PC sestava do 20 tis. na skladani hudby

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
smaRs
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2012

PC sestava do 20 tis. na skladani hudby

Příspěvek od smaRs »

Dobry den,

Po nekolika uvazenich jsem se rozhodl napsat tento prispvek, protoze si myslim, ze zrvona VY mi dokazete poradit nejlepe.

Uz nejaky ten patek se venuji hudbe a potrebuji si poridit PC sestavu, ktera tomu bude urcena. K renderovani hudby je zapotrebi vykonny procesor a RAM pameti. Jsem zastance znacky Intel, takze bych byl rad, kdyby cela tato sestava bezela na jejich procesoru. Jsem majitelem M2 disku, takze potrebuji MB s M2 slotem. HDD mi postaci otacivy (2TB). Grafickou kartu nepotrebuji. Internet mam od firmy Poda (GPON), takze bych byl rad, kdyby na desce byl nejaky rychlejsi sitovy cip, ale neni to nutnosti. Take bych rad podotknul, ze NEJSEM zastance diskoteky u PC, takze nepotrebuji jakakoliv podsviceni ruznych kompnentu.


MB:
Procesor:
RAM:
HDD:
PSU:


Predem dekuji.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PC sestava do 20 tis. na skladani hudby

Příspěvek od mlrs »

Trvas na Intel CPU, i kdyz jsou ted nedostupne, nebo o par tisic drazsi nez par tydnu zpet?
Nejaky rozpocet je?
Soft na hudbu vyuzije libovolny pocet jader?
RAM 16GB bude stacit?
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: PC sestava do 20 tis. na skladani hudby

Příspěvek od ToxicTears »

Zrovna jsem to chtěl psát, že s intelem teď opravdu nepochodíš a když už, tak za hodně velkou cenu. Prostě nejsou a do konce roku nebudou. Některý shopy, už spousta modelů vůbec nemají v nabídce, takže nemají ani příslib, že dojdou do nějaký doby.

Pokud jde o rendering, výpočty, vzal bych Ryzen kvůli hrubé síle, dobré ceně a spoustě možností i do budoucna za pár korun. samozřejmě pokud trváš na Intelu, tak se hodně omezuješ v téhle době a je to škoda.

AMD RYZEN 5 2600X
GIGABYTE B450 AORUS M
Corsair 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance LPX
zdroj Corsair CX450M
Crucial MX500 500GB SSD

A máš to za 16 500,- což je krásná cena. Samozřejmě bez grafické karty, pokud by ti stačila úplně nějaká základní, tak prostě vem něco nejlevnějšího jen na výstup na monitor. Nebo bazar, nepsal si jestli máš nemáš. A popřípadě máš rezervu i na 2700X
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
smaRs
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2012

Re: PC sestava do 20 tis. na skladani hudby

Příspěvek od smaRs »

ToxicTears:

No priznam se, ze po pridani veci do kosiku, se mi tato sestava zamlouva, tedy az na ten SSD disk, potrebuji opravdu velkou kapacitu z duvodu velkeho mnozstvi samplu a na 2TB SSD opravdu financni prostredky nemam, takze do kosiku pridavam namisto SSD tento Seagate FireCuda - 2TB a navic jak jsem zminil, jsem majitelem M2 disku (512GB), takze nutne SSD nepotrebuji
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PC sestava do 20 tis. na skladani hudby

Příspěvek od mlrs »

jo cena je v nadpisu vlakna, uz to vidim :lol:
Jako ja bych taky sel v aktualni situaci do AMD - pred mesicem by Intel sel, ted moc ne...
Akorat blby, ze budes muset koupit nejakou tu zakladni grafiku no
Tak asi si rozmyslet, zda 6+6 v podobe 2600X nebo 8+8 jako 2700X.
A disk cos vybral nevypada nejak zle :)
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: PC sestava do 20 tis. na skladani hudby

Příspěvek od ToxicTears »

smaRs píše:ToxicTears:

No priznam se, ze po pridani veci do kosiku, se mi tato sestava zamlouva, tedy az na ten SSD disk, potrebuji opravdu velkou kapacitu z duvodu velkeho mnozstvi samplu a na 2TB SSD opravdu financni prostredky nemam, takze do kosiku pridavam namisto SSD tento Seagate FireCuda - 2TB a navic jak jsem zminil, jsem majitelem M2 disku (512GB), takze nutne SSD nepotrebuji

Promiň, pochopil jsem to tak, že HDD 2TB máš, tak když jsem viděl kolonku HDD, tak jsem dal jedno SSD navíc. M2 tam dáš jako nic, to je pohoda, pokud bys potřeboval rychlost, koukl bych se po WD RED, ve finále je to ale docela jedno. M2 ti to potahá, popřípadě na bazaru tady občas chodí 1TB SSD za cca 3500,-, tak si to pohlídat a ten 2TB hlavně že to není WD Blue, ale normální 7200ot a bude to v pořádku. Určitě si to rozmysli dobře, AMD je teď na hodně dobrý úrovni, vyplatí se to i do budoucna.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“