Jak připojit bluetooth sluchátka k TV?

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Meiner
Nováček
Nováček
Registrován: 03. říj 2018

Jak připojit bluetooth sluchátka k TV?

Příspěvek od Meiner »

Ahoj, potřeboval bych poradit způsob, jak by šly připojit bluetooth sluchátka lamax elite k televizi. Televize je starší od samsungu a nemá v sobě zabudované bluetooth. Je stará tak 5 let. Mám to pro dědu, který má problém, že tv špatně slyší a proto si jí dává hodně nahlas, ale tím zase ruší ostatní. Nebude to užívat pořád. Jenom na některé pořady, které ho zajímají. Děkuji za případné návrhy.
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit bluetooth sluchátka k TV?

Příspěvek od ToxicTears »

Nejsem si jistý funkčností, ale jediná možnost je asi tato https://www.cel-tec.cz/cel-tec-btt005-p ... azEALw_wcB

Převodník 3,5Jack na bluetooth a pak spárovat, ale absolutně netuším jestli je to korektní. Nicméně jako jistá možnost, by se to brát dalo. Chápu, že chceš využít BT sluchátka. Můj děda to má úplně stejně, ale klasika 3,5jack a prodlužovačku, ale je to kabel.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Meiner
Nováček
Nováček
Registrován: 03. říj 2018

Re: Jak připojit bluetooth sluchátka k TV?

Příspěvek od Meiner »

Ono zase starší člověk a nataženej kabel přes celej pokoj není dobrý. Ještě o něj někdo zakopne. A když mám doma ty bt sluchátka, tak si říkám proč je nevyužít. Tohle vypadá jako zajímavý řešení.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Jak připojit bluetooth sluchátka k TV?

Příspěvek od Shaquille »

o kabel zakopne, BT zapomene nabit )))
jen si zkus, jestli umi TV ovladat zvuk do sluchatek zvlast, nebo sluchatka vypnou repro v TV. Je to dost neprijemne, kdyz sice deda slysi paradne, ale babicka neslysi nic...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Meiner
Nováček
Nováček
Registrován: 03. říj 2018

Re: Jak připojit bluetooth sluchátka k TV?

Příspěvek od Meiner »

Jo máš pravdu. To mě vůbec nenapadlo, že by to vlastně nemuselo fungovat. Určitě to vyzkouším.
Meiner
Nováček
Nováček
Registrován: 03. říj 2018

Re: Jak připojit bluetooth sluchátka k TV?

Příspěvek od Meiner »

Takže jestli to dobře chápu, tak mám zapojit například normální sluchátek do jacku v tv a zkusit jestli jde nějak udělat, aby zároveň hrály sluchátka i repro v tv?
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Jak připojit bluetooth sluchátka k TV?

Příspěvek od killerek »

Spravne.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Jak připojit bluetooth sluchátka k TV?

Příspěvek od Shaquille »

presne... a rovnou vyzkousej, jestli ma TV oddelenou hlasitost, aby sis mohl navolit hlasitost TV a sluchatek zvlast...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Meiner
Nováček
Nováček
Registrován: 03. říj 2018

Re: Jak připojit bluetooth sluchátka k TV?

Příspěvek od Meiner »

Dobře díky. Až budu u prarodičů, tak to vyzkouším.
Meiner
Nováček
Nováček
Registrován: 03. říj 2018

Re: Jak připojit bluetooth sluchátka k TV?

Příspěvek od Meiner »

Tak bohužel když připojím sluchátka do jacku, tak jde zvuk jenom do sluchátek. Myslíte, že to jde v nastavení někde nestavit nebo mám smůlu? Případně nevíte jak jinak by to šlo řešit? Mě napadla jedině rozvojka na jack a připojit ještě i reproduktory.
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak připojit bluetooth sluchátka k TV?

Příspěvek od ToxicTears »

Určitě na 90% to bude někde v nastavení, děda to takhle používal už na starým Panasonicu a používá to i na nový Philipsce a doma na Panasonicu tu funkci mám myslím taky.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Jak připojit bluetooth sluchátka k TV?

Příspěvek od Shaquille »

je to typ od typu TV, nejde rict ze to pujde, nepujde...
repro (aktivni) je reseni, muzes alespon nastavit uroven hlasitosti repro/sluchatka do prijatelne polohy.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Meiner
Nováček
Nováček
Registrován: 03. říj 2018

Re: Jak připojit bluetooth sluchátka k TV?

Příspěvek od Meiner »

Ještě zkusím projít pořádně nastavení tv. Je pravda, že repro by mohlo vyřešit i problém s hlasitostí, ale zase další věc co budou muset řešit. To nevím jak mě budou mít rádi když budou muset s tv zapínat i to repro.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Jak připojit bluetooth sluchátka k TV?

Příspěvek od Shaquille »

Tak jeste muzes koupil jinou TV )))
repro zapinat nemusi, stand by rezim mivaji i levnejsi verze. Navic muzes dalkacem od TV ovladat obe zarizeni najednou (treba pres den, pres noc) a repro doladit rucne, kdyby deda nebo babicka slyseli moc/malo. Hlasitost u TV nemenis tak casto, nevidel bych to jako limitujici faktor.
Ono ovladat zvuk v menu TV pro repro v TV a sluchatka zvalst taky neni nejjednodussi (pro starsi lidi). Takhle zvysi hlasitost dalkacem a kdyz bude deda prudit, tak bude holt muset vstat a otocit koleckem na repracich ))
Budou spokojeni, uvidis (uslysis).
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Meiner
Nováček
Nováček
Registrován: 03. říj 2018

Re: Jak připojit bluetooth sluchátka k TV?

Příspěvek od Meiner »

Já spíš měl obavy z toho, že když necháš to repro zapnuté, tak trochu syčet, ale pokud bude mít stand by režim, tak asi problém nebude. Jako jiná televize by byla taky možnost, ale to už je dost peněz. Zkusím to přes víkend nějak promyslet.
Meiner
Nováček
Nováček
Registrován: 03. říj 2018

Re: Jak připojit bluetooth sluchátka k TV?

Příspěvek od Meiner »

Tak nakonec vezmu tu rozdvojku, k tomu ten bluetooth vysílač a repráčky zvlášť. Jinak jsem to prostě nevymyslel. V nastavení tv jsme nic nenašel a takhle to bude nejjednodušší. Děda zase tak často na tv nekouká, tak snad jim to vadit nebude.
Meiner
Nováček
Nováček
Registrován: 03. říj 2018

Re: Jak připojit bluetooth sluchátka k TV?

Příspěvek od Meiner »

Tak nakonec jsem to zapojil podle té poslední varianty a zatím to funguje. Děda je spokojený, tak snad mu to vydrží. :D
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“