Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Butch »

Aha,
G520 jsem nenasel.
nemyslis tuhle?

https://www.czc.cz/logitech-g502-proteu ... 42/produkt
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od renek1 »

Jo sorry překlep.
G502
Já ji koupil za krásných akčních 1399,-
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Butch »

Nj tak to je parada, mam strop 2K.
Tech 1500 bylo orientacnich.

Tu Roccat jsem stornoval a budu dale hloubat. Nekdo je spokojeny s tim Razerem a nekdo zase ne, ze vyklouzava a zlobi to tlacitko jak se psalo vyse.


Preferuji pekne tvarovanou aby dobre sedla, jestli bude mit 12 nebo 4 tlacitka uplne neresim.
Na tu Logitech jsem koukal uz vcera ale prijde mi ze je tam stejna guma jako na te MX518, nebo se pletu. Tedy je to kvalitnejsi guma nez na tom rumblepadu F710 kde je to po letech fakt otresne.


//edit
Objednal jsem tu Logitech 502, tak snad budu spokojeny :-) Bude to prece jen nezvyk po nejakych 12ti letech si zvykat na jinou mysku, ale snad bude podobne kvalitni a zase neco vydrzi :-)
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Eddward »

rozmyslam ze by som aktualizoval po asi 8 rokoch mys, doteraz pouzivam lacnu Gigabytku, ktora sa na prekvapenie doteraz predava
(asi tato: https://www.alza.sk/gigabyte-gm-m6800-cerna-d98497.htm)
vzhladom k cene a veku sa az cudujem ze stale funguje...
nie som nijaky velky online hrac, no nieco viac herne by som chcel skusit,
rozpocet by bol tak do 50€ max
mys by mala byt mierne masivnejsia
nie som fixovany na ziadnu znacku pri mysiach, ale co si myslite o tejto MSI ?
https://www.alza.sk/msi-interceptor-ds200-d4944722.htm
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od elcrys »

Butch:
Já svého času hledal náhradu za G400 a oklikou přes jiné jsem se vrátil k osvědčenému tvaru a vzal G400s (nová za nekřesťanský peníz z eBay, už se tady neprodávala). Na jiný tvar jsem si prostě nezvykl. I G402/502 už jsou prý odlišné, ale ty jsem osobně nezkoušel. Zjistil jsem, že když člověku něco vyhovuje, musí si to koupit do zásoby. Třeba klávesnice mám v šuplíku dvě náhradní nové :) Na periferie jsem citlivej.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Pepa1 »

refresh - Microsoft Classic IntelliMouse
https://www.microsoft.com/accessories/e ... tellimouse
3200dpi/1000Hz + omron
PixleFMixle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. úno 2018

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od PixleFMixle »

DD, existuje nejaka srolovatelna podlozka, co nefunguje jako brzda pro tezsi mysi s teflonem? Mam MX Master a jakkykoliv pohyb po latkove podlozce je oproti litani po stole asi jako bych mel na ruce jeste nakladni vagon.

Muze tu nekdo doporucit gaming mys pro "medvedi tlapu" s bezdratem a vice konfigurovatelnymi tlacitky? Drzim mys podle obrazku jako "palm grip", takze by mela mit asi dost vysoky "hrb". MXM je pohodlna, ale leda tak pro RTS. Cena neomezena (ale neco jako Chaos Spectre je podle me uz overkill a stejne mi nesedi v ruce)
Sharp MZ-821 Z-80@6MHz OC Yeah!, 64kB RAM!, 256kB RAMdisk!, 32kB VRAM!, 4 barvy pri 640x400! JapanUberPower!
...mam rad mistni druzici a jeho asijsky kamaradicky...
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od racecar »

Nejaka silikonova (Hiro, Dex...) ale dreveny stol je rychlejsi.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
_vuLva_
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. bře 2017

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od _vuLva_ »

SS DeX je v pohodě, akorát má vespod nějakej divnej povrch, kterej moc nedrží na dřevu.
Fractal Design Define R6 TG - AMD Ryzen 9 7950X3D - Gigabyte X670E AORUS MASTER - 64GB Kingston Fury Beast DDR5 6000Mhz CL30 - Gigabyte RTX 4090 24GB Gaming OC - Kingston KC3000 1TB - ADATA SX8200 PRO 2TB - Seasonic Vertex GX-1200 - 32" MSI MPG 321URX @ 240Hz (QD-OLED) - 24" AOC Q24P2Q @ 75Hz
PixleFMixle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. úno 2018

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od PixleFMixle »

Dekuji, klanim se.
Sharp MZ-821 Z-80@6MHz OC Yeah!, 64kB RAM!, 256kB RAMdisk!, 32kB VRAM!, 4 barvy pri 640x400! JapanUberPower!
...mam rad mistni druzici a jeho asijsky kamaradicky...
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Pepa1 »

recenze: CM Master Mouse MM520 (mně osobně však nesedla, viz. můj příspěvek v diskuzi)
https://pctuning.tyden.cz/hardware/klav ... -jako-tank
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od zombux »

tak mi po asi pěti letech začalo stávkovat klikání kolečkem na Mad Catz RAT3. no nic, koupím si ji zas :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Pepa1 »

zombux píše:tak mi po asi pěti letech začalo stávkovat klikání kolečkem na Mad Catz RAT3. no nic, koupím si ji zas :)
To vydržela i tak dost dlouho :o
po najetí do vidlí nezlobí s rozlišením, nebo už to vychytali?
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od zombux »

po najetí do systému startuje na nejnižší rozlišení resp. režim 1, to je pravda. nějak jsem si zvykl jednou za měsíc (zdravíme Windows Update) dvakrát kliknout přepínačem režimů a nastavit si trojku kterou používám, asi by to šlo i jinak přes profily, ale jsem línej na to to řešit :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od flanker »

Týpek, co testuje myši v FPS hrách, speciálně Quake a QUake Champions.

https://www.youtube.com/channel/UCGJaDZ ... kiw/videos
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
perec
Nováček
Nováček
Registrován: 05. srp 2007

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od perec »

Osobne muzu doporucit Steelseries Rival 310. Vse potrebne si nastavim v jejich programu vypnu a mys si vse uz pamatuje. Perfektni ergonomie, kvalitni konstrukce.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Pepa1 »

Dostala se mi do ruky Volcano GM4 Plus ( http://modecom.com/en/volcano-mc-gmx4-plus/ ) a jsem velmi mile překvapen, za cca 610.-Kč je to superkup. Sám jsem moc nechtěl této značce věřit, ale tato myš se Polákům opravdu povedla. Za ty peníze super sensor PMW3330, spínače Omrony 20M a super gripp stranách kvůli zdrsněnému povrchu. To už se mi dlouho nestalo, aby mě myška takhle sedla.... Dojem mi malinko kazí příliš jemné kolečko bez výrazného krokování, ale jinak po dlouhé době mohu dát 8/10.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od zombux »

nová Mad Catz R.A.T. 3 koupena, za krásných <1000Kč v CZC. je to pořád ta stejná matná černá :) přijde mi že jezdí a kliká trošku jinak než ta stará, ale to může být tím, že stará byla už hodně jetá :)
ooohhh... zas ten pocit kdy kolečko kliká jak má 8)

edit: spínače klikají o poznání hlasitějc, těžko říct jestli je to taky tím, že stará byla už opotřebovaná.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Fidor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. bře 2007
Bydliště: Praha

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Fidor »

Ahoj, potřebuji poradit, popostrčit správným směrem. Chtěl bych novou myš, pokukuju už dlouho po Logitech G403. Řikam si ale, že doba pokročila a ten kabel mi občas překáží a vážně zvažuju bezdrát. Jenže se nemůžu rozhodnout mezi Logitech g703 nebo g603. Hraju přážně FPS online hry (CS:GO, PUBG, R6).
A když si vezmu, že bych si koupil G403 (1500kč) s kabelem a k tomu nějaké mouse bungee (cca 700kč) tak to si rovnou můžu koupit myš bez kabelu a jsem na tom stejně :D Nebo mam jít do kabelu a na bezdrát se vykašlat?

G703
+ možnost připojit kabelem
+ pogumované boky pro lepší úchop
- cena (2500kč)
- často nabíjet

G603
+ již mam nabíjecí baterie a nabíječku
+ BT připojení k notebooku když budu na cestách
- nemá pogumované boky (mam malou citlivost a nizke DPI a myš furt zvedam a poposouvam, po podložce)
- nemá separovaná tlačítka, bojim se tužšího stisku

G403
+ pogumované boky pro lepší úchop
+ nikdy neřešit žádné baterie
+ cena
- neni bezdrátová
AMD Ryzen 5 5600x; NH-D15S; Gainward GTX 1080 Phoenix GLH 8Gb; 32Gb DDR4 (3600Mhz CL16); ASUS TUF Gaming B550-Plus, Kingston A2000 M.2 - 1TB, Fractal Design Tesla R2 500W; Fractal Design Define S; Samsung C27FG73 (144hz); Leopold FC750R PD (Cherry Mx RED); Logitech G pro X superlight (800 DPI); iFi ZEN DAC V2; Edifier R1280DB; Sennheiser HD560S + Antlion ModMic 4.0. - PS4 slim 2TB -.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od racecar »

2500,- za G703 by som musel upadnut. Na amazon.de byva G903 za 100 eur co je nejak podobne. Staci vystriehnut cenu. Za tu cenu je to top volba.

G403 je aj bezdrotova (ak sa este vyraba). Tiez sa dala vychytat za cenu okolo 50 eur.

Ale ak sa rozhodujes medzi tymi z vyberu by som vzal G703. Aj ked mne na nej vadilo ze je dost mala a nema hyperscroll. Vydrz na bateriu nieje taka hrozna. Ked vypnes svetielka sa rapidne predlzi. Stale to ale kompenzuje ta volnost, ze sa nemusis obesit kablom. Ked raz vyskusas uz nebudes chciet nic ine. :-D
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“