Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

Můžu se zeptat - mám 2 roky Synology 216 J a v něm 2 disky WD RED 3 TB.

Vše funguje. rozvod po domě - 7 přístupových míst - kabely rychlosti 10000 Mbit - tuším nějaký 7 A nebo co mi to dal známý tenkrát.

2 kamery Hikvision. Vše mi funguje vzdáleně i přes mobil. Stahuji hodně torrenty FULL HD filmy a 4 K filmy - občas u nějakého problém s přehráváním - TV - 8 čková řada Philips.

Docela hodně lidi chválí Synology 218 + plus

že jde o dost rychlejc než řada J - ale připadá mi, že je tam podobná přenosová rychlost 120 MB/s.

Opravdu bych si tím tak polepšil nebo se mi pak líbí už dost drahý 918 +, který je už na 4 disky.

Původní disky bych chtěl přendat do nového zařízení.

Synology mám umístěné ve vekém racku v domě, kde mám další různé věci - přívodní optické vlákno, router, 16 ti portový swič 1000 Mbit

Zaráží mě, že je u té plusové řady rychlost stejná. pak přes 1000 MB/s je až nejlevnější DS1517+ - to už je docela dost.

Pomůžu si když bych přešel jen na DS 218 + ???

Jde mi hlavně o to, že 216 J oficiálně nepodporuje 4 K filmy a ty jsou čím dál častější.

děkuji za radu odborníků
HunterGtNet
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. bře 2006
Bydliště: Kyjov okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od HunterGtNet »

pomuzes si jedine kdyz koupis synology s 2ma 1gb portama https://www.czc.cz/synology-ds718-disks ... gJLA_D_BwE
rychlost čtení/zápis až 226/188 MB/s,
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

Děkuji za odpověd. Již jsem trošku pokročil a procházel různý videa na youtube a testy - které jsou ale v angličtině a není zcela dobrý překlad. CHtěl bych aspoň 4 disky

Který z těchto dvou koupit pro domácí použití ???

Synology DS918 + nebo DS 1618+

14000 vs 21000 Kč

Kabely mám po domě 7A 10000Mbit/s - 7 přístupových míst, filmy většinou ve fullhd, ale ted začínám stahovat už i 4 k přímo do synology. 2 kamery

ještě potřebuji nějaký záložní zdroj na synology, nevím které je dobré ???
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Igoreso »

Mohu doporucit:
https://www.qnap.com/cs-cz/product/ts-6 ... s/hardware

Driv jsem mel 2x synology,posledni byl 1511+
Presel jsem na qnap kuli parametrum,vykonu a cene.
Ten co ted mam jsem koupil za 19 999kc.
4x 1Gbit lan, moznost pridat 10Gbit.
Cpu neutahas,pamet rozsiris levneji, system mam na ssd ( 2x m.2 primo na desce)..

Jde tam i doplnit grafika a mit z toho plne multimedialni centrum.

Delam na tom praci, 3kamery, 4k videa pro 3tv a pod.

Zalozni zdroj je nutnost. Kdyz vypadne proud,muze to poskodit spubory, system a pod. Ale staci cokoliv levneho,jen aby se stihl nas regulerne vypnout.
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

Díky vypadá dobře, ale 25000 co stojí je docela dost. Právě jsem se tak nějak začal smirovat, že do toho dám 14000 za tu ds918+

Toto co píšeš je podobny ds1618+ jen asi trošku výkonnější a ještě dražší. Za 19990 ho nikde nevidim.

Nas 216 j by se snad nechal prodat za 2000 se dvěma disky wd Red 3 tb ještě rok v záruce za 5500. Nebo si disky nechat?

Chtěl bych to prostě vyměnit a polepsit si.
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Igoreso »

ds1618 je 4x slabsi(vykon), nema m.2 sloty na rychle ssd, ma jen 1x rozsirujici port,qnap ma 2x (u synology das jen 10Gbit sitovku,nebo ssd, u qnap mas ssd na desce,tak muzes dat 10Gbit sitovku a jeste mas jeden port volny)
Atom v ds1618 ma vyrobni vadu(proto ta cena a 3roky zaruky) - hrozi u nej uplne selhani bez moznosti opravy, proto jsem do nej nesel a mel vice prace s prechodem k Qnap (musel jsem 5x8TB nekam ulozit a hdd naformatovat)

Hdd jsou na tobe,podle potrebne kapacity. Jestli planujes 4k,tak je prodej a kup 8-10TB verze,sam ted mam 6x8TB a misto kvapem mizi ;)
Je lepsi jit cestou mene vetsich disku a postupne pridavat,nez pak cele disky menit za vetsi.
Ber to tak ze Nas o tomto vykonu a moznostem kupujes na 10-12let do predu a pocitej s tim.
Driv jsem si cca urcil kapacitu kterou vyuziji, vynasobil ji 2x a rikal si ze to bude i na roky stacit. Vydrzelo to asi 3roky ;)
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Igoreso »

AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

Děkuji za cenné rady. Konečně někdo kdo mi poradí, v příloze jsem dal foto mého Racku SOLARIX.

Mám přímo optické vlákno do domu, pak je převodník na klasický sítový kabel - router od provozovatele NEJ.tv a pak svich Zyxel 1900-24E 1000 Mbit/s a z něj 7 přístupových bodů po domě plus 2 kamery Hikvission FULLHD - v RACKU obsazeno tedy 9 pozic. Ve Switchi jich je víc, dělal mi to jeden známý mého známého.

Koukám na tebou doporučovaný NAS, nikde na ně není moc recenze - asi je rozšířenější Synology.

mám pár dotazů.

Když koupím to co doporučuješ - ted mám 216J a jeden sítový výstup - rychlost třeba 100 MB/s

1) když toto má 4 sítové výstupy - zapojím do svého switche všechny 4 výstupy - tedy 4mi sítovými kabely a rychlost bude 4 násobná ???? nikde o tomto nic nemůžu najít - na co jsou tam 4 výstupy. Nebo u toho synology 918+ jsou 2 výstupy.
2) mám kamery HIKVISION, když by mi začal houkat alarm jablotron dokážu se nyní v aplikaci DSCAM podívat třeba minutu zpět - jestli někdo vážně prošel do domu - dá se to v pohodě v mobilu na toto podívat v mobilu nebo i v PC - kdybych časem dělal v kanclu, v GOOGLE PLAY netuším která aplikace je na kamery u QNAP
3) mám TV Philips nějakou vyšší 8 čkovou řadu, tv dám vstup sít - tam mám petrserver - mé synology a můžu si pustit jakýkoliv film - mám tam cca 3 TB filmů - 1 TB záznam kamery na 14 dní a 2 TB mám volné - aby server Qnap viděla nas server stejně jako vidí Synology ???
4) neumím v linuxu - možná základy ms dos kdysi, ta aplikace co je uvnitř - je to podobné jako v synology - instalace různých aplikací ???
5) stahuji torenty přímo do synology - v aplikace stahování, dám třeba 4 k film 50 GB stáhnout a přes noc je to stažené přímo do NAS - funguje to takto i u QNAP ????
6) záložní zdroj - chci něco levného - může být třeba toto ???
https://www.alza.cz/apc-back-ups-bx-950 ... 6.htm?o=12

Je to dost velká investice - pokud bych prodal to co mám ještě v záruce cca za 5500 Kč

tak bych koupil asi zatím základní tento QNAP a do toho jen jeden disk 6-8 TB WD RED.

Rozdíl mezi mým vybraným DS918+ a tímto tebou doporučovaným je sice pár tisíc, ale vidím, že parametrově je to asi o dost jinde, takže bych teoreticky doplatil, pokud mi bude fungovat vše co do teď, jen doma budu muset říct, že tato bedýnka nestojí 21000 ale třeba jen 7000 -))) manželky nemají moc rádi tolik peněz do těchto zařízení. Ale mám lepší dražší domácí kino, sloupové repro a požitek při sledování filmů - jednou - dva krát týdně je super -)))

cca 26000 investice - takže bych musel hned v začátku dát 20000 kč pak bych postupně přikupoval SSD a další disky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) hbboy dne ned 16. pro 2018, 10:36, celkem upraveno 2 x.
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

Větší detail skříně - místo synology můžu dát třeba apc zdroj, a nas dát nahoru na bendu kvůli větrání.

Vše je v technické místnosti - tepelné čerpadlo, žádný problém ani po dvou letech provozu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) hbboy dne ned 16. pro 2018, 22:00, celkem upraveno 1 x.
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Igoreso »

synology je rozšířenejší hlavně u firem, Qnap dost dohání a vítezí spíš ve verzích pro domácnost.
Zkoušel jsem oboje, NASy mám dlouho a bylo to Qnap, synology,synology,Qnap :) a vyrovnané.

1,Link Aggregation, musí to podporovat switch, což tvuj umí. chová se to tak že rychlost na rozhraní je 4násobná (4Gbit). Samozřejmě to funguje jen při přístupu z ruznych míst. PC1 -1Gbit / PC2 -1Gbit a dál.

2, QVR Pro Client
https://play.google.com/store/apps/developer?id=QNAP

3, DLNA funguje všude v síti a ti i 4k, foto,muzika, video

4, Synology i Qnap používají Linux, oba mají nástavbu takže to nepoznáš
live DEMO qnap: https://www.qnap.com/cs-cz/live-demo/

5, ano

6, Jé, stejnej mám já. při výpadku proudu se nas vypne a dál tahá site (router, switch, přijímací antenu) a dá to hodiny.

U ženy aplikuji 50%. cenu říkám poloviční a je spokojená jak je to levné :)
Rozhodně vem hned 2x SSD a na to nainstaluj system a všechny aplikace. teprve poté vložit klasický HDD a na tom udělat další oddíl. Bude to lépe vypínat HDD, rychlost NASu je uplně někde jinde a kamery mohou bežet na SSD.

Qnap má pekně vyřešené chlazení,když bude vetší teplo,zvýší výkon chlazení. pohoda,klídek.
na SSD má přídavné chladiče už v balení. V nasu je díky možnosti mít 2x rozšížení hromada místa a chladí se dobře.
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Igoreso »

Já rack nemám kam dát,tak mám upravenou skřín vedle TV
20181216_105237.jpg
za NASem mám 2x 12cm ventilátor do USB NASu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

Díky za odpovědi.

Záložní zdroj musím koupit - i když, když se mi vypne hned nas tak mi přestanou jít kamery ??? - kam se záznam ukládá

pořád nevím zda to synology ds918+ nebo to co doporučuješ ty ???

když je qnap pro domácí použití, proč nikde nejsou žádné diskuze, testy - na heurece, alza, czc. všude jen občas pár recenzí a podrobných testů na synology

mám strach abych to nekoupil a pak to nebylo horší než ta ds918+

jinak koukám si také z vysočiny - a píšeš, že si zkoušel výrobky od obou firem

když koupím tebou doporučovaný plus 2 ssd disky a 1 ks WD 6TB pro začátek - vše nějak přehodím na nový stroj tak pak bych původní synology prodal.

jinak včera jsem večer zkoušel 4 K filmy a fungovalo to naprosto bez problémů, rychle a zběsile 8 a další filmy, přitom nedávno to blbnulo.

sel jsem do 216 J jako základ po stavbě nového domu, protože jsem nevěděl zda to vůbec využijí ale po dvou letech můžu říct, že používám denně, záloha fotek, kamery, stahování filmů, dívám se i z pc na kamery přes net nebo přes mobil venku.

ale je fakt, že 2 jádra co mám a operační pamět 512 MB není žádný zázrak, ale i tak mi to funguje zatím na výbornou

nějak to promyslím a v lednu něco koupím

Jinak u TV mám 2 sítové přípojení - jedno do tv napřímo a pak další switch - udělal jsem málo míst - jeden do av recieveru yamaha - přes který z nasu poslouchám občas hudbu a další do set top boxu motorola a čtvrtvý do wifi routeru, takže stavět dnes znovu barák tak k TV jednoznačně doporučuji aspoň 3 - 4 sítové kabely ne jen 2 co jsem udělal já -(((
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Igoreso »

mužeš nastavit aby se nevypnul,nebo se vypnul až bude baterie skoro prázdná a kamery budou nahrávat dál
Záznam se ukládá kam určíš ty.

Recenzí je hora v zahraničí. CR je malý trh na to aby se s tím někdo sral a běžnej zákazník nekupuje 6ti HDD NAS :) prodával jsem je asi 10let v Retail a zájem o to meli lidi max 1x do roka a vždy max 2-4hdd.

DS918+ vs TS-673
Passmark: 2147/4635
LAN: 2/4
Rozšíření: 1/2
HDD: 4/6
Cena: 15000/20500

Kupuješ to na 10-12let, mysli na tu dobu dopředu. výkon se bude hodit a kapacita taky.

osobně používám Seagate IronWolf a to 8TB kuli pomeru cena/výkon a 10TB už jsou s heliem a s tím je málo zkušeností.

u 4k záleží v čem to je, mám filmy které přehraje vše a nekteré dají zahulit i PC

kabely se vždy hodí,ale zase u TV, reciever a podobně není potřeba tahat víc než 100Mbit, tak switch nevadí.. U PC a dalších chce rozhodně kabel zvlášt.
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

OK - pokud je tedy vše funkční i vzdálený přístup ke kamerám a tv uvidí filmy - tak nemám problém si ten qnap pořídit.

kabely mi tenkrát dovezl známí 500 metrové klubo, že to tahali někde v praze v Metru či co - že jsou to nejlepší kabely co existují tuším 7A - 8 mi žíla - každý drát zvlášt je odizolovaný alobalem - tak jsem toho natahal po domě 180 metrů v chráničkách - 7 okruhů - dnes bych dal tak 12 okruhů. cena byla tuším do 15 kč bez DPH - to už si nepamatuji, vše funguje super.

pokud koupím tuto mašinu a k ní dva ssd disky stačí ty co píšeš 120 GB ??? na tom bude přímo systém a k tomu jen jeden disk 8 TB klidně ten seagete - mám přes zed ale ložnici tak aby to bylo tiché při nahrávání záznamu na kamery

a časem bych koupil další - máš to nějak v raidu ??? já mám normál každý zvlášt bez zálohy dat - když o to přijdu mám fotky jinde - takže jsem zálohu dat zatím neřešil
Naposledy upravil(a) hbboy dne ned 16. pro 2018, 22:11, celkem upraveno 1 x.
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Igoreso »

ja koupil 240GB
https://www.tsbohemia.cz/wd-green-ssd-3 ... and%20disk

pokud bych na to chtel nahrávat z kamer, vzal bych 480GB
https://www.tsbohemia.cz/wd-green-ssd-3 ... and%20disk


ceny jsou dnes super

mám to 6x8TB v raid 5 - kapacita pole 40TB
SSD 2x 240GB v raid 1 (system, data, aplikace) - kapacita pole 240GB
Screenshot 2018-12-16 12.26.01.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

no ale to musím koupit 2 ks ???

https://www.tsbohemia.cz/wd-green-ssd-3 ... and%20disk

1 TB je cca 14 dní záznamu na 2 ks kamer

když to nechám na jeden disk tak se prostě bude jeden točit a ostatní budou odpočívat ne ????

ted nevím jak to mám nastavené - koukám do nastavení a oba disky mají 16000 hodin - tedy - téměř 2 roky - ještě rok je záruka

co na ty ssd disky - systém ??? to přeci má pár MB ne,

takže pokud nebudu chtít ukládat video na kamery tak stačí SSD na systém nějaké základní ne ???

děkuji ti za cenné rady
Naposledy upravil(a) hbboy dne ned 16. pro 2018, 13:15, celkem upraveno 1 x.
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Igoreso »

2x určitě. kuli ochraně dat a systemu

Ne, HDD bud beží všechny,nebo žádný

pár MG? nerozumím řeči tvého kmene :)
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

myslel jsem MB

čtu zahraniční recenze na ten qnap

ještě mě napadá nechat si synology co mám - do něj dát disk co tady mám z notebooku 1 TB jen na kamery

a koupit nový a do něj přendat své současné disky - jen záloha dat, filmy

to by mi pak stačil i ten synology ds918+ pořád nemám moc důvěru v to qnap - na českých stránkách ani jedna recenze -)))
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

koukám, že ten nas máš krátce, před měsícem si se ptal co koupit.

takže si tedy se vším spokojený ????

můžu se zeptat, když je nový a vložíš ty dva SSD disky bez dalších disků - co se na ně instaluje tedy ???? vždy samotná NAS má tuším 512 MB flash pamět v sobě a tam se ta obyčejná aplikace vejde přímo na tu vnitřní pamět ne ????

ty disky SSD normálně vidíš - můžeš si na ně nahrát i další věci ???
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Igoreso »

Jo mesíc cca a spokojenej jsem.
Konečně vše funguje jak má, je to rychle, HDD se uspávají jak mají a tak.
Když vytvoříš SSD jako svazek,tak na ně instaluješ operační system, aplikace, a další veci. Oddíl dál je vidět a jde s nim pracovat dál a mít tam data které potřebuješ rychle (foto třeba)

Oproti Synology 1511+ co jsem měl je to pokrok jak prase.
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“