Saphire 4830 problém větrák

Všechny ovladače, problémy, řešení a doporučení pro grafické karty a nebo jejich BIOSy.

Moderátoři: morke, Walker1134

Odpovědět
pajkk
Nováček
Nováček
Registrován: 26. zář 2015

Saphire 4830 problém větrák

Příspěvek od pajkk »

Prosím jestli někdo neví co může způsobovat u karty Saphire 4830 512Mb to, že pokud dosáhne teploty kolem 80°C větrák se točí hrozně pomalu cca. 250Rpm. to způsobí že se karta přehřeje a spadne pc. V klidovém režimu se větrák točí a funguje normalně cca 1900RPM. karta nevykazuje jiné problémy. Bios jsem zkoušel ruzný flashovat a pořád stejné při vzrustající teplotě klesají otáččky ventilatoru. Nikdy jsem se sničím odobným nesetkal.
Okdaz na originalní Bios prosím. Děkuji za pomoc
Právo se tolikrát zmenšuje, kolikrát se zvětšuje moc.
TPC
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Saphire 4830 problém větrák

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Vadný ložiska nebo motor? U tak staré karty je to pravděpodobný, vždyť ten větrák už má naběháno 10 let. Pravděpdoobně když má jít do vyšších otáček tak začne drnčet ložisko a naopak ho to zpomaluje. Hele jestli chceš tu historii ještě používat tak prostě odmontuj větrák, sežeň za pár korun ňákej jinej a prostě ho na kartu přidrátuj aby foukal na pasiv a je to.
pajkk
Nováček
Nováček
Registrován: 26. zář 2015

Re: Saphire 4830 problém větrák

Příspěvek od pajkk »

Hmm možný to je ale fakt divný... ýadný zvuky podivný nic. navíc jen tak ledajakej větrák tam dát nejde konektor na kartě pro ventilator( pwm 4 draty je jiný než na zakladní desce menší) a chtel bych zachovat regulaci otáček. Ten originalní bios bych načel někde?

Ps : nějaký program který by dokazal otevřít vyextrahovaný bios Nvidie qudro 600?
Nbitor, Fermi to nebere.
Právo se tolikrát zmenšuje, kolikrát se zvětšuje moc.
TPC
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Saphire 4830 problém větrák

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ten novej větrák buďto přidrátuješ na ustřihlé vodiče původního ala jedinej způsobej jak zachovat regulaci a nebo lépe to vůbec nebudeš řešit a ten 3-pin větrák co budeš mít prostě napojíš na desku nebo na redukci z molexu pokud by jsi na desce neměl poblíž volnej konektor.

Jinak začínáš se už ptát na divný věco, co chceš dělat s biosem? Ten se ti sám nezměnil takže v něm problém vůbec nehledej a nepokoušej se jej flashovat.

Vzhledem k tomu jak useless je dnes 4830 to moc řešíš.

Co se Fermi týče, tak Nbitor ne, ten je na starší karty, hledej Fermi bios editor, modifikoval jsem s tim biosy pro GTX480 pro snížení idle voltáží včetně flashe na quadra tzn je to to jediný co by mohlo.
pajkk
Nováček
Nováček
Registrován: 26. zář 2015

Re: Saphire 4830 problém větrák

Příspěvek od pajkk »

A pokud mám větrak se třemi dráty a ten ustřihlej vstup co jde z Grafické karty má čtyři, tak to asi jako pwm fungovat nebude to bych musem mít větrak už se čtyřmi dráty? tzn 4 draty napojit na 4 draty) koukam že mají jiný barvy tak co kam připojit taky nebude sranda)
Tak chtel jsem zkusit nahrat origo bios jestli to nepomuže ale par jsem jich nahraval a stejný. Tak vím že to je stará karta ale tak ted na koupě něčeho dobrýho fakt není přívětivá doba a pod 1060 nechci jít .

PS:Jinak ten Fermi Bios editor 1.5.5 jsem našel stahl a neotevřel mám ten bios GF108 Qudro 600
Právo se tolikrát zmenšuje, kolikrát se zvětšuje moc.
TPC
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Saphire 4830 problém větrák

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pokud máš na fanu 4 dráty tak je PWM a kup jinej PWM a propoj to ve stejnym pořádí, pokud se bojíš že maj jiný pořadí musíš si to proměřit multimetrem. Nevim co chceš že ti tady na to řeknem, myslim si že na toto téma stačilo.
pajkk
Nováček
Nováček
Registrován: 26. zář 2015

Re: Saphire 4830 problém větrák

Příspěvek od pajkk »

takže pouze jedině fan se čtyřma pokud je se třema tak to na čtyři nezapojim ?
Tak bylo by dobrý třeba najít program co umí ten bios?
Ale i tak dík
Právo se tolikrát zmenšuje, kolikrát se zvětšuje moc.
TPC
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“