Tablet pro zjednodušení práce...

Sekce věnovaná tabletům.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Y2K
Nováček
Nováček
Registrován: 21. srp 2015

Tablet pro zjednodušení práce...

Příspěvek od Y2K »

Dobrý den.
Potřeboval bych rakdu... Jsem elektrotechnik a v práci musím obskakovat kvůli vzdělání... praxi atd... dělníky a musím být ten co zná vše... :/ jenom je to tu blázinec jsou tu 100ky druhů kabelů, fastonů, dutinek... Pak přes 250 typů kleští, x typů lisů -> do nich různé adaptéry atd... a když dělník neví jde za mnou a já mu musí nastavit lis dát správné kleště najít kabel nebo konektor... atd... nebylo by to složité ale místo toho aby napsali do dokumentace 0,5mm červená dutinka atd... tak je tu třeba

Při...
01E74M0899
a co já pod tímhle mám jako vidět... :/ bohužel při neustálém pohybu je i NB na nic...

Potřeboval bych aby to začalo Vyhledávačem
Už jen při zapsání prvních 5-6 čísel / písmen by se mě už zobrazilo třeba jen 20... souborů... a potom už jen správou knihovnu otevřít a už bych tam měl výkres součástky, popis co je na to potřeba a kde hledat na dílně... jak to udělat na PC vím ale tablety moc neznám a jaký program použít... :/ aby to bylo kompatybylní s PC ( že bych si to připravil na PC nahrál a odkaz atd... po nahrání do tabletu už by byly také funkční ) psát to do tabletu dutinku po dutince je také šílenství navíc když už apoň ten základ na firmě je alespoň v tom excelu :/...

Hodně by mě to pomohlo máte nějakou radu ??? ( možná jsem to měl napsat do SW ) ale tabletu se to také týká tak snad mě Neukamenujete :D

Předem děkuji za každou radu
Jirka_T
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2013

Re: Tablet pro zjednodušení práce...

Příspěvek od Jirka_T »

Y2K píše:... jak to udělat na PC vím......
Stručně popiš, jak bys to udělal na PC ?
PC1: CPU: Core I3-3225, MB: ASUS P8H77-M, RAM: 16GB DDR3 1600, HD:Samsung SSD 850 EVO 250GB, OS: W10 Pro x64 Cz
NB: HP EliteBook 2540P, CPU: Intel Core I5, 8GB RAM, HD Samsung 850 EVO 250 GB, W10 Pro x64 Cz
PC2: I5-2500K, GIGABYTE GA-B75N, RAM 8GB DDR3 1600, SSD SAMSUNG EVO 120GB, W10 - Insider aktuální
Y2K
Nováček
Nováček
Registrován: 21. srp 2015

Re: Tablet pro zjednodušení práce...

Příspěvek od Y2K »

Na pc by asi stačil i obyčejný EXCEL 1list kde je sice 1000ce řádků ale postupným zadáváním xxxxx bych to Odfiltroval a zbylo by jen třeba 20cet už bych jen zvolil tek který má kompletní xxxx xxxx správně kliknul na něj a ten by mě odkázal na správný list... ( podobně to je v práci ) jen nemám čas lítat po dílně a pak do kanclu k PC...
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Tablet pro zjednodušení práce...

Příspěvek od werygood »

Co ten excel uložit jako .html a v tabletu to otevřít v prohlížečí? Stejně si to pak budeš muset dodělat ručně, abys měl ty správně soubory pohromadě.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Tablet pro zjednodušení práce...

Příspěvek od racecar »

Tak si kup tablet s Win 10. Das tam tie iste programy co do desktopu a ides.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Tablet pro zjednodušení práce...

Příspěvek od Atapi »

Nestačil by displej telefonu? Files Go (souborový manažer) na androidu umí vyhledávání s našeptáváním, takže by mělo stačit překopírovat soubory do telefonu, nainstalovat Files Go a případně pdf reader jestli je třeba a pak vyhledávat stejně jako v excelu (který mimochodem už taky existuje pro android).
Obrázek
Y2K
Nováček
Nováček
Registrován: 21. srp 2015

Re: Tablet pro zjednodušení práce...

Příspěvek od Y2K »

:/ já mám iPhon 6s :/ asi zvolím pro začátek ten tablet s W10 příjde mě že by mohl mít nejvíc společného s PC a bude to nejjednodušší řešení...

Jen tak se zeptám rovnou jsem jeden našel 11" W10 za hubičku s ( Officem 365 ( máte s ním nějaké zkušenosti ) ) mohla by to být nejjednoduší volba... :)
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Tablet pro zjednodušení práce...

Příspěvek od Vesel »

Si udelej na iphonu v numbers a nepotrebujes ani tablet ne? Eventuelne udelat excel soubor poslat na mobil a jedes
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tablet pro zjednodušení práce...

Příspěvek od PET5 »

Pro iPhone si může stáhnout přímo MS Excel, který najde v App Store. Tuším, že je to dokonce zdarma v nějaké lite verzi. Nemohu to momenálně ověřit, neboť mně se nabízí zdarma plná verze.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Tablet pro zjednodušení práce...

Příspěvek od Atapi »

iPhone nevím, třeba tam bude taky nějakej manažer s našeptáváním, zkus pohledat, tohle například má autocomplete? https://itunes.apple.com/dm/app/amerigo ... 98828?mt=8.
Office hlavně aby to byla i offline verze, nejlevnější verze jede jen online.
Obrázek
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Tablet pro zjednodušení práce...

Příspěvek od Shaquille »

pokud nepotrebujes hned, pockal bych na Surface Go (ale za hubicku nebude)
https://www.microsoft.com/en-us/p/surfa ... verviewtab
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tablet pro zjednodušení práce...

Příspěvek od Michael24 »

Na iOS je zdarma plnohodnotný Excel od Microsoftu, co ho zkusit a postupovat stejně jako na PC? :) Hlavně zjistit, jestli ti to tak vyhovuje a pak už si na to klidně můžeš koupit ten tablet, ať to nehledáš na malém displeji :) Ale to už půjdeš do jistého řešení, které budeš mít odzkoušené.
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Tablet pro zjednodušení práce...

Příspěvek od Vesel »

Numbers funguje dle me lip jak excel
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tablet pro zjednodušení práce...

Příspěvek od Michael24 »

Jasně, reagoval jsem na to, že je zvyklý na Excel, takže ho může zkusit i na tom telefonu, jestli to bude fungovat stejně :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
Odpovědět

Zpět na „Tablety“