Elite: Dangerous

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

_boban
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2008

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od _boban »

cargo rack ti omezuje teoretickou jump range, protoze planovac trasy je povazuje za PLNY a pridava ti 8T hmotnosti navic.

jinak je to solidni sestava, jen si myslim ze s temi beamy dlouho strilet nebudes. brzo se prehrejou a pokud nebude mit tvuj cil dole stity, s temi multikanony ti to docela potrva nez je das dolu. Zkus tam dat burst lasery.

pro jednorazovy vylepseni delky skoku musis mit zaplacenej horizons, abys mohl pristavat na planetach. materialy potrebny k tomu vylepseni totiz najdes jen na planetach.

surface scanner urcite kup, pridava desitky procent k vydelku z objevenych a oskenovanych objektu.
dalsich 50% k vydelku mas pri prodeji objektu, ktery jsi oskenoval a prodal jako prvni.

ADS te bude asi stat vic nez 1M, mam pocit ze kdyz prodavas pouzity moduly ze to neprodavas za nakupkni cenu.

Pokud tedy resis finance, tak si na lod nestrkej zbrane, stity, cargoracky, a usetreny penize vraz do ADS a detailed surface scanneru. Potom sedni do lodi, nastav kurz 1000ly libovolnym smerem, nekoukej nalevo napravo a dokonci trasu. za hodku jsi tam a pak uz muzes koukat po hvezdach. NPC uz by te nemely otravovat. ja jsem si oblibil trasu vyletet 800 ly nad/pod galaktickej rovnik a potom resit smer kterym se vydam. na galaktickym rovniku je totiz nevic hvezd, u kterych se neda tankovat. uplne nejvydelecnejsi praxe je takova, ze doletis k nejaky oblasti s neutronovejma hvezdama a skenujes a skenujes... nepotrebujes ADS, protoze priletis rovnou k neutronovy hvezde, ale je to nuda. jestli te bude explorovani nudit, tak farmeni neutronovejch hvezd je nuda na druhou. jedinou utechou ti muze bejt cca 40k kreditu za hvezdu.

ale nejdulezitejsi poznamka samozrejme az na konec: zkoumani novych planet je nejmin vynosna cinnost v ED! vic i videlas i tezbou kovu :)
Naposledy upravil(a) _boban dne pon 11. led 2016, 10:06, celkem upraveno 1 x.
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od van Bellen »

Cargo Racku sa nechcem zbavit za ziadnu cenu.Niekedy sa da narazit na celkom zaujimave misie.Uz aj tych 19LY je parada oproti tomu,co mam teraz.
S tymi zbranimi sa len ucim (hru mam v podstate tyzden,nahodou som na nu narazil par hodin pred vyprsanim vianocnej akcie).Na forach ludia radili vacsinou tu kombinaciu,ktoru mam.Ale zatial som to neskusal.Bojom sa vacsinou vyhybam :)

//inak discovery scanner sa neda nastavit na klavesnici?hram s klavesnicou +mys.a dost mi vadi,ked scanujem,hned sa spusta palba.tak som jedine prehodil vsetky zbrane na do jednej fire group a scanner na do samotnej.
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od van Bellen »

Tak zbrane isto nevyhodim.Po tej skusenosti,ked som robil tu misiu za 650tis,ked ma skoro zostrelili..nechcel by som sa vratit z vyletu a pred stanicou prist o vsetko :)

Ono to je tazke sa rozhodnut,co v hre vlastne robit.Na tazenie treba este tie lasery a rafinerie.
_boban
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2008

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od _boban »

discovery scanner si musis nastavit na jedno z tlacitek strelby. ty si muzes v cockpitu nastavit nekolik moznosti jaky zbrane chces jakym tlacitkem spustit, jen si ted nedokazu vybavit jak se ten panel jmenuje, jsem v kanclu (system panel?).

A tlacitka strelby si samozrejme muzes v nastaveni tlacitek libovolne nastavit, jen je to silne neprakticky mit zbrane na klavesach :)
_boban
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2008

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od _boban »

jestli chces mit viceucelovou lod, tak v tom pripade je tvoje konfigurace ok. potom bych teda doporucil delat mise pro jednu frakci, po ziskani reputace ti budou davat lepsi mise.
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od van Bellen »

Trocha som si polepsil :)
Na Frame shift drive B4 uz nevysli peniaze,tak som kupil D4.Ale je este v ponuke C4 (+100tis).Ten by som si este mohol dovolit.Len nerozumiem,co je vlastne parameter Power Draw.Pre C4 je trocha horsi,aj hmotnost ma 10T oproti 4T.Na druhej strane ma dolet +3LY.Oplati sa to?

Neskor kupim este modul Maintenance (zatial este chcem robit aj prepravne misie) a scanner.Mozno aj Frame shift A4 s krasnym doskokom 24LY :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_boban
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2008

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od _boban »

power draw je mnozstvi energie, kterou si to bere z power plantu. pokud prezenes celkovej odber, vypnou se ti vsechny moduly. a pozor, zbrane si berou stavu az kdyz je vytasis. takze neni nic napinavejsiho nez kdyz na nekoho vytahnes lejzry a pohasne ti palubka, a na displeji vidis jen cas do kdy mas kyslik :mrgreen:

pokud planujes litat v obydlenejch oblastech, tak to asi nema az takovej vyznam. pokud bys chtel zkoumat vzdaleny oblasti s ridsim vyskytem hvezd, tak uz by to asi chtelo neco koupit . ale zkus zvazit jestli by nebyo lepsi koupit haulera nebo diamond back explorera, jsou to podstatne levnejsi alternativy aspu
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od van Bellen »

Raz sa mi stalo,ze doslo pavilo asi 100LS pred stanicou (strasny pocit).To som mal este sidewinder.Neskor som zistil,co je fuel scoop :)

Takze kupit lepsi power plant a Frameshift nechat ten D4?Planujem neskor kupit lepsiu lod.Len potrebujem seriozne zarabat napr aj mapovanim.
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od stylar »

no vidím máš tam dva Cargo Racky s capacitou 8 nebylo by lepší je oba prodat a koupit jeden s kapacitou 16 (jestli požaduješ) ono ušetříš jeden slot na nějaký modul, jinak ta Cobra je docela dobrá na začátek umí vlastně všechno, ale ten skok nic moc já ji mám se skokem 18 ly.
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od van Bellen »

S tym cargo rackom to bol dobry tip! Uz som skusal dokupit Maintenace modul,ale ukazuje malo energie.Chcelo by to lepsi Poweplant.

Co mas ine,ze mas 18LY? Nemas potom problemy s energiou pri boji?Nerad by som sa dostal do situacie,ako popisal Boban :)
_boban
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2008

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od _boban »

jinac nemusis mit ani specialni lod, nejmin jeden borec si to masti se sidewindrem :)

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=214222
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od stylar »

já to mám takto, ale nehrál sem to už asi měsíc tahle poslední úprava byla asi na těžení :-D co sem zkoušel, energie ok ještě docela rezerva
Obrázek
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od van Bellen »

Ty mas lepsi Frame Shift B4, zatial nic pre nas chudobnych :) Musim kupit taky Power plant ako mas ty a potom Maintanance modul.Dalsie postupne.

Boban: tak to radsej nie :)
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od J X P »

van Bellen píše:Cargo Racku sa nechcem zbavit za ziadnu cenu.Niekedy sa da narazit na celkom zaujimave misie.Uz aj tych 19LY je parada oproti tomu,co mam teraz.
S tymi zbranimi sa len ucim (hru mam v podstate tyzden,nahodou som na nu narazil par hodin pred vyprsanim vianocnej akcie).Na forach ludia radili vacsinou tu kombinaciu,ktoru mam.Ale zatial som to neskusal.Bojom sa vacsinou vyhybam :)

//inak discovery scanner sa neda nastavit na klavesnici?hram s klavesnicou +mys.a dost mi vadi,ked scanujem,hned sa spusta palba.tak som jedine prehodil vsetky zbrane na do jednej fire group a scanner na do samotnej.

Ja mam plne vybavenou Kobru, kam jde i neco nalozit, ale je primarne urcena na boj. Kvuli pristavani na planetach jsem ovsem musel prodat interdictor, ktery jsem ovsem stejne pouzival minimalne.

budiz to pro tebe urcita forma inspirace, kam az muzes s kobrou.

http://inara.cz/cmdr-fleet/41/15340
http://coriolis.io/outfit/cobra_mk_iii/ ... %20Moaning
---
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od van Bellen »

Tak sa mi podarilo nasetrit na ten drahy scanner.Este som dokupil dalsiu 16t palivovu nadrz (dokopy 32t paliva) a mal som dolet cca 235ly.Vybral som sa na vylet k orionu.Bolo to celkom zdlhave,vsetko skenovat.Oplatilo sa.Dokonca sa mi podarilo byt prvym objavitelom,to celkom potesilo :) Akurat ma mrzi,ze som nevidel to co som chcel.Horsehead nebula.Skusal som ist aj podla videi na youtube..tak neviem,ci nestacil 18ly skok,alebo som nieco proste urobil zle.Kazdopadne som zarobil za tento vylet cca 6mil.
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od J X P »

Na vystavu PAX FD pripravil novy skin pro Eagla, ktery rozdava zdarma pro navstevniky a sledujici Streamu.

Elite Dangerous Newsletter #109 - Free Paint Job - Elite at PAX South

Tak kdyby to nahodou nekomu uniklo, pak staci vyplnit herni prezdivku (bez CMDR), registrovany email a dostanete ho take zdarma.

Formular pro ziskani skinu


P.S. Heslo tam samozrejme nikam nepiste, to k pripsani neni nutne ;).
---
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od nou »

Hraje to tu este niekto? Nedavno som to tiez kupil a akurat si vylepsujem Diamondback Explorer a planujem vypravu na druhy koniec galaxie.
Ukuk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2012

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od Ukuk »

nou píše:Hraje to tu este niekto? Nedavno som to tiez kupil a akurat si vylepsujem Diamondback Explorer a planujem vypravu na druhy koniec galaxie.
Ja hraju,v Beagle Pointu sem byl ta cesta je silena a jeste silenejsi je cesta zpet...letel sem s Condou co skace 62Ly.Vetsina skoku do sagu byla pres neutronky, da se tam doskakat v pohodfe za jeden den.Od sagu je taky dost neutronek ale cim vic se blizis beaglu tim je jich min.Pred Beaglem asi 5k LY je oblast kde je hodne permit systemu a tezko se da planovat trasa.
MB: ASUS rog strix z370-h gaming CPU: Intel I5 8600k RAM:Adata 16gb kit ddr4 3000mhz cl16 xpg spectrix GPU:Sapphire Pulse RX5700XT HDD:WD 1TB Zdroj:Corsair Gaming Series 600W LCD: DELL U2412M SSD: Samsung 840 EVO 120GB
_boban
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2008

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od _boban »

občas si to ještě pustím a hledám elw a hmct. už asi dva roky lítám s jedním aspx, nedávno jsem si vypiloval surface scanner na dálku. jump range je pro mně zbytečnost, ještě jsem nebyl dál než na půl cesty ke colonii.

pouštím si k tomu nějakou ambientku ze spotify a letím nazdařbůh přes G/F stars. Zkoušel jsem kšeftovat s T9 - nuda. bojování mi moc nejde, náklady na rebuy byly mnohem vyšší než výnosy z bounty :)
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od nou »

Tak vcera som uskutocnil tu vypravu do Beagle point za 32,5 hodiny bez pouzitia neutron stars alebo FSD injection. https://imgur.com/a/70g3V
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“