Big Format Gaming Displays 65" 120hz

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Big Format Gaming Displays 65" 120hz

Příspěvek od Zofrenko »

Kto sa chysta na take niečo ? Ja sa teším ako hovado, lebo momentálne hravam už 3 roky na 50 palcovej TV 60hz a input lag 20ms. Dúfam spravia aj 55 palcove modely, to je pre kompetetivny gaming ešte vpohodke 65 palcov sa mi už zda veľa :)

https://www.sector.sk/novinka/145125/nv ... nitory.htm

https://www.sector.sk/novinka/145382/nv ... nitory.htm

https://www.alza.sk/65-hp-omen-x-65-d5250093.htm?o=1
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Big Format Gaming Displays 65" 120hz

Příspěvek od racecar »

Som zvedavy ako sa budes tesit ked uvidis cenu. :)
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Big Format Gaming Displays 65" 120hz

Příspěvek od Zofrenko »

65 palcove budu okolo 3,5 -4k euro

ak bude 50-55 palcovy v cene 2500e + - idem do toho
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Big Format Gaming Displays 65" 120hz

Příspěvek od dexterav »

to je otázne tá cena ked 27" podobných kvalít idú/pôjdu po 2500e
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Big Format Gaming Displays 65" 120hz

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já spoleham na korejce co udělaj cheap displaye s tímto 4K 120hz panelem. Nebude tam možná HDR, nebude tam určitě zónové podsvícení, ale but tam ten panel, bude mít širší gamut a 120hz a bude to cheap, možná budou i verze s freesyncem (ač žádnej Radeon na 4K v AAA titulech teď nemá, jednoho dne možná bude).

Resp první už tu máme. Wasabi Mango UHD430 43", 4K 120hz bez syncu ale s HDR. Cena na ebay je 900 doláčů to ihmo jde, jediný mínus je že je to IPSko já bych radši PVAčko, ale já ještě počkam až se vytasí NV ofiko a až se vytasej ostatní korejci a začnou spolu trochu bojovat.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Big Format Gaming Displays 65" 120hz

Příspěvek od Shaquille »

Stejne zustanes u sve Sonky a tady najdes milion chyb pro je nebrat, u tebe uz takova trosku klasika... Chapu, proc ji mas, jen se "tesim" na tvuj komentar, jak je to vsechno na ****.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Big Format Gaming Displays 65" 120hz

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pokud to bude mít solidní barvy kontrast a hloubku černý tak to hanit nebudu. Proto se taky nehrnu do toho IPS modelu. Já jsme byl zatim lehce zklamám z té staré korejské 4K 42", prostě sRGB IPSko s WLED podsvitem a 30ms inputlagem. Pro spoustu lidí ok ještě by si chrochtali nad tou velikostí, ale já jsem si na to nikdy nezvyknul a od té doby přesně vim co NE. A druhej případ byl ten ultrawide první QD Samsung ala paírově to na co jsem čekal v praxi epic fail se slejvajícímy se neostrými pixely a barvami komplet mimo. To ihmo nebyla má chyba a nemůžeš mi zazlívat že si nechci pohoršit. Kdybych musel teď hned brát něco tak to bude 1440p neširokoúhlá PVAčko s 32" a 144hz, ale ne Samsung (PWM + jejich QD), nicméně widegamut s HDR +4K 120zní mnohem lépe na to se vyplácí počkat, a hlavně je to vše už za dveřmi, nastupuje to teď.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Big Format Gaming Displays 65" 120hz

Příspěvek od Shaquille »

4K HDR se 120Hz bude cenou uplne jinde. To proste nejde tak jednoduse porovnat... ten kritizovany panel mam pred sebou na stole. Text prectu, tim pro me kauza "halfpixelu" skoncila. Fakt nesleduju monitor lupou (trosku prehanim, ale byl jsem se na panel pred koupi podivat a pro me naroky je dostatecny).
Monitor je o kompromisech, bud budes cekat na dokonalost (zadna soucasna technologie neni 100%) a pouzivat Sonku, nebo proste snizis naroky (z vysnenych konfiguraci).

Me u tebe vzdycky prekvapi, jak mas reseni... jak pises, proc to neudelaji tak, nebo proc neni nesiroke PVA s 144Hz... Proc to tedy vyrobci nedelaj? Prijdes mi "chytrejsi" nez barak inzenyru u vyrobcu. (nemyslim negativne, jen kde se v tobe bere ta jistota. Nebo proc nedelas inzenyra nekde ve vyvoji...).

Pls tohle sem nemichej, tohle je tema pro Big Format panely. Klasicke monitory maji sve vlakna. Pak je obrovsky problem najit v diskuzi jakekoli info a jen se dokola zakaldaji temata jaky 32"...
Resp první už tu máme. Wasabi Mango UHD430 43", 4K 120hz bez syncu ale s HDR. Cena na ebay je 900 doláčů to ihmo jde, jediný mínus je že je to IPSko já bych radši PVAčko, ale já ještě počkam až se vytasí NV ofiko a až se vytasej ostatní korejci a začnou spolu trochu bojovat.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Big Format Gaming Displays 65" 120hz

Příspěvek od DOC_ZENITH »

nebo proc neni nesiroke PVA s 144Hz... Proc to tedy vyrobci nedelaj? Prijdes mi "chytrejsi" nez barak inzenyru u vyrobcu. (nemyslim negativne, jen kde se v tobe bere ta jistota. Nebo proc nedelas inzenyra nekde ve vyvoji...).
Už dělaj, jeden má Samsung s jejich QD (a bohuželi PWM), ale další má už i AOC a BenQ. Jsou dobrý, proto jsem je taky zmínil jako možnou náhradu kdybych teď musel měnit.
Me u tebe vzdycky prekvapi, jak mas reseni... jak pises, proc to neudelaji tak,
Eh, to je stejný jako když se zeptáš proč už se nevyráběj plazmy když víme že měly objektivně lepší obraz jak LCD. Peníze, high-end panely jsou drahý a vše se pohlo směrem co nejnišší ceny. Koukni se za kolik si dnes koupíš 50" obrazovku, vždyť to je joke! Taky ale podle toho vypadá. Oni už to dříve mněli. Vzpomínáš si na Samsung 305T+? Wide-gamut 1600p 30" S-PVA z cca 2008? To byla obrazovka k pošušňání. Nebo IPS konkurenci HP ZR30W, stejnej formát ale widegamut IPS a bez scaleru, tzn s 0 inputlagem. Tohle byl vrchol LCD. Z téhle doby pochází i ta moje Sonka ala 10-bit SPVA. Od té doby se začalo jít na cenu přisly E-IPS a C-PVA a jejich další evoluce což časem vytlačilo TN z maisntreamu ale ruku na srdce na staré S-PVA a S-IPS se nechytaj, a tyhle technologie se rošířili všude společne s shit W-LED podsvícenim a kvalita obrazu se oproti IPS a VA monitorům před 10 lety zhoršila. Ano pokud ti o to fakt jde stále seženeš full-array monitor se super podsvitem za děsný peníze se super barvami, ale už to neni ZR30W no... už to neni scaler-less ala je to zainputlagovaný a jedinej focus jsou tam ty barvy.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Big Format Gaming Displays 65" 120hz

Příspěvek od Shaquille »

rozumim, ale trosku to nesedi... 305T stal cca 35k je nesmysl jej porovavat s dnesnimi low end panely. Porovnavej ho se srovnatelnymi. Za 50k nekoupis panel svych predstav?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Big Format Gaming Displays 65" 120hz

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No moje Sonka stála 25K v době kdy jsem to kupoval a to byl dolar za 17kč takže víš co no... ale vydrželo to 10 let takže to byla dobrá koupě. K tvému dotazu, panel ano, elektorniku ne protože onen panel bude mít slow elektoniku s inputlagem.

Proto se těšim na ty BFG displaye, ano 3K dolarů jako hmm... ale... 0 kompromisů. Gigantický takže se tam 4K konečně vyplátí? Ano. Solidní gamut? Ano. High refresh rate? Ano. Nízkej inputlag? Ano. Velkej kontrast, zde dkonce HDR? Ano. Kvalitní full array podsvit? Ano. Jemnej local dimming pro perfektní černou? Ano.

Sice eh... když si to vezmeme tak je to jen velká snaha nahradit to co nám m něl přinést oled ale vypadá to prostě papírově perfektně, a korejský klony se stejnym panelem budou stát 1/3 a tim směrem se teď dívám. Jak jem už řekl mně se líbí už to mango co se už prodává, ale počkam si na PVA model.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Big Format Gaming Displays 65" 120hz

Příspěvek od Shaquille »

Souhlas az na local diming... Pokud neni podsviceny kazdy bod, tak jsou prechody mezi cernymi a svetlymi plochami mirne rozostrene. Je to ale detail, ktery neni z vetsi dalky patrny.
Za cca 70k je tohle reseni pro vybrane jedince. Oled za 1/3 prilis neverim...
S tim Mangem nevim, na amazonu je jedina recenze, panel nedostupny, tak snad se ti ho podari nekde sehnat... Ja cekam na rozsireni Dolby Vision, pak vyberu velkoformat, ale neni to pro mne priorita, nemusism ji mit zitra.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“