Do 14000kc na hry prosím

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Johny666
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2018

Re: Do 14000kc na hry prosím

Příspěvek od Johny666 »

Pro co byste se rozhodli Vy, mám to koupit po dílech, jak jsem ukazoval nebo mám ten z bazaru, kterej by měl asi i kvalitnější díly?
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Do 14000kc na hry prosím

Příspěvek od Atapi »

U toho bazoše dáš maximálně čtyřjádro core i7 (to je dneska na hry úplně v pohodě, časem to může být takový horší průměr), do AM4 desky dáš šestijádra a nejspíš i další generaci ryzenu, takže je to o něco lepší.

Já osobně budu kupovat PC taky, ale až vylezou desky od intelu a nový grafiky, taktovat už coffee lake nebudu vzhledem k tomu jak vysoký maj turbo. Co vzít je na tobě, já preferuju nový komponenty a záruku, než o něco lepší bazar, vyjimka jsou RAM a procesor, který se víceméně nekazej.
Obrázek
Johny666
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2018

Re: Do 14000kc na hry prosím

Příspěvek od Johny666 »

Díky moc. A tu AM4 desku, to je ta co mám v seznamu ASRock AB350 Pro4 - AMD B350? na tu budu moct dát ještě šestijádra? Já bych taky klidně počkal, ale už nemůžu a já zas do toho nechci vrážet peníze, chci si spíš užívat co nejdřív.
Jinak z toho seznamu, můžu to takto objednat?
Johny666
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2018

Re: Do 14000kc na hry prosím

Příspěvek od Johny666 »

Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Do 14000kc na hry prosím

Příspěvek od Atapi »

Tato možnost je shit.
Obrázek
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Do 14000kc na hry prosím

Příspěvek od Srandista »

Zober ten predchadzajuci bazarovy comp s G4560, upgradovat CPU, pripadne aj RAM v buducnsoti mozes. A za tie prachy, co do toho chces investovat uz stejne nic lepsie nevymyslis. Rozhodne nie nove a v dnesnej dobe, kedy je vykkonejsia GPU absolutne nedostupny artikel.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Johny666
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2018

Re: Do 14000kc na hry prosím

Příspěvek od Johny666 »

tak skladem je všechno, tak by problém nebyl
https://www.czc.cz/dub8kfc244ipo957ao746mjvgg/seznam
a k tomu vzít tady grafiku
https://graficke-karty.heureka.cz/asus- ... #c=skladem
Zas je pravda, že z czc budu mít aspon záruku na komponenty a další možnost co mohu mít je toto

https://pc.bazos.cz/inzerat/84778687/Po ... 060-pc.php

Tak vymyslel bych to co je v tom seznamu a možná mi to přijde i jako podobně cena/výkon, ale nevím, proto se ptám zkušených co se vyznají a Atapi psal, že do toho z bazosu dám max 4 jádra, za to do toho skladanýho i 6 jádra a i další generaci Ryzen.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Do 14000kc na hry prosím

Příspěvek od Srandista »

Lezne ty chces hrat hry. A tam je 4 jadro dneska absolutne nelimitujucim faktorom, zatial co vykonne GPU je presne to, co k serioznemu hraniu potrebujes. A 1060 je vykonom niekde uplne inde, ako 1050Ti, a tu dnes za rozumne peniaze ani nikde nemozes zohnat.

Co sa upgradebility tyka, je sice pekne ze mozes upgradovat, ale skutocne to planujes, ked uz dnes skladas uplne osekane zostavy za 10000 Kc?
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Johny666
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2018

Re: Do 14000kc na hry prosím

Příspěvek od Johny666 »

Ale tak 1060 je výkonovější, ale zas má jen pamět 3Gb, kdežto 1050Ti 4GB, tím pádem nebudu muset časem ubírat na detailech. A upgradovat jsem myslel tím, že třeba časem přihodím ram, vyměním grafiku, tak u čeho by to bylo když už lepší.
A taky hlavně z toho czc je to sice osekany, ale zahraju si a budu mit i záruku, i ram tam mám kvalitnější na vyšší frekvenci než ten v bazošu.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Do 14000kc na hry prosím

Příspěvek od Atapi »

No já to taky beru podle toho co psal, že to chce zas na pár let (což asi bude pravda, když poslední PC psal tuším 8 let že má). Taky jsem psal že 4jádro je dneska v pohodě na hry, ale teď se to může (stejně jako když přišly do mainstreamu čtyřjádra místo dvoujader) během 2-3 let razantně změnit. Když tam koupí časem i kdyby za ty 2 roky další generaci ryzenu se šesti jádrama a dvanácti vláknama, tak bude mít super komp a nemusí nic zásadně měnit.
Obrázek
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Do 14000kc na hry prosím

Příspěvek od spajdr »

Za ty penize se dnes vyplati koupit akorat tak Xbox One X :( za tech 14000,- dnes clovek koupi akorat tak grafickou kartu, kdyz je skladem...
Johny666
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2018

Re: Do 14000kc na hry prosím

Příspěvek od Johny666 »

Tak už objednáno a v pátek by měl dorazit. Tak všem moc děkuji za rady a typy. Super že jsou tu lidi jako Vy.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“