Wake-On-Lan

Vývojová prostředí, aplikace, skripty, http://www... síťové programy, internet, sdílení...
Odpovědět
Knifeer
Nováček
Nováček
Registrován: 08. bře 2014

Wake-On-Lan

Příspěvek od Knifeer »

Ahoj
Mám takový problém s buzením PC. Potřeboval bych ho probudit jak přes LAN tak jestli lze i tak přes Internet. Desku mám ASUS Sabertoot X79. Zkoušel jsem různé návody na internetu ale stále se mi to nedaří.
Díky
SpeedyGT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Wake-On-Lan

Příspěvek od SpeedyGT »

Pokud chceš budit PC přes internet, tak na to asi doporučím jedině nějaký Mikrotik router s veřejnou IP. Na mobilu mám aplikačku a jediným klikem přes widget si takhle zapínám PC ať sem kde sem.
AMD Ryzen R7 7700X + AiO Fractal Lumen S36 V2 / ASUS TUF Gaming B650-PLUS / Kingston FURY 2x32GB 5200MHz / Gigabyte RX6600XT OC PRO / WD Black SN770 NVMe 1TB / Enermax Modu82 625W / Fractal Meshify / 3x Dell P2720D 2560x1440
Knifeer
Nováček
Nováček
Registrován: 08. bře 2014

Re: Wake-On-Lan

Příspěvek od Knifeer »

Co router od Miktotik obsahuje navíc, že je dobrý pro toto využití? Lze těšit i bez veřejné IP?
crazzykiller
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005
Bydliště: praha

Re: Wake-On-Lan

Příspěvek od crazzykiller »

Bez verejne IP se ti to bude resit mnohem hur, nez s. Bez verejne IP bude potreba se domluvit se svym ISP.

Router ti bude stacit imho libovolny, musi ovsem umet Port Forwarding, tam si nastavis presmerovani portu 7 a 9 s protokolem UDP na svuj pc. Je lepsi pozuzivat statickou IP, nez si nechat pridelit DHCP.
SpeedyGT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Wake-On-Lan

Příspěvek od SpeedyGT »

Nevim jestli ti to normální router pobere, protože když je PC vyplej, tak vlastně žádnou IP nemá. Já to přes Mikrotik dělám přes statický zápis v ARP tabulce a na něj směruju samotný wake.
AMD Ryzen R7 7700X + AiO Fractal Lumen S36 V2 / ASUS TUF Gaming B650-PLUS / Kingston FURY 2x32GB 5200MHz / Gigabyte RX6600XT OC PRO / WD Black SN770 NVMe 1TB / Enermax Modu82 625W / Fractal Meshify / 3x Dell P2720D 2560x1440
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Wake-On-Lan

Příspěvek od nou »

Tak moj router ASUS DSL-N55U ma v svojom menu volbu Wake On LAN. Zada sa tam MAC adresa a mal by prebudit PC. Nemam to vyskusane ale tak ocakavam ze by to malo fungovat.
SpeedyGT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Wake-On-Lan

Příspěvek od SpeedyGT »

Jo to funguje pokud se vždycky otravně vzdáleně přihlásíš na router a zadáš to tam. Pokud si to chceš trochu zjednodušit třeba na jedno kliknutí na appku na mobilu, tak už bude třeba ten Mikrotik.
AMD Ryzen R7 7700X + AiO Fractal Lumen S36 V2 / ASUS TUF Gaming B650-PLUS / Kingston FURY 2x32GB 5200MHz / Gigabyte RX6600XT OC PRO / WD Black SN770 NVMe 1TB / Enermax Modu82 625W / Fractal Meshify / 3x Dell P2720D 2560x1440
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Wake-On-Lan

Příspěvek od rbclass »

mam zyxel router..nemam verejnu ip..co by ste mi poradili na to,aby som vedel na dialku prebudit pc ?
Kure-333
Nováček
Nováček
Registrován: 26. zář 2020

Re: Wake-On-Lan

Příspěvek od Kure-333 »

Ahoj, nemáte návod jak rozjet WOL na místní síti? Co jsem našel tak jsem s tím nepochodil... Díky
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Wake-On-Lan

Příspěvek od zsdx »

A co jsi nasel?
Pokud mas spravne nastaveny pocitac, staci poslat magic packet na jeho MAC adresu z nejake aplikace.
blackman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. zář 2006
Bydliště: Hradec Králové

Re: Wake-On-Lan

Příspěvek od blackman »

pouzivam WolCmd a bez problemu
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Wake-On-Lan

Příspěvek od Jey »

No, můžeš si vybrat. Buď povolíš ve vlastnostech síťové karty "Povolit zařízení probouzet počítač" a pak se PC zapne přes jakýkoliv paket směrovaný na PC, nebo zaškrtneš i "Povolit probuzení počítače pouze paketem Magic" a pak je potřeba poslat Magic paket.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Wake-On-Lan

Příspěvek od killerek »

Jeste to byva vypnutelne v BIOSu desky.
Odpovědět

Zpět na „Programování a web“