Připojení kamery do sítě

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
Hyby
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. pro 2007

Připojení kamery do sítě

Příspěvek od Hyby »

Aloha,
měl bych na zdejší menší dotaz. V baráku mám v přízemí WiFi router a potřeboval bych nějakym způsobem - buď nejsnadněji nebo nejlevněji nebo ideálně obojí, zapojit do sítě IP bezpečnostní kameru (nemá WiFi) nacházející se v patře na druhé straně domu (viz příloha). Prosím zkušené "síťaře" o relevantní rady, nějaký nápady jsem měl, ale pak mi to všechno splynulo dohromady ve strašněj guláš :D

Díky, Hyby
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
L!po
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2006
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení kamery do sítě

Příspěvek od L!po »

buď tam natáhneš kabel(nejlepší, nejlevnější a nejpracnější řešení)
nebo dáš k IP kameře APčko(access point), který přípojíš ke stávající wifi a píchneš tam tu kameru.. (snadná instalace, nutnost mít tam krabici navíc + zásuvku na 230V pro AP)
PC: CPU: R7 7800X3D, (NOCTUA NH-D14 + offset mnt ), RAM:2x16GB 6GHz CL30 G.Skill TridentZ5, MB: ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI, GPU: Gainward Phoenix RTX 3080Ti, SSD: Samsung 960 PRO 1TB + 970 Evo plus 2TB + 850 EVO 1TB + 2x 860 EVO 500GB, PSU: Seasonic Prime GX-750W, Case: Corsair Obsidian 750D, Dell AW3418DW, Logitech G11 + MX518
Hyby
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. pro 2007

Re: Připojení kamery do sítě

Příspěvek od Hyby »

Díky za odpověď ;)
Ona tam zásuvka je tak jako tak, kvůli napájení kamery...ta sice podporuje POE, ale to zase nepodporuje můj router, alespoň o tom nevim. Je pravda, že asi nejlevnější a nejspolehlivější bude koupit 50m kříženej UTP kabel a táhnout to venkem a bude klid, je tak? :)
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Připojení kamery do sítě

Příspěvek od zsdx »

Nemusi byt krizenej.
L!po
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2006
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení kamery do sítě

Příspěvek od L!po »

kup přímej, kříženej je pro propojení dvou pc bez použití switche.

jinač pokud to nebude vadit estetické stránce věci bude to nejlepší..(taky bych doporučil pokud budeš kupovat nějakej hotovej, vzít něco co je určenýho na ven(aby to mělo lepší UV odolnost..) nebo to nemít na sluníčku.. fakt nevím kudy to budeš tahat.. :)
PC: CPU: R7 7800X3D, (NOCTUA NH-D14 + offset mnt ), RAM:2x16GB 6GHz CL30 G.Skill TridentZ5, MB: ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI, GPU: Gainward Phoenix RTX 3080Ti, SSD: Samsung 960 PRO 1TB + 970 Evo plus 2TB + 850 EVO 1TB + 2x 860 EVO 500GB, PSU: Seasonic Prime GX-750W, Case: Corsair Obsidian 750D, Dell AW3418DW, Logitech G11 + MX518
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“