Upgrade CPU ... stojí to za to?

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

PixleFMixle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. úno 2018

Re: Upgrade CPU ... stojí to za to?

Příspěvek od PixleFMixle »

vykonnostni narust, vykoupen mrtvou platformou - ne, to za to opravdu nestoji
Sharp MZ-821 Z-80@6MHz OC Yeah!, 64kB RAM!, 256kB RAMdisk!, 32kB VRAM!, 4 barvy pri 640x400! JapanUberPower!
...mam rad mistni druzici a jeho asijsky kamaradicky...
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Upgrade CPU ... stojí to za to?

Příspěvek od werygood »

Kdyby to bylo za levněji, tak určitě ano. I kdyby ti umřela deska, 3770K prodáš slušně ještě nějakou chvíli (je to top CPU na danou platformu), ale 185 EUR je moc.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Upgrade CPU ... stojí to za to?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nemusíš koukat jen na 3770K, taková 2600K bývá většinou ve finále díky masivnímu OC lepší než 3770K. Tyhle CPU dnes choděj kolem 2K a upgrade pokud máš zbytek systému fajn (ala aspoň 16GB ram a pod) se vyplácí. Hlásíš že máš 8GB, pokud jsou to 2x4GB moduly, tak je dej k sobě na 1 kanál a na druhej vrařž novej 8GB modul co koupíš, a pojede to normal optimálně jako symetrickej dual a je to ekonomicky nejlepší cesta upgradu RAM.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade CPU ... stojí to za to?

Příspěvek od mlrs »

vrazet prachy do stareho PC je proste risk...
Nova platforma sice bude na zacatku financne bolet, ale pak budes mit na X let vystarano (nehlede na aspon 2-5-letou zaruku vseho zakoupeneho...)
Ted jsem videl test CPU s Kingdom Come a tyhle nase stare CPU (ano mam i5 3450) dostaly celkem narezano... coffee lake a ryzeny (ted bude navic rychlejsi refresh) jsou uz proste dal :)
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Upgrade CPU ... stojí to za to?

Příspěvek od AllowedCry »

Děláte, jak kdyby to chcípalo po tunách a okolo mě existují furt 775 a AM2 platformy :-D Stalo se mi, že deska odešla nová, takřka po rozbalení koupena zde na fóru, zánovní, ale jinak bych se životnosti až tak nebál, pokud nejde o velkou investici (2000Kč? když prodá I5) tak i kdyby chcípla deska, furt se to dá rozprodat.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade CPU ... stojí to za to?

Příspěvek od mlrs »

Mi treba chcipla po 3,5 letech, bratrovi po 5 a kamosovi tesne po 3-lete zaruce - vsechno sandy/ivy.
Je to trochu o stesti no...s tim novyhm HW sice utrpi penezenka, ale ja to za klid na dusi rad dam :-D
Ja jsem na tom da se rict podobne tzn. Ivy+8GB DDR3 -> tak cekam, az se neco vysere a rad si koupim novy podvozek, popr. kdyz to bude OK, tak asi az to zacne byt velka brzda, tak to budu muset vymenit tak jako tak. Ale cpat prachy do stary platformy nehodlam (a to mam tu desku novejsi, sehnanou v dobe, kdy se Ivy uz nedelaly...) :)
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Duncan66
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 24. led 2006
Bydliště: Brno, sem tam Bohumin(Ostrava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade CPU ... stojí to za to?

Příspěvek od Duncan66 »

Myslite, ze 8mi jadrove Coffy Lake se cenove prizpusobi "druhe" generaci Ryzenu, nebo si oproti 8700k poradne priplatim? Stejne jako zakladatel vlakna zvazuji prechod z i5 4670k na neco novejsiho, protoze v nekterych hrach a aplikacich jsem narazil na strop procesoru a premyslim, do ceho vlastne jit a zda po deseti letech treba dokonce nedat sanci zase AMD.
Duncan66
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 24. led 2006
Bydliště: Brno, sem tam Bohumin(Ostrava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade CPU ... stojí to za to?

Příspěvek od Duncan66 »

mlrs píše:Mi treba chcipla po 3,5 letech, bratrovi po 5 a kamosovi tesne po 3-lete zaruce - vsechno sandy/ivy.
Je to trochu o stesti no...s tim novyhm HW sice utrpi penezenka, ale ja to za klid na dusi rad dam :-D
Ja jsem na tom da se rict podobne tzn. Ivy+8GB DDR3 -> tak cekam, az se neco vysere a rad si koupim novy podvozek, popr. kdyz to bude OK, tak asi az to zacne byt velka brzda, tak to budu muset vymenit tak jako tak. Ale cpat prachy do stary platformy nehodlam (a to mam tu desku novejsi, sehnanou v dobe, kdy se Ivy uz nedelaly...) :)
A to jste to vsichni taktovali na maximum a zvedali jste nejak vyrazne napajeni? Protoze mi osobne za 30 let praxe s desitkami PC v podstate odesly pouze HDD, zdroj a vetraky, jinak MB+CPU+RAM+GPU snad ve 100% byly odlozeny plne funkcni pro stari a nutnost upgradu. Ale u vetsiny stroju tedy neprobihal zadny hardcore overclocking.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Upgrade CPU ... stojí to za to?

Příspěvek od werygood »

Dnes to chcipa vic, mimojine diky RoHS a pouzivani bezolovnatych pajek. Desky a grafiky urcite, CPU spis ne.
Jovzin
Nováček
Nováček
Registrován: 10. úno 2016

Re: Upgrade CPU ... stojí to za to?

Příspěvek od Jovzin »

Tak jo mame tu AMD refresh. A moj I5 2500K sandy uz potrebuje ist do dochodku :) Za 7 rokov co ho mam si so mnou uzil dost srandy ale uz sa tesi na dochodok :)

Brat skor 2700X abo staci aj 2700 a vytocit ju na 4.1 /4.2 Ghz ?
Ono sa mi zda ze ta 2700 po vytoceni na tie 4+ takty tak zere potom rovnako ako ta 2700X :)

Kazdopadne ako som uz davnejsie spominal bolo by to primarne na moje hobby a mozno raz v buducnosti freelacner job 3d modelovanie v Autodesk Maya a renderovanie.
Obcasne zahrat nejaku tu hru typu Rocket league alebo LoL alebo Eve Online.

Dik za radu.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Upgrade CPU ... stojí to za to?

Příspěvek od ArgCZ »

vzhledem k řízení taktů u AMD a velikosti příplatku vem 2700X, bude i bez taktování většinou výkonější než 4.1-4.2GHz 2700, navíc u 2700 je chladič co prostě OC nedá, takže tě to vyjde cenově +- nastejno po koupi chladiče.
Duncan66 píše: do ceho vlastne jit a zda po deseti letech treba dokonce nedat sanci zase AMD.
pokud máš nějaký pochybnosti o AMD tak prostě vem intel 8c až bude a nevymejšlej, ale 7.5-8k za 8c/16t teda nečekej, spíš tak 11-12k což je i tak myslím slušnej pokrok proti stavu před rokem kdy i7-6900K stál 30k
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
pMiii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. črc 2017
Bydliště: UH

Re: Upgrade CPU ... stojí to za to?

Příspěvek od pMiii »

pbjun píše:Nikdy jsem nekoupil jiný než bazarový CPU a nikdy jsem neměl žádný problém. Za můj život mi prošlo rukama několik tisíc procesorů a vadné bych spočítal na prstech ruk (max 10 kusů). Procáky prostě neumíraj. Jako výše hodil bych tam i7 4790/K a máš na pár let klid.

Pod tohle se klidně podepíšu, taky bych se toho nebál jakoze bazaroveho CPU

:]
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“