Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Příspěvek od Lajnhard »

Ahoj, potřeboval bych nejsilnější možný procesor pro 1155 socket. Momentálně si chci vyměnit jen tuhle komponentu a někdy za rok úplně nový pc ale do té doby bych rád nějaký fps navíc v jedné hře pro kterou je důležitý aby bylo samotný jádro co možná nejsilnější. Momentálně mám i5 2500k přetaktovanou na 4.5Ghz a pro plynule hraní na nejnižší detaily mi chybí +-20 fps.

Hledal jsem trochu sám ale moc jsem se v tom nevyznal, tak bych byl opravdu vděčný za radu.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Příspěvek od werygood »

Díval bych se po i7-3770K, ale podle tvého popisu to dost možná vůbec nepomůže. Nejspíš ti nezbyde nic jiného, než koupit novou platformu, 20 FPS je celkem dost - a to i kdybys zkusil OC na krev. Zkus ještě napsat co vlastně hraješ.
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Re: Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Příspěvek od Lajnhard »

Jedná se o Planetside 2. Obrovská mapa na který je stovky hráčů. Ten počet hráčů je právě problém, když jsem někde sám(150fps) nebo v bitvě s max. 10 lidmi tak mám +-80 fps. Jenže ta největší zábava a každodenní dění při prime timu je při 100+ hráčích. Kdy je na procesor vyvíjená zátěž od rendrování všech hráčů, vozidel, střel, výbuchu atd. Kdy mi to klesne na stav trhavé střílečky. Kdyby to bylo cokoliv jiného než střílečka tak by se to dalo ale v tomhle případě prostě prohrávám na to že mi mizejí fpska.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Příspěvek od werygood »

Obávám se, že bude nutný upgrade celé platformy. Co jsem se dočetl, tak s i7 by sis moc nepomohl.
Qefik
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2017

Re: Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Příspěvek od Qefik »

Co zbytek sestavy? Třeba to vůbec není problém CPU. Navíc i7 3770K se skoro nedá sehnat za nějaký rozumný peníz a nejsem si jist, jestli tvoje MB podporuje taktování novější generace.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Řekni desku, 2600K a 2700K jsou potenciálně lepší protože jdou točit k 5Ghz, ale pokud 2500K jedeš jen na 4,5Ghz tak to nebudí dobrej dojem.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Příspěvek od Atapi »

Tam něco měnili? 2500K mám taky a nepamatuju si že by to byl takovej problém, na low jsem to určitě nehrál. Samozřejmě v největších bitvách to padalo, ale co si pamatuju tak všem. I lidi s i7 měli propady, kde to padalo na 50 fps +-autobus (v tý době byl top ale ještě haswell) a nastavení nemělo až takovej vliv na minimální fps aby to stálo za to shazovat.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Si nech u tý hry na pozadí zapnutej task manager, pokud bude CPU pod 80% a je to jen 4 threadová I5 tak nejsi v situaci kde by tui 4C 8T I7 moc pomohla, spíš to bude chtít upgrade na jinou architekturu.
Pepe3dx
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2012
Bydliště: MB

Re: Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Příspěvek od Pepe3dx »

Podle toho to moc nepozná chce to vyzkoušet s daným procesorem..přímo ve hře.

Momentálně řeším to samý ve hře "Hunt Showdown" když běžím lesem, tam mi někde padnou FPS na 20/30 sice jen na vteřinu nebo hodně krátce, ale je to nepřijmený a štve mně to.. :angry2: To samý při přestřelkách s více lidmi na jednom místě.. I když v týhle hře to na 90% bude o optimalizaci..(je to beta).

Příští týden budu mít na pár týdnů půjčenou i7 2600k, takže udělám realný testy ve více hrách.
Mohu zkusit i tuhle hru co hraješ a řeknu ti zda to má na to vliv, nebo ne..(pokud teda nestojí vyloženě ranec..)

Mám v PC i5 2500k přetočenou na 4,8Ghz zkusím co dostanu z tý i7 2600k (doufám že alespoň 4,6 a testnu oba procáky přetočený na stejný takty v pár hrách co mám nainstalovaný.

Uvidíme jakej to bude rozdíl 4x vlákna vs 8x HT. (sám jsem zvědav, kde to bude znát a kde ne)
MB: Asus CH6E CPU: Ryzen 3700X Cooler: Be Quiet! D.R.P. 4 RAM: Ballistix Sport LT 2x16GB @ 3800Mhz CL 16 GPU: Geforce GTX 1080ti Gaming X PSU : Seasonic F.P. Gold 850 FX SSD: Corsair Force MP510 960 GB HDDs: Seagate BarraCuda 7200 2+3TB + 2+2TB ext. Case: Phanteks Evolve X (5x140 fans) LCD: Acer 32" @ 144Hz Mouse+Keyb : Logitech G900 / Corsair K70 LP (red) Sound: Creative Stage 2.1 + HyperX Cloud Flight Sys: Win 10 Pro
Pepe3dx
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2012
Bydliště: MB

Re: Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Příspěvek od Pepe3dx »

DOC_ZENITH píše:Řekni desku, 2600K a 2700K jsou potenciálně lepší protože jdou točit k 5Ghz, ale pokud 2500K jedeš jen na 4,5Ghz tak to nebudí dobrej dojem.

Tohle mne teda celkem překvapilo..myslel jsem že to je prostě "křemíková loterie" ale že by byl rozdíl v jednotlivých řadách procáků jsem vůbec netušil.. :? :?

Minulý týden nabízel típek na bazoši i7 3770k za 3500,- a byla tam asi jen dva dny. Docela jsem si vyčítal, že jsem po ní neskočil.. ale bylo to 250 km od prahy a na "blint" se mi to kupovat nechtělo.

Každopádně dobrý vědět.. :!: ;-) Zkusím vygooglit nějaký statistiky taktování jednotlivých řad i7

Dík za tip.. :idea:
MB: Asus CH6E CPU: Ryzen 3700X Cooler: Be Quiet! D.R.P. 4 RAM: Ballistix Sport LT 2x16GB @ 3800Mhz CL 16 GPU: Geforce GTX 1080ti Gaming X PSU : Seasonic F.P. Gold 850 FX SSD: Corsair Force MP510 960 GB HDDs: Seagate BarraCuda 7200 2+3TB + 2+2TB ext. Case: Phanteks Evolve X (5x140 fans) LCD: Acer 32" @ 144Hz Mouse+Keyb : Logitech G900 / Corsair K70 LP (red) Sound: Creative Stage 2.1 + HyperX Cloud Flight Sys: Win 10 Pro
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Příspěvek od Atapi »

Je to free 2 play... Pokud to ale budeš zkoušet, tak fakt bitvy, kde jsou okolo tebe desítky/stovky hráčů a techniky. Při menším počtu máš klidně 100+ fps, ale v zergu to padalo dost pod 60.
Obrázek
Pepe3dx
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2012
Bydliště: MB

Re: Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Příspěvek od Pepe3dx »

Jenže to by právě chtělo vyzkoušet ve stejný "sekvenci" hry se stejným počtem hráčů, aby v danou chvíli bylo zatížení na oba procáky, GK a system stejný... :? (samozřejmě stejný nastavení grafiky a stejný rozlišení)

Dá se tam hrát mapa třeba proti botum..?, nebo nějakej "aram"..?, nebo mapa pro přesně daný počet hráčů..??
MB: Asus CH6E CPU: Ryzen 3700X Cooler: Be Quiet! D.R.P. 4 RAM: Ballistix Sport LT 2x16GB @ 3800Mhz CL 16 GPU: Geforce GTX 1080ti Gaming X PSU : Seasonic F.P. Gold 850 FX SSD: Corsair Force MP510 960 GB HDDs: Seagate BarraCuda 7200 2+3TB + 2+2TB ext. Case: Phanteks Evolve X (5x140 fans) LCD: Acer 32" @ 144Hz Mouse+Keyb : Logitech G900 / Corsair K70 LP (red) Sound: Creative Stage 2.1 + HyperX Cloud Flight Sys: Win 10 Pro
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Příspěvek od Atapi »

Ne, jde stejně o případy kdy okolo tebe jsou klidně stovky hráčů jak jsem psal a čistě o minimální fps, jakmile se to někdo snaží benchmarkovat (třeba průletem nad oblastí bez hráčů, aby byly podmínky co nejpodobnější), tak výjdou fps dobrý i na plečce. Benchmark tady moc nemá smysl, boti by v takovým případě asi sežrali dost výkonu a malá mapa by to asi zas nezatížila dost.. Ono už je jedno jestli je okolo tebe 90 nebo 110 lidí v jeden moment, stejně to spadne pod 60. :)

//Jsem to ze srandy zase zapnul, vždyť je ta hra mrtvá (oproti tomu, co to bylo dřív). :lol: Na kterým eu servru je víc lidí? Ještě to prubnu večer ve špičce jednou.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jde o to že na takový 9900K by to padlo třeba na 60 místo na 30. Problém je že nej CPU do 1155 ti zas o tolik nepomůže o co by ti pomohl CPU lepší architektury.
Pepe3dx
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2012
Bydliště: MB

Re: Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Příspěvek od Pepe3dx »

Tak to je mi jasný, ale i kdyby to bylo 15%-20% tak by to bylo fajn.. :)

Kámošovi se válí doma v šuplíku a nemá pro něj momentálně žádný využití, tak proč to nevyzkoušet. ;-)

Taky je otázka o kolik půjde přetočit. Nebyl nikdy taktěnej.

Doufám, že nebude nutnej reinstall woken. :?

Ve středu ho budu mít, tak uvidíme ;-)
MB: Asus CH6E CPU: Ryzen 3700X Cooler: Be Quiet! D.R.P. 4 RAM: Ballistix Sport LT 2x16GB @ 3800Mhz CL 16 GPU: Geforce GTX 1080ti Gaming X PSU : Seasonic F.P. Gold 850 FX SSD: Corsair Force MP510 960 GB HDDs: Seagate BarraCuda 7200 2+3TB + 2+2TB ext. Case: Phanteks Evolve X (5x140 fans) LCD: Acer 32" @ 144Hz Mouse+Keyb : Logitech G900 / Corsair K70 LP (red) Sound: Creative Stage 2.1 + HyperX Cloud Flight Sys: Win 10 Pro
Qefik
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2017

Re: Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Příspěvek od Qefik »

Jestli měníš jen CPU, tak reinstall rozhodně není třeba. S nárůstem o 15% bych nepočítal rozhodně, to bys musel skočit tak o generaci dopředu na nejlepší i7 a to bůhví jestli.

Stále může být problém ve výkonu celého stroje, ne jen v CPU. To ti ale nemůžeme říct, když stále nikdo neví, jakou máš GPU, nebo velikost RAM.
Pepe3dx
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2012
Bydliště: MB

Re: Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Příspěvek od Pepe3dx »

No myslým že nějaký nárust by tam vidět měl být přeci jen 8 vláken a HT proti 4 které má moje i5.. :roll: Samozřejmě u her které to využijou..(těch bohužel asi moc nebude z těch co mám v pc nainstalované...)

A moji sestavu bys měl vidět v mém podpisu jestli se nepletu... :)

BTW a na nic jsem se neptal..jen tu tak diskutujeme.. :wink:
MB: Asus CH6E CPU: Ryzen 3700X Cooler: Be Quiet! D.R.P. 4 RAM: Ballistix Sport LT 2x16GB @ 3800Mhz CL 16 GPU: Geforce GTX 1080ti Gaming X PSU : Seasonic F.P. Gold 850 FX SSD: Corsair Force MP510 960 GB HDDs: Seagate BarraCuda 7200 2+3TB + 2+2TB ext. Case: Phanteks Evolve X (5x140 fans) LCD: Acer 32" @ 144Hz Mouse+Keyb : Logitech G900 / Corsair K70 LP (red) Sound: Creative Stage 2.1 + HyperX Cloud Flight Sys: Win 10 Pro
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Příspěvek od Atapi »

Podpis nemáš... Já teď viděl za pár korun 2600k na bazaru, ale už to prdím, stejně jen čekám než ten pc umře úplně, ale hajzl ne a ne chcípnout a to běží od začátku stále cca na 4,5 GHz, už asi 8 let. :lol: Mně by to pomohlo tak leda v monster hunter world, to je tak nejnáročnější co teď hraju.
Obrázek
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Příspěvek od killerek »

Ma sestavu v profilu :-)
Pepe3dx
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2012
Bydliště: MB

Re: Nejlepší procesor pro 1155 socket?

Příspěvek od Pepe3dx »

To sry neměl jsem podpis nastavený.. :|

"Atapi to jsme na tom úplně stejně, taky mám tu mrchu osm let.. Já počkám na 7mn Ryzeny (doufám že to
bude jaro-léto)
Některý komponenty teda už obměnuju, aby to pak najednou nebyl takovej vítr ve šrajtofli.. :)
Zrovna zítra dorazí novej zdroj, protože tenhle už mele z posledního.. :D
MB: Asus CH6E CPU: Ryzen 3700X Cooler: Be Quiet! D.R.P. 4 RAM: Ballistix Sport LT 2x16GB @ 3800Mhz CL 16 GPU: Geforce GTX 1080ti Gaming X PSU : Seasonic F.P. Gold 850 FX SSD: Corsair Force MP510 960 GB HDDs: Seagate BarraCuda 7200 2+3TB + 2+2TB ext. Case: Phanteks Evolve X (5x140 fans) LCD: Acer 32" @ 144Hz Mouse+Keyb : Logitech G900 / Corsair K70 LP (red) Sound: Creative Stage 2.1 + HyperX Cloud Flight Sys: Win 10 Pro
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“