Nastavení outlooku na třech počítačích a mobilu

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
fredh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. črc 2009
Bydliště: Vysočina

Nastavení outlooku na třech počítačích a mobilu

Příspěvek od fredh »

Čau chlapi,

můžete mi prosím pomoct s nastavením emailu v outlooku? Založil jsem firmu a chci ovládat email na třech počítačích a mobilu. Koupil jsem si doménu na abzone a podle návodu nastavil emaily (POP3) a ty šlapou. Problém ale nastává ve chvíli, kdy sedím u jednoho počítače a přijde mi třeba deset emailů, já je pročtu a třeba smažu, a když večer přijdu domů a kouknu na email na domácím počítači, tak tam těch deset emailů pořád je. Chtěl bych to nějak mít nastavený jakoby do cloudu... Když nějakej email přečtu nebo smažu v pracovním počítači, tak ten mail bude přečtenej nebo smazanej i v počítači doma a ne, že se tím budu muset zase doma prokousávat.

A nejhorší je, že když chci nastavit ten outlook v mobilu (android), tak tam to vůbec nejde naštelovat, protože mi to žádnej POP(co to vůbec je?) nenabídne...

Rozumí mi někdo? Je to možný tak naštelovat?

Díky za každou radu.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Nastavení outlooku na třech počítačích a mobilu

Příspěvek od Shaquille »

Potrebujes nastavit IMAP, pak po precteni @ na jednom zarizeni bude jako prectene na vsech ostatnich... Kdyz @ smazes, tak zmizi ze vsech zarizeni.

andorid umi, potrebujes znat imap server sveho poskytovatele a porty.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
fredh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. črc 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Nastavení outlooku na třech počítačích a mobilu

Příspěvek od fredh »

Díky, zkusím to.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Nastavení outlooku na třech počítačích a mobilu

Příspěvek od zombux »

pokud ovšem poskytovatel IMAP umí. na POP tyhle věci jdou řídit jen dvěmi způsoby - buď po stažení POP inboxu (jiné složky neumí) zpráva zůstane na serveru, nebo je smazána.
IMAP funguje na principu synchronizace jakékoliv složky a dá se s tím čarovat dle libosti. jen pozor na verzi Outlooku, asi poslední co s IMAP fungovalo standardně je Outlook 2013, v novější 2016 už MS otevřeně dává najevo, že s IMAP nepočítá a postupně odřezává nebo schovává podporu různých funkcí.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
fredh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. črc 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Nastavení outlooku na třech počítačích a mobilu

Příspěvek od fredh »

na počítači imap funguje, ale na mobilu se mi to rozběhnout nedaří...
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Nastavení outlooku na třech počítačích a mobilu

Příspěvek od zsdx »

Zakaz mu SSL, pouzij tedy port 143.
fredh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. črc 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Nastavení outlooku na třech počítačích a mobilu

Příspěvek od fredh »

česky prosím... :D

nejde mi to nastavit hned od začátku. Popíšu můj postup, protože ani pomalu nevím, co kam zadat.

Takže, první je stránka s začínáme, ta je v pohodě. Jak kliknu na začínáme a chce to po mě e-mailovou adresu - tu vyplním. Na další straně to po mě chce prvně heslo( nevím jestli heslo do emailový schránky, ale přesto ho napíšu). Zobrazované jméno - napíšu moje jméno. Pak je tu popis - napíšu práce. Po odkliknutí těchto věcí to vypadá, že se mobil pokouší cca o přihlášení, ale stejně mě to pak hodí do rozšířenýho menu kde jsou následující položky: Server příchozí pošty IMAP --- Název hostitele IMAP - tam napíšu mail.abzone.cz . Dál je tam uživatelské jméno a heslo - napíšu to co mi poslali do mailu jako přístupy do mailu. Potom je tam server odchozí pošty SMTP ---- uživatelské jméno SMTP - tam píšu smtp.internet.starnet.cz a pak je tam uživatelské jméno a heslo - ale tam nevím co mám napsat. Nikde na počítači jsem nic takovýho nezadával...

Už mě to jako docela nebaví pořád...

Věděl by někdo co tam mám napsat?

Díky za každou pomoc
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení outlooku na třech počítačích a mobilu

Příspěvek od Exp »

Tvuj email a heslo k nemu.
fredh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. črc 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Nastavení outlooku na třech počítačích a mobilu

Příspěvek od fredh »

Exp píše:Tvuj email a heslo k nemu.
při přihlášení došlo k chybě. Přihlášení se nepovedlo. Zkontrolujte si prosím nastavení serveru SMTP a zkuste to znova

A po tomhle hlášení vyplňuju všechno znova...
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení outlooku na třech počítačích a mobilu

Příspěvek od Exp »

Nema tam bejt smtp.abzone.cz misto toho starnetu?
fredh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. črc 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Nastavení outlooku na třech počítačích a mobilu

Příspěvek od fredh »

to jsem taky zkusil, ale můj poskytovatel je starnet a na pc to tak normálně jede...

Já už vyzkoušel mraky variant. Ale bylo by asi lepši, aby to na tom mobilu zkusil někdo povolanější...
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Nastavení outlooku na třech počítačích a mobilu

Příspěvek od zsdx »

SMTP - starnet bez jmena a hesla, ale neodesles nic 'z terenu'.
fredh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. črc 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Nastavení outlooku na třech počítačích a mobilu

Příspěvek od fredh »

jak to myslíš, z terénu?
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Nastavení outlooku na třech počítačích a mobilu

Příspěvek od zsdx »

SMTP funguje bud bez overovani (pouze v siti daneho poskytovatele) nebo s overovanim (z libovolne site), je to kvuli spamu.
fredh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. črc 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Nastavení outlooku na třech počítačích a mobilu

Příspěvek od fredh »

Tak jsem se na to vyprdl, místo outlooku stáhl Typeapp a všechno jede jak po másle. Přesto díky všem za rady.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“