Prepastovani Gigabyte 1080

Chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a dalšími + odhlučnění PC.

Moderátor: morke

Pravidla fóra
Pokládejte své dotazy do správných podsekcí, nikoli do kořenové sekce. Zde řešte pouze odhlučnění, monitoring, apod.

Nezapomínejte před položením nového dotazu hledat v předchozích tématech a FAQ.
jknm
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. črc 2015

Prepastovani Gigabyte 1080

Příspěvek od jknm »

Zdravim, mam GK gigabyte 1080 a mam na ni vyssi teploty, kdyz upravim vetraky tak je hlucnejsi. Kdyz se ji pokusim prepastovat bude to mit nejaky efekt? Pokud jo, je to pro amatera nejaky slozite? Predem dik za odpoved
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Prepastovani Gigabyte 1080

Příspěvek od spajdr »

Cest pane, o jake presne vysoke teplote se bavime?
Jak dlouho kartu pouzivas?
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Prepastovani Gigabyte 1080

Příspěvek od Atapi »

Nejspíš nebude, víc záleží na airflow ve skříni a čistotě chladiče, než na trochu lepší pastě. Těžké to není, pár desítek minut přinejhorším. Jen když to posereš (moc malá vrstva, moc velká vrstva, horší pasta - výrobci už dávno nepoužívaj šmejdy jako předtím) tak to můžeš ale zhoršit. Jestli to neděláš běžně, neobtěžoval bych se s tím.
Obrázek
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Prepastovani Gigabyte 1080

Příspěvek od Xnovic »

Já měl například svou gtx1080 z druhé ruky. Původní majitel měl nejspíš chladič dole a nenasadil ho dobře. Utáhnul ho k jedné straně. Tak jsem nejdřív řešil vysoké teploty. Tak jsem dal chladič dolů, očistil, přepastoval a najednou teploty skoro o 15st nižší.. Už jsem i četl, že někdo koupil novou gk a chladič nebyl usazený správně.. Ale určitě bych napsal prvně přesný typ a výrobce gk a jaké jsou naměřené teploty..
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Prepastovani Gigabyte 1080

Příspěvek od renek1 »

jknm píše:Zdravim, mam GK gigabyte 1080 a mam na ni vyssi teploty, kdyz upravim vetraky tak je hlucnejsi. Kdyz se ji pokusim prepastovat bude to mit nejaky efekt? Pokud jo, je to pro amatera nejaky slozite? Predem dik za odpoved
Pokud ti teplota rychle vylítne a pak rychle spadne, tak přepastuj. Nedávno jsem tady podobnou věc řešil a bylo mi doporučeno přepastování a vyplatilo se.
jknm
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. črc 2015

Re: Prepastovani Gigabyte 1080

Příspěvek od jknm »

Díky všem za odpovědi. Jde mi o to že ta gugabytka je dost hlučná než jsem byl zvikli od MSI. Takze jakmile se mi teploty dostanou nad 70c, tak větráky jdou slyšet. Co hlavně hraju je ARK a tam to jede pěkně. Bednu mám naprd , tak možná to budu řešit asi ji.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Prepastovani Gigabyte 1080

Příspěvek od Atapi »

Nevím jakou máš, nějaký dvě gigabyte jsou tady, tak můžeš porovnat teplotu a otáčky (s tím, že oni to testujou při pokojový teplotě 22 °C).
Jestli chceš řešit bednu, tak sem hoď model (odkaz nebo tvoji fotku otevřený bedny) a popiš kde, jaký a jak směrovaný tam jsou větráky.
Obrázek
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: Prepastovani Gigabyte 1080

Příspěvek od morke »

Pokud teplota při zátěži rychle stoupne a po jejím ukončení rychle klesne, tak není na vině chladič a pasta. Jde o rozdíl 36°C/72°C (náhodně).
Takže pokud máš teplotu do 80°C a vadí ti hlučnost, tak jde o konstrukční vlastnost grafiky.
Tady je vidět, že je určitá Gigabyte hlučnější než konkurenti.
https://www.techpowerup.com/reviews/Gig ... on/34.html
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
jknm
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. črc 2015

Re: Prepastovani Gigabyte 1080

Příspěvek od jknm »

Moje bedna https://www.czc.cz/zalman-z1-cerna/143541/produkt a jeste jsem zakoupil 120x120 vetrak, ktery jsem soupl tak nalehko pod GK. Hraju hodne PUBG a momentalne ve hre 70-72C. Je to trosku lepsi s tim vetrakem pod GK.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Prepastovani Gigabyte 1080

Příspěvek od Atapi »

Nevím co je nalehko, nevadí, tak hlavně že to je lepší... já mám taky na grafikách z boku přidělanej větrák, oproti stavu bez větráku ve spodku skříně to otáčky na grafice sundá tak o 10 % (jakože 35 vs 45 % rychlost), rozhodně je tam slyšet výraznej rozdíl.
Obrázek
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Prepastovani Gigabyte 1080

Příspěvek od LoCo99 »

Nalehko znamená pohodit na prasáka :D

High end karta, levná skříň, vzduchový chlazení. Prostě nesundavej sluchátka z uší. Teploty jsou dobrý, vylepšovat se to bude jen těžko.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Prepastovani Gigabyte 1080

Příspěvek od Atapi »

Na prasáka to mám já a mám to aspoň zagumičkovaný. :lol: CoolerMaster Elite 330, na jednu stranu je to šrot a neprodal bych to ani v bazaru, ale zas mi není líto tam vystříhat díry atd.
bedna.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Prepastovani Gigabyte 1080

Příspěvek od spajdr »

Atapi : ty vole ta tvoje kabelaz to je hardcore :-D
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Prepastovani Gigabyte 1080

Příspěvek od Atapi »

V pohodě... :lol: Tyhle opletený kabely jsou hrozně tvrdý no, předevčírem jsem měnil zdroj. Po vyfocení jsem to klubko jenom přesunul mírně ke koši na mechaniky aby se to nedotýkalo chladiče CPU a dneska tam přidám poslední větrák navíc a nechám to tak. :-D
Obrázek
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Prepastovani Gigabyte 1080

Příspěvek od racecar »

Vetrak nalehko pod gk. :-D

Keby ta case mala aspon otvor na spodny case fan tak by to bolo lepsie..
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
jknm
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. črc 2015

Re: Prepastovani Gigabyte 1080

Příspěvek od jknm »

Obrázek
Jde mi o to abych teplotu GK sundal v zatezi pod 70C, jakmile se mi to podari tak nevim o grafice, coz by se mi hodne líbilo. Momentalne teplotu mam 72-74 v zatezi a to musim mit otevrenou bednu.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Prepastovani Gigabyte 1080

Příspěvek od Atapi »

Jo je tam dobře zadusená, s tím jak je udělanej chladič na grafice, tak se tam bude držet teplej vzduch. Ty koše na HDD nejdou dát do pr.? Imho potom by to bylo lepší a ten větrák bych dal na grafiku kolmo z boku aby foukal směrem k větrákům grafiky (ze strany co tam teď čumí ten koš na hdd) a dal bych do pr. ty zbylý záslepky pro pcie sloty. Potřebuješ tam dostat čerstvej vzduch z přední části skříně, ten jeden větrák co tam je, je málo a ještě má v cestě ten obludnej koš...
Obrázek
jknm
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. črc 2015

Re: Prepastovani Gigabyte 1080

Příspěvek od jknm »

Takže když pořídím nějakou lepsi bednu, tak teplota by měla jít ještě dolů? Jestli jo tak není co řešit.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Prepastovani Gigabyte 1080

Příspěvek od racecar »

Nemyslim ze lepsia bedna bude mat menej stupnov ako to mas teraz - ofuk + open case. Maximalne budes na rovnako.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Berhof
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. kvě 2016

Re: Prepastovani Gigabyte 1080

Příspěvek od Berhof »

Lepší bedna by měla mít lepší odhlučnění + lepší airflow, čili by karta měla být o pár stupňů chladnější

Pokud byste se pro novou skříň rozhodl, vzal bych např. Meshify C
Odpovědět

Zpět na „Chladiče a chlazení“