Co se starým full cover blokem mod/recyklace

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Co se starým full cover blokem mod/recyklace

Příspěvek od Maor »

Co děláte se staršíma GPU, který se na bazaru daj prodat prakticky jen se vzduchovým chladičem a full cover blok jim vlastně snižuje prodejní cenu, protože to nikdo nechce.
Občas někdo prodává samostatně blok za pár stovek, řekl bych že neúspěšně.

Končí ty karty i s bloky na smetišti, ve sběrně nebo si bloky modujete ma nový karty?

Modding fullcover bloků je docela zajímavý téma. GPU maj mezi generacema vesměs stejný layout PCB, liší se hlavně počet pamětí a sem tam nějaký kondenzátor. To hlavní GPU a VRM jsou víceméně pořád na stejném místě, tudíž by mělo stačit blok někde upilovat a jinde přiletovat kousek mědi a mohl by blok být kompatibilní. Ale nikoho jsem to neviděl dělat, takže asi mi něco nedocvaklo.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starým full cover blokem mod/recyklace

Příspěvek od MaWa »

Většinou je problém v tom, že výška těch jednotlivých komponent na PCB je jiná. Čip jinak vysoko, paměti jinak vysoko, mosfety jinak vysoko atd...

A za druhé starý blok (třeba na GTX 7xx řadu) se pořád dá kolem litru prodat, tudíž se tím nikdo patlat nechce moc a raději to prodá a koupí nový blok na novou kartu.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Co se starým full cover blokem mod/recyklace

Příspěvek od Maor »

Prodat se možná dá, když se najde kupec. Pokud není blok na referenční pcb, tak se to dá udat tak maximálně přes ebay.

Z druhé strany sehnat blok z druhé ruky není úplně sranda. Na pct bazaru, aukru a bazoši se za rok protočí věci na vodníka tak od 10 lidí maximálně. Bazarový trh s vodníky není v čr/sk tak velký, aby byla reálná šance fullcover prodat.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Co se starým full cover blokem mod/recyklace

Příspěvek od racecar »

Predat s kartou alebo tazitko/darovat/vyhodit. Kupit nema kto, upravit sam dost tazko, tak co s tym...
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se starým full cover blokem mod/recyklace

Příspěvek od MaWa »

Já to svým zákazníkům nabízím, že starý blok mohou prodat přeze mně, a většinou do půl roku za ceny kolem 1500,- Kč se prodá cokoliv z full cover bloků. Ano, tady na pct nebo bazoši nebo bůhví kde je ta šance asi mizivá.
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Odpovědět

Zpět na „Voda“