Assassin’s Creed Odyssey

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od petsild »

Jak je v Odyssey pořešena obrana při absenci štítu? Tahle skvělá inovace mě přivedla k Origins a znovu mi ho sebrat, znamená nejspíš počkat na lepší díl. Možná jsem uděl chybu a zkouknul pár game videí a nevidím krom výběru dialogu žádný nový prvek.
stoRmjE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2015
Bydliště: Praha 2

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od stoRmjE »

Jedinej novej prvek co mě tam láká je ten že si můžeš zvolit obtížnost abys neviděl na mapě body kam máš jít, ale ukol budes hledat podle indícií, ale zatím jsem neviděl jak to funguje..
dumar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2004
Bydliště: Ostrava

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od dumar »

petsild píše:Jak je v Odyssey pořešena obrana při absenci štítu? Tahle skvělá inovace mě přivedla k Origins a znovu mi ho sebrat, znamená nejspíš počkat na lepší díl. Možná jsem uděl chybu a zkouknul pár game videí a nevidím krom výběru dialogu žádný nový prvek.
Zatím mam odehráno málo a s tou hrou se seznamuji, ale celkem úspěšně se dá blokovat zbraní
CPU AMD 7800x3D, MB ASRock X670E Taichi Carrara ,RAM G.SKILL 32GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5 NEO RGB AMD EXPO HDD 3x SSD 1x FURY Renegade NVMe 1TB, 2x Samsung 970 Pro 1TB, GPU ASRock RX 6800 XT Taichi- Monitor LG Oled42C2, Zdroj Be quiet! Straight Power 11 850W Platinum
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od petsild »

Hodně zákeřný jsou lučišníci, proti nim byl štít velice účinný pomocník. Navíc bylo možné zabodnuté šípy znovu použít.
Schovat body na mapě je dobrý :) nápad, proti doposud použité gps navigaci.
niemand
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od niemand »

Jak je ve hře to obsazování oblastí, tak já nějak nepostřehl, nebo nepochopil, jestli mám obsazovat jménem sparty, nebo athén. Nejdřív jsem myslel, že musim obsazovat jménem sparty, jenže pak u druhé bitvy to nabídlo, že můžu vybrat tábor za který chci bojovat a to mě trochu zmátlo a teď teda nevim. Jakej to má vliv na hru? Protože i když obsazuju za spartu, tak po mě jdou když lezu do některých jejich táborů a já nějak nevim, co mi uniká.
Intel Core i7-9700K + Be quiet! Dark Rock Advanced; MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC; MSI GTX Gigabyte RTX 3080 Aorus Master 10G; Corsair Vengeance LPX Black 32GB DDR4 2666MHz; Crucial M4 128GB; Crucial BX100 1TB; Samsung 860 EVO 1TB; Kingston A400 240GB; Be quiet! Dark Power Pro 10 750W; 49" Samsung C49RG90; Asus GX1000; Valve Index; HyperX Alloy Elite; Cougar Conquer; Creative Sound Blaster ZX; Logitech Z623; Audio-Technica ATH-T500 + Antlion Audio ModMic 4.0
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od heroik »

Vy co jste si to koupili, stojí to za tu cenu? Váhám....Origins byl fajn, ale zas nějaký masterpiece to nebyl..
schali
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2006

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od schali »

Zatím to vypadá dobře, takže to za to stojí, ale konečný verdikt bude až za dlouho. Víc asi nelze říct, jsem na začátku a většina lidí taky.
edit - tak po 6 odehraných hodinách můžu říct, že je to stále super.
i7 12700KF | Asus Prime Z690-A | Kingston 32GB RAM DDR5 5200 Mhz | TUF RTX3060TI-O8G | 2x Samsung 970 EVO PLUS 1TB | Fractal Define S2 | Corsair RM 850x V2 | Logitech G Pro Wireless | Logitech G915 GL Tactile | NOCTUA NH-U12A + 5x NOCTUA NF-A12x25
2 PC - Asus Z97-AR | Xeon E3-1231v3 | 16 GB RAM | MSI 1060 Gaming 6G | MX500 500 GB | MX500 1TB |850 EVO 500GB | Corsair RM 550x | Fractal R4 | Samsung C24FG73
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Paul »

Bude to asi nejlepší AC vůbec, díky tomu že v podstatě obšlehli design Witchera 3 a udělali z toho RPG.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
ketos
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. bře 2010
Bydliště: Bruntál

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od ketos »

Po 20 hodinách za mě stále super.Libí se mi bojový systém,rpg prvky,questy i lovci odměn(5 lovců najednou je fakt peklo,ale stačí někde vyšplhat a pak je skopnout dolů na fall damage :D).Jinak dělám všechno co jde,takže v příběhu jsem se zatím moc neposunul,ale myslím si,že u toho těch 100-200 hodin budu :D
LastPCgamer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. pro 2012

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od LastPCgamer »

Zatial mam nahranych priblizne 10 hodin a v podstate je to upravený Origins. Subojovy system je narocnejsi, prelevelovat sa neda lebo level uloh sa automaticky zvysuje na uroven hracovho levelu takze narocnost je stale konstantna. V Origins som sa totiz na vedlajsich ulohach prelevelovat tak ze som bol tak 8 levelov vyssie nez pozadovali pribehove ulohy a potom to bola prechadzka ružovou záhradou. Osobne mi pride aj scenár hry kvalitnejsi ako v Origins. Troska sa bojim ze ma prestane bavit loď lebo napriklad ja som nikdy nebol fanusik AC IV: Black Flag lebo ma prave tie namorne bitky nudili k smrti aj ked je pravda že tam ma najviac odpudzovalo hlavne to zasadenie do piratskeho prostredia/ tematiky. V pripade Odyssey mi to zasadeni vyhovuje maximalne takze snad prezijem aj tie namorne úlohy.

Grafika je nadherna, skoda ze je hra tak extremne naročna na hardvér musel som znižiť nastavenie: volumetricke mraky z Ultra na High aby som mal prevazne 60+ FPS pri 1440p.
CPU: Intel Core I7 5820K@4.5GHz; Cache 4GHz + Noctua NH-D15;*** MB:ASUS X99-A;*** RAM: 4x4GB DDR4 3000MHz CL 15-17-17-35 1T Corsair;*** GK: EVGA GeForce GTX 1080Ti SC Black Edition Gaming ICX***;*** M.2 NVMe SSD: Samsung 970 EVO PLUS 500GB;*** SATA III SSD: Samsung EVO 850 500GB, Crucial MX500 1TB;*** SATA II HDD: 500GB Hitachi 7200RPM ;*** Op. Drive: Samsung DVD-RW SH-S223F;*** Sound Card: ASUS Xonar Phoebus;*** PSU: Seasonic SS-860XP Platinum;*** MOUSE: RAZER Deathadder Chroma;*** MOUSEPAD: Roccat Taito;*** KEYBOARD: Roccat Isku;*** HEADSET: Sennheiser PC 360 G4ME;*** MONITOR: 27" Acer Predator XB271HU 144Hz, IPS, G-Sync;*** CASE: Cooler Master HAF 922;*** OS: Windows 10 64bit Home; Herné konzoly: Playstation 5, NINTENDO Switch
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Swat »

Já to včera rozjel a hrál asi hodinu.Co mě vyloženě tahá za oči jsou celkem nepřirozený animace pádů sraženejch nepřátel.Člověk po nakopnutí fakt neletí 7 metrů do dálky,vypadá to dost komicky.Jinak jsem to rozjel v tom exploration módu a to se mi zatím líbí dost,kdy jen nejdu za markerem,ale musím hledat.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
schali
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2006

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od schali »

Tak po odehraných 20 hodinách(na 20lvl) už se dá něco konstatovat. Především musí člověku sednout soubojový systém, ten je zjevně lepší než v AC origins, pestřejší, výborně funguje úhybání i obrana, skvělý jsou speciální schopnosti, myslím, že se jim to povedlo dobře odladit. Další věc je automatické zvedání levelu protivníků na vaši úroveň. Docela to funguje. Hra je na vyšší obtížnost výzva, nejtěžší jsou podle mě legendární zvířata(nevím jestli je vůbec někdo dává na obtížnost vyšší nebo nightmare). Někdo tady AC srovnával s W3, řekl bych, že tohle má lepší RPG i soubojový systém. Grafika mě subjektivně přišla o něco lepší v origins, prostředí také - Řecko se nechytá na kombinaci pouště a úžasné architektury. Lesy a skály taky nevypadají tak epicky. Loď je konečně super, v origins to byl největší opruz, tady je to zábava. Co se týká úkolů, tak taky žádnej problém. Frakce Atheny vs. Sparta - trošku zmatený, ne úplně šťastně řešený, ovládaní oblasti se může neustále přelívat, sem zvědavý jestli to má nějaký smysl. Vzniká z toho kolečko úkolů, které se generují různě v dané oblasti. Velký bitvy nejsou špatný, je to dobrej tréning soubojů a prostor na efektivní vyzkoušení speciálních dovedností. Bitvy můžou být slušně těžký. Vlastně většinu nových prvků se podařilo výborně zabudovat. Perfektní je naprostá svoboda pohybu včetně lodě, to je prostě k nezaplacení. Hra vás do ničeho netlačí a přitom funguje. Celkovou herní dobu je těžký odhadnout, levelování se zřejmě bude zpomalovat, takže 100h čistého času je určitě reálných. Za mě super koupě a doporučuji.
PS: Po snížení mráčků na high je hra krásně plynulá.
i7 12700KF | Asus Prime Z690-A | Kingston 32GB RAM DDR5 5200 Mhz | TUF RTX3060TI-O8G | 2x Samsung 970 EVO PLUS 1TB | Fractal Define S2 | Corsair RM 850x V2 | Logitech G Pro Wireless | Logitech G915 GL Tactile | NOCTUA NH-U12A + 5x NOCTUA NF-A12x25
2 PC - Asus Z97-AR | Xeon E3-1231v3 | 16 GB RAM | MSI 1060 Gaming 6G | MX500 500 GB | MX500 1TB |850 EVO 500GB | Corsair RM 550x | Fractal R4 | Samsung C24FG73
nothing_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. lis 2014

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od nothing_ »

https://www.facebook.com/silentpc.sk/ph ... =3&theater

Kedze este neni crack, tak bodne nejaka ta sutaz :-D
COOLING: EKWB | CPU: i7 10700k | MB: ASUS ROG STRIX Z490E | CASE: Fractal 7 ( 7x Noctua NF-F12 Chromax ) | GPU: EVGA RTX 3080 XC3 ULTRA 10GB | RAM: G.SKILL 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB | SSD: Samsung 970 PRO NVMe M.2 512GB @ EKWB M.2 Heatsink + Samsung 840 PRO 128GB + Samsung 850 EVO 500GB + Crucial MX500 2 TB | PSU: Corsair 750RM | AUDIO: Creative Sound Blaster Z + Audioengine A2+ | LCD: Dell U3417W | KEYBOARD: Logitech G413 Silver | MOUSE: Razer Mamba | OS: Win 10 PRO 64-bit | PHONE: Xiaomi Mi 10 PRO 256GB
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od mlrs »

asi jsem stary :-D cekam na nejakou slevu (snad na Vanoce bude) a vůbec me nenapadlo, ze by se to dalo cracknout - přitom před 10 let by me spis nenapadlo něco koupit :lol:
schali: diky za fajn shrnuti
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
niemand
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od niemand »

mlrs píše:asi jsem stary :-D cekam na nejakou slevu (snad na Vanoce bude) a vůbec me nenapadlo, ze by se to dalo cracknout - přitom před 10 let by me spis nenapadlo něco koupit :lol:
schali: diky za fajn shrnuti
Kup si na alze za necelou trojku 500gb SSDčko a dostaneš k tomu Odyssey zdarma. Se vyplatí ne? :D
Intel Core i7-9700K + Be quiet! Dark Rock Advanced; MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC; MSI GTX Gigabyte RTX 3080 Aorus Master 10G; Corsair Vengeance LPX Black 32GB DDR4 2666MHz; Crucial M4 128GB; Crucial BX100 1TB; Samsung 860 EVO 1TB; Kingston A400 240GB; Be quiet! Dark Power Pro 10 750W; 49" Samsung C49RG90; Asus GX1000; Valve Index; HyperX Alloy Elite; Cougar Conquer; Creative Sound Blaster ZX; Logitech Z623; Audio-Technica ATH-T500 + Antlion Audio ModMic 4.0
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Swat »

Mě tam trochu vadí to levelování nepřátel.Už si to nepamatuju,ale myslím,že v Origins si člověk mohl v menu vybrat (teď nevim,jestli si to nepletu s Witcherem).Každopádně chybí takovej ten pocit satisfakce,kdy třeba dostanu na budku od někoho na stejnym levelu,vrátim se o 5 levelů silnější a dám si ho na dvě rány.Ale jinak zatim dobrý,bavěj mě prolejzat ty ubisoftí mapy.Jen ten poloklus místo chůze mi to kazí,vypadá to prostě divně.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od J X P »

Jako moc se mi to libi, ale ti zoldaci, co vas chteji porad zabijet. Proti tomu neni zadna obrana, protoze kdyz clovek dela, co po nem hra chcce, tak je neustale na nej odmena vypsana. V tomto by to chtelo ubrat.
---
H2SO4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od H2SO4 »

Staci zabit toho kdo na tebe vypsal odmenu.Jinak odehrano 47Hodin, 91%, lvl44 a rodinej pribeh dohranej,ted jeste dodelavam ty ostatni pribehy.
CPU:i9-13900K | MB:ASUS ROG Maximus Z790 HERO | VGA: Asus 4090TuF OC | ram:2x32GB 5600Mhz | SSD:850pro 128GB + evo 1TB | Audio:Creative Titanium | Repro:Z-5500 | MONITOR: QLED55" 4K | Case:Corsair 1000D | zdroj:EVGA Supernova 1300W | os:Windows 11
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od J X P »

No, ale tak ji vypise zase nekdo jiny. To stejne, jako zaplatit nema zadny dlouhodoby smysl. Maximalne zaplatit a jen mluvit, nebo kochat se. Jakmile hrajes dal, tak uz ti zase naskakuje bounty.
---
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Assassin’s Creed Odyssey

Příspěvek od Swat »

Ty žoldáci se daj obejít.Když vidím,že se blíží,tak ho vezmu obloukem a dám si to s ním až na příslušnym levelu.Ten rpg systém mi přijde nicméně diskutabilní.Není na tom nic špatnýho,ale ta hra ty skilly a lepší výzbroj hráči podsouvá tak nějak sama.Prostě na levelu 5 nacházím pětkový zbraně a výzbroj,na levelu 10 nacházím devítkový/desítkový věci.Takže tu poměrně chybí ta radost z nalezení fakt něčeho dobrýho,co jiný nemaj a co si nechám na dalších X hodin hraní.Jakmile najdu lepší věci,zbytek okamžitě prodávám.

Každopádně jinak fajn hra,v hlavní roli opět mapa a celková atmosféra.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“