Zamrznutí na úvodní obrazovce BIOSu při startu PC

Vše kolem ovladačů k deskám či integrovaným komponentám, včetně BIOSů a jejich úprav.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Dexter77
Nováček
Nováček
Registrován: 25. říj 2018

Zamrznutí na úvodní obrazovce BIOSu při startu PC

Příspěvek od Dexter77 »

Zdravím ve spolek,

Právě jsem si koupil nový PC a potkal mě problém se kterým jsem se vživotě nesetkal.

Popis problému:
Při normálním zapnutí PC přes power switch mi PC zamrzne na úvodní obrazovce BIOSu (výzva ke stisknití del, F2 nebo enter pro vstup do BIOSu). Zvláštní je, že do BIOSU se po stisku zmíněných kláves nedostanu nicméně po dobu cca 10s klávesnice stále reaguje na num lock, po té zamrzne i klávesnice.
Co je ještě víc zvlástní je, že když PC resetuji přes reset swich tak naběhne úplně normálně, W10 nabootuje a potom už je vše v pořádku. Ve Windows i v BIOSu se mi všechny komponenty hlásí také v pořádku. To samé když PC restartuji přes Windows - vše v pořádku.

Tím že vše funguje naprosto bez problému po tvrdém resetu nebo restartu z windows se mi problém dost težko diagnostikuje. Paměti i processor jsou výrobcem desky potvrzené jako kompatibilní, osazení pamětí je ve slotech doporučených výrobcem desky. Problém se projeví jen při zapnutí přes power switch.

Budu vděčný za jakoukoliv radu, která by vedla k vyřešení tohoto problému.

Můj HW
Deska: ASUS TUF B450M-PLUS Gaming
CPU: AMD Ryzen 5 2600X
GPU: Sapphire Radeon RX580 Nitro+ 4GB
RAM: HyperX Predator 16GB DDR4 3200MHz / CL16 / XMP / 1,35V
SSD: Kingston A1000 960GB PCIe NVMe Gen3x2 / M.2 2280
DVD: LG GH24NSD1
Zdroj: Cooler Master B700 700W / 80PLUS
Monitor: 27" LG 27MP59G
Klávesnice + myš jsou z herní série Genius GX. Klávesnice i přesto že PC je vypnutý pernamentně svítí. Nevím jestli třeba i tohle by nemělo vliv.

Nestušíte v čem by mohl být zakopaný pes?

Moc děkuji předem za rady.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Zamrznutí na úvodní obrazovce BIOSu při startu PC

Příspěvek od killerek »

Nemas blbe zapojeny power button do desky? Aktualizovany BIOS?
chaoz
Nováček
Nováček
Registrován: 05. říj 2015

Re: Zamrznutí na úvodní obrazovce BIOSu při startu PC

Příspěvek od chaoz »

Hmmm, možná to je tou klávesnicí, "kousne" se a pak se do biosu nedostaneš. Zkus použít úplně obyč. klávesnici.
Dexter77
Nováček
Nováček
Registrován: 25. říj 2018

Re: Zamrznutí na úvodní obrazovce BIOSu při startu PC

Příspěvek od Dexter77 »

Power button je zapojený dobře, kdyby nebyl tak PC nenastartuji. BIOS zkusím aktualizovat a uvidíme. Klávesnici zkusím taky protože ta se opravdu chová přinejmenším divně - někdy stačí málo.
chaoz
Nováček
Nováček
Registrován: 05. říj 2015

Re: Zamrznutí na úvodní obrazovce BIOSu při startu PC

Příspěvek od chaoz »

Zkus nejdřív tu klávesnici, pak až ten bios. Ono mi to totiž dělá taky (asus z170 pro gaming mobo) a gigabyte K85 mechanická klávesnice. Dá se s tím žít, jen vědět že když se to stane tak musíš tu klávesnici odpojit z pc a zas zapojit.
Dexter77
Nováček
Nováček
Registrován: 25. říj 2018

Re: Zamrznutí na úvodní obrazovce BIOSu při startu PC

Příspěvek od Dexter77 »

Tak klávesnice nepomohla, zkusím BIOS.
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zamrznutí na úvodní obrazovce BIOSu při startu PC

Příspěvek od Nagant »

A hlásí to něco v okamžiku zastavení?
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Dexter77
Nováček
Nováček
Registrován: 25. říj 2018

Re: Zamrznutí na úvodní obrazovce BIOSu při startu PC

Příspěvek od Dexter77 »

Nehlásí nic, každopádně problém vyřešen aktualizací BIOSu. Nejnovější verze tento bug opravuje. Díky moc všem za rady a komentáře.
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“