MacBook pro Xcode

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
CaprioPom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2017
Bydliště: Čáslav

MacBook pro Xcode

Příspěvek od CaprioPom »

Zdravím,

mám v plánu si pořídit bazarový MacBook, který bude většinu času používán pro vývoj aplikací v Xcode.B
Mám možnost mít Macbook s procesorem m3 2015 za 19 000 Kč. Je to dobrá volba? Nebude mě nijak procesor omezovat v tvorbě aplikací?

Nebo bych měl radši zvolit Macbook Pro 13" 2016 (zakoupen 2017, se zárukou ještě) za 26 000 Kč?

Oba MacBooky jsou v té nejnižší konfiguraci a v top stavu.

Předem díky za rady.
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: MacBook pro Xcode

Příspěvek od keistown »

m3 je dost slabota
CaprioPom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2017
Bydliště: Čáslav

Re: MacBook pro Xcode

Příspěvek od CaprioPom »

Takže bych měl spíše volit Pro s nějakou i5? Co nějaký starší rok např. 2014? Nebo bych se měl spíše vyhýbat starším modelům? Zase nechci moc starý, aby mi neklekla deska.

Rozpočet mám více méně něco okolo 20K.
CaprioPom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2017
Bydliště: Čáslav

Re: MacBook pro Xcode

Příspěvek od CaprioPom »

Co třeba 2013-2014 MacBook Pro s i7, 8GB RAM, 256GB SSD, Retina displej za 18 500 Kč?
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MacBook pro Xcode

Příspěvek od shorty25 »

Pockej chvili, apple by mel ohlasit nahradu macbook air.
Vždy prodávám i jinde.
CaprioPom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2017
Bydliště: Čáslav

Re: MacBook pro Xcode

Příspěvek od CaprioPom »

O tom jsem něco četl... Mělo by to být teď ve středu?
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MacBook pro Xcode

Příspěvek od shorty25 »

Vi buh, mozna ano, ale spis ne. Ja taky cekym na nahradu air jak na smilovyni.
Vždy prodávám i jinde.
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: MacBook pro Xcode

Příspěvek od keistown »

Teoreticky by mohly byt dva nove "airy" jeden levnejsi, jeden drazsi. Ja bych si vsadil, ze ten drazsi bude dvoujadrovy Pro, jenom prejmenovany a s Whiskey Lakem a ten levnejsi bude nejaka m3.
Loki5567
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 25. črc 2011

Re: MacBook pro Xcode

Příspěvek od Loki5567 »

Rozhodně bych počkal co nám Apple představí. Podle všeho by to mělo jíž tento měsíc a to 12.9.2018.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D // MB: MSI MAG X670E Tomahawk // RAM: G.Skill Trident Z5 Neo 4x16GB 6000Mhz@6000 30-38-38-96 // GPU: MSI RTX 3080 Gaming X Trio // Storage: Corsair SP510 480GB + Corsair SP510 960GB + Crucial Opal 1100 2TB // PSU: Corsair HX1000i + CableMod // Case: Phanteks EVOLV X // Cooling: EK Quantum Velocity + EK-Quantum Vector RTX 3080 + SC Protium 150 D5 Polished Silver + Alphacool NeXxXos X-Flow 360 + EK-CoolStream PE 360 + 6x NoiseBlocker NB-Eloop B12-PS PWM //
CaprioPom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2017
Bydliště: Čáslav

Re: MacBook pro Xcode

Příspěvek od CaprioPom »

Dobře, ještě se zeptám na dvě věci.

Když byl MacBook zakoupen například v Irsku, tak jediné, co je na něm jiné oproti Českému je rozložení klávesnice?
Systém předpokládám v Češtině bude, neboť by to měla být záležitost MacOS a aktualizace by měly být taky v pořádku a stále by měl být systém v Češtině?

Přeci jen se radši zeptám, než abych pak prohloubil.

Notebook má tedy Irskou klávesnici a tento model spadá do bezplatné výměny klávesnice v případě problémů. Co když budu mít v budoucnu problém s klávesnicí? Bude mi vyměněna za původní, českou a nebo mi nebude vyměněna vůbec?

Díky.
Naposledy upravil(a) CaprioPom dne sob 8. zář 2018, 08:58, celkem upraveno 1 x.
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: MacBook pro Xcode

Příspěvek od Vesel »

Proc cekat kdyz tazatel chce kupovat bazarovy tzn asi nechce nebo nema tolik penez? Nynejsi modely se sice zlevni ale jen o male procento
CaprioPom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2017
Bydliště: Čáslav

Re: MacBook pro Xcode

Příspěvek od CaprioPom »

Up
CaprioPom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2017
Bydliště: Čáslav

Re: MacBook pro Xcode

Příspěvek od CaprioPom »

Dotaz 2 zodpovezen v servisu (bude mi vymenena za puvodni, nikoli za Ceskou).

Takze me jeste zajima:

Když byl MacBook zakoupen například v Irsku, tak jediné, co je na něm jiné oproti Českému je rozložení klávesnice?
Systém předpokládám v Češtině bude, neboť by to měla být záležitost MacOS a aktualizace by měly být taky v pořádku a stále by měl být systém v Češtině?

Diky
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: MacBook pro Xcode

Příspěvek od keistown »

Zkus zjistit model number a porovnat si ho na everymac, ale podle me ano, bude to stejne, 4g modemy v applech nejsou, tak mozna max wifi modul ale pochybuju.
Ano, imho Macos ma na vyber vsechny jazyky. Mohl jsem si prepnout na cokoliv primo v os.
CaprioPom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2017
Bydliště: Čáslav

Re: MacBook pro Xcode

Příspěvek od CaprioPom »

Tak na keynote ohledně MacBooku nepadlo nejspíše ani slovo.

Myslíte, že je dobrá koupě základního MacBooku Pro 2017 s 128GB SSD, Anglickou klávesnicí a zárukou 2 a půl měsíce za 24K?

Nebo je to až moc velký risk kupovat takové zařízení bez delší záruky? Myslím, že ty novější MacBooky moc poruchové nejsou.
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MacBook pro Xcode

Příspěvek od shorty25 »

Anglická klávesnice, takže prodejní hodnota v ČR nulová, protože všichni by tu chtěli všechno za 50%, v super stavu, s českými popisky a kompletním příslušenstvím v super stavu a ještě 3 roky zárukou, jinak to pro ně není zajímavé.

Zkusil bych, když už, najít nějaký novější kus s českou zárukou alespoň rok. Problém je v tom, že nikdy nevíš, co se s tím notebookem dělo, kdo ho kde válel nebo jestli si nad ním honil. ;-)
Vždy prodávám i jinde.
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: MacBook pro Xcode

Příspěvek od keistown »

MBP 2017 je v top stavu s 3 letou zarukou aka novy za 36 tisic. Pokud ti v MBP 2017 odejde cokoliv, je to na vymenu mb a muzes si nachystat tak 15 tisic. Zalezi na tobe, jestli se ti to vyplati.
CaprioPom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2017
Bydliště: Čáslav

Re: MacBook pro Xcode

Příspěvek od CaprioPom »

Zakouil jsem pul roky stary Macbook Pro 2017 za 26 000 Kč s rok a pul zarukou.

Diky vsem za rady a poprosim o LOCK.
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“