Problém s ovladačem grafické karty

Všechny ovladače, problémy, řešení a doporučení pro grafické karty a nebo jejich BIOSy.

Moderátoři: morke, Walker1134

Odpovědět
Kegas
Nováček
Nováček
Registrován: 04. led 2018

Problém s ovladačem grafické karty

Příspěvek od Kegas »

Dobrý den.
Mám problém s grafickou kartou Sapphire r9 280x vapor-x 3gb.
Při startu pc se zobrazí vykřičníky.
Stane se to po načtení biosu.
Následně se načíst Windows a při přihlášení mám černé prouhy přes monitor a následně vypadne ovladač a vyhodí to modrý monitor.
Když vejdu do nouzového režimu tak pc funguje normálně.
V nouzovém režimu odstraním nově nainstalovány ovladač grafiky a pc v pořádku funguje.

Sestava :
Základní deska - Msi 970 gaming
Grafická karta - Sapphire r9 280x vapor-x
Procesor - Amd fx-8350
Ramky - Corsair 8Gb (2133Mhz)
Počítačový zdroj - EVGA SuperNova 750
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Problém s ovladačem grafické karty

Příspěvek od Krteq »

Karta umírá :/
Kegas
Nováček
Nováček
Registrován: 04. led 2018

Re: Problém s ovladačem grafické karty

Příspěvek od Kegas »

Karta je po opravě. Někdo mi radil zkusit nainstalovat starý ovladače
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Problém s ovladačem grafické karty

Příspěvek od Krteq »

Po jaké "opravě"? Ta karta evidentně umírá, tohle jsou typický symptomy. Je mi líto
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s ovladačem grafické karty

Příspěvek od spajdr »

Pokud je po oprave autorizovanym servisem, tak vratit, ze karta vykazuje chyby, pokud je v zaruce.
Pokud neni v zaruce, kartu muzes prodat na nahradni dily, tzn. tak 500,- za chladic.
Stare ovladace nemuzou pomoc, jelikoz karta vykazuje chyby uz pri startu PC, kde ovladace jeste ani nejsou nacteny.
Kegas
Nováček
Nováček
Registrován: 04. led 2018

Re: Problém s ovladačem grafické karty

Příspěvek od Kegas »

Po opravě nějakého mikro čipu.
Před opravou karta vůbec nefungovala.. Fungovali jen vetraky a karta svítila. Po opravě karta vykazovala chybu. Asi špatně prepastovaná proto že ukazovala 90 stupňů i když byla studena. Možná soft. Chyba. Prepastoval a nainstaloval jsem nejnovější ovladače. Po hodině hraní na pc mi 3x spadl ovladač a po 4 mi hodila blue Screen..
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Problém s ovladačem grafické karty

Příspěvek od Srandista »

Karta je holt poskodena, artefakty vacsinou ukazuju na poskodenu pamat. V nudzovom rezime samozrejme karta funguje z dovodu, ze nie je nacitany graficky ovladac, a karta bezi len na 2D taktoch.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Kegas
Nováček
Nováček
Registrován: 04. led 2018

Re: Problém s ovladačem grafické karty

Příspěvek od Kegas »

Momentálně jsem zapnul pc. Grafika funguje zatím jak má. Uvidíme na jak dlouho. Stejně si myslím že až půjde do zátěže tak začne padat
L!po
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2006
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s ovladačem grafické karty

Příspěvek od L!po »

do trouby s ní! odstrojit, GPUčkem nahoru a na 230-250°C jí dej 10minut (nebo dozlatova), pak buďto bude fungovat nebo ji můžeš zrovna hodit do koše :)

(na plech bych si dal aspoň papír na pečení :)
PC: CPU: R7 7800X3D, (NOCTUA NH-D14 + offset mnt ), RAM:2x16GB 6GHz CL30 G.Skill TridentZ5, MB: ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI, GPU: Gainward Phoenix RTX 3080Ti, SSD: Samsung 960 PRO 1TB + 970 Evo plus 2TB + 850 EVO 1TB + 2x 860 EVO 500GB, PSU: Seasonic Prime GX-750W, Case: Corsair Obsidian 750D, Dell AW3418DW, Logitech G11 + MX518
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“