Nova sestava, dokompletovani vody

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
Dixel
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2011
Bydliště: České Budějovice

Nova sestava, dokompletovani vody

Příspěvek od Dixel »

Ahojte, zrovinka nedavno jsem si udelal velkou radost a poridil peknou novou sestavu a pomalu ale jiste se zacinam seznamovat se svým prvnim vodnim chlazenim a chtěl bych si ho rozsirit i na grafiku (+ v rijnu planuji nove CPU i9 9900K) :) - urcite zde budete velmi moudri a chytri a poradili byste mi co a jak udelat spravne, ze ? :) - v příloze posilam fotky toho, jak v podstate ted sestava vypada.

Predstavoval jsem si to tak, ze bych koupil dopředu 420 mm radiator a dle testu co jsem cetl, velmi dobře dopadl EK Coolstream CE 420 (při všech push/pull u push a pull zaroven) + samozrejme pocitam fitinky na blok a radiator (viz tento odkaz pokud pujde zobrazit: http://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosik ... Y3MTM4OjF8 ) - blok bych zvolil samozrejme od phanteksu, model glacier s rgb podsvicenim, samozrejme pro asus strix gtx 1080ti :)

Zde bych chtěl požádat o nake tipy a triky a na co si dat eventualne pozor + nake poznámky k mojim volbam :) - největší strach mam osobne z vypusteni/odstraneni vody z okruhu (expanzky), dále ke spravne motnazi, cili zda-li byste "zacatecnikovi" do vody byli schopni něco poradit … :) Predem diky moc, David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova sestava, dokompletovani vody

Příspěvek od MaWa »

To je Enthoo Elite ? Krásná bedna. Akorát "poněkud" velká, takže 13/10 mm hadice nebo ten jeden "malý" radiátor :lol: tam vypadají docela srandovně. Za mně bych dal dopředu 4x120 XE EKWB, hadice a fitinky bych vyměnil za 16/11 mm, dokoupil delší trubici pro expu a případně na výstup z pumpy/expy koupil vypouštěcí kohoutek. Pak by to mohlo přibližně společně s úhlovýma fitinkama vypadat nějak takhle http://www.jscomputers.cz/galerie/Phant ... 34075.html (akorát bez podsvícení).
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Dixel
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2011
Bydliště: České Budějovice

Re: Nova sestava, dokompletovani vody

Příspěvek od Dixel »

Zdravim, ano je to Enthoo Elite, jinak parada :), dekuji moc za rychlou reakci :).

Vymenu prednich ventilatoru zvazim uz jen diky moznosti sehnat si mohutnejsi radiator (mam tam uz nainstalovane 140 LL od corsairu, proto zvazuji nakup 420 mm radiatoru, pripadne mohu odstranit prepazku a prdnout tam rovnou 560 mm ? :D - avšak jsem obeznamen s tim, ze 140 mm ventaky nemaji tak dobry staticky tlak jako 120 mm ...), fitinky a hadice mate tez pravdu by nejspis bylo lepsi dat o vetsim prumeru :) - a mohu se zeptat proc by bylo dobře koupit delší trubici na expu ? + bude mi stále stacit pumpa (mela by to byt D5ka …) ? Jinak opravdu diky moc za reakci :P, urcite rad vyuziji Vasich rad (ja uz sestavu takhle koupil - byt to na me, ventaky jen a pouze Noiseblocker Multiframe M12ky, ale tyto Corsairy me docela mile prekvapily a nerad bych se jich vzdaval, kor vzhledem k jejich cene, která je opravdu rekneme astronomicka :D). PS: BTW ta sestava co jste poslal je fakt skvostna :D - na takovou uroven bych se taky docela chtěl dostat, ale vse postupne … (nejsou hlavne prozatím znalosti v této oblasti + zkusenosti a precijen co si budem, leze to dost do penez) :D
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova sestava, dokompletovani vody

Příspěvek od MaWa »

Jestli máš dobré 140mm fany tak bych je neměnil. Takže bych to udělal nějak takto http://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosik ... gzMzI4OjN8

Přední tlustý 420mm radiátor, blok na VGA, hadice a fitinky větší, expanzka větší, příslušenství na uzavírací kohoutek na pumpu.

Ta větší expa je jen vzhledová věc, nemá to žádný vliv na výkon. Jestli se ti takto velká expa líbí, tak není co řešit. Ta delší trubice pak vypadá v bedně tak, jak je na tom odkaze.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Odpovědět

Zpět na „Voda“