Playstation 4

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Tomson
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. zář 2009
Bydliště: Trutnov

Playstation 4

Příspěvek od Tomson »

Nikde jsem tady na fóru nenašel koutek věnovaný PS4, tak ho zakládám. :D

Hledám nějaký lidi, co hrajou třeba BF4. Moje PSN ID je "tomsonczech", tak si mě popřípadě přidejte. :)

Abych nahodil něco k diskuzi o PS4, tak jsem zaslechl něco o novém uživatelském rozhraní, které by se mělo objevit v jednom z příštích updatů. Nevíte někdo něco?
Obrázek
[CPU] Core i7 10700T ES + EKWB Velocity RGB [MB] Gigabyte Z490I Aorus Ultra [RAM] Corsair Vengeance RGB PRO 32GB 3200MHz
[GPU] Nvidia GeForce RTX 2080 Ti FE + EKWB Vector RGB [M.2] Gigabyte Aorus NVMe Gen4 512GB + 1TB [PSU] Corsair SF750 [Case] Louqe Ghost S1 MkIII
[Loop]Alphacool Eisstation 40 DC-LT + DC-LT 3600 + Alphacool NexXxoS ST30 Full Copper + 2x NOCTUA NF-A12x25-PWM
froxic
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. čer 2003
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: Playstation 4

Příspěvek od froxic »

Já PS4 plánuju až výhledově... Sice neočekávám, že by zlevnila, ale chybí mi tam hlavně nové GRAN TURISMO a další AAA tituly. Ale budu rád, za jakékoliv postřehy.

Jak je na tom teď vůbec PS4 s podporou multimédií, zajímá mě zejména streamování 1080p MKV apod, propojení s NASy, je tam možnost například vytvořit Plex Server?
Tomson
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. zář 2009
Bydliště: Trutnov

Re: Playstation 4

Příspěvek od Tomson »

No tak aktuálně je PS4 v tomhle směru dost zaostalá, ale v Sony zvládli udělat dobrý základ a je vidět, že se snaží všechny funkce doplňovat. Teď je PS4 fakt jenom na hraní her a přehrávání BR filmů. Potenciál tam rozhodně je a Sony si určitě pohlídá, aby jim v tomhle směru neujel vlak.
Obrázek
[CPU] Core i7 10700T ES + EKWB Velocity RGB [MB] Gigabyte Z490I Aorus Ultra [RAM] Corsair Vengeance RGB PRO 32GB 3200MHz
[GPU] Nvidia GeForce RTX 2080 Ti FE + EKWB Vector RGB [M.2] Gigabyte Aorus NVMe Gen4 512GB + 1TB [PSU] Corsair SF750 [Case] Louqe Ghost S1 MkIII
[Loop]Alphacool Eisstation 40 DC-LT + DC-LT 3600 + Alphacool NexXxoS ST30 Full Copper + 2x NOCTUA NF-A12x25-PWM
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: Playstation 4

Příspěvek od riXo »

Sorry za takuto vykopavku, ale ked PS4 uz ma thread tak naco novy....

Vcera som sa stal majitelom PS4 Pro, dlhsie som ho zvazoval a momentalne som mal moznost zobrat nove za celkom slusnu cenu tak som isiel do toho.

Prvy dojem bohuzial nie je moc pozitivny a zvazujem, ze ju vratim, ale chcem si predtym ujasnit par veci. Hral som zatial len Horizon Zero Dawn, tak ine hry neviem posudit.

1. To bude pri kazdej hre nutne aby som tam daval disk? Neda sa cela hra nakopirovat na HDD a potom si len overi ci je CD v mechanike alebo nie? Ten hluk z tej mechaniky je fakt otras..
2. Mozno trochu blba otazka.. ale celkovo s hlukom(teraz mimo mechaniky) asi nic neurobim, ze? Proste to bude hucat a mam si zvyknut, ano?
3. Ako to PS4 zvlada s teplotamy? Ak ho supnem na nejake zle vetrane miesto, tak pocitim nejaky throttling, alebo len bude este viac hucat?

Na ticho pri PC si dost potrpim, tak zapnut tento vysavac bolo pre mna celkom skarede prekvapko. Bohuzial ju nemam kam polozit aby bola odo mna dalej ako par metrov, mam to napojene na monitor PC a TV momentalne neplanujem, kedze nie je miesto.
SFF1 - Ryzen 9 5900X@4.5GHz@1.1V + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 2TB NVMe, 4TB SSD, 3TB HDD, Corsair SF750, NR200P, LG 27GL850 + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Playstation 4

Příspěvek od Frostys »

Ano, musis tam mit disk.
Ano, zvykni si.

Jednu dobu (zapomnel jsem ze PSko je taky potreba chladit) jsem ho mel skoro uplne u zdi a na PSku jeste postavenou krabici, takze vlastne ten horky vzduch nemel moc kudy odchazet, maximalne tak do boku podel zdi (a to pouze na jednu stranu... zvrchu byla krabice, zleva dalsi zed, mam PSko v rohu mistnosti). Myslim, ze minimalne 2 hodiny v kuse jsem takhle hral a nezaznamenal jsem zadny pokles vykonu, jen to slusne hucelo. Ale hadam, ze kdyz to vic podusis a zavres to nekam, kde fakt vzduch utikat nebude, tak to bude horsi.
Naposledy upravil(a) Frostys dne čtv 22. lis 2018, 10:45, celkem upraveno 1 x.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Playstation 4

Příspěvek od ArgCZ »

1, ano bude, nadruhou stranu z vlastní zkušenosti hučí chvilku po zapnutí a pak po celou dobu hraní se už disk nerozjede, pokud se tomu chceš vyhnout tak musíš koupit hru na PS storu

2, pokud sundáš vrchní víko tak hluk klesne, víko je normálně sundavací, návody jak na to najdeš na youtube ale nic složitýho, jen ho vycvakneš. Co vím tak nyní v bundlu s RDR2 šla na trh verze CUH-7200 která je přepracovaná a tišší, každopádně pokud máš rád ticho tak jsi měl sáhnout po Xbox One X, ten je vyloženě tichej

3, co já vím tak teploty normálně nelezou přes 55-60C takže je tam jistě ponechána velká rezerva a dopředu se počítá se zhoršenýma podmínkama
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Playstation 4

Příspěvek od Hexik21 »

Pokud nechceš hru načítat z disku tak si jí musíš koupit skrze e-shop store.playstation.com tím se ti přidá do knihovny a nepotřebuješ DISK. Jiná možnost jak hru spouštět z HDD bez nutnosti disku neexistuje. Co se týká hluku z mechaniky tak ti neporadím o tom nic nevím (mechaniku nepoužívám).
Měl jsem 10 hodin v kuse zaplou hru Final Fantasy XV a co se týká hluku a fučení tak se samozřejmě zvětšuje podle lokace a vytížení ale nepřišlo mi to nějak hrozný. Jde na PSko koupit nějaký "Kit" který by ti měl zlepšit chlazení ale do toho jsem nešel. Jinak PSko mám od sebe cca 5 metru takže "zvýšený" hluk pozoruji minimálně.
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: Playstation 4

Příspěvek od riXo »

Diky moc za postrehy, ten store urcite kuknem. Skoda, ze je ten case tak zatvoreny, ze ku nemu nenam ani ako supnut nejaky fan z vonku.. Trosku prasacke ale tak by to pomohlo tak preco nie.

Este otazka ohladom PS now, to je cisto len streamovanie na dialku? Nejake skusenosti?
Co vím tak nyní v bundlu s RDR2 šla na trh verze CUH-7200 která je přepracovaná a tišší, každopádně pokud máš rád ticho tak jsi měl sáhnout po Xbox One X, ten je vyloženě tichej
Ano o tej verzii som videl na digitalfoundry, ale kedze som nekupoval bundle, tak myslim ze budem mat starsi model. Este to doma pozriem.

A Xbox som nemohol zobrat, kedze Bloodborne je 75%+ dovod preco som isiel do PS4 a celkovo exkluzivky sa mi viac pacia na PS. Zamrzi ze to nema spatnu kompatibilitu, ale tak co uz s nimi..
SFF1 - Ryzen 9 5900X@4.5GHz@1.1V + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 2TB NVMe, 4TB SSD, 3TB HDD, Corsair SF750, NR200P, LG 27GL850 + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Playstation 4

Příspěvek od ArgCZ »

riXo píše:Diky moc za postrehy, ten store urcite kuknem. Skoda, ze je ten case tak zatvoreny, ze ku nemu nenam ani ako supnut nejaky fan z vonku.. Trosku prasacke ale tak by to pomohlo tak preco nie.
jak jsem psal, vycvakni horní víko na PS4 Pro a pak můžeš dokoupit nějaký USB ventilátor a pomoci si tak s ochlazováním, to víko je sundavací a odkreješ radiální ventilátor, je to sundavací kvůli čištění a mám vyzkoušený že hluk jde tak o 20% dolu jen sundáním
riXo píše:A Xbox som nemohol zobrat, kedze Bloodborne je 75%+ dovod preco som isiel do PS4 a celkovo exkluzivky sa mi viac pacia na PS. Zamrzi ze to nema spatnu kompatibilitu, ale tak co uz s nimi..
chápu, ale zrovna Bloodborne je na PS4 Slim i Pro stejný a Slimko je tichoučký
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Playstation 4

Příspěvek od spajdr »

No pokud si koupil prvni revizi Procka, tak tam to slusne fucelo, druha revize uz byla lepsi a ta posledni s RDR2 je uplne nejlepsi. Ten vrchni kryt by ti mel ale pomoc. Ujisti se taky ze nemas zapnuty Supersampling v nastaveni konzole a v Horizon jsou dve volby na graficke detaily, mozna sis nastavil tu u ktere je konzole vice zatizena :-)
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: Playstation 4

Příspěvek od riXo »

Pozeral som tu reviziu a mam CUH 7216B, taaakze tak :-D Cez vikend este skusim dat dole ten kryt a uvidime ci to bude lepsie.. Stale sa hram este s miestom kam ho supnem.

Zajtra pride Bloodborne, tak uvidime. Je dost mozne ze mi to celkom zmeni nazor.. Necham tomu nejaky tyzden a uvidime ci ostane doma.
SFF1 - Ryzen 9 5900X@4.5GHz@1.1V + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 2TB NVMe, 4TB SSD, 3TB HDD, Corsair SF750, NR200P, LG 27GL850 + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Playstation 4

Příspěvek od Alfajk »

tak zrovna bloodborne jsem hrat nevydrzel, ta hra ma naprosto otresnej frame pacing a z toho "cinematic feeling" me bylo na bliti, pocitove to jede tak 25 fps... to ten horizon aspon drzi konstantne 30 fps
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Playstation 4

Příspěvek od durod »

Mam taky CUH 7216B a konzole je ticha, teda neslysim ji, kdyz lezim na gauci 2,5 m od TV s normalni hlasitosti TV. Hluk ventilatoru slysim, kdyz jsem od ni 10cm, ale neni to nic iritujiciho. Mam ji postavenou kolmo, mozno to bude mit souvis?

Kde se nastavuje supersampling? :mrgreen:
To se nastavuje u kazde hry zvlast nebo nekde v menu konzole? Jak jsem presel na konzolove hrani, nenastavuji nikde nic, jenom hodim disk a jedu :D
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Playstation 4

Příspěvek od spajdr »

V menu konzole ale facha to jenom do 2160p rozliseni tusim.
Novejsi hry pokud jedes v rozliseni 1080p si ten supersampling stejne automaticky zapnou.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Playstation 4

Příspěvek od spajdr »

Alfajk píše:tak zrovna bloodborne jsem hrat nevydrzel, ta hra ma naprosto otresnej frame pacing a z toho "cinematic feeling" me bylo na bliti, pocitove to jede tak 25 fps... to ten horizon aspon drzi konstantne 30 fps
Toho prasackeho framepacing jsem si taky vsiml. Casto i hry co jedou pres Unreal engine 4 s tim maji problem.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Playstation 4

Příspěvek od ArgCZ »

Tak o víkendu jsem to víko sundal a musím korigovat původních 20% na asi 70%, rozdíl je u CUH-7000 obrovskej. Ani jsem ho nevracel, mám konzoli vertikálně na origo stojanu ale pochybuju že to hraje roli.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: Playstation 4

Příspěvek od riXo »

Ja som cely vikend paril Bloodborne, musim povedat ze prvy dojem sa mi napravil a dufam ze to tak aj ostane.

Uvidime ako sa to bude spravat pri inych hrach, Horizon som mal zapnuty na 4k output, takze vtedy to fucalo jak sialene. Ked som to prepol tak uz lepsie. Bloodborne tiez pohoda, hlavne to CDcko furt necita. Framepacing to ma skaredy, ale tak mi chybal nejaky Souls experience ze mi je to uplne jedno :-D
SFF1 - Ryzen 9 5900X@4.5GHz@1.1V + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 2TB NVMe, 4TB SSD, 3TB HDD, Corsair SF750, NR200P, LG 27GL850 + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Playstation 4

Příspěvek od shorty25 »

Zahraj si Uncharted, to je must have hra. Vlastně já kupoval ps jen kvůli diablu, uncharted serii a nhl. :)
Vždy prodávám i jinde.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Playstation 4

Příspěvek od durod »

Dam to i sem, nech to nezapadne v malo navstevovanych tematech
All games with PS4 Pro enhancements
seznam her, ktere tezi z vykonu Pro vcetne co se konkretne zlepsuje, plati i pro stare hry, kde vylepseni lze vynutit pres Boost mode v menu konzoli
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Playstation 4

Příspěvek od MV »

Btw k tomu hluku hodně super věc je, že se dají strčit sluchátka do gamepadu a přesměrovat zvukový výstup na gamepad, ale žere to v něm víc baterku, než je obvyklé.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“