Ryzen Threadripper 2990WX, 2970X, 2950X

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Odpovědět
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Ryzen Threadripper 2990WX, 2950X (12nm) - infa, zkušenos

Příspěvek od Stratos »

a cim bys chladil 2x28 jader u Intelu?

Era monolitu proste konci a INTELU to jeste nedoslo tot vse.. Nahodou koncept AMD je luxusni, vyrabej jeden malej cip s dobrouz vyteznosti za zlomek ceny a skladaj z toho procaky podle ruznejch cenovejch segmentu a diky tomu mame konecne na trhu trosku normalni ceny..

Uz jenom cekam kdy to same zacnou delat u grafik, mozna do 2-3 let?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Ryzen Threadripper 2990WX, 2950X (12nm) - infa, zkušenos

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Čim ? Tim samym co TR či čim se to chladí teď. Velké plocha = teplo se easy odvádí. Koncet AMD je úžasnej jen ekonomicky, ne výkonnostně.
yuri.cs
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. led 2007
Bydliště: hl.m. piva
Kontaktovat uživatele:

Re: Ryzen Threadripper 2990WX, 2950X (12nm) - infa, zkušenos

Příspěvek od yuri.cs »

Stratos píše:Era monolitu proste konci a INTELU to jeste nedoslo tot vse..
Intelu to pry doslo - AP rada. 1H 2019 je tu Cascade Lake AP s az 3x MCM.
It will be amazing in case after 10GHz we will see 20GHz, 30GHz and so on, just like we witnessed the thorny way from 10MHz to 33MHz in the eighties. -xbitlabs.com
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Ryzen Threadripper 2990WX, 2950X (12nm) - infa, zkušenos

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tak ona éra monolitů končí to nepopírám, ale nekončí z dobrého důvodu ala máme technologie jak jeden CPU rozšířit na více DIE, ne, končí stylem, narveme více CPU vedle sebe. To neni MCM to je SMP pod jednim HS.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Ryzen Threadripper 2990WX, 2950X (12nm) - infa, zkušenos

Příspěvek od Shaquille »

DOC_ZENITH píše:https://www.youtube.com/watch?v=sTVyE37uglc

Mě se ale strašně líbí to, jak celej ten rack naplnil tou kapalinu a jaký tam pak má peřeje jak na lužnici na jezu. :P Tohle bych si i já představil mít doma. RGB a pouťovku hatuju ale tohle je lákavé.
Jaky mas problem mit to doma? Co ti brani?
btw... Za tu overclockers.uk podlozku jej asi prilis nepochvali )))
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Ryzen Threadripper 2990WX, 2950X (12nm) - infa, zkušenos

Příspěvek od Leon_ »

DOC_ZENITH píše:mohl by ... mohl dát ...
... keby pes nesral tak by pukol,... Až to tu bude tak si to povieme až potom.

Výkonnostne nemá? No keď porovnávaš core=core tak jasne, že ne. Ale nikto nevravel, že to je nutnosť. Kto si ty aby si súdil ako to má byť, a ako to majú robiť? Drvivú väčšinu ľudí zaujíma cena/výkon a tam ich ako vravíš "zlepenecké" AMD vyškolilo ako malé deti. minimálne v multicore :P
.
Bouner
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2014

Re: Ryzen Threadripper 2990WX, 2950X (12nm) - infa, zkušenos

Příspěvek od Bouner »

Nadávat na slepené CPU od AMD nechápu ... stejně to intel plácá teď taky bo jim nic jiného nezbývá na poslední chvíli a beztak k tomu budou dávat i to průmyslové chlazení se kterým mají zkušenosti :D .
Místo aby byli lidi rádi, že se konečně CPU market někam hýba tak fanboys budou nadávat že jim stačila vždy změna 50mhz, posun výkonu v rámci erroru a příplatek 5k...ale to je bohužel všude.

Někde na redditu byl odkaz na zajímavý článek kde popisoval iřešení AMD vs Intelu na to lepení a výhody/nevýhody obou řešení .. zkusím to někde najít. Bylo tam i hezky rozebráno chování pamětí atd.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Ryzen Threadripper 2990WX, 2950X (12nm) - infa, zkušenos

Příspěvek od racecar »

Tak uz sa mozu tesit aj chudobnejsi ze dostanu viac jadier. Len nejak nevidim ziadnu vyhodu pre tych co ich uz mali. Skus mi to nejak priblizit teda. Juchuuuu mame viac jadier za menej penazi a vsetci sa pretekaju kto ma viac a medzi AMD a Intelom kto je Cinebench king. Super. Hlavne ze spotreba malinko vzrastla ale to je vedlajsie. Este najst vyuzitie pre tie jadra. Ano, do buducna. Az kym nebudes mat 100% CPU usage v hrach.
Naposledy upravil(a) racecar dne pát 10. srp 2018, 14:53, celkem upraveno 1 x.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Ryzen Threadripper 2990WX, 2950X (12nm) - infa, zkušenos

Příspěvek od Leon_ »

Šak tým je to na hovno a na nič :D nie su to jediný kupujúci na svete ...
.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Ryzen Threadripper 2990WX, 2950X (12nm) - infa, zkušenos

Příspěvek od Shaquille »

racecar co to porad placas o prachach...? Jaci chudobnejsi? Zacinas mi pripominat takovy ten vyraz zazobana "kosoctverec".
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Ryzen Threadripper 2990WX, 2950X (12nm) - infa, zkušenos

Příspěvek od racecar »

Prepac, iba sa tesim ako sa hybe cpu market a uzivam vyhody z toho plynuce pre beznych ludi.

pořad? Sa ti sniva alebo si dostal upal? Nejake tvoje komentare na ma nezaujimaju. Kupim si co budem chciet/potrebovat. On napisal fanboy, ja ze je chudobnejsi a ty sa do mna obujes. Kto potreboval jadra si ich kupil aj za cenu co ich predaval Intel. Komu ich netreba tak si ich moze kupit teraz za menej a tesit sa. Tieto 10+ jadrove CPU su velmi oblubene. Na fore spocitas na jednej ruke vsetkych co ich maju.

A celkom ma nudi to nahananie za jadrami miesto efektivnejsich veci (IPC, spotreba,..).
Naposledy upravil(a) racecar dne pát 10. srp 2018, 15:28, celkem upraveno 4 x.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Ryzen Threadripper 2990WX, 2950X (12nm) - infa, zkušenos

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Bez DX su tie cpu na hry nahovno no. :D
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Ryzen Threadripper 2990WX, 2950X (12nm) - infa, zkušenos

Příspěvek od DOC_ZENITH »

racecar píše:Tak uz sa mozu tesit aj chudobnejsi ze dostanu viac jadier. Len nejak nevidim ziadnu vyhodu pre tych co ich uz mali. Skus mi to nejak priblizit teda. Juchuuuu mame viac jadier za menej penazi a vsetci sa pretekaju kto ma viac a medzi AMD a Intelom kto je Cinebench king. Super. Hlavne ze spotreba malinko vzrastla ale to je vedlajsie. Este najst vyuzitie pre tie jadra. Ano, do buducna. Az kym nebudes mat 100% CPU usage v hrach.
Asi tak no, kdo to potřeboval, tak 18 jader tu bylo už 2014, a tehdy to člověk ještě měl s gigantickou unifikovanou inkluzivní L3 takže to drželo dost dobře i v hrách. Slepence jsou progress v počtu jader, deagradace ve všem ostatnim. Core to core latence v řiti, žádná cache tzn musí se lézt do ram - RAM se stává bottleneckem, atd, atd. Samo sebou že budou excelovat v situacích co nezajímaj cache, prostupnost RAM a thready tam pracujou nezávisle žádný data se neposílaj do dalších jader ala třeba rendering. Ale co ty věci co tomu nesednou eh?....

Nejraději bych aby intel vydal refreshlej Broadwel na 14+nm ala větší OC a vydal ho full unlock 24C 60MB taktovatelnej, to by byl můj CPU. A třeba nišší model s 16C ale stále 60MB L3, ten by bohatě stačil, více jak 16 core je už useless.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Ryzen Threadripper 2990WX, 2950X (12nm) - infa, zkušenos

Příspěvek od Shaquille »

racecar píše:Prepac, iba sa tesim ako sa hybe cpu market a uzivam vyhody z toho plynuce pre beznych ludi.

pořad? Sa ti sniva alebo si dostal upal? Nejake tvoje komentare na ma nezaujimaju. Kupim si co budem chciet/potrebovat. On napisal fanboy, ja ze je chudobnejsi a ty sa do mna obujes. Kto potreboval jadra si ich kupil aj za cenu co ich predaval Intel. Komu ich netreba tak si ich moze kupit teraz za menej a tesit sa. Tieto 10+ jadrove CPU su velmi oblubene. Na fore spocitas na jednej ruke vsetkych co ich maju.

A celkom ma nudi to nahananie za jadrami miesto efektivnejsich veci (IPC, spotreba,..).
Neni to urcite poprve, kdy se obouvas do lidi stylem socka - bohac...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Ryzen Threadripper 2990WX, 2950X (12nm) - infa, zkušenos

Příspěvek od Natural »

DOC_ZENITH píše:Nejraději bych aby intel vydal refreshlej Broadwel na 14+nm ala větší OC a vydal ho full unlock 24C 60MB taktovatelnej, to by byl můj CPU. A třeba nišší model s 16C ale stále 60MB L3, ten by bohatě stačil, více jak 16 core je už useless.
No to snad ne, snad i fanoušci Intelu chtějí něco nového po 10ti letech refreshů?
Plout na amd, nevím proč. Jestli vám vadí že se zvýší výkon a sníží ceny, můžete přebytky poslat na charitu. Nebo mě ;)
Spíš mi to připadá jako brek že jste uvalili peníze za něco, co dneska/zítra pořídíte za polovic. Navíc jste těžce offtopic, tohle je Info a zkušenosti a ne diskuze co by jste si koupili a hlavne ten všudypřítomný hate :oops:
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Ryzen Threadripper 2990WX, 2950X (12nm) - infa, zkušenos

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jo to chceme, to máš pravdu, to byl ode mně spíš takovej brek zoufalství protože Intel od r 2015 nepředvedl nového skoro nic a to co předvedl je horší jak to předtim (eghm skylake-X, to že BW-refresh by byl lepší myslim halvně ve spojistosti s nim) já už nevěřim že se Intelu povede solidně zvednout IPC, a tim myslim globálně, ne boostnout AVX na úkor ostatních věcí.

Ostatně, už kolem sebe neznam nikoho kdo by Intelu fandil nebo věřil že bude zas tahounem pokorku. Niko. Všichni už maj Ryzena, nebo starýho Intela s tim že teď upgrade nebude, nebo čekaj na 7nm Ryzen2 s tim že od Intelu se už nic dobrého v dohledné době nečeká.

To že někdo něco koupil v minulosti je irelevantní, čas jde dál, a ten kdo před 4 roky koupil třeba takovou 5960X neprodělal a dodnes je happy. Každej má své priority, já třeba teď mam na cestě další Xeon E5-2696v4 a mohl jsem mít TR2 ale TR2 bude mít horší herní výkon a nedovolí mi použít ECC REG paměti, a vyšší výkon třeba v renderu já zas nevyužiju vůbec, je to o prioritách, jen ať se to hejbe aspoň to co sbírám bude nahrazeno v serverech, budou toho plný bazary = levnější pro mně.
maltra
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. říj 2010
Bydliště: Západná Stredozem

Re: Ryzen Threadripper 2990WX, 2950X (12nm) - infa, zkušenos

Příspěvek od maltra »

Rozumiem ze ti ide aj o ECC REG pamate ale tym horsim hernym vykonom TR2 si si isty? Ako hrat hry na 22 jadre alebo aj 32 jadre je snad blbost pokial nevypnes jadra aby ti ich bezalo pri hre napriklad len 8. TR2 pouziva vyberove cipy 2700X a teda by nemal mat problem ist na 4.3 - 4.4 GHz (na tych osmych jadrach). To uz bude takmer vyrovnane s tym co ma Intel si myslim.
PC: R9 5900X | 32 GB DDR4 | X570 Aorus Master | ASUS RTX 4070 Ti TUF | WD_BLACK SN850X 2TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | AX860 | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Ryzen Threadripper 2990WX, 2950X (12nm) - infa, zkušenos

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To těžko bez unifikovaný cache a s numou. TR bude v hrách v nejlepšim případě stejně rychlej jak ryzen, většinou o něco horší což stále znamená tak o 1/4 až 1/3 slower. Hrát na 22 jádře blobost neni když máš vysoký turbo a velkou unifikovanou cache tak hry jedou ihmo velice dobře, čím více, tím víc cache, tím lépe, to se o TR nebo SK-X říci nedá. ECC-REG beru jako extra kapacitu a cheap moduly, neberu je kvůli ECC funkci, jde mi čistě o to že jsou často k sehnání cheap, jsou velký a spolehlivý, výkonem jsou na tom stejně jak jiný paměti a je to prostě easy casta jak naládovat komp 128+GB RAM bez jakejchkoliv problémů.

Heh, škoda že se vloni rozkřiknul ten haswell-EP microcode removal trick kterym jdou ocnout, vše se rozprodalo a dnes už člověk 2696v3 vůbec nesežene, jen pofidérní nekompatibilní (nebo nefunkční) ESka a i ty maj přirážku jako prase. Mělo to zůstat mezi námi vyvolenými. :P Tak jen ať novej TR a Epyc dominuje, snad budou firmy upgradovat a já zas budu mít co kupovat. :twisted:
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Ryzen Threadripper 2990WX, 2950X (12nm) - infa, zkušenos

Příspěvek od Natural »

Ten Xeon jde spíše proti epicu, jak threadripperu... Nemůžeš srovnávat cpu resp. Platformu pro jiné účely za jiné peníze.
Myslím si ale, že dřív nebo později budou desky které to budou podporovat. Ikdyž stávající strategie je segmentace trhu na desktop/HE/server.
Intel se dlouho vezl na vlně monopolu. V době kdy byl každý rok nový socket se roztrhl pytel s různými gaming a pro a šli a prostě všemi deskami, zatrhli taktování na h/b cipsetech, osazení xeonu do desktopu (vzpomínám na oblíbený 1230v3) atd. AMD jde ve starých kolejich a je to prostě pecka. Budu se asi opakovat, ale intel nás dřel několik let z kůže. Jádra přidával poskrovnu a ipc taky rostlo pozvolna.
Ten cb s amd na špici mi vykouzlil úsměv na tváři:) Na tohle jsem se těšil ale netušil jsem že tak brzo.

Tak, prosím, nehadejte se tady. Raději postujte leaknute benchmarky:) třeba z nějaké té hry :)
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ryzen Threadripper 2990WX, 2950X (12nm) - infa, zkušenos

Příspěvek od flanker »

Za pár hodin (v 15h) nás čekají recenze 2990WX a 2950X :twisted:
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“