Rada s nákupem nového CPU

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

carda19
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2011
Bydliště: Dubí u Teplic

Rada s nákupem nového CPU

Příspěvek od carda19 »

Ahoj všem,
Chtěl bych poradit ohledně změny procesoru jde o to že vlastním procesor i7 4790K a rád bych přešel na nejnovější generaci, ale má to vůbec smysl? Jde o to že všude čtu ohledně toho zpomalení CPU těmi fixy Meltdown a spectre tak netuším jak važné to je a jde mi především o to jestli se tedy vyplatí jít do i7 8700K nebo si počkat na to údajný osmi jádro co by se ještě letos myslím že v listopadu co jsem četl vyjít? Díky za případnou radu
Naposledy upravil(a) carda19 dne pon 7. kvě 2018, 10:22, celkem upraveno 1 x.
CPU: Intel Core i9 9900K, Základní deska: MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon, RAM: 4x8GB DDR 4 Kingston HyperX RGB XMP 3200MHz, GPU: MSI GeForce RTX2080 Ti Gaming X Trio 11 GB, Zdroj: EVGA Supernova 750 G3, Disk: ADATA SX8200 Pro 2TB + Seagate FireCuda - 2TB SSHD, Monitor: Dell S2716DG - 27" G-sync, OS: Windows 10 Pro 64bit
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Rada s nákupem nového CPU

Příspěvek od werygood »

Meltdown, ne Midletown :) To záleží co na PC děláš a co hraješ. Myslím, že CPU a GPU v tvé sestavě jdou celkem dohromady, pokud nepociťuješ nedostatek výkonu, nechal bych to tak.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s nákupem nového CPU

Příspěvek od spajdr »

Ja bych jeste pockal, jak rika werygood, tvoje sestava vypada vyrovnane :-)
carda19
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2011
Bydliště: Dubí u Teplic

Re: Rada s nákupem nového CPU

Příspěvek od carda19 »

Za tu chybu ohledně slova Meltdown se omlouvám :-D tak že navrhujete ještě počkat jinak hraju většinou single hry třeba včera jsem dohrál Resident Evil 7 a paráda sice jsem ji na plný detaily tak úplně neměl to ale poradil experience :-D A hlavně v tom hraje roli i 2K rozlišení co mám. Šlo mi o to že mužů sehnat 8700K levně tak o tom přemýšlím ale zase ty dvě zpomalovací chyby mě děsí taky a co se týče grafiky tak to bych taky už počkal na novou Ti verzi.
CPU: Intel Core i9 9900K, Základní deska: MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon, RAM: 4x8GB DDR 4 Kingston HyperX RGB XMP 3200MHz, GPU: MSI GeForce RTX2080 Ti Gaming X Trio 11 GB, Zdroj: EVGA Supernova 750 G3, Disk: ADATA SX8200 Pro 2TB + Seagate FireCuda - 2TB SSHD, Monitor: Dell S2716DG - 27" G-sync, OS: Windows 10 Pro 64bit
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Rada s nákupem nového CPU

Příspěvek od werygood »

Na Experience je lepší se vykašlat, nastavení a plynulost her si musíš holt vyzkoušet sám. Obecně čím vyšší rozlišení, tím víc se stáva bottleneckem grafika, takže by sis lepším CPU ani nemusel pomoct. Ty dvě chyby můžeš ignorovat, dopad na výkon není takový a stejně se tomu můžeš vyhnout úplně, když nepojedeš na nejnovějsím biosu. Záleží co znamená "levně", pokud by to bylo fakt levně, uvažovat by se o tom dalo, na druhou stranu, jestli plánuješ koupit novou generaci grafik, tak bych počkal i s nákupem zbytku.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s nákupem nového CPU

Příspěvek od spajdr »

Nezapomen i to, ze musis koupit nove RAMky a desku, i kdyz to stavajici za neco taky prodas, ale pameti v dnesni dobe nejsou zrovna nejlevnejsi.
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Rada s nákupem nového CPU

Příspěvek od blaho »

ja uz by som to kašľal , a počkal na 8c Intel a potom postavil novy zaklad
tušim ze to bude z390
carda19
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2011
Bydliště: Dubí u Teplic

Re: Rada s nákupem nového CPU

Příspěvek od carda19 »

No jeden týpek na fb prodává za 7500 Kč úplně nový nerozbalený. Mě šlo jen právě o ten základ a grafika by zůstala do nové generace. Jinak s tím počítám že budu muset i desku a RAM paměti ale ta jejich cena je taky dost přehnaná ale nic co by se taky nedalo sehnat levněji úplně nové tedy od někoho. Ale vypadá to tak že jste se všichni shodli na tom abych počkal na to osmi jádro ale aby ta jeho cena pak nebyla 15k a víc a do toho deska bůh ví za kolik a RAM :-D pak budu čekat další půl rok než to někdo bude prodávat levně :-D a to už zase bude starý a mezitím vyjde další generace :-D
CPU: Intel Core i9 9900K, Základní deska: MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon, RAM: 4x8GB DDR 4 Kingston HyperX RGB XMP 3200MHz, GPU: MSI GeForce RTX2080 Ti Gaming X Trio 11 GB, Zdroj: EVGA Supernova 750 G3, Disk: ADATA SX8200 Pro 2TB + Seagate FireCuda - 2TB SSHD, Monitor: Dell S2716DG - 27" G-sync, OS: Windows 10 Pro 64bit
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada s nákupem nového CPU

Příspěvek od spajdr »

carda19 píše:No jeden týpek na fb prodává za 7500 Kč úplně nový nerozbalený. Mě šlo jen právě o ten základ a grafika by zůstala do nové generace. Jinak s tím počítám že budu muset i desku a RAM paměti ale ta jejich cena je taky dost přehnaná ale nic co by se taky nedalo sehnat levněji úplně nové tedy od někoho. Ale vypadá to tak že jste se všichni shodli na tom abych počkal na to osmi jádro ale aby ta jeho cena pak nebyla 15k a víc a do toho deska bůh ví za kolik a RAM :-D pak budu čekat další půl rok než to někdo bude prodávat levně :-D a to už zase bude starý a mezitím vyjde další generace :-D
Nech si to co mas, pak ti pozdeji prodam to svoje :-D
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Rada s nákupem nového CPU

Příspěvek od renek1 »

carda19 píše:No jeden týpek na fb prodává za 7500 Kč úplně nový nerozbalený. Mě šlo jen právě o ten základ a grafika by zůstala do nové generace. Jinak s tím počítám že budu muset i desku a RAM paměti ale ta jejich cena je taky dost přehnaná ale nic co by se taky nedalo sehnat levněji úplně nové tedy od někoho. Ale vypadá to tak že jste se všichni shodli na tom abych počkal na to osmi jádro ale aby ta jeho cena pak nebyla 15k a víc a do toho deska bůh ví za kolik a RAM :-D pak budu čekat další půl rok než to někdo bude prodávat levně :-D a to už zase bude starý a mezitím vyjde další generace :-D
Hele to můžeš furt na něco čekat. Já tu pořád jen čtu v průběhu roku rady ať ten či onen počká, že pak vyjde nová řada toho či onoho. Jestli máš prachy, tak na nic nečekej a kup. Jestli se ti chce furt čekat na nějakou novinku, kterých je několik do roka od různých komponentů, tak nebudeš dělat nic jinýho. Za půl roku když se tu znova zeptáš, tak ti zas někdo poradí ať si počkáš. Prodej co máš a kup co se ti líbí, proděláš na tom tak jako tak.
Tady je lepší cena: https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ... t=i7+8700k
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Rada s nákupem nového CPU

Příspěvek od blaho »

Panebože daj mi mentalnu silu :roll:

asi keby mal prachy na rozhadzovanie tak kupi a nebude sa tu nic pytať.
Ja mu neradim čakať donekočna ale do 8c coffe /na z390...
Pokial chce Intel, a predpokladam ze chce zaklad na par rokov bez upgrade
A ryzen moze mať 128 jadier, ale to coffe ho roztrepe v games furt , tak ako to bude aj pri 8c coffe
A nezabrani tomu ani miesta DD uderka :lol:
Takze moj navrh : Pockat na 8c od Intel + next gen nvidia grafika

Tu nie sme od toho, aby ked ja mam napr. teraz 8700K+1080Ti aby ho malo cele forum hneď a teraz
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Rada s nákupem nového CPU

Příspěvek od racecar »

Ked ti nevadi pockat tak by som pockal na 8 coffee. Zase to co mas este nieje take aby si mal problemy.
Tu nie sme od toho, aby ked ja mam napr. teraz 8700K+1080Ti aby ho malo cele forum hneď a teraz
Uz ho ma tak polovica. :lol: :P
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Rada s nákupem nového CPU

Příspěvek od renek1 »

No právě že nemá prachy na rozhazování, tak si myslím, že může jít teď do i7-8700K+1080Ti, které mu rovněž vydrží na hodně dlouho. Nebo snad myslíš, že nová generace bude levnější? O tom teda přesvědčený nejsem. i7-8700K+1080Ti je momentálně to nejlepší na hry a vydrží mu to na hodně dlouho.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Osloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. dub 2017

Re: Rada s nákupem nového CPU

Příspěvek od Osloth »

Na 2K(+) rozlíšenie mu stačí aj jeho Haswell po OC. Beztak herný výkon 8C bude = 6C Coffelake
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Rada s nákupem nového CPU

Příspěvek od blaho »

neviem preco by malo byt 8c coffe lacnejsie ako 8700K , to nebude zlepenec ala Ryzen :roll:
carda19
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2011
Bydliště: Dubí u Teplic

Re: Rada s nákupem nového CPU

Příspěvek od carda19 »

Tak jako já mám našetreno do předu a právě počítám i s tím že nová generace Ti grafiky nebude nejlevnější. Jinak zřejmě asi bude nejlepší na ten nový procesor počkat když už máme pomalu polovinu roku pryč. To co mám aktuálně tak celkem šlape ale už musím ubírat na detailech zkrátka už je to starý no cpu a desku jsem kupoval v listopadu 2014 a grafiku v létě 2015 tak že už celkem starý no. A ještě otázečku za kolik tak by se dal ten můj základ prodat?
CPU: Intel Core i9 9900K, Základní deska: MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon, RAM: 4x8GB DDR 4 Kingston HyperX RGB XMP 3200MHz, GPU: MSI GeForce RTX2080 Ti Gaming X Trio 11 GB, Zdroj: EVGA Supernova 750 G3, Disk: ADATA SX8200 Pro 2TB + Seagate FireCuda - 2TB SSHD, Monitor: Dell S2716DG - 27" G-sync, OS: Windows 10 Pro 64bit
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Rada s nákupem nového CPU

Příspěvek od Dithius »

8C Intel mě taky dostal. Řešil jsem něco podobného jako ty. Přechazel jsem z AMD FX na 8700K. nelituju moc ale prostě mě naštvalo že vyjde 8core Intel, ale vyjde asi před vánoci jako "refreshovana" architektura, protože se Intelu nedaří s jeho procesem, takže bych řekl z věštecke koule že ten 8C bude něco jako i7 9700K a i5tka bude 9600K 8C bez HT? Tohle je můj osobní nazor. Ktomu novej chipset.

Co mě nejvíce štve že si myslím že to 8C nepujde dát do Z370 protože Intel zase bude chtít "zarobit"
Po tehle uvaze jsem na sebe osobně naštvanej že jsem nepočkal rovnou na Ryzen 2000 a nevzal 2700X a X470 / Z490 stím, že údajně v těch deskach ma jet CPU i z roku 2020. mno a dle meho odhadu "ryzen" z roku 2020 bude mít pořád vyžší výkon než 8C Intel alias 9700K.
blaho píše:neviem preco by malo byt 8c coffe lacnejsie ako 8700K , to nebude zlepenec ala Ryzen :roll:
Souhals. Monolit typu Intel 8C nebude levnej. Jedine co dle mě by Intelu pomohlo aby něco takového bylo "levnější" je vůbec tenhle CPU nevyrabět s iGPU, které zabírá snad 35% plochy.
Popravdě nevim proč to intel u "K" cpuček neudělal rovnou.... kdo taktovatelný Intel jede v dnešní době s integrovanou grafarnou? Zanedbatelné procento.

btw dle tohohle snímku 8700K by snad 8C bez grafiky bylo +/- stejně velké jako právě 8700K:
https://en.wikichip.org/w/images/thumb/ ... ted%29.png

zamě bych asi teď šel do Ryzenu.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Rada s nákupem nového CPU

Příspěvek od Raikkonen »

Jestli by nakonec nebylo lepší s procesory počkat na cca podzim 2019, kdy má přijít upgrade u Intelu i AMD s lepším IPC. U Intelu konečně dorazí nástupce Skylake - Ice Lake a u AMD zase druhá generace Zenu - Ryzen 3xxx série.
Ve hrách beztak 8c Coffee nebude dlouhodobě o moc lepší jak 6c a bůhví, jestli nakonec taky půjde tak dobře taktovat.
carda19
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2011
Bydliště: Dubí u Teplic

Re: Rada s nákupem nového CPU

Příspěvek od carda19 »

Na podzim 2019 už to co mám teď nebude mít žádnou hodnotu na prodej :-D a hry budou do té doby u mě možná už nehratelný :-D
CPU: Intel Core i9 9900K, Základní deska: MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon, RAM: 4x8GB DDR 4 Kingston HyperX RGB XMP 3200MHz, GPU: MSI GeForce RTX2080 Ti Gaming X Trio 11 GB, Zdroj: EVGA Supernova 750 G3, Disk: ADATA SX8200 Pro 2TB + Seagate FireCuda - 2TB SSHD, Monitor: Dell S2716DG - 27" G-sync, OS: Windows 10 Pro 64bit
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Rada s nákupem nového CPU

Příspěvek od werygood »

To možná jo (ačkoliv si to nemyslím), ale teď je ta tvoje sestava ještě fajn, pokud ti někde výkon nechybí, nechal bych to tak.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“