Vodní chlazení - vybíráme komplet

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Leon_ »

na regulátori co majú externé napájanie.

napr aquaero toho zvládne viac než človek kedykoľvek bude potrebovať :D

https://www.youtube.com/watch?v=DPQaMowIrmU
.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Shaquille »

Fan pin zvlada 2A. vetrak ma 0,15-0,25A... nevidim zadny problem ridit 4fany z jednoho portu.
Aquaero samozrejme umi vice, ale za uplne jinou cenu. Vyuziti v praxi prilis nevidim (spise drive). Na desce si nastavis profil pro kazdy fan zvlast, vetsina desek (pro x9900 urcite) bude mit napajeni i pro cerpadlo (desky co jsem videl zvladnou i d5)...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

Nevadilo by to v případě těhle fanů a téhle desky vůbec ničemu. Ale podle mě je lepší regulovat fany na každém radiátoru zvlášť.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od Leon_ »

U tohto to on má ešte v pohode lebo to bude 3 a 3, takže intake/outake vyrovnaný. Ale keby mal 4x hore, v predu 3x, dole 3x, vzadu 1x tak to by už bol troska mess :D
.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od racecar »

Zase moze mat radsej pretlak a nebude mu nasavat do skrine prach cez strbiny, zaslepky a pod.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
x-rated
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2007
Bydliště: Praha

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od x-rated »

tak nevim, no :D regulovat odděleně a udělat nějakej přetlak? :o ale jestli to bude mít minimální efekt, tak bych to klidně reguloval všechno najednou :)
Intel Core i9-9900K - 5 GHzAsus Maximus XI Formula - Intel Z390Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC - 3 GHz / 24 GT/sG.Skill Trident Z - 2x 32 GB, 4 GT/sSabrent Rocket - 4 TBCorsair HX1000i - 1 KW, 80Plus PlatinumFractalDesign Define R6 Blackout TGEKWB XRES 140 Revo D5 + Velocity + Vector + 2x CoolStream XE 360; 6x Noiseblocker NB-eLoop B12-PSDell UP2715K - 27", AH-IPS, 5120x2880 pxCreative SoundBlaster X-Fi Titanium HDSennheiser HD 660 SLogitech G403 Prodigy WiredLogitech G815 LightSync
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

No v idle je zbytečný, aby se ti točilo šest fanů. Bohatě stačí tři horní foukat ven. Proto doporučuji rozdělit to na dva konektory.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
x-rated
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2007
Bydliště: Praha

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od x-rated »

nebo by se jich mohlo točit všech šest, ale ještě o něco pomalejc :D na druhou stranu když budu mít připojený samostatně 3 a 3, tak to má pak flexibilnější možnosti nastavení než všech 6 najednou, nastavit stejně je můžu vždycky
Intel Core i9-9900K - 5 GHzAsus Maximus XI Formula - Intel Z390Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC - 3 GHz / 24 GT/sG.Skill Trident Z - 2x 32 GB, 4 GT/sSabrent Rocket - 4 TBCorsair HX1000i - 1 KW, 80Plus PlatinumFractalDesign Define R6 Blackout TGEKWB XRES 140 Revo D5 + Velocity + Vector + 2x CoolStream XE 360; 6x Noiseblocker NB-eLoop B12-PSDell UP2715K - 27", AH-IPS, 5120x2880 pxCreative SoundBlaster X-Fi Titanium HDSennheiser HD 660 SLogitech G403 Prodigy WiredLogitech G815 LightSync
x-rated
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2007
Bydliště: Praha

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od x-rated »

velká objednávka už je na spadnutí, ale jak je nejistá dostupnost rtx 2080 ti, tak to úplně nehrotim a vidim to zatim na 25.9. :smile:
každopádně vyšel novej vodní blok na procesor (velocity) a na grafiku (vector), takže konečná objednávka bude vypadat takhle http://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosik ... MjI6Mnw%3d 8-) pokud bude všechno dostupný nejdýl do tejdne, tak by to mělo vyjít s doručením cca kolem třetího října a to už snad budou procesory, desky i nějaký grafiky, ideálně tyhle http://www.palit.com/palit/vgapro.php?id=3006
Intel Core i9-9900K - 5 GHzAsus Maximus XI Formula - Intel Z390Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC - 3 GHz / 24 GT/sG.Skill Trident Z - 2x 32 GB, 4 GT/sSabrent Rocket - 4 TBCorsair HX1000i - 1 KW, 80Plus PlatinumFractalDesign Define R6 Blackout TGEKWB XRES 140 Revo D5 + Velocity + Vector + 2x CoolStream XE 360; 6x Noiseblocker NB-eLoop B12-PSDell UP2715K - 27", AH-IPS, 5120x2880 pxCreative SoundBlaster X-Fi Titanium HDSennheiser HD 660 SLogitech G403 Prodigy WiredLogitech G815 LightSync
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

Za mě OK, ale přidej litr kapaliny, ty dva velké radiátory ti litr sežerou samotné, a za druhé vím že to je věc názoru co se komu líbí ale 9 z 10 zákazníků, kteří si koupí čirou kapalinu mi pak řeknou, že příště vezmou nějakou barevnou, že ta čirá kapalina prostě "není vidět" :roll:
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
x-rated
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2007
Bydliště: Praha

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od x-rated »

no vidíš, s tim množstvím kapaliny to je zásadní připomínka, by byl průšvih, kdyby to nevyšlo :o
jinak já si nejsem jistej, jestli úplně chci tu kapalinu nějak víc zviditelňovat :D vevnitř bude jeden led pásek, co to bude shora celý osvětlovat, takže vidět tam bude všechno snad dobře
ale spíš si řikám, jestli ten blok na procesor nevzít taky černej, aby tam ten poniklovanej moc nesvítil :o oba sou měděný, jenom ten o dvě stovky dražší má poniklovanou úpravu - to má nějakej lepší chladicí efekt nebo je to čistě na okrasu? :D
Intel Core i9-9900K - 5 GHzAsus Maximus XI Formula - Intel Z390Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC - 3 GHz / 24 GT/sG.Skill Trident Z - 2x 32 GB, 4 GT/sSabrent Rocket - 4 TBCorsair HX1000i - 1 KW, 80Plus PlatinumFractalDesign Define R6 Blackout TGEKWB XRES 140 Revo D5 + Velocity + Vector + 2x CoolStream XE 360; 6x Noiseblocker NB-eLoop B12-PSDell UP2715K - 27", AH-IPS, 5120x2880 pxCreative SoundBlaster X-Fi Titanium HDSennheiser HD 660 SLogitech G403 Prodigy WiredLogitech G815 LightSync
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

Ta full nickel verze je o cca 0.2 - 0.5 stupně výkonnější než všechny ostatní varianty, protože má i vršek z mědi, což malinko pomáhá chlazení. Acetal/plexi moc teplo nevede :)
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
x-rated
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2007
Bydliště: Praha

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od x-rated »

tak půl stupně... :D ale jo, nechám světlej
ještě koukám na ten vector, taky je světlá a tmavá varianta, ale u obou je nikl, jenom k tomu je buď plexi, nebo acetal, ale přijde mi, že ta niklová verze s plexi je víc niklová než ta acetalová
1) http://www.jscomputers.cz/produkt/EK_Wa ... 3007000018
2) http://www.jscomputers.cz/produkt/EK_Wa ... 3007000018
v tom případě bych i na grafiku vzal tu víc niklovou i s niklovym backplatem :o http://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosik ... MjI6Mnw%3d
Intel Core i9-9900K - 5 GHzAsus Maximus XI Formula - Intel Z390Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC - 3 GHz / 24 GT/sG.Skill Trident Z - 2x 32 GB, 4 GT/sSabrent Rocket - 4 TBCorsair HX1000i - 1 KW, 80Plus PlatinumFractalDesign Define R6 Blackout TGEKWB XRES 140 Revo D5 + Velocity + Vector + 2x CoolStream XE 360; 6x Noiseblocker NB-eLoop B12-PSDell UP2715K - 27", AH-IPS, 5120x2880 pxCreative SoundBlaster X-Fi Titanium HDSennheiser HD 660 SLogitech G403 Prodigy WiredLogitech G815 LightSync
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

To ještě nejsou finální obrázky ale rendery z 3D aplikace. Finální obrázky budou až cca za týden.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
genjsk
Nováček
Nováček
Registrován: 04. srp 2011

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od genjsk »

Zdravím vespolek.
tak mi chcíplo PC a vybírám nové. A rád bych si k němu vybral i svého prvního vodníka. Jelikož mám max. načtenu nějakou teorii, potřeboval bych poradit. Chtěl bych chladit CPU a GPU (více je asi zbytečné) a cílem by měl být spíše tichý chod, pokud možno regulovatelný dle teploty vody. Taktovat neplánuji (ostatně doteď jsem jel na stock Q6600 :). Komponenty jsem ještě nezakoupil (krom PSU pro předchozí PC) a u některých uvádím varianty, které se odvíjí i od mých otázek k vodníkovi, takže pokud vidíte prostor na zlepšení... Cena cca 14.000 Kč.
CPU: AMD Ryzen 2700X
Deska: Asus ROG Strix B450/Asus ROG Strix X470 / Asus ROG X470 Hero VII
Paměti:Corsair LPX 32Gb 3000Mhz CL15 (kompromis mezi cenou, kapacitou, časováním)
GPU: Asus Vega Strix/MSI
MSI Vega 56 Air boost/ Asus RX Vega 56 (rád bych si pořídil Freesync monitor, což vylučuje Nvidiu)
Zdroj: Corsair RM750x (model 2018) – zajištěn.
SSD: Samsung 970 PRO (+recykluji 2 SSD 2,5)
Case: Fractal design R6
Asi základní otázka je jestli na relativně tiché uchlazení (v klidu, v zátěži počítám s jistou hlučností, která by měla být nižší než na vzduchu) stačí 280 rad (asi 45mm), který bych dal dopředu (anebo jsem moc naivní). Ideální by asi byl 360 rad, ale rád bych zachoval 5,25 pozici, což tuhle a větší velikost vylučuje. Alternativně dát ještě něco nahoru (asi 240 30mm, aby nebylo omezení ze strany pamětí), ale to už jsou další náklady navíc. Modely si velmi rád nechám doporučit. Větráky: bude stačit použít ty ze skříně?
Ad desky Asus X470 Hero má krom pumpy i temp senzory a header na průtokoměr, což by se dalo pro okruh využít. Má smysl si pro základní regulaci připlatit za tento model? Anebo se na průtokoměr (se signalizací) vykašlat a ušetřit na desce (pak bych vybíral mezi Strix modely).
Bloky: Pro obě GPU EKWB dělá fullcover, má smysl backplate? U CPU je možnost pro ony desky i monoblok, má to smysl krom vizuálního efektu?
Pumpa, expanzka atd.: Zde plavu, netuším co je vhodné (DDC/D5), zda to mít zvlášť, či kombo...
Fitinky, hadice (vhodný průměr, délka), kapalina – netuším.
Díky za rady.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od racecar »

x-rated píše::D ale jo, nechám světlej
Pekne si to vybral. :wink:
Mne sa zase paci full nickel CPU blok a acetal nickel na GPU. Svetiace RTX logo musi byt. :P
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
x-rated
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2007
Bydliště: Praha

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od x-rated »

genjsk píše:Cena cca 14.000 Kč.
Asus Vega Strix/MSI
já se sice taky teprve chystám na moje první vodní chlazení, ale se dvěma grafikama je těch 14 tisíc dost napnutej rozpočet na můj vkus :D
něco sem naházel do košíku a skončil sem na 20 bez backplatů http://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosik ... ozfA%3d%3d
jinak ty větráky od noiseblockeru vypadají fakt luxusně, sice je to 1400 navíc, ale to ticho... takhle tichá je 120mm varianta :D https://www.youtube.com/watch?v=sXUP99LtmF4
Intel Core i9-9900K - 5 GHzAsus Maximus XI Formula - Intel Z390Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC - 3 GHz / 24 GT/sG.Skill Trident Z - 2x 32 GB, 4 GT/sSabrent Rocket - 4 TBCorsair HX1000i - 1 KW, 80Plus PlatinumFractalDesign Define R6 Blackout TGEKWB XRES 140 Revo D5 + Velocity + Vector + 2x CoolStream XE 360; 6x Noiseblocker NB-eLoop B12-PSDell UP2715K - 27", AH-IPS, 5120x2880 pxCreative SoundBlaster X-Fi Titanium HDSennheiser HD 660 SLogitech G403 Prodigy WiredLogitech G815 LightSync
genjsk
Nováček
Nováček
Registrován: 04. srp 2011

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od genjsk »

Drobné nedorozumění. Grafika bude jen jedna, jen ještě nevím kterou. Ceny se tu mění, nejdřív byl výhodný Asus, teď MSI. Ale pro jistotu jsem uvedl obě, co kdybych něco přehlédl :D. Takže když vyhodíme jeden blok např. pro ten Asus, je to hned "jen" 16.000. Rozpočet je indikativní, pokud to bude víc (protože ten příplatek určitě stojí za to, tak to holt bude až pod stromeček nebo až došetřím :). Ono se to těžko odhaduje, když mám hodně otázek a zatím si utřizuji co přesně chci :), proto i ten dlouhý post.
x-rated
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2007
Bydliště: Praha

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od x-rated »

já bych řek, že šetřit se nevyplatí, protože až časem koupíš novej komp, vyměníš jenom blok na grafiku, možná na procesor a všechno ostatní může sloužit dál, takže čim lepší součástky, tim dýl by mohly zůstat použitelný 8-)
aspoň já s tim počítám, tak snad se nebudu za pár let divit :D
Intel Core i9-9900K - 5 GHzAsus Maximus XI Formula - Intel Z390Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC - 3 GHz / 24 GT/sG.Skill Trident Z - 2x 32 GB, 4 GT/sSabrent Rocket - 4 TBCorsair HX1000i - 1 KW, 80Plus PlatinumFractalDesign Define R6 Blackout TGEKWB XRES 140 Revo D5 + Velocity + Vector + 2x CoolStream XE 360; 6x Noiseblocker NB-eLoop B12-PSDell UP2715K - 27", AH-IPS, 5120x2880 pxCreative SoundBlaster X-Fi Titanium HDSennheiser HD 660 SLogitech G403 Prodigy WiredLogitech G815 LightSync
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní chlazení - vybíráme komplet

Příspěvek od MaWa »

- z těhle dvou karet určitě Strixe. Je to lepší karta a nepřijdeš o záruku, když sundáš chladič
- jestli jsi doteď měl Q6600 a tuhle novou sestavu plánuješ mít řádově stejnou dobu tak bych určitě monoblok na desku vzal, udělá jí to dobře
- jeden 280mm radiátor je pro ty komponenty maximum, kdybys tam přidal další radiátor tak by to bylo tišší
- průtokoměr bych při rozpočtu 14k vážně neřešil
- na větrácích nešetřit, podle toho to bude hlučné
- backplate není nutnost
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Odpovědět

Zpět na „Voda“