Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Leon_ »

shorty25 píše:"Gameři" břečeli, že jsou karty předražené a teď kdy ceny padly, tak je stejně nechtějí. Komedie. :roll:
plakalo sa už 4-5 mesiacov dozadu. Teraz keď je v podstate nad nebo jasné, že o 2 mesiace tu bude nová gene, len totálny hlupák by tie predražené, vypálené od miningu Tička kupoval ...
... ja sa strašne teším až tu príde 1180, ako im ešte viac zhodí predajnú cenu ...
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od renek1 »

Teď už "Gameři" počkají na novou generaci grafik a jelikož za ceny za které jsou nyní 1080ti k dostání se to už moc nevyplatí jelikož nijak zvlášť nepadly.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od shorty25 »

Pak se bude opět plakat kvůli cenám nové gen a nedostupnosti, protože ji opět vykoupí mineři. A tak stále dokola.

Ono je hrozné, že člověk přeplatí na kartě 1-3 tisíce, když většina lidí má PC 1-2 roky. Když si to spočítám na dny, tak no comment.

Oni brečí vlastně všichni. Já bych taky mohl brečet, že ASIC prakticky zabil equihash.

Jak se říká "silnější pes mrdá" a holt se člověk musí trošku snažit a přestat plakat.
Vždy prodávám i jinde.
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Leon_ »

Jo plakať sa bude aj u novej ale tak je rozdiel kupovať predraženú novú gene a predraženú starú gene tesne pred vydaním že ...
.
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od shorty25 »

Podle všeho nová gen tu bude papírově Q4-2018/Q1-2019. Takže to je prakticky půl roku prázdnoty.
Vždy prodávám i jinde.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od killerek »

shorty25 píše: Ono je hrozné, že člověk přeplatí na kartě 1-3 tisíce, když většina lidí má PC 1-2 roky. Když si to spočítám na dny, tak no comment.
To je pekny blabol. Naopak většina PC ma zivotnost minimalne 4-5 let.
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od shorty25 »

Tak tim lip.
Vždy prodávám i jinde.
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Leon_ »

shorty25 píše:Podle všeho nová gen tu bude papírově Q4-2018/Q1-2019. Takže to je prakticky půl roku prázdnoty.
zdroj podľa ktorého usudzuješ ?
.
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od shorty25 »

Vždy prodávám i jinde.
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Mr_Trollfan »

killerek píše:
shorty25 píše: Ono je hrozné, že člověk přeplatí na kartě 1-3 tisíce, když většina lidí má PC 1-2 roky. Když si to spočítám na dny, tak no comment.
To je pekny blabol. Naopak většina PC ma zivotnost minimalne 4-5 let.
Dnes ano.
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od fmx rider »

U ETH začala zase stoupat obtížnost https://www.coinwarz.com/difficulty-cha ... ulty-chart
Myslím, že za tím už budou ASICy.
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od pbjun »

No obtížnost sice roste, ale pro mě se stala celkem nepochopitelná věc a to ta, že vytěžím za den více než sem vytěžil v červnu, samozřejmě při stejném výkonu...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Frostys »

Nápodobně. Možná se mi payout z původních sedmi dní protáhl na 7,5 - 8 dní. Takže pro mě spíše stejně jako v březnu, dubnu...
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od pbjun »

No mi se právě zkrátil ze 72 hod co jsem měl v červnu (průměrně) na cca 68 hod co mám těď poslední asi 4 dny... Prostě těžím více měny a netuším proč... Ani to nemá souvislost s updatem claymore, ten jsem dělal dříve...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od LoCo99 »

potřebuju poradit

nitro+ 580 8gb hynix

- nedostanu se nad 28.5 mh/s

Windows 10 (jen na flashování jinak to běží na ubuntu), drivery blockchain (workload tam není), karta zapojená do riseru a jen na 8pin

Udělal sem už 22 biosů a prostě v mých rukou je tahle karta větší trash než 570 pulse, tam dám 30.5 mh/s na první pokus. Kopíruju strapy ze samsungu na hynix, z hynixu vejš, měnim takt, ani nepodvoltovávám, nechávám adaptivní voltáž a je to uplně jedno, motám se od 25 po 28.5 mh/s - to jest s 1:1500 strapem ze samsungu

Ta karta musí dávat 31 mh/s, proč jinde to jde s kopírováním strapů a tady ne? To je jediná cesta custom strap? A kde se to naučim, případně za kolik mi prodáte bios? Už jsem v tom utopil zbytečně moc hodin a potřebuju udělat ještě 30+ karet.
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od shorty25 »

Posli mi bios
Vždy prodávám i jinde.
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

LoCo99 píše:potřebuju poradit

nitro+ 580 8gb hynix

- nedostanu se nad 28.5 mh/s

Windows 10 (jen na flashování jinak to běží na ubuntu), drivery blockchain (workload tam není), karta zapojená do riseru a jen na 8pin

Udělal sem už 22 biosů a prostě v mých rukou je tahle karta větší trash než 570 pulse, tam dám 30.5 mh/s na první pokus. Kopíruju strapy ze samsungu na hynix, z hynixu vejš, měnim takt, ani nepodvoltovávám, nechávám adaptivní voltáž a je to uplně jedno, motám se od 25 po 28.5 mh/s - to jest s 1:1500 strapem ze samsungu

Ta karta musí dávat 31 mh/s, proč jinde to jde s kopírováním strapů a tady ne? To je jediná cesta custom strap? A kde se to naučim, případně za kolik mi prodáte bios? Už jsem v tom utopil zbytečně moc hodin a potřebuju udělat ještě 30+ karet.
Zkoušel jsi SRBPolaris: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1882656.0
Časování paměti jednoduše upravíš přes "Pimp my straps".

Obrázek

Pro flash-bios použij Atiflash: https://www.techpowerup.com/download/ati-atiflash/

Sapphire Nitro maj dual-bios (normal/OC) modnul jsem OC, v ETH - 32Mh/s, v CryptonightV7 - 1100H/s, CN-Heavy - 1200H/s (Drivers 18.5.1).
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od LoCo99 »

https://uloz.to/!Fh2GEC2WY02B/sapphire- ... efault-rom

Tohle je default

SRBpolaris mi jde jen starsi verze, ta 3.4 nesla, ale zjistil sem ze to dela windows defender takze sem to zkusil, pimpnuti udelalo stejny efekt jako ja doted - 28.5mhs.
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

Jaký je rozdíl v hashrate mezi default a mod Bios? 28.5 by odpovídalo nastavení frekvence pamětí 2000Mhz.
Zde máš upravený bios na Nitro (hynix): https://uloz.to/!CZ4EcTl1qw5G/sapphire- ... straps-rom
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od LoCo99 »

https://uloz.to/!YiIbSZOVE7Dd/sapphire- ... 00-v28-rom

ted používám tohle, dává to tak 29.9 mh/s v průměru. Uprava se 2150mhz dává nějak 30.3 mh/s

28.5 dává ten tvuj bios teda, předpokládám že to je jen default pimpnutý SRBem a všechno stock

Ted je otázka jak z toho dostat další megahash nebo dva, jednu chvíli mi dávala jedna karta 33.8 mh/s ale nedokážu přijít na to jak je to možný, MSI afterburner hashraty akorát snižoval tak jsem to odinstaloval.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“