Phoenix 1070 GS - Modification

Chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a dalšími + odhlučnění PC.

Moderátor: morke

Pravidla fóra
Pokládejte své dotazy do správných podsekcí, nikoli do kořenové sekce. Zde řešte pouze odhlučnění, monitoring, apod.

Nezapomínejte před položením nového dotazu hledat v předchozích tématech a FAQ.
Odpovědět
Sheppix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. dub 2006
Bydliště: Beroun, Praha

Phoenix 1070 GS - Modification

Příspěvek od Sheppix »

Aktuální projekt - úprava chlazení a přetaktování grafické karty GTX 1070 Phoenix GS. Verze GS má už od výroby přetaktovaný a vybraný lepší kousek křemíku, oproti normální verze Phoenix. Navíc disponuje vyšším boostem a zvýšeným power limitem. To je ale pořád málo, tak jsem si stáhnul BIOS z verze GLH, která základní boost ještě zvyšuje.

Úprava chlazení s kódovým označení - Dexter Mod.
Krok 1 - oddělení chladiče od PCB
Krok 2 - vyčištění PCB za pomocí isopropyl alkoholu
Krok 3 - rozporcování stock chladiče
Krok 4 - vodní blok + pasivy na paměti + polovina stock chladiče na VRM sekci
Krok 5 - přidané ventilátory pro paměti a VRM (nejsou na fotkách vidět)
(V záloze je ještě shunt modifikace power limitu)

V tabulce můžete vidět porovnání boostu u chlazení vzduch vs mod. Součástí tabulky jsou i částečné výsledky v benchmarku Firestrike, GPU score.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Phoenix 1070 GS - Modification

Příspěvek od fmx rider »

Takže jsi za 1% výkonu navíc zmršil povedený chladič, přišel o záruku a ještě z toho udělal skoro neprodejnou kartu :lol:
Sheppix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. dub 2006
Bydliště: Beroun, Praha

Re: Phoenix 1070 GS - Modification

Příspěvek od Sheppix »

No a? :-D
prochybike
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. čer 2007
Bydliště: Hořovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Phoenix 1070 GS - Modification

Příspěvek od prochybike »

Takova skoda, jednoho z nejlepsich chladicu na GTX1070 :) Tohle bych pochopil s referencim modelem, ale tohle mi az trha srdce. Jinak drive jsem taky takhle blbnul s vodnikem, ale na kartach, kde to prineslo pozitivnejsi efekt.
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Phoenix 1070 GS - Modification

Příspěvek od renek1 »

Chápu nadšení experimentovat a chápu, že né vždy to přináší kýžený výsledek. Ale tady není opravdu co obdivovat. Ale jako zajímavost co vše se dá provézt s fungující grafikou je to dobré.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Phoenix 1070 GS - Modification

Příspěvek od racecar »

Ani Phoenix nie je ziadna slava ak ma teraz za stolom niekde Moru 420 a pod. To nabera uplne iny level ticha. :)
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Phoenix 1070 GS - Modification

Příspěvek od Vesel »

phoenix je jedna z top verzi .... tak tu nemudruj nejde o ticho ale o chlazeni
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Phoenix 1070 GS - Modification

Příspěvek od racecar »

1070 uchladi hociaky referencny blower tak sa nehraj na chytraka lebo ti to moc nejde
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Phoenix 1070 GS - Modification

Příspěvek od Vesel »

mozna to nevis ale gainward umi delat i 1080/TI ... proste mlc vis o tom ocividne kulovi
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Phoenix 1070 GS - Modification

Příspěvek od racecar »

A co ako tym chcel autor naznacit? Akurat ze medzi 1070 je gainward najlepsia kvoli tomu chladicu a na 1080 Ti uz iba nezaujimavy priemer.

Ked ja o tom viem kulovi tak ty by si ani nemal pisat. :-D
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Sheppix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. dub 2006
Bydliště: Beroun, Praha

Re: Phoenix 1070 GS - Modification

Příspěvek od Sheppix »

LOL. Radši budu mít kartu na vodě a nic neslyšet, než abych musel mít větráky na 100 % a stejným taktům se ani nepřiblížil.
Zatím jsem se dostal na vodě na 2250 MHz na jádře. Na vzduchu max 2139 při 100 % otáčkách.

Ale některé chápu, kritizovat je jednodušší.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Phoenix 1070 GS - Modification

Příspěvek od Shaquille »

zkusil bych jeste zamakat na VRM, trocha inspirace
https://www.youtube.com/watch?v=5ooBrjYurbE
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Sheppix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. dub 2006
Bydliště: Beroun, Praha

Re: Phoenix 1070 GS - Modification

Příspěvek od Sheppix »

Ano něco podobného mám v plánu. Jen čekám na objednaný mosfet blok. Bohužel dodací lhůta je příšerně dlouhá :-D
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Phoenix 1070 GS - Modification

Příspěvek od Dithius »

Mi se to líbí!

tohle je PCtuning. Koho zajima že dojebal chladič? vždyť voda je voda.

dal bych tam ještě připajené rezistory nad shunty aby to mělo vyžší Power target (stejně zaruka už teď padá), a podival se jak to je s max voltáží. nějaký Asus Bios umožnil tuším až 1,23 V to core a na jadro patři pod blocky Conductonaut :)

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
Sheppix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. dub 2006
Bydliště: Beroun, Praha

Re: Phoenix 1070 GS - Modification

Příspěvek od Sheppix »

Díky
.Na vodě (cca 12 stupňů) a teplotou vzduchu kolem 8 stupňů, jsem se v noci dostal na jádře na 2303 MHz v Timespy (odkaz doplním, až se dostanu ke kompu). Power limitu jsem se sotva přiblížil, tak jsem shunt mod zatím nedělal. Max napětí je 1.097 s GLH biosem, ještě jsem nehledal, jestli tam jde jiný bios.
Conductonaut tam dávat nebudu, po novým roce někdy leden/únor to doufám strčím pod suchý led.
Píšu z práce na mobilu, tak snad se to dá srozumitelně přečíst :-D
Sheppix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. dub 2006
Bydliště: Beroun, Praha

Re: Phoenix 1070 GS - Modification

Příspěvek od Sheppix »

Zde je slíbený výsledek v 3DMark Timespy - https://www.3dmark.com/3dm/29584805
Odkaz na submit na hwbotu - http://hwbot.org/submission/3961775_she ... 7524_marks
Odpovědět

Zpět na „Chladiče a chlazení“