Corsair HX1200
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od blaho »

mne to robilo s Avastom , presiel som na Winwows defender a OK
eman07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. led 2009
Bydliště: Zlínsko

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od eman07 »

Ahoj, nevíte o nějaké stránce či odkazu,kde by byly různé nejlepší setupy aut pro konkrétní třídu? Někteří borci mají auta tak udělané, že jim jedou jak blázen a zároveň i sedí v zatáčkách.A já se snažím jak chci a zkouším různé motorizace,tak to na ně prostě nestačí.
Ryzen 5 3600,gtx MSI 1080 Sea Hawk X,GSKILL 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16,gigabyte b450m s2h, ADATA XPG SX8200 Pro SSD 512GB,win 10
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od blaho »

Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od Krteq »

FH3 právě dostalo patch s CPU optimalizacemi s lepším rozložením vláken atd.

Podle reportů je teď FH3 míň "CPU heavy" :)
PC Update Improvements

Alongside the release of the Forza Horizon 3 Hot Wheels expansion we are pleased to announce numerous critical improvements included in the Windows 10 PC version of the game. These improvements are included in today’s automatic update, and do not require the Hot Wheels expansion to take advantage of.

Expanded Driving Wheel Support

With the most recent update of Windows 10, Windows Creators Edition, we have expanded our list of officially supported steering wheels for PC. The full list of newly supported wheels:

· Logitech Driving Force GT
· Logitech MOMO Force Feedback Racing Wheel
· Logitech G920
· Logitech G29
· Logitech G25
· Logitech G27
· Fanatec ClubSport Wheel Base V1
· Fanatec CSV2
· Fanatec CSR
· Thrustmaster TS-PC
· Thrustmaster T150
· Thrustmaster T500 RS
· Thrustmaster TMX V1
· Thrustmaster TMX V2
· Thrustmaster T300RS
· Thrustmaster TX 458 Edition
· Thrustmaster TX 599 Edition
· Thrustmaster TX Leather Edition
· Thrustmaster TX F1 Edition
· Thrustmaster TX GTE Edition
· Thrustmaster RGT

Improved CPU Performance

We have observed that a large portion of players are CPU limited when trying to run Forza Horizon 3 at high frame rates, including locked 60 FPS and unlocked. By analyzing telemetry, we have developed targeted optimizations for this group of affected players by increasing the number of concurrent threads used by the render architecture. We have taken further advantage of DX12 capabilities to allow the visuals to be processed out of order during the frame, in order to reduce synchronization stalls and decrease CPU execution duration. These changes result in a significant CPU performance gain on High or Ultra settings when running on PCs of Recommended spec or better.

Updated Thread Model

We have updated our threading affinity model to make better use of all available cores. Along with this change, we have added a new graphics option to disable the new model, should you prefer. This option can be found in the Video Settings menu under “Threaded Optimization”.

More Graphical Options

We have also added some additional graphical options to improve framerate for those playing on lower specification PCs. These include:

· Dynamic Geometry Quality now has a Very Low option
· World Car Level of Detail now has a Very Low option

These are combined with some existing options to create a new “Very Low” preset that can be used with dynamic optimization.

Additionally, all options have had their descriptions updated to include information on how each setting affects the CPU performance, GPU performance, and available VRAM, so that players can better understand the performance impact that tweaking each setting will have.
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od Paul »

Jo vypadá to že to i něco dělá, abych měl předtím 60 tak jsem musel jet high, teď to vypadá že půjde ultra.

Ještě by to chtělo zlevnit ty datadisky, litr za ně fakt dávat nehodlám.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od J X P »

U mne take velky posun.

Ultra detaily + 8xMSAA 60FPS bez propadu i v tech nejnarocnejsich oblastech.

Skoda, ze je to tak dlouho po vydani.

btw. datadisky se snad daji poridit v ramci Forza Horizon 3 Expansion Pass, coz mne vyslo na 600 Kc a zatim tam jsou obe rozsireni.

Jenze, mrkvosoft se snazi tlacit cenu az moc a to se mi vubec nelibi. :-)
---
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od Sobo »

Nestoji tedka Expansion pass nahodou litr?

Jinak o CPU optimalizaci jsem nevedel - otestuju. Prave na hlavni ulici v Surfer's Paradise mi to padalo i na 40-45FPS, takze jsem dost zvedavy.

Co ovsem na 100% neopravili jsou ty zasrana crashe. Vcera mi to spadlo 3x behem jedne hodiny - totalni sracka! Nechapu, jak neco takoveho mohlo projit jejich Q&A. S pocitacem nic neni, zadna jina hra nepada.

PS: Zonda R je slusne auto, ale kupodivu ma asi tak stejny grip jako Zonda C, coz je docela k smichu, ale asi by to jinak bylo moc OP (ehm, Regera...).
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
smht
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2013

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od smht »

Ptolemaya píše:Neni tu nahodou nekdo koho hra na pc prestala bavit a prodal by za rozumny peniz ucet? Nebo nekdo kdo by se o nej za uplatu podelil?

Ahoj ja to mam a hral som to snad 4x inak vobec,poslem ti sz
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od J X P »

Sobo píše:Nestoji tedka Expansion pass nahodou litr?
No, ja cenu ve storu nevidim, kupoval jsem to ve sleve uz pomerne davno.
Sobo píše:Jinak o CPU optimalizaci jsem nevedel - otestuju. Prave na hlavni ulici v Surfer's Paradise mi to padalo i na 40-45FPS, takze jsem dost zvedavy.
Tam jsem to take byl otestovat a FPS se nehnuly pod 60 na Ultra+. Toto se jim asi povedlo. 8-)
S padanim ovsem zadne potize aktualne nemam, ale co mi drive pomahalo, tak bylo snizeni "Static Geometry Quality" z High na Medium.
A pak jsem jeste zkousel vypnout zobrazovani uzivatelskych skinu na autech (je to nekde v nastaveni, ale nikoliv grafiky, mam dojem ze nekde v nastaveni UI). Hra mi pak uz vubec nepadala ani pri delsim hrani.
Naposledy upravil(a) J X P dne stř 10. kvě 2017, 11:17, celkem upraveno 1 x.
---
dzefo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. zář 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od dzefo »

mne hra nikdy nepadala ani na starsich patchoch
Intel core i9 13900KS Corsair iCUE H150i RGB ELITE Pamet:Kingston FURY 64 GB KIT DDR5 6 400 MHz CL32 Renegade MB:ASUS ROG MAXIMUS Z790 HERO VGA:ASUS TUF Gaming RTX 4090 OC Edition Hdd:Samsung 990 Pro + 2x Seagate SSHD 4TB 8GB SSD Zdroj CORSAIR RM1000 Monitor:Dell Alienware AW3821DW+Htc Vive Keyboard+mouse:Corsair K100 + iCUE NEXUS Logitech G502 Hero:Logitech G29 Driving Force Win 11 x64 Pro
cmoud4k
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2011
Bydliště: Hradčovice(okolí Uherskeho brodu)

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od cmoud4k »

Hra mě nikdy nepadala díky bohu, ale kope mě online nevím proč.Ale ve městě už konečně nejsou propady fps juchuuuuuu
AMD RYZEN 7950X Gigabyte X670 Aorus AX 2x32GB 5200MHZ DDR5 cl40, RTX4090 Msi trio 24gb/Corsair HX1200
vavron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2014
Bydliště: Brno

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od vavron »

FH3 včetně doplňků je teď na MS Store v akci. Např. Expansion pass na obě DLC slevněn z 999 na 299 Kč!
PC:MSI VELOX 100P AIRFLOW, B650 TOMAHAWK WIFI, 7800X3D, MSI MEG Coreliquid S360, Kingston FURY Renegade RGB 32GB @ 6000 MHz, MSI RTX 3090, MSI MEG Ai1300P PCIE5
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od Krteq »

Díky za tip, koupeno
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od Krteq »

Tak jsem se o víkendu konečně dostal k tomu to nainstalovat a jsem mile překvapen jak dobře to na mým stroji šlape :)

Skoro vše na max. krom stínů a dalších dvou nastavení a jen za deště to občas spadne cca o 5 snímků pod 60 FPS.

Zatím jsem se vyhnul hlavnímu "příběhu" a jen objevuju ostrov. Jízdní model celkem přijatelný, s vypnutými assisty docela challenge :D
vavron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2014
Bydliště: Brno

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od vavron »

Mě se to při maximálních detailech kouše v náročných scénách (déšť + jízda v rušném okolí + všichni protivníci předemnou) a taky když listuju nabídkou kol. Prostě to neumí pracovat s 8jádrem jak bych si představoval. Takže to mám shozeno na High a popravdě, je mi to úplně jedno. Jak píšeš, pokud vypneš nebo alespoň ponížíš asisty a naopak zvýšíš obtížnost konkurentů, je to docela sranda dostat se na první místo, takže sledovat detaily okolí fakt nestíhám. :lol:
"Příběh" jezdi, aby se ti odemkly jednotlivé disciplíny, ale taky stunty jako skoky, radary apod. Protože tak či tak to, cos už ve hře projel, budeš muset kvůli splnění všech věcí projet ještě několikrát :) Koupils jen základ nebo i s DLC? Já teď dohrávám Hot Wheels DLC a popravdě, Blizzard Mountain mě bavilo více. Hot Wheels je na mě až moc uzavřené, s většinou aut totiž jezdím spíše styl "rozevlátá záď" a to v úzkých uličkách moc dobře nejde..
PC:MSI VELOX 100P AIRFLOW, B650 TOMAHAWK WIFI, 7800X3D, MSI MEG Coreliquid S360, Kingston FURY Renegade RGB 32GB @ 6000 MHz, MSI RTX 3090, MSI MEG Ai1300P PCIE5
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od Zofrenko »

ja mam za posledny mesiac nahraté už cez 100 hodin, takže hej pridavam sa je to prijemne jazdenie.

na 1080ti to ide bez problemov na full detaily a 4k rozlišeni , a neklesne to pod 60 fps

aut je fakt hodne a velka zabava ich skúšat.. s kamošom sa dohodneme ,že si vytvoríme napr A750 vykonnostnu triedu každy podla seba, a potom závodime, alebo len na 5kilometrovej letiskovej drahe robime šprinty a pod. a stale skúšame niečo ine, stare muscle cars, stare bmw ferrari atd. vo dvojici je to asi najlepšie hrať + jednoznačne odporučam k tomu Gamepad z xbox one

Asistentov upravujem podla tipov aut čiže, chovanie aut mam nastavene na Simulacia stale

ak jazdim stare auta ktore nemali asistentov vypinam im ich, kludne aj ABS .. ale ak mam auto nove asistentov zapnem... každy podla chuti :)
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od Krteq »

vavron píše:"Příběh" jezdi, aby se ti odemkly jednotlivé disciplíny, ale taky stunty jako skoky, radary apod. Protože tak či tak to, cos už ve hře projel, budeš muset kvůli splnění všech věcí projet ještě několikrát :) Koupils jen základ nebo i s DLC? Já teď dohrávám Hot Wheels DLC a popravdě, Blizzard Mountain mě bavilo více. Hot Wheels je na mě až moc uzavřené, s většinou aut totiž jezdím spíše styl "rozevlátá záď" a to v úzkých uličkách moc dobře nejde..
Ok, zkusím se tím nějak prokousat :D

Koupil jsem to ve slevě i s Expansion Pass jak jsi na ni upozornil mezi svátky a víc mě teda láká Blizzard Mountain než Hot Wheels.

Ještě krapet bojuju s nastavením svýho starýho Logitech MOMO FF. Je to krapet výzva i přes to že je v podporovaných :/

//Tak se povedlo i doladění nastavení volantu... teď je to teprve paráda :)
vavron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2014
Bydliště: Brno

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od vavron »

Taky mě bavilo upravovat jednotlivá auta, hrát si s nastavením a tak. Pak ale zjistíš, že v onlinu na třídy C, B a A stejně potřebuješ nějakou "starou plečku", do které jde narvat V12 z Lamba a vytunit to přesně na limit dané třídy, jinak máš ny výhru dost malou šanci.

Osobně teda hraju na PS4 gamepadu. Volant jsem zkoušel Thrustmaster T300RS, ale není to ono. Pro mě je tohle arkáda, takže mi gamepad bohatě stačí.

Jinak mám nahráno 55 hodin, celkově dokončenou hru na 98 % a až dojedu HW DLC, půjdu sbírat všechny ty bilboardy a potobné ptákoviny. Tahle hra si u mě zaslouží mít dohrání na 100 %. :) Klidně si mě přidejte do přátel, jsem tam jako tady - Vavron (avatar stará 911 na oranžovém pozadí).
PC:MSI VELOX 100P AIRFLOW, B650 TOMAHAWK WIFI, 7800X3D, MSI MEG Coreliquid S360, Kingston FURY Renegade RGB 32GB @ 6000 MHz, MSI RTX 3090, MSI MEG Ai1300P PCIE5
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“