Instagram - napadený účet

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
Jirka_T
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2013

Instagram - napadený účet

Příspěvek od Jirka_T »

Dnes okolo poledne mi někdo z regionu xxxxx.ru napadl instagramový účet. Změnil název účtu, přiřazený mail a heslo. Naštěstí pomocí security instagramu a mailu od nich o útoku to šlo v několika krocích vrátit. Nestalo se to někomu také ?
Dal jsem si silnější heslo, ale moc nadšený z toho celého nejsem... :(


//edit Wilik - prejmenovano na zadost
PC1: CPU: Core I3-3225, MB: ASUS P8H77-M, RAM: 16GB DDR3 1600, HD:Samsung SSD 850 EVO 250GB, OS: W10 Pro x64 Cz
NB: HP EliteBook 2540P, CPU: Intel Core I5, 8GB RAM, HD Samsung 850 EVO 250 GB, W10 Pro x64 Cz
PC2: I5-2500K, GIGABYTE GA-B75N, RAM 8GB DDR3 1600, SSD SAMSUNG EVO 120GB, W10 - Insider aktuální
Jirka_T
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2013

Re: Instagram - ukradený účet

Příspěvek od Jirka_T »

Okolo 3 hod v noci (což jsem zjistil až v cca 9 hod) mi opět někdo zaútočil na Instagramový účet. Bylo změněné "jenom" heslo a nemohl jsem se tady připojit ke svému účtu. Opět zafungovala ochrana Instagramu a na mailu přiřazenému Instagramu se mi objevily zprávy o útoku (opakovaně). Takže to opět šlo několikerým potvrzením uvést do chodu tak, že jsem mohl to heslo změnit na mé nové. Dal jsem podstatně silnější heslo. :)

Stává se Vám to někomu někdy ? Dělaji to roboti, nebo je to cílené na konkrétní účty a útok dělá osoba ?
Díky za případnou reakci... :)
PC1: CPU: Core I3-3225, MB: ASUS P8H77-M, RAM: 16GB DDR3 1600, HD:Samsung SSD 850 EVO 250GB, OS: W10 Pro x64 Cz
NB: HP EliteBook 2540P, CPU: Intel Core I5, 8GB RAM, HD Samsung 850 EVO 250 GB, W10 Pro x64 Cz
PC2: I5-2500K, GIGABYTE GA-B75N, RAM 8GB DDR3 1600, SSD SAMSUNG EVO 120GB, W10 - Insider aktuální
Yamwen31
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2016

Re: Instagram - ukradený účet

Příspěvek od Yamwen31 »

Naštěstí se mi to nikdy nestalo. Mám všude kde to jde dvoufázové ověřování. To jsi zkoušel?
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: Instagram - ukradený účet

Příspěvek od anarkii »

Se rusáci nějak snaží, dneska si z mýho PayPalu na nějakej ruskej účet kdosi postupně naposílal cca 20 USD...
Naposledy upravil(a) anarkii dne pát 24. lis 2017, 22:18, celkem upraveno 1 x.
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
Jirka_T
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2013

Re: Instagram - ukradený účet

Příspěvek od Jirka_T »

Yamwen31: Instagram to má jak vidím zabezpečeno velmi dobře a každá změna údajů uživatelem je ověřována dvoufázově. Ale např. aplikace Instagram na mobilu si přihlašovací údaje "bůhvíkam" ukládají a posílají, takže tam je asi ta první díra.

Ten první útok, jak jsem psal, byl hodně ostrý a nedělal to nějaký Jarin... Změnili název a heslo účtu a přepsali i přiřazený mail. Naštěstí si zřejmě Instagram uchovává historii změn a tak ihned po nějaké podezřelé akci zasílají zprávu na všechny maily z historie (asi, netvrdím že je to tak) a tak i to šlo vrátit...
(jako v Zelené míli... :) )

anarkii: jak se to řeší, vrátí se to bez problémů ?
PC1: CPU: Core I3-3225, MB: ASUS P8H77-M, RAM: 16GB DDR3 1600, HD:Samsung SSD 850 EVO 250GB, OS: W10 Pro x64 Cz
NB: HP EliteBook 2540P, CPU: Intel Core I5, 8GB RAM, HD Samsung 850 EVO 250 GB, W10 Pro x64 Cz
PC2: I5-2500K, GIGABYTE GA-B75N, RAM 8GB DDR3 1600, SSD SAMSUNG EVO 120GB, W10 - Insider aktuální
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: Instagram - ukradený účet

Příspěvek od anarkii »

Transakce jsem označil jako podvodný a myslím si, že to na 99% zruší a peníze mi vráti. Větší opruz byl v jendu ráno měnit heslo a blokovat na kartě transkace na internetu... Aspoň se konočně dokopu k tomu založit si extra účet na tyhle věci kde budu mít jenom pár tisícovek...
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Instagram - ukradený účet

Příspěvek od racecar »

Mate velmi dobre zabezpecenia ked vam len tak kradnu ucty. Mozno aj nejakych spehov v PC. :roll:
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Jirka_T
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2013

Re: Instagram - ukradený účet

Příspěvek od Jirka_T »

Poraď, jak klientsky zabezpečit instagramový účet proti hackerům ?
PC1: CPU: Core I3-3225, MB: ASUS P8H77-M, RAM: 16GB DDR3 1600, HD:Samsung SSD 850 EVO 250GB, OS: W10 Pro x64 Cz
NB: HP EliteBook 2540P, CPU: Intel Core I5, 8GB RAM, HD Samsung 850 EVO 250 GB, W10 Pro x64 Cz
PC2: I5-2500K, GIGABYTE GA-B75N, RAM 8GB DDR3 1600, SSD SAMSUNG EVO 120GB, W10 - Insider aktuální
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Instagram - ukradený účet

Příspěvek od racecar »

Ja mam 2ks a nikdy mi nic neukradli ani nezmenili a to tam mam dost followerov a prevadzkujem uz roky. Nemam tam ziadne 4-faktorove prihlasenie ani nic. Skor ty mi povedz ako je mozne o ucet prist. :)

Rovnako mi zatial nikto nevykradol paypal ucet ani ucet v banke a to tukam vsade mozne cisielka a email, a boli casi ked som mal desiatky transakcii/tyzden.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Jirka_T
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2013

Re: Instagram - ukradený účet

Příspěvek od Jirka_T »

Instagram provozuji léta a taky nebyl problém. A také dva účty, hlavní a zkušební. První útok byl ten z prvního příspěvku a věř, že příjemné to není, protože Instagram nemám na to abych mohl dávat lajky a byl lajkován, ale především jako časozběr pro mou informaci.
Sleduji cca 1 tis. lidí a mne cca 500. A na mé fotky jsou lajky cca ve stovkách. Jen pro informaci, nic tím nemíním. Kdybych přesně věděl jak to napadají, tak bych sem nepsal. Zhruba jsem svoji doměnku napsal už nahoře.
racecar píše:Ja mam 2ks a nikdy mi nic neukradli ani nezmenili a to tam mam dost followerov a prevadzkujem uz roky. Nemam tam ziadne 4-faktorove prihlasenie ani nic. Skor ty mi povedz ako je mozne o ucet prist. :)

Rovnako mi zatial nikto nevykradol paypal ucet ani ucet v banke a to tukam vsade mozne cisielka a email, a boli casi ked som mal desiatky transakcii/tyzden.
K tomu se dá říct jediné: teprve tě to čeká... :)

Pro moderátora sekce: bylo by možné téma přejmenovat na Instagram - napadený účet ? Díky.
PC1: CPU: Core I3-3225, MB: ASUS P8H77-M, RAM: 16GB DDR3 1600, HD:Samsung SSD 850 EVO 250GB, OS: W10 Pro x64 Cz
NB: HP EliteBook 2540P, CPU: Intel Core I5, 8GB RAM, HD Samsung 850 EVO 250 GB, W10 Pro x64 Cz
PC2: I5-2500K, GIGABYTE GA-B75N, RAM 8GB DDR3 1600, SSD SAMSUNG EVO 120GB, W10 - Insider aktuální
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Instagram - ukradený účet

Příspěvek od Frostys »

Já instagram účet nikdy aktivně neprovozoval. Pak jsem si ho zřídil, protože jsem chtěl sledovat kámoše atd. a zhruba do dvou týdnů jsem ho měl hacknutý taky. Změněné jméno i heslo.
Vinu dávám telefonu, protože jsem ho měl v té době prolezlý bůh ví čím a vyskakovaly mi tam neustále reklamy (i mimo aplikace v menu telefonu).
Problém jsem vyřešil tak, že jsem svůj účet zmrazil a už nikdy instagram nepoužil :lol: :roll:
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Instagram - ukradený účet

Příspěvek od blaho »

jo no, android ? :-D
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Instagram - ukradený účet

Příspěvek od Frostys »

Jo.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Instagram - ukradený účet

Příspěvek od Blue Storm »

Sice už trochu opožděně, každopádně kamarádce taky pořád dokola hackovali IG účet. Až jakmile si vytvořila nový, který nespárovala s Facebookem, tak to přestalo. Každopádně by stačilo na FB i IG mít dvoufázové ověření a je po problému. Mám jej už téměř všude, nemám s ním problém a asi na něj zatím nijak nevyzráli, protože funguje.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Jirka_T
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2013

Re: Instagram - napadený účet

Příspěvek od Jirka_T »

Po čase dnes opět ukradený (hacknutý) instagramový účet. Hacker tentokrát změnil úplně všechno, takže všechny dříve popsané pokusy, které vedly k úspěchu s navrácením zpět, selhaly.

Je změněné uživatelské jméno, heslo a přiřazená mailová adresa - tady vše. Žádný upozorňovací mail na možný útok mi nepřišel. Musel to měnit velký znalec...

K účtu neměl nikdo další přístup, heslo jsem měl hodně silné.

Pokud z JINÉHO účtu Instagramu hledám moje instagramové jméno, najde to jediný výskyt. A ten má to hackerem PŘEPSANÉ jméno. Alias jména si to tedy pamatuje a nalezne to účet, i když má už jiné jméno. Popisy pod jménem a informace v hlavičce jsou stále moje původní, ty zatím nepřepsal. Také všechny mé fotky jsou zatím nedotčené. Samozřejmě nejvíc mě štve, že si s tím teď může hacker dělat co chce.

Pokud z PC vstoupím na stránky s možností resetu hesla a zadám tam to nové, hackerem přepsané jméno, tak to proběhne a dole na stránce se zobrazí toto:
ukradl_instagram_ucet_orez.JPG
Takže země, kam to jde je jasná... No je to k nasr.ní...

Otázka, prosba: pokud někdy někdo takhle dopadl a podařilo se mu to vyřešit a má případnou mailovou adresu na Instagram, kde se to dá s nimi vyřešit, tak prosím napište. Díky moc.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PC1: CPU: Core I3-3225, MB: ASUS P8H77-M, RAM: 16GB DDR3 1600, HD:Samsung SSD 850 EVO 250GB, OS: W10 Pro x64 Cz
NB: HP EliteBook 2540P, CPU: Intel Core I5, 8GB RAM, HD Samsung 850 EVO 250 GB, W10 Pro x64 Cz
PC2: I5-2500K, GIGABYTE GA-B75N, RAM 8GB DDR3 1600, SSD SAMSUNG EVO 120GB, W10 - Insider aktuální
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Instagram - napadený účet

Příspěvek od Leon_ »

sorry ale aby ti niekto LEN TAK zmenil údaje a mal prístup všade je proste sprostosť. Za tým bude niečo viac. Musíš mať na kompe keyloggera alebo podobne, inak sa to vysvetliť ani nedá. Odporúčam aby si urobil fresh reinstall winu, aby si neprišiel aj o niečo viac než len o instagram ...
.
Jirka_T
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2013

Re: Instagram - napadený účet

Příspěvek od Jirka_T »

Na Instagram přistupuji z mobilu s Windows 10 Mobile z aplikace Instagram, z iPadu Mini 2 pomocí webowského prostředí (ne z aplikace Instagram) a z tabletu s Androidem 5 také pomocí webowského prostředí.

Na PC Instagram nepouštím, jediné co občas použiju je InstaPic (klient Instagramu - aplikace do modern. W10). Díval jsem se a InstaPic - už není nabízen ve Win Store. Pokoušel jsem se něco o InstaPic najít, zejména autora a původ, ale nenašel jsem nic. Je pravda, že tato aplikace by si mohla někam "uchovávat" přihlašovací údaje, které by pak šly zneužít. Na PC není s ničím problém, tak předpokládám že v něm žádný "špion" neběží

Program InstaPic jsem neměl spuštěný od posledního problému s účtem, tj. od 11/2017. Stejně tak jsem od 11/2017 nezadával nikam přihlašovací údaje, protože jsou uložené - vždy na patřičném zařízení. To by mohlo být další slabé místo...

Ještě jednou zrekapituluji: jediný způsob, jak se na můj (ale nyní ukradený) účet můžu dostat a zobrazit jeho obsah je tak, že zadám na Instagram spuštěný z jiného účtu do vyhledávání moje původní instagramové jméno (název účtu) a ono to najde ten ukradený účet (jiné jméno než moje). Obsah těch zobrazených (ukradených) stránek je můj a zatím tam není nic změněno. Nejdivnější je skutečnost, že mi nepřišel žádný upozorňovací mail. Je možné že ten mail přijde za nějaký den, uvidíme. U předešlých dvou napadení maily přišly.

Otázka, prosba: zná někdo mail, nebo místo, kam se obrátit se žádostí o nápravu a vrácení účtu původnímu majiteli, tedy mě ? Díky za případný odkaz, radu atd... :)
PC1: CPU: Core I3-3225, MB: ASUS P8H77-M, RAM: 16GB DDR3 1600, HD:Samsung SSD 850 EVO 250GB, OS: W10 Pro x64 Cz
NB: HP EliteBook 2540P, CPU: Intel Core I5, 8GB RAM, HD Samsung 850 EVO 250 GB, W10 Pro x64 Cz
PC2: I5-2500K, GIGABYTE GA-B75N, RAM 8GB DDR3 1600, SSD SAMSUNG EVO 120GB, W10 - Insider aktuální
Jirka_T
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2013

Re: Instagram - napadený účet

Příspěvek od Jirka_T »

Jen pro informaci: napsal jsem mail na : support@instagram.com o napadení mého účtu a hned se mi vrátilo toto:
Ahoj,

Dostali jste se na kanál, který již nepodporujeme. Navštivte centrum nápovědy, kde najdete odpovědi na mnoho často kladených otázek a aktuální formuláře, které nás můžete kontaktovat:

http://help.instagram.com/

Omlouváme se za nepříjemnosti.

S pozdravem,
Tým Instagram

(přeložil jsem to strojově)

Ten odkaz na help k ničemu nevede, už jsem se v tom drápal hodně.

dotaz, prosba: neměl by někdo nápad, kam se obrátit ? :) Díky.
PC1: CPU: Core I3-3225, MB: ASUS P8H77-M, RAM: 16GB DDR3 1600, HD:Samsung SSD 850 EVO 250GB, OS: W10 Pro x64 Cz
NB: HP EliteBook 2540P, CPU: Intel Core I5, 8GB RAM, HD Samsung 850 EVO 250 GB, W10 Pro x64 Cz
PC2: I5-2500K, GIGABYTE GA-B75N, RAM 8GB DDR3 1600, SSD SAMSUNG EVO 120GB, W10 - Insider aktuální
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“