Pomoc s výběrem chůvička

Vše ostatní - tiskárny, skenery, zdroje, klávesnice, myši, herní zařízení, skříně a další.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
kamilb
Nováček
Nováček
Registrován: 02. úno 2018

Pomoc s výběrem chůvička

Příspěvek od kamilb »

Dobrý den, byl jsem pověřen ženou, že mám vybrat nějakou chůvičku. Chce mít syna pod kontrolou když přes den spí. Já se ale v tom moc nevyznám. Nevyznám se v těch údajích, které to má mít. Dokázal by mi tu prosím někdo poradit s výběrem?
tnema
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2004
Bydliště: Pustiměř

Re: Pomoc s výběrem chůvička

Příspěvek od tnema »

Máme doma
AVENT SCD501
Přes 3 roky a funguje furt v poho. Tenkrát jsem nák googlil a dospěl k tomuto produktu že je oki. Celou dobu bez problému.
https://chuvicky.heureka.cz/philips-ave ... scd501-00/#
ntb lenovo i5/1660Ti
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Pomoc s výběrem chůvička

Příspěvek od Shaquille »

poohledl bych se po modelu s moznosti oboustranne komunikace, nekdy staci jen promluvit...
tnemou doporuceny Philips je v pohode, tak treba SCD506
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Durgroda
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. led 2014
Bydliště: České Budějovice

Re: Pomoc s výběrem chůvička

Příspěvek od Durgroda »

Ja koupil motorola mbp 50, kamera ma 3m kabel napajeni. Mam ji pridelanou na zdi ale ma i stojanek. Monitor ma na nabijeni 3m micro usb kabel, vydrzi bez napajeni cca 2hodiny minimalne. Takze se muze s monitorem chodit po byte. Ma nocni rezim. Ukolebavky. A da se po stisknuti tlacitka mluvit na mimino.
Jedinej minus ze je drazsi no. Ja dokoupil pak jeste bezdratovou kameru mbp 88 conect a mam ted pod dohledem postylku i pokojicek.
kamilb
Nováček
Nováček
Registrován: 02. úno 2018

Re: Pomoc s výběrem chůvička

Příspěvek od kamilb »

Díky za reakce. Jde o to jestli brát chůvičku bez kamery a nebo s kamerou jak radí Durgroda. Co je lepší?
Gerbes
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. bře 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem chůvička

Příspěvek od Gerbes »

Já pořídil Philips AVENT SCD580 a spokojenost. Líbí se mi, že to monitoruje teplotu a vlhkost a dětská jednotka umí hrát ukolébavky a promítat na strop hvězdičky (i když to mi občas leze na nervy, když prcek nechce spát a místo toho čumí na hvězdičky). Je tam i funkce vysílačky, tak můžeš na dítě promluvit, než za ním dojdeš. Osobně mi přijde kamera zbytečná - když dítě spí, tak ho nemám potřebu pozorovat a když se probudí, tak začne kňourat a stejně člověk za ním jde...
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: Pomoc s výběrem chůvička

Příspěvek od anarkii »

Já používal obyč noname IP kameru z eBay. Univerzálnější řešení, stream se dal otevřít na čemkoli + ve spolupráci s různým SW detekce pohybu, zvuku atd. Kvalita obrazu s většinou kamer s nálepkou "chůvička" a patřičnou přirážkou nesrovnatelná, ne že by to v tomhle případě hrálo roli, tu kameru jsem původně kupoval za jiným účelem.

Oboustr. komunikace tam samozřejmě možná nebyla, ale to jsem ani nechtěl.
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Pomoc s výběrem chůvička

Příspěvek od Butch »

Mame 4 roky tohle a spokojenost.

https://shop.angelcare.cz/monitory-dech ... u-a-zvuku/

Nema to kameru, nema to oboustranny zvuk, ale ma to monitoring dechu, ktery jsme pozadovali.
Hlavne take to ma zaruku, ze kdyz se to podela, tak hned meni za novy kus, coz je asi u chuvicky dulezitejsi nez featury typu ukolebavky nebo kamera.

Defacto se da nastavit jen hlasitost, citlivost mikrofonu, da se pouzivat s deskami pro monitoring dechu, ale i bez nich. Nemeli jsme za ty roky zadny falesny poplach, pouzivame uz na druhe dite.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem chůvička

Příspěvek od Zivan »

A má to být chůvička jen na doma nebo i např. na dovolenou, do kočárku venku?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Durgroda
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. led 2014
Bydliště: České Budějovice

Re: Pomoc s výběrem chůvička

Příspěvek od Durgroda »

Ta kamera umí i chůvičku bez obrazu, pro mimino je to možná luxus, náš prcek jak jsme zjistili vstal bezhlučně a pak stál v postýlce bez jedinýho zvuku. Tak manželka pro něj mohla rovnou jít. Nebo křičí ze spaní ale jen chvilku a pak zase usne (uslyšíme řev, zapneme obraz a buď ho jdeme znovu uspat, nebo necháme a usne sám).
Každý má výhody a nevýhody. Segra mají chuvíčku od Aventu a jsou spokojení, kamarádka zase od Philips a taky na ní nedaj dopustit.

K tomu monitoru dechu: zkoušeli jsme, i segra a tolik planejch poplachů že se monitor dal pryč (měli jsme ho zapůjčenej jenom).

Ještě poradím jestli má někdo z rodiny operatora O2, tak tam dost často bývají dost velký slevy na některý eshopy, já koupil o 20% nebo 25% levněji na Malvik, tak jsem vzal video chůvičku.
PS: nevím jestli můžu takto psát na forum názvy, případně změním na kyslík, a eshop nazvu nejmenovaným :-)
kamilb
Nováček
Nováček
Registrován: 02. úno 2018

Re: Pomoc s výběrem chůvička

Příspěvek od kamilb »

Proberu to doma až se vrátím z práce co jste mi tu poradili. Chůvička bude na domácí používání.
Durman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: Pomoc s výběrem chůvička

Příspěvek od Durman »

Ségra používá chůvičku s kamerou a je taky spokojená. Má něco od truelife, ale přesný model nevím.
kamilb
Nováček
Nováček
Registrován: 02. úno 2018

Re: Pomoc s výběrem chůvička

Příspěvek od kamilb »

Děkuji všem za rady. S ženou jsme se domluvili, že koupíme chůvičku s kamerou. Pak se jenom musíme rozhodnout, kterou konkrétně. :-)
Hurikan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. led 2010

Re: Pomoc s výběrem chůvička

Příspěvek od Hurikan »

Nuk EASY Control 200, levná a bohatě stačí, jede pořád.
CPU i5 12600K - Noctua NH-D15S chromax. black(Grizzly) MB Asus Z690 TUF WiFi RAM Kingston 16GB DDR4 3733MHz GPU: RTX 3080 PWR GIGABYTE AORUS P850W 80+ GOLD Modular HDD Samsung 980 PRO 500GB + SSD 1TB + 8TB Case Corsair 4000D AIRFLOW Tempered Glass Black Mouse Logitech G403 + Razer Goliathus Control Monitor Samsung C27FG73 Headphones HyperX Alpha Mic. Rode NT USB
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“