GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Shaquille »

cena priatelna neni...
Obrázek
dle stranek by mela mit Semi pasiv chlazeni...
Users can switch to second VBIOS on position #2, adding
“Zero RPM” fan control feature to enjoy the quietest
experience as well as low GPU temperature.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Recenzi jsem stáhnul k dopracování, teď mi psali z Gainwardu, že karta má dva BIOSy, podobně jako STRIX. Musím tedy ještě vše doplnit. Ten BIOS switch je na docela netradičním místě :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Shaquille »

LEDky by mely menit barvu v zavislosti na teplote karty, jestli jsem spravne pochopil...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Tak, recenze doplněna a znovu publikována (ne vše se však podařilo s Gainwardem dořešit)

@del42sa: "Tlouštíka" jsem měl mít už před 14 dny, ale jaksi se ztratil po cestě (po změnách u zastoupení AMD ČR jsem si ho totiž raději nechal poslat přímo z Číny - chyba). Prý ho už našli, tak uvidíme :)

@Shaquille: Zkoušel jsem poslat kartu až k 88 °C, LEDky zůstávají zelený. Při bootování jdou do červena a modra, ale pak naskočí zelená a tím to hasne. Řeším to s Gainwardem, který tvrdí, že změna barvy je prý možná. Jenže se to nějak nedaří zprovoznit :(
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
M4Touch
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 19. lis 2009

Re: GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od M4Touch »

Tak moje Armorka (neOC) je stabilní po OC bez zvyšování napětí na 2020MHz jádro a 8000MHz paměti. Teď dávají navíc Battlefield V zdarma.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Hladis »

Palit GeForce RTX 2070 Super JetStream review
https://www.guru3d.com/articles-pages/p ... iew,1.html
Obrázek
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od riXo »

Dnes som doniesol domov 2070 Armorku a ta akcia na BF V zadara este palti alebo je to uz pase? MSI stranka vravi ze 31. Jan a na Nvidia citam ze to stale plati, tak ako..

Alebo je to viazane len na niektorych predajcov? Napr. z Alzy som nedavno bral dosku a odtial mi poslali kod na CoD, ale grafiku som teraz bral z Mall.sk, tak neviem ci to treba zaregistrovat u vyrobcu, alebo ako.
SFF1 - Ryzen 9 5900X@4.5GHz@1.1V + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 2TB NVMe, 4TB SSD, 3TB HDD, Corsair SF750, NR200P, LG 27GL850 + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od racecar »

Ked ti nedali ku karte tak nemas nie? V alze to davaju hned a aj teraz tam svieti ta akcia.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od riXo »

Ano v Alze to vidim, preto zistujem. Priamo ku karte v baleni to nebolo a ziadny extra mail som nedostal, tak si nie som isty.

Moc mi to zily netrha, ale RTX nazivo by som si kukol.
SFF1 - Ryzen 9 5900X@4.5GHz@1.1V + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 2TB NVMe, 4TB SSD, 3TB HDD, Corsair SF750, NR200P, LG 27GL850 + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od riXo »

Artefakty na zakladnych taktoch hned z krabice :thumbsup:
Vyborne, to uz je asi 3 nV grafika cez 3 rozne generacie co nefacha hned od vyroby.
SFF1 - Ryzen 9 5900X@4.5GHz@1.1V + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 2TB NVMe, 4TB SSD, 3TB HDD, Corsair SF750, NR200P, LG 27GL850 + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od dexterav »

ak to neni FE nv s tým zase toľko nemá
v podtete si nv ani amd karty nerobia čiže ak to nejde , pokiaľ rovno neni vadný čip, nič s tým nemajú
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od riXo »

Njn, otravne je to tak ci tak. MSI zatial vedie, dve z troch a uz len dufam ze terajsia 970ka sa nerozhodne ist s novsou kamoskou do kremikoveho neba. Nechapem, ze mam na ne take 'stastie'...
SFF1 - Ryzen 9 5900X@4.5GHz@1.1V + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 2TB NVMe, 4TB SSD, 3TB HDD, Corsair SF750, NR200P, LG 27GL850 + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od dexterav »

nj no, svojho času mne zakapal každý wd disk :mrgreen:
na gk mám skorej štastie
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Recenze:

EVGA GeForce RTX 2070 XC Gaming >>
evga-rtx-2070-xc-gaming-perfmarks.jpg
[/url]
Špatná není, ale jsou i lepší :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
michal3d
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. úno 2007

Re: GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od michal3d »

V tomto prípade ako majiteľ tejto karty si neodpustím malinké rýpnutie do tejto recenzie (týka sa to ale aj ostatných recenzií ktoré som na túto kartu našiel). Zas a znovu sa ukazuje že recenzie sa robia povrchne a že sa to len projede naučením postupom bez toho aby sa riešilo aká ta karta v skutočnosti je a hladali sa jej klady a nedostatky. O to zaujímavejšie to je, že keď sa už testuje jeden čip v x prevedeniach, tak by bolo docela fajn keby sa teda recenzent aj naozaj venuje tomu ako je ktorá karta spravená a nie že sa meria napr. výkon, čo je defakto úplne zbytočné, lebo ho majú aj tak všetky RTX2070 +/- rovnaký, kedže majú ten istý HW.

No aby som sa ale dostal k pointe, ako som už napísal som majiteľom tejto karty a som z nej vyslovene neštastný a ako sa ukázalo aj na tejto recenzii, tak recenzie jednoducho zákazníka nevarujú pred zle riešenými produktami.
Než začnem popisovať tento problém, odkážem na video ktoré ho demoštruje pekne v praxi (je to 2080Ti ale to je jedno, lebo to podľa všetkého robia všetky EVGA RTX s týmito ventilátormi vrátane RTX 2070 XC Gaming)

https://www.youtube.com/watch?v=6dD624WEduU

Jednoducho povedané pokaždé keď sa rozbehne ventilátor vydá tento "krásny" zvuk, aby toho nebolo dosť tak teplota na jeho zapnutie je nastavená dosť nízko (56-57 stupňov) a hysterézia je tiež dosť nízka (vypína už pri 53 stupňoch). No a aby to dorazili už úplne, tak sú ešte riadené aj v rozsahu v ktorom nie sú schopné sa točiť (zhruba do 12% PWM). Vo výsledku to znamená, že ako teplota dosiahne 57° začne postupne zvyšovať otáčky a to tak že 1% - 5% atď v tejto fáze ale do tých 12% sa ventilátory neustále zastavujú a roztáčajú kedže sú není schopné sa točiť pri takto nízkom signály a to všetko samozrejme za doprovodu toho krásneho zvuku rozhejganej 10 ročnej grafiky.
V praxi mám odskúšané, že napr. také 1080p@60FPS video na youtube zaťaží kartu presne tak, že sa hýbe väčsinu času s týmí otáčkami do tých 12% čiže počas toho videa skoro neustále cvakajú ventilátory a už mi to fakt desne lezie na nervy. A toto počujem aj keď mám hodne odhlučnenú skrinku pod stolom a sluchátka. Proste totálne neakceptovateľné na karte za také prachy (ale úprimne aj keby bola lacnejšia).

Podľa informácii na EVGA fóre od tech supportu
https://forums.evga.com/IMPORTANT-sugge ... 48-p3.aspx

je problém práve v tých špeciálnych ložiskách, ktoré fungujú až keď sa ventilátor točí a preto pri rozbiehaní vydávajú tie pazvuky...no proste ako geniálny dizajn dať také ventilátory na kartu ktorá ma fan stop v idle a ešte ho ovládajú v rozsahu kde nie sú schopné fungovať....good job.
V tomto kontexte veta z tejto recenzie
Aktivní část systému chlazení tvoří dva 85mm ventilátory s aerodynamicky tvarovanými lopatkami, které jsou pro tišší chod a delší životnost uloženy v hydrodynamických ložiskách. Grafická karta podporuje semi-pasivní chlazení, které v případě nízkých teplot oba ventilátory zastaví a sníží tak její hlučnost na minimum.
pôsobí ako joke a výsmech čitateľovi. Zas a znova sa ukazuje, že keď chceš mať niečo spravené poriadne, musíš si to spraviť sám...
MB: ASUS P9X79 CPU: Intel i7-4820K + Noctua NH-U12P RAM: 48 GB DDR3 1333 MHz GPU: EVGA GeForce RTX 2070 XC GAMING SSD: Intel 730 240 GB, Crucial MX300 1 TB
PSU: Seasonic X-560 SOUND: ASUS Xonar Essence ST + Xonar H6 + beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ω + Creative 6.1 6700 CASE: Cooler Master Silencio 650 LCD: HP Z32 4K
KEYBOARD: CM Storm Quickfire XT MOUSE: Logitech G502 HERO + G240 GAMING: Logitech G29, Xbox Elite Controller, Saitek X56 Rhino H.O.T.A.S. OS: Windows 10 Pro 64-bit
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od killerek »

Me tohle tohle rozcilovalo uz u zdroje, ale nastesti EVGA tam ma spinac na vypnuti. Ten semi-passiv mi prijde jako cesta do pekel. Radeji celou dobu nizsi otáčky a jejich postupne zvysovani při zatezi nez skokove sepnuti az při urcite teplote nebo jako v tvem pripade při urcite stredni zatezi vypnuto/zapnuto porad dokola.
michal3d
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. úno 2007

Re: GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od michal3d »

No práve preto som znovu bral EVGA, lebo predtým som mal EVGA GTX960 SC a tá mala tiež idle fan stop ale mala aj prepínač medzi 2 biosmi, kde druhý mal permanentne zapnutý fan. Preto som vtedy zobral tú, lebo viem že akonáhle sa niekde zastavuje ventilátor (je jedno či grafika, notebook, zdroj,...) tak je to recept na katastrofu, lebo to musí byť fakt prepracované a to prepracovaný produkt v dnešnej dobe...ehm.
Každopádne na tej GTX960 to bolo spravené dobre, takže som mal ten idle fan stop nakoniec zapnutý a výhoda bola že keď som ju teraz vyhodil z PC po 2-3 rokoch, tak bola jak nová, prakticky žiadne zanesenie prachom. Tak v nádeji, že v EVGA to majú vymakané som zobral znovu EVGA, táto už ten prepínač ale nemá a pozrime sa ako to dopadlo. :(
MB: ASUS P9X79 CPU: Intel i7-4820K + Noctua NH-U12P RAM: 48 GB DDR3 1333 MHz GPU: EVGA GeForce RTX 2070 XC GAMING SSD: Intel 730 240 GB, Crucial MX300 1 TB
PSU: Seasonic X-560 SOUND: ASUS Xonar Essence ST + Xonar H6 + beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ω + Creative 6.1 6700 CASE: Cooler Master Silencio 650 LCD: HP Z32 4K
KEYBOARD: CM Storm Quickfire XT MOUSE: Logitech G502 HERO + G240 GAMING: Logitech G29, Xbox Elite Controller, Saitek X56 Rhino H.O.T.A.S. OS: Windows 10 Pro 64-bit
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

@michal3d: Sorry ale nemohu potvrdit. Ano ventilátory při startu díky hydrodynamickým ložiskám "zacvrdlikají" podobně jako HDD (pod osu rotoru se musí otáčkami nahnat mazivo), ale při přehrávání videa na YouTube a HBO GO mi u této karty zůstaly ventilátory stát. Klidně ale mohu otestovat více u dalších karet (ta RTX 2070 XC již byla vrácena a mám tu jen EVGA GTX 1660 Ti XC, která zas nemá semi-pasiv).

Jinak ventilátory u této karty startovaly při dosažení 58 °C, což není žádný extrém, stejně tak je tomu nakonec i u Strixů, u MSI je to asi o 5°C výše. Hysterezi jsem netestoval (nebylo proč). Přesnou regulaci otáček pod 25% nezvládá ani většina jiných karet, vždy tam otáčky lítají jak na houpačce, takže se v tom EVGA XC nějak moc neliší, má jen smůlu na to "zacvrdlikání" (tedy pokud se ventilátory úplně zastaví).

Popravdě, ačkoliv je EVGA takový inovátor v chlazení GPU, nějak jim to furt nevychází a jejich karty nejsou až tak tiché, kolik práce do toho vložili. Bohužel.

Co se týká semi-pasivu jako takového, tak furt je lepší ho tam mít a nevyužívat ho, nežli ho tam nemít a pak někde brečet :)

Například takový Zotac Gaming RTX 2080 Ti nemá semi-pasiv a jeho hlučnost v klidu je vyšší, něžli u Strix RTX 2080 Ti v zátěži. Však uvidíte, recenze je naplánovaná na květen, jen co se dostestují GTX 1650.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
michal3d
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. úno 2007

Re: GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od michal3d »

webwalker píše:Sorry ale nemohu potvrdit. Ano ventilátory při startu díky hydrodynamickým ložiskám "zacvrdlikají" podobně jako HDD (pod osu rotoru se musí otáčkami nahnat mazivo), ale při přehrávání videa na YouTube a HBO GO mi u této karty zůstaly ventilátory stát.
- no tak tomuto sa hovorí profesionálne protirečenie v jednej vete. :-D

A úprimne to moc nevylepšuješ, ešte keby to necháme v rovine, že si si to nevšimol, že si to testoval v rýchlosti a pod., to by sa dalo pochopiť. Ale pokiaľ vieš že tie vetráky hrkajú tak prečo to nezmieniť v recenzii nech si už každý rozhodne či to je ochotný počúvať alebo nie u karty ktorá ma fan stop, teda sa u nej by design predpokladá že sa budú vetráky stále zapínať/vypínať (a ešte sú v dvoch kusoch) a nie len pri zapnutí PC.

Tú dalšiu časť už hádam nemyslíš vážne? Veď jasne že to v akej teplote a teda otáčkach sa bude karta hýbať závisí od niekoľkých faktorov, teplota prostredia, chladenie skrinky, zátaž a aj kusovosť toho jak chladí tá ktorá karta podla nanesenej pasty, skutočnej spotreby GPU podľa toho aký kus to je a pod.

Pointa je že čo vieme je že karta vypína vetráky a že pri 57 stupňoch ich zapína, rovnako tak si si mohol všimnúť že karta ovláda vetráky aj v úrovniach kedy sa tie ešte nedokážu točiť a zacyklia sa v rozbiehacom cykle. Preto táto karta vydáva tie pazvuky aj po skončení zátaže jak prechádza do fan stop, pretože vtedy ide zase pod tú úroveň - 12%-10%-8% atď a v tejto fáze to neustále cvaká.

Keď toto všetko spojíš dokopy tak ti z toho jasne vyjde, že pri určitej zátaži sa bude tá karta stále cyklyť v rozbiehacom cykle fanov, čo by nevadilo, keby tie nehrkaly jak hovado pritom. V mojom prípade je to napr. tá zátaž youtube videa 1080p@60FPS, pri ktorom stúpne spotreba z 15W na 30W. Ale to je len jeden príklad, každá zátaž ktorá vygeneruje tú spotrebu +15W bude mať rovnaký výsledok, ak má niekto lepšie chladenie, nižšiu teplotu v miestnosti, lepší kus, tak povedzme na to bude potrebovať +25W, ale tá pointa sa nemení, že táto nebezpečná oblasť tam existuje na každej karte za "správnych" podmienok. A celé to stojí predovšetkým an tom "geniálnom" nápade dať na kartu s fan stop funkciou vetráky ktoré hrkajú pri rozbiehaní.

Inak len pre info, kartu mám od decembra a v zime keď som mal v miestnosti 21-22 stupňov sa to ešte neprejavovalo, až teraz jak sa zvýšila teplota v miestnosti na 25 stupňov tak už som sa dostal do toho že tá teplota pri určitej zátaži osciluje okolo tých 57-58 stupňov a výsledok viď vyššie. Aj preto že ju už mám 4 mesiace tak ju nemôžem vrátiť Alze a kúpiť inú. Reklamovanie nepomôže samozrejme, takže som teraz zostal so shit kartou za 650 € z čoho som úžasne nadšený. A varujú predtým receznie? No to víš...
MB: ASUS P9X79 CPU: Intel i7-4820K + Noctua NH-U12P RAM: 48 GB DDR3 1333 MHz GPU: EVGA GeForce RTX 2070 XC GAMING SSD: Intel 730 240 GB, Crucial MX300 1 TB
PSU: Seasonic X-560 SOUND: ASUS Xonar Essence ST + Xonar H6 + beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ω + Creative 6.1 6700 CASE: Cooler Master Silencio 650 LCD: HP Z32 4K
KEYBOARD: CM Storm Quickfire XT MOUSE: Logitech G502 HERO + G240 GAMING: Logitech G29, Xbox Elite Controller, Saitek X56 Rhino H.O.T.A.S. OS: Windows 10 Pro 64-bit
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 2070 - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

@michal3d: Protože zřejmě nerozumíš psanému textu, zkusím to ještě jednou a snad jasněji.
1. Ne, tvůj problém s běžícími ventilátory u přehrávání videa potvrdit nemůžu, páč u mě se ani nehly a těžko tedy mohly vyluzovat nějaký zvuk. Ambientní (okolní) teplota je v případě testování na GPUreport vždy 24 °C. Těžko tedy v recenzi psát o tom, co jsi nezjistil!

2. Ano, při roztočení ventilátorů dochází ke krátkodobému hluku, kdy rotor hydrodynamického ložiska naráží na pouzdro. Jakmile dosáhne určitých minimálních otáček, rotor se v pouzdru vystředí a hluk zmizí. To trvá řekněme desetinu sekundy. Aby se tento hluk opakoval musí otáčky ventilátorů klesnout opět téměř k nule.

Svůj problém můžeš vyřešit zřejmě lepším větráním skříně, při nejhorším pak nastavením vlastní křivky otáček ventilátorů v Precision X1 bez využití semi-pasivu. Musíš však najít to ideální procento, kdy dostaneš nějaké stabilní minimální otáčky, protože ty se pod hranicí 25% hledají těžko (to ale platí pro valnou většinu karet, nejen pro tvou EVGA).
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“