pc + monitor do 21tis

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

pc + monitor do 21tis

Příspěvek od rbclass »

je to pre znamu v CR..kupovat sa bude v https://www.czc.cz Tam to aj poskladaju

PC bude hlavne na tvorbu zvuku,takze tam staci intelacka integrovana gpu,dolezity je kvalitnejsi zvuk..tj,ziadna integrovana zvukovka..

procesor i5-i7..
monitor 24" neherny..staci 60Hz..staci fullHD
ram 16GB
ssd 500GB
HDD min 1TB
opticka mechanika
zvukova karta
zdroj cca 500W..
case ..staci 1x intake 1x outake fan,ktory bude dodany s case
maticna doska
win 10 home
klavesnica membranova +mys

Diky za tipy
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: pc + monitor do 21tis

Příspěvek od rbclass »

nikto nic ? :(
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: pc + monitor do 21tis

Příspěvek od rbclass »

werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: pc + monitor do 21tis

Příspěvek od werygood »

Se známým jsem to nedávno řešil. On tvrdil, že všechny tyhle Sound Blastery jsou fajn do her, ale na více profi použití prý už ne tak moc. Sám používá myslím tuto - http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-tes ... ijen~2008/
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: pc + monitor do 21tis

Příspěvek od rbclass »

tu kartu mam a je dostacujuca..mal som ich uz vela a toto bola zatial najlepsia za tie prachy

zvukovku poradit nechem..skor ten zvysok PC poprosim
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: pc + monitor do 21tis

Příspěvek od ToxicTears »

Za 21K se tam nemáš šanci dostat na takové požadavky. Hodně bych si rozmyslel nekouknout na bazar a nebo se hodně uskromnit.

Koukl bych se na Raven Ridge, rozhodně se tam nevejdeš s 500GB SSD, pokud tam není grafická karta, tak nechápu požadavek 500W zdroje. Však ta mašina bude mít max 120W sama o sobě bez grafiky. Pak do 21K i s monitorem, systémem... no totální utopie.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: pc + monitor do 21tis

Příspěvek od rbclass »

ok,tak to vskladat tak aby sa to voslo..

kludne to mozes okresat ako chces

dajme tomu ze bez OS,mensi SSD ,zdroj,len 8 GB ram, stym,ze sa to bude dat neskor rozsirit.. atd

takze takto

procesor
monitor 24" neherny..staci 60Hz.. staci fullHD
ram
ssd
HDD min 1TB
opticka mechanika
zvukova karta
zdroj
case ..staci 1x intake 1x outake fan,ktory bude dodany s case
maticna doska
klavesnica membranova +mys
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: pc + monitor do 21tis

Příspěvek od Atapi »

Procesorový výkon je hodně třeba a využije víc jader, nebo jen stačí něco na čem poběží svižně systém a programy? No něco jsem si cvičně zkusil aby se to přiblížilo co nejvíc požadavkům, monitor, klávesnici a myš jsem moc nezkoumal (TN to není, tak aspoň tak).
Ostatní se na to můžou kouknout jestli to je ok, sestavit bych to nechal v CZC vzhledem k tomu že je třeba asi update biosu kvůli novýmu procesoru a OS bych koupil na aukru W10 klíč za 150...

https://www.czc.cz/195728,228523,110330 ... 93020/kody
Obrázek
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: pc + monitor do 21tis

Příspěvek od rbclass »

diky..holka nakoniec zistila,ze jej rodicia maju nejaky monitor co jej daju,takze bez monitora

a ja som sa rozhodol,ze to uz nebude skladanica,ale nejaky konfigorvatelny pc od czc
napr toto vypada bez grafickej karty dobre
https://www.czc.cz/czc-konfigurovatelne ... 14/produkt

win musi kupit v czc,kedze sama si to holka nevie nainstalovat...a nema jej to kto
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: pc + monitor do 21tis

Příspěvek od Atapi »

Aha, tak když ses tak rozhodl tak to kup no... :) Já myslím že to bude spíš paskvil než že by to vypadalo dobře. W10 nainstaluje dneska i opice, případně to udělají za drobné v kterýmkoli servisu, na samotnou instalaci dokonce není ten klíč ani potřeba, stačí ho zadat až potom, informoval bych se u czc jestli by byli oni ochotní udělat čistou instalaci bez zadání klíče, když mají napsané že ten PC po sestavení stejně testují.
Obrázek
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: pc + monitor do 21tis

Příspěvek od rbclass »

Je úsmevné,keď si dnes niekto myslí,že WIN dokáže nainštalovať každý. Nevravím že je to ťažké,ale človek čo s vie Pc len ovládať,to nedokáže samostatne..
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: pc + monitor do 21tis

Příspěvek od Atapi »

Když to dokáže můj padesátiletý otec, který by sám PC v životě správně nevybral ani nesložil, tak to dokáže každý, natož mladá holka. Spíš je to jen o tom že člověk nechce a neumí číst, kromě zadání účtu a hesla stačí na celou instalaci snad jen jedno tlačítko na myši.
Obrázek
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: pc + monitor do 21tis

Příspěvek od werygood »

Hele, desítky se fakt nainstalují úplně samy. Spustil jsem instalaci na SSD, šel jsem si napustit vodu z vodovodu a když jsem se vrátil, tak už to bylo. Potom ti to ochotně poradí, kam máš kliknout, případně co tam napsat. Horší je to potom s instalací potřebného softwaru atd.

Věřím, že má nějaké kamarády, kteří by jí to ochotně nainstalovali.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: pc + monitor do 21tis

Příspěvek od Atapi »

To jsi napouštěl bazén? Já posledně po skončení stahoval a instaloval víc než hodinu aktualizace (na 30 Mbit lince a taky na SSD). :D
Obrázek
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: pc + monitor do 21tis

Příspěvek od werygood »

Tonepočítám do instalace, tam už nemusí klikat vůbec na nic. Já to bral od strčení flasky do USB do prvního zobrazení plochy.

Jinak - nestačila by jí i3? Podle tvého popisu asi nic moc náročného dělat nebude. https://www.czc.cz/czc-konfigurovatelne ... 13/produkt když už to teda má být to "CZC konfigurovatelné".
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: pc + monitor do 21tis

Příspěvek od rbclass »

Atapi píše:Když to dokáže můj padesátiletý otec, který by sám PC v životě správně nevybral ani nesložil, tak to dokáže každý, natož mladá holka. Spíš je to jen o tom že člověk nechce a neumí číst, kromě zadání účtu a hesla stačí na celou instalaci snad jen jedno tlačítko na myši.
ako som pisal,kazdy to nedokaze..niektori ludia proste netusia,ze nieco ako os existuje..samozrejme ze sa to da nastudivat..ale to je uz o inom..to je tak,ako niekto si vymeni olej na aute sam,niekto s tym beha do servisu..to ze vy povazujete,ze instalacia vin je primitivna,ze to zvladne kazdy ukazjue akurat na to ze ste kratkozraki..sry,nemate rozhlad..ludia su fakt jelita obcas..

aby som fakt ukoncil oftopic,holka ma 20let a ma aspergerov syndrom..s tym spojenu poruchu pozornosti a kopu ineho..tvrdi mi ze si to nedokaze naisntalovat,tak to dalej neriesim ;)
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: pc + monitor do 21tis

Příspěvek od werygood »

Tak jí kup tu sestavu s i3, ten rozdíl vraž do W10, které nainstalují v CZC a máš to. 4C/4T jí imho budou stačit s přehledem.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“