nový nvme SSD = smart konzultace

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

nový nvme SSD = smart konzultace

Příspěvek od Chief4 »

ahoj, mám "nový" disk , je to samsung sm961 256 GB, mohl by prosím někdo kdo se vyzná okomentovat ty poslední dva řádky zda to představuje problém u nového disku? díky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: nový nvme SSD = smart konzultace

Příspěvek od Leon_ »

A na čo narážaš ? že si ho rozbalil, zapojil a ako nový tam má takýto údaj?
Alebo, či sú tie čísla veľké/malé ? Normálne tam majú ľudia stovky zapnutí a tisíce hodín. Takže to tvoje je to posledné čoho by si sa mal báť.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: nový nvme SSD = smart konzultace

Příspěvek od Hladis »

Media and Data Integrity Errors: Contains the number of occurrences where the controller detected an unrecovered data integrity error. Errors such as uncorrectable ECC, CRC checksum failure, or LBA tag mismatch are included in this field.
Number of Error Information Log Entries: Contains the number of Error Information log entries over the life of the controller
The detailed explanation is that "Error Information Log" is an internal function the firmware uses to log errors it has reported back to the host OS. Protocol errors, transmission failures, temperature throttle warnings, even informational stuff the firmware writes out; That sort of thing. Two per hour is fairly benign. It is not important (it's informational) and not considered by the drive to be indicative of any fault or failure condition.
HWiNFO: First let's clarify that this is a NVMe drive. These drives work quite different than usual ATA/SATA drives. NVMe drives report SMART status using a different method, there are no SMART attributes, thresholds, etc. in NVMe. These drives report certain critical parameters straight, not like ATA/SATA. So the answer above and trying to figure out a respective SMART attribute for a NVMe drive is totally irrelevant. One needs to be familiar with the NVMe specification (public) first.
CrystalDiskInfo reports values as SMART information, but this is just sort of faked - it creates virtual attributes (IDs) into which it translates the NVMe Log data.
Obrázek
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nový nvme SSD = smart konzultace

Příspěvek od Zivan »

Asi mu jde spise o ty nenulove "Errors". Me spise zaujalo, ze ho za 13h stihnul 4x cele prepsat :)
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: nový nvme SSD = smart konzultace

Příspěvek od Chief4 »

koupil jsem ho zde na bazaru, mělo tam být najeto 0 hod a 0-5 zapnutí, viz téma na bazaru, o to mi ale tady nejde, to si řeším s prodejcem. Když jsem ho dal do PC tak jsem na něm udělal benchmark a udělal tenhle screenshot, nic víc jsem s ním nedělal.
Váhám jestli ho mám vrátit a zdají se mi podezřelé i ty 0E a 0F errory (na to že ten disk je skoro nový). A na to se Vás ptám (použil jsem stejný screenshot co jsem poslal prodejci z bazaru, tudíž to asi pár lidí zmátlo a to že tam jsou označené hodiny a zapnutí není pro tohle téma až tolik podstatné). A Hladis mi odpověděl že 2 za hodinu je ok.
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: nový nvme SSD = smart konzultace

Příspěvek od Chief4 »

Leon_ píše:A na čo narážaš ? že si ho rozbalil, zapojil a ako nový tam má takýto údaj?
Alebo, či sú tie čísla veľké/malé ? Normálne tam majú ľudia stovky zapnutí a tisíce hodín. Takže to tvoje je to posledné čoho by si sa mal báť.
Jak to myslíš, že je normální mít tisíce hodin na novém SSD? to asi ne doufám :)
Mám jiné SSD kde mám tisíce zapnutí a desetitisíce hodin, takže tomu se fakt nedivím, ale mám ho 8 let :)
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: nový nvme SSD = smart konzultace

Příspěvek od werygood »

Mně SMART ukazoval na novém SSD z krámu taky asi 300 TB zapsané, plus další hausnumera, na které si přesně nepamatuju. Nevěnoval bych tomu pozornost...
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: nový nvme SSD = smart konzultace

Příspěvek od Shaquille »

Ted ti ukazuje kolik?

Chief4 jestli te to nejak trapi, tak bych minimalne sledoval zda hodnoty nenarustaji.
Tady mas pro porovnani muj systemovy disk
HEX16
smart.jpg
jeste v desitkove soustave (lepe se to cte)
smart_dec.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: nový nvme SSD = smart konzultace

Příspěvek od Chief4 »

momentálně nemám na PC tolik čas, mám ho zatím v z97 desce (kde pak nefunguje ext zvukovka a funguje tak na 1/4 rychlosti-tudíž ho mám vypnutý) ale už mám doma komponenty na upgrade z390, tak uvídíme, mám záruku 100 dní
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“