Insurgency: Sandstorm

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Insurgency: Sandstorm

Příspěvek od Sobo »

Dost mozna nejlepsi tactical FPS shooter za posledni roky. Hra neni simulator jako treba ARMA, ale ve srovnani s arkadama typu CSGO je pomerne dost realisticky orientovana. Neni tam prakticky zadny grind, zadne lootboxy. Vsechny zbrane a attachmenty mate hned odemcene a zalezi jen na vas, jak si nakonfigurujete vyzbroj a vystroj.

Hra je momentalne na vikend v open bete, jinak vychazi 12. prosince. Cena je 30 euro, ale za preorder davaji 10% slevu, dalsich 10% muzete dostat jako loyalty discount, pokud vlastnite predchozi Insurgency.

https://store.steampowered.com/app/5813 ... Sandstorm/
http://insurgency-sandstorm.com/
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Insurgency: Sandstorm

Příspěvek od Walker1134 »

Tak mám pár hodin odehraných a za mě super, trošku někdy lagují servery ale jinak je to dobrá hra, jediné co mě vadí tak je pomalá změna z primární zbraně na sekundární(pistol) prostě chtělo by to quick draw, a chtěl bych red dot z pubg :lol: :roll:
Hra je celkem dobře optimalizovaná mám cca kolem 70-80fps na High setings...
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Yamwen31
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2016

Re: Insurgency: Sandstorm

Příspěvek od Yamwen31 »

O hře taky přemýšlím. První díl mě bavil. Líbí se mi, že na rozdíl od třeba cod, bf, atd. stačí nepřítele dvakrát trefit a je mrtvej. Třeba hra bude v akci o Vánocích :-)
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Insurgency: Sandstorm

Příspěvek od Walker1134 »

Ok po delším hraní jsem zjistil že se mi hra laguje a je tam stutter jak svině, 100fps a záškuby jako prase, no už jsem to chtěl přestat hrát, ale našel jsem si "solution" na internetu (pouze pro nVidia) v nvidia control panelu nastavit max. počet predrendovanych snimku na 4, a zaskuby a stutter nikde, hra jede plynule a taky už jsem našel ten quickdraw na pistoli :D :roll:
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Pepe3dx
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2012
Bydliště: MB

Re: Insurgency: Sandstorm

Příspěvek od Pepe3dx »

Tuhle hru mi nezávisle na sobě doporučili tři moji kamarádi a moc ji vychvalovali.. :roll:

A tady koukám taky samá "superlativa" v komentářích. :)

Předpokládám, že to pořád hraje dost lidí... :? Sakra asi budu muset rozbít prasátko :) :)
MB: Asus CH6E CPU: Ryzen 3700X Cooler: Be Quiet! D.R.P. 4 RAM: Ballistix Sport LT 2x16GB @ 3800Mhz CL 16 GPU: Geforce GTX 1080ti Gaming X PSU : Seasonic F.P. Gold 850 FX SSD: Corsair Force MP510 960 GB HDDs: Seagate BarraCuda 7200 2+3TB + 2+2TB ext. Case: Phanteks Evolve X (5x140 fans) LCD: Acer 32" @ 144Hz Mouse+Keyb : Logitech G900 / Corsair K70 LP (red) Sound: Creative Stage 2.1 + HyperX Cloud Flight Sys: Win 10 Pro
Chalpe00
Nováček
Nováček
Registrován: 31. led 2019

Re: Insurgency: Sandstorm

Příspěvek od Chalpe00 »

Podle statistik to hraje průměrně kolem 3000 lidí což není málo, ale ani moc. Čekal bych víc hráčů. Taky se mi hra líbí. První díl byl super, ale nějak se mi za to nechce dávat těch 25€.
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Insurgency: Sandstorm

Příspěvek od Sobo »

Hraju odpoledne / vecer a nikdy jsem nemel problem mit hru do par vterin. Populace se zda stabilni, takze v tom bych problem nevidel. V prubehu unora ma vyjit dalsi patch, ktery prida nove zbrane + samozrejme dalsi optimalizace a bugfixy.

IMO to jeste neni uplne doladene, protoze je to brutalne CPU bound a stava se, ze se dostanu do situaci, kdy i na 1440p very high mam sotva 50% vytizeni GPU a 80 FPS, ale to se snad zlepsi casem. Obcas taky nejaky drobny bug (treba telo sekle ve zdi, ragdoll), ale nic gamebreaking.

Pokud nekoho bavi military first person shootery, tak s touhle hrou urcite chybu neudela. 25 ecek povazuju za pakatel, kdyz kazde reskinovane CoD chce 60-120. Pokud vam to prijde i tak moc, nezbyva nez pockat na slevu, ale vzhledem k uz tak nizke cene asi nelze cekat zazraky.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Chalpe00
Nováček
Nováček
Registrován: 31. led 2019

Re: Insurgency: Sandstorm

Příspěvek od Chalpe00 »

Ne 25€ beru jako slušnou cenu za takovou hru. Jen teď her mám hodně, takže další nepotřebuju, ale časem rozhodně pořídím. Mě se tam vždycky líbil ten trochu hardcore prvek. Strašně mě štvou hry kde do nepřítele musíš dát 5 ran, aby zemřel. U prvního dílu stačily dva zásahy a hned ležel. Věřím, že tady to bude podobně.
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Insurgency: Sandstorm

Příspěvek od Sobo »

Jasne, tak pokud mas co hrat, klidne pockej a kup pozdeji, protoze jak rikam, hra jeste imo neni uplne "vyhlazena" a jeste par patchu tomu urcite pomuze.

Jinak zbrane jsou vysoce smrtici, casto stoji 1-2 zasahy z pusky dle typu armoru a zbrane samotne. Bulletsponge ala Division tady nestesti nejsou. :)
https://www.youtube.com/watch?v=0k_Cb1VBJns
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Pepe3dx
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2012
Bydliště: MB

Re: Insurgency: Sandstorm

Příspěvek od Pepe3dx »

Dřív jsem hrál FPSka hodně a bavilo mně to, ale dneska už u toho vydržím hodku max dvě a už to vypínám.
Nebaví mne že tam jsem sám jen proti AI a bootum. Posledních pár let jedu spíš RPG, MMoRPG + MOBA. Kde se jede coop se spoluhráčema a to je prostě větší zábava.

Ale cca před měsícem mi kámoši s kterými hraju už X let ukázali hru "Hunt Showdown" což je sice FPS, ale "multák" a hraje se to v coopu. (2 hráči spolu a na mapě 5x teamů) No musím říct, že mě to neskutečně chytlo. Ten "koncept" je dobře vymyšlenej a od začátku do konce každý hry (20-40 min) jseš furt v "akci", a kolikrát ti pěkně vyskočí tepová frekvence.. :-D

Jenže je tam stejnej problém jak píše "Sobo o Insurgency a to OPTIMALIZACE.
2560 x 1440 musím mít povypínaný všechny možný efekty, stažený vyhlazování atd. aby to jelo plynule a to tu hru strašně degraduje.. :x :x Což je velká škoda protože ta hra je po grafický stránce neskutečná pecka.. :!:
1920 x 1080 je hratelnější, ale bohužel né o moc.. :(
Do konce unora slíbyli velkej patch pro optimalizaci..tak uvidíme.. :?

Pár lidí co jsem tam snima hrál právě začali hrát Insurgency a taky mně furt lámou at to jdu dávat taky.. :)

No každopádně to vyzkouším taky, jen se bojím aby to s mou hratelností nebylo stejný jako v Huntech.. :?


25 éček je pro normálního pracujícího člověka sice pakatel to máš pravdu, ale tady jsou bohužel lidi zvyklí za hry neplatit.. :(
Když vyjde nová hra, tak většinou do týdne max do dvou ji nějakej rusák, nebo bulhar crackne a je na netu free. Tak co by si ty dva týdny nepočkali.. :)
MB: Asus CH6E CPU: Ryzen 3700X Cooler: Be Quiet! D.R.P. 4 RAM: Ballistix Sport LT 2x16GB @ 3800Mhz CL 16 GPU: Geforce GTX 1080ti Gaming X PSU : Seasonic F.P. Gold 850 FX SSD: Corsair Force MP510 960 GB HDDs: Seagate BarraCuda 7200 2+3TB + 2+2TB ext. Case: Phanteks Evolve X (5x140 fans) LCD: Acer 32" @ 144Hz Mouse+Keyb : Logitech G900 / Corsair K70 LP (red) Sound: Creative Stage 2.1 + HyperX Cloud Flight Sys: Win 10 Pro
Chalpe00
Nováček
Nováček
Registrován: 31. led 2019

Re: Insurgency: Sandstorm

Příspěvek od Chalpe00 »

Já dost hraju teď PUBG. Tam optimalizace taky dřív stála za prd, ale poslední dobou musím říct, že se dost zlepšila. S tím co byla hra před rokem se to vůbec nedá srovnat. Ještě jsem si koupil World War 3 a tam je optimalizace opravdu mizerná. Věděl jsem ale do čeho jdu. Hra je ve verzi asi 0.3. Hromada práce je ještě čeká. Ve hře vidím velký potenciál. Dost mi to právě připomíná Insurgency. To asi koupím po výplatě. Koukal jsem na pár videí a docela mě to navnadilo. Ještě jsme někde četl, že tam má být kompetitivní mód. Tam je nějaký rankovací systém nebo jak to funguje?
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Insurgency: Sandstorm

Příspěvek od Walker1134 »

Hraje to ještě někdo? Po poslední aktualizaci se to nedá hrát, zase stutter jak svině nepomáhá nic... Může to někdo vyzkoušet? Ideálně v 1440p ta hra se prostě seká i když mám 120fps...
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Insurgency: Sandstorm

Příspěvek od Sobo »

No, obcas se to trosku cukne, ale ze by to bylo nejak dramaticky horsi, to mi zase neprijde. 1440p na very high (stiny high, fixed LOD, 512x512 shadow resolution).
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“