Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od renek1 »

shorty25 píše::-D :-D :-D :-D To jsou kecy. Jakmile hodnota bitcoinu klesá, tak vychází články, že bublina praskla a když jde bitcoin nahoru, tak všichni předpovídali, že má budoucnost. :-D :-D Dementi píšou články o věcech, kterým nerozumí.
Není to o tom kdo ten článek píše, ale o tom z jakých údajů vychází. Pokud firmy zabívající se analýzou vydají podobná prohlášení, pak se o něco opírají a není to jen plácání do vody.
Ale tohle dokáže prakticky předpovědět každý, kdo má mozek v hlavě. Jak už jsem říkal, tak je jedno jak to kdo nazve, ale je to na principu letadla, nebo pyramid a ty dřív nebo později končí a pokud někdo těmhle "fixlům" věří a předpovídá jim budoucnost, tak si myslím, že je docela naivní, ale neberu mu nijak jeho nadšení, jelikož díky těmto nadšencům si vždycky někdo jiný namastí kapsu a jim rozhodí pár drobečků a ti si pak svou volbu umí obhájit různými argumenty.
Peníze dělají zase peníze a to ať už v bance tak mimo a ten kdo nemá tak ani mít nebude. Každý si umí spočítat kolik je třeba jedno procento z milionu a kolik z tisícovky.
Prostě ten kdo vydělává je většinou spekulant co má a může hodně dát a poměrem k investici i získat, ale kdo má prd ten těží a celej spocenej počítá drobný.
Tímto mým názorem se nechci dotknout zdejších "těžařů", ale myslím, že rovněž za chvilku ukončí svou těžbu. Životnost těžebního stroje je omezená a tak natěží co jde a třeba ještě prodají rig a budou nějakou tu kačku v plusu. Pochybuji u "drobných" těžařů, že opět vynaloží těžce vytěžené peníze do nákupu nových "strojů". :wink:
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jsou zde vyjímky jako ti early těžaři s closed code neveřejnými minery co běžely už na 48xx kartách a tehdy si back-pocket natěžili tisíce bitcoinů, ale obecně máš pravdu, vše je v rukouch velryb a ne ňákej minerů co se přidali až když to bylo slavné s nadějí že něco málo vydělaj.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

Je vydělat a vydělat, příjde mi že někteří co to kritizují jsou asi miliardáři a cokoli pod milionový výdělky podle nich jsou drobky a nemá to smysl, jinak si to neumím vysvětlit. Ano spousta lidí si na tom nahrabala neskutečný prachy, protože u toho byla od začátku a stihli natěžit, nebo často jen for fun nakoupit, spousty bitcoinů. To je vám ale kurva třeba 50-100% výdělek těžbou za rok málo? :D By mě zajímalo kolik vyděláváte vy teda a co děláte se všema těma penězma co máte na účtech, když statisíce (co jsem koukal, tak tady jsou lidi co maj víc rigů a desítky grafik, takže to je asi adekvátní číslo) jsou drobky. :)
Obrázek
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od renek1 »

Více rigů = větší investice, větší spotřeba, údržba, opotřebení a klesající cena "výrobního prostředku" atd. Tím to jde úměrně. Není to jednorázová investice jakou je třeba nákup kryptoměny a prodej (ve velkém)
Naposledy upravil(a) renek1 dne pon 19. bře 2018, 14:19, celkem upraveno 2 x.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Atapi píše:Je vydělat a vydělat, příjde mi že někteří co to kritizují jsou asi miliardáři a cokoli pod milionový výdělky podle nich jsou drobky a nemá to smysl, jinak si to neumím vysvětlit. Ano spousta lidí si na tom nahrabala neskutečný prachy, protože u toho byla od začátku a stihli natěžit, nebo často jen for fun nakoupit, spousty bitcoinů. To je vám ale kurva třeba 50-100% výdělek těžbou za rok málo? :D By mě zajímalo kolik vyděláváte vy teda a co děláte se všema těma penězma co máte na účtech, když statisíce (co jsem koukal, tak tady jsou lidi co maj víc rigů a desítky grafik, takže to je asi adekvátní číslo) jsou drobky. :)
Lidi co maj ty desítky grafik už ty statisíce mněli jinak by je nemohli investovat do grafik....
Mining jako vše ostatní nejvíce obdarovává už ty bohaté.
Já jsem třeba chudej a na miningu jsem něco získal, jak teď tak před 4 lety. Ale neni to nic co by mi zmněnilo život protože jsem nemněl ten milion na investici ze začátku, a v roce 2008 jsem o miningu vůbec nevěděl.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

Že mi to nezmění život mně osobně nevadí, stačí že nám to doma zaplatí upgrade dvou starejch PC (takže ztráta bude cca 5 grafik, který mám naštěstí od minulýho roku a ne za směšnou cenu za jakou byly třeba v lednu/únoru, risery a 3 metry hliníkovejch jeklů). Většina rigu půjde do nich až se naseru a rozeberu to, ale dokud to vydělá aspoň několik K měsíčně po odečtení elektřiny (takže současnej stav je ještě OK), tak to nechám běžet. Ještě můžem bejt radi že je zima, náklady jsou o to menší i když přičítat tam topení se mi už nechce, uvidíme za rok po vyúčtování, tenhle rok jsem topil zatím asi 3 dny dohromady. :D
Obrázek
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od renek1 »

@Atapi
Ale to je naprosto v pořádku, že to takhle máš a jsi spokojený.
Spočítat se to dá mnoha způsoby a vždy tak, že si řekneš, že nemusí pršet jen když kape, ale i díky tobě se má ta velryba mnohem líp než ty. To je prostě princip této činnosti. Spoléhat na ty co jim stačí málo a tím držet tuhle virtualitu při životě.
HunterGtNet
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. bře 2006
Bydliště: Kyjov okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HunterGtNet »

spis napiste realne sumy ktere jste na tom videlaly kdyz odectete elektrinu a nakup GPU at jsme trochu v obraze.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od DOC_ZENITH »

První mánie přes pár lety, - těženo 3/4 roku, těžil jsem čistě litecoin, čistej zisk po prodeji GPU cca 120 táců. Mohlo to bejt 10x tolik kdybych prodal v ideální moment nebo 100x kdybych tod držel do konce roku 2017 ale kdo to mněl tušit že.

Vloni na pár 1070 cca 80K za půl roku v součtu než jsem je na podzim prodal.

Oboje ale skončilo ziskem jen na tom principu že hodnota coinů během mého miningu stoupala a já jsem to co jsem natěžil neprodával obratem ale hordoval jsem to a čekal na dobrej kurz, a v druhém případě i resale ceny HW protože jsem to zatrhnul dříve než všichni ostatní. Kdybych těžil třeba od listopadu 2017 doteď bylo by to hrozný, pravděppdobně by to ani nezaplatilo karty.
Naposledy upravil(a) DOC_ZENITH dne pon 19. bře 2018, 19:27, celkem upraveno 1 x.
HunterGtNet
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. bře 2006
Bydliště: Kyjov okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HunterGtNet »

pěkny jakym zpusobem získlals s cointu koruny
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

renek1 píše:@Atapi
Ale to je naprosto v pořádku, že to takhle máš a jsi spokojený.
Spočítat se to dá mnoha způsoby a vždy tak, že si řekneš, že nemusí pršet jen když kape, ale i díky tobě se má ta velryba mnohem líp než ty. To je prostě princip této činnosti. Spoléhat na ty co jim stačí málo a tím držet tuhle virtualitu při životě.

Můžeš to trochu víc objasnit? :)

A co dnes není virtualita? Třeba USD? Kolik je asi ještě zlata ve Fort Knox... Lidi to chcou a kupujou, tak jim to přejme.

Zisk je furt stejný (za předpokladu rozumného nakládání) dejme tomu 500% za rok.

Jen je rozdíl, když do toho někdo naleje 100 000kč a nebo 10 000 000kč. Zisk bude jinde. A dokud v tom budou peníze, najdou se lidé co budou stále těžit.

Nejhorší je proklínat se a říkat, že se to nevyplatí. Že už je pozdě. Že už to nemá cenu. Že je to jenom bublina a praskne. Holt štěstí přeje připraveným.

Znám lidi co do toho nasypali moc peněz, mají chlazené serverovny, spoustu věcí pořešeno. Za 3 měsíce to měli zpět a teď už jim to jenom sype a je jedno jestli to padne za měsíc, nebo rok. Oni jsou na svém + teď jim to generuje nemalý zisk.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

renek1 píše:Více rigů = větší investice, větší spotřeba, údržba, opotřebení a klesající cena "výrobního prostředku" atd. Tím to jde úměrně. Není to jednorázová investice jakou je třeba nákup kryptoměny a prodej (ve velkém)

Je, pokud to udělá někdo s rozumem. Je to P´n´P. Zapojit a zapomenout. Chce si to o tom něco nastudovat.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od DOC_ZENITH »

HunterGtNet píše:pěkny jakym zpusobem získlals s cointu koruny
Dříve jsem obchodoval na BTC-E, než ho FBI zavřela a zbyly mi tam ňáký drobáky který převzal WEX, takže jsem se pak přesunul na WEX a tam vmyněnil za dolary, ty poslal na payeer a od nich na kreditku.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

python.p píše:
renek1 píše:Více rigů = větší investice, větší spotřeba, údržba, opotřebení a klesající cena "výrobního prostředku" atd. Tím to jde úměrně. Není to jednorázová investice jakou je třeba nákup kryptoměny a prodej (ve velkém)

Je, pokud to udělá někdo s rozumem. Je to P´n´P. Zapojit a zapomenout. Chce si to o tom něco nastudovat.
No je fakt že po měsíci laborování (kdy jsem se v tom před tím hov** vyznal a neuměl to ani zapnout) k tomu už ani nechodím, jen se kouknu online na poolu jestli rig běží, stovky hodin mezi restartama jsou úplně běžný...
Obrázek
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od pbjun »

Tak to já se v tom hrabu každou chvíli, ale to je tím, že mám bazarové karty za pár kaček a každou jinou... Desku nevhodnou, zdroj co sem našel pod stolem atd... Takže to pořád vychytávám, ale taky mi to těží stabilně i za těch pár kaček z toho měsíčně pár tisíc vytáhnu do čech... Kdybych to chtěl vydělat v zaměstnání tak je to cca 20 hodin práce a to tomu určitě nevěnuju :D
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od racecar »

https://www.coinwarz.com/difficulty-cha ... ulty-chart

To len k tej klesajucej obtiaznosti z predchadzajucej strany. :lol:
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od pbjun »

Už je zase zpátky na sestupné tendenci ;)
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Igoreso »

Ma ted cenu kupovat grafiku? Ne ze bych ji potreboval nutne,ale konecne je Vega skladem
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od shorty25 »

Ted urcite ne a rozhodne ne vegu.
Vždy prodávám i jinde.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

Podle toho čemu věříš, jestli těm co říkaj že bude btc na 50k nebo těm co říkaj že je do měsíce konec. V prvním případě jo ve druhým ne, výběr je na tobě. :D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“