Seagate BarraCuda 2TB

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Waleron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2012
Bydliště: Králíky (UO)

Seagate BarraCuda 2TB

Příspěvek od Waleron »

Nevíte někdo, proč se mně Seagate "detekuje a zobrazuje" u ikony ve Win 10 "Bezpečně odebrat hardware a vysunout médium" jako při odpojování extrerního HDD či USB Flashdisku ?

Deska Z370 Extreme 4
SSD 860 Evo jako C:/ * Win 10
Seagate jako D:/ * Hry,filmy

Díky
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Seagate BarraCuda 2TB

Příspěvek od zombux »

to nemá nic společného s diskem, ale s nastavením řadiče nebo konkrétního SATA portu na něm. je nastavený (pravděpodobně v driverech, buď v ovládacím panelu nebo třeba přes registr) jako removable, takže se tváří jako removable, je už jedno co na něm je připojeno.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Seagate BarraCuda 2TB

Příspěvek od spajdr »

Muze to byt zapnuto i v BIOSU.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Seagate BarraCuda 2TB

Příspěvek od werygood »

Pár dní zpátky se mi toto přesně stalo při instalaci nového SSD do PC, bohužel nic mi nepomohlo, aby to zmizelo (zkusil jsem nějaký záznam v registru, co doporučovali na webu MS a taky jsem nainstalovat ovladače k SATA od ASRocku a oboje nic), na druhou stranu, prý to nemá na nic vliv, jen to, že se to zkrátka ukazuje jako Removable device.

Můžeš to zkusit, třeba ti to půjde - https://support.microsoft.com/en-us/hel ... able-media
Waleron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2012
Bydliště: Králíky (UO)

Re: Seagate BarraCuda 2TB

Příspěvek od Waleron »

Tak jsem nahodil Bios 3.30 a nainstaloval nejnovější SATA drivery z webu ASRocku a prozatím to zmizelo :)

Je normální, že u biosu na desce svítí červená ledka ?

Jinak můžete lock
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Seagate BarraCuda 2TB

Příspěvek od Shaquille »

The red LED near BIOS chip A1 indicates the active UEFI/BIOS of your dual UEFI/BIOS board. You have a Main and Backup UEFI/BIOS chip. The LED indicates which one is in use, the main one currently. The LED does NOT indicate any kind of problem, it is normal for it to be on. You really should spend some time learning about the features of your board so simple things like this do not scare you.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“