Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Igoreso »

vzhledem k rozdilu ceny určite 673
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od CZ_viper »

Tak mám dobropis na ten 873e a servis se ani nevyjádřil, co teda zjistili. To je tedy něco.

Co se týče přechodu Synology na QNAP, v pohodě to zvládneš. Systémy jsou velmi podobné, jinak se jmenují aplikace, ale jinak není problém.

Já budu čekat na nové produkty.
AMD 7950X PBO2e 80°C, 32 GB DDR5 6000 CLK 32, Gigabyte RTX 4090 OC, 4x 2 TB SSD, Acer Predator 43" 4k/120.
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

Tak to máš dobry, ze mas dobropis. Pro mě ponauceni, vzít to na svou osobu ne na IČO, vzít to postou, kdyby byl problem to do 14 dní vrátit nez to 3 den reklamovat a čekat měsíc. Tak synology ds1819+ by ti mohl vyhovovat ne a k tomu dokoupit kartu na ssd apod.

Jinak to že se nevyjádřili není zase tak neobvyklé, když to nestihli do 30 dní.
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Igoreso »

CZ_viper píše:Tak mám dobropis na ten 873e a servis se ani nevyjádřil, co teda zjistili. To je tedy něco.

Co se týče přechodu Synology na QNAP, v pohodě to zvládneš. Systémy jsou velmi podobné, jinak se jmenují aplikace, ale jinak není problém.

Já budu čekat na nové produkty.
Gratulace. Tak je to nejlepší.
Servis se když to nestihne málokdy vyjadřuje.
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od CZ_viper »

hbboy píše:Tak to máš dobry, ze mas dobropis. Pro mě ponauceni, vzít to na svou osobu ne na IČO, vzít to postou, kdyby byl problem to do 14 dní vrátit nez to 3 den reklamovat a čekat měsíc. Tak synology ds1819+ by ti mohl vyhovovat ne a k tomu dokoupit kartu na ssd apod.

Jinak to že se nevyjádřili není zase tak neobvyklé, když to nestihli do 30 dní.
DS1819+ nechci, protože nemá sloty na m2 SSD využitelné pro systém. Navíc bych si tak znemožnil v budoucnu instalovat 10 Gbit síťovku.
AMD 7950X PBO2e 80°C, 32 GB DDR5 6000 CLK 32, Gigabyte RTX 4090 OC, 4x 2 TB SSD, Acer Predator 43" 4k/120.
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

Tak vzhledem k tomu, že v počítačích a TV nemám Síťovku 10 Gbit tak toto zatím opravdu neresim.

Stačí že mám po celém domě cca 180 metrů sítí 10 Gbit a toto je u mě v domácnosti až hudba budoucnosti. Až to budou mít běžné pc, TV tak koupím nový switch, zásuvky po domě 10 Gbit a přejdu také, ale zatím to v pristrojich standardně nebývá
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Igoreso »

TV to mít dlouho nebude, neni duvod.
Třeba moje nová OLED LG má 100mbit sitovku a beží na tom 4k i o velikosti 60-70GB
PC to už dnes dostávají a nové desky do stolních PC je taky mají (2,5 - 5 i 10 Gbit) a případně sitovka lze dokoupit za cca 2500kč.
Zásuvka a kabel stačí cat6

NAS se kupuje na 10 i více let. je potřeba s tím počítat. za 2roky bude rychlá sít v PC normální.
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

No ty si dobrý, všechno TOP, ale kabely stačí jen cat6. Vím, že jsou také dost výkonné, ale

Vidíš to já mám všude v novostavbě zasekané CAT7 - kámoš dělali rozvody někde v Praze v metru nebo kde a zbyla mu půlka kluba 500 metrů tak jsem se vyřádil a ostatní se nechá vždy změnit až přijde ten čas.

V mém případě bych musel do racku koupit 10 Gbit switch a zásuvky mám po celém domě legrand 1000 Mbit - už takto stála tuším 250 kč za jednu.

Až přijde ten čas, tak to vše vyměním a pak to pofičí, ale jak říkáš - 2 - 3 roky to ještě potrvá a je asi fakt dobře, že ten qnap se dá rozšířit na tuto rychlost.

K vánocům letos budeme stavět herní pc, tak vyberu nějakou lepší desku z lepšími zvukovými obvody a rychlou sítovkou.

Teď jsem se díval základní desky s takto rychlou sítovou kartou téměř nejsou a když náhodou jsou tak od 6000 Kč víc.

Jo jo ještě není ta pravá doba do domácnosti na rychlost 10 Gbit
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

Tak jelikož mi kamery nahrávají už ted minimálně - takže nepotřebuji velké disky a velké množství a teď mám 6 tb a mám volno 50 %,

Pro domácí použití mi stačí minimum ten Qnap Ts-473-4 GB 4 disky + 2 x 256 GB SSD M2 a 1 disk 4 TB WD - rozdíl oproti 673 - a 6 TB RED disk je přes 5000 kč - dohromady za 22000 Kč - za 5000 prodám to co mám a jsem na krásných 17000 - časem dle potřeby dokoupím 16 GB RAM a třeba další disky až bude tento plný.

Systém a kamery půjdou s SSD a filmy, fotky s HDD

Když bude spokojenost pak každý měsíc něco dokoupím a vylepším -)


2 ks toto
https://www.tsbohemia.cz/wd-green-ssd-3 ... 89199.html
1 x
https://www.tsbohemia.cz/qnap-ts-473-4g_d299460.html
1 x
https://www.tsbohemia.cz/wd-red-4tb-wd4 ... 78377.html

Disk vychází i nejlevněji GB za 805 Kč - oproti 6 či 8 TB diskům.

Po výplatě koupím.
CZ_viper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od CZ_viper »

Tak tomu říkám pomoc od výrobce :!: :

https://www.computerbase.de/2019-02/man ... p-malware/
AMD 7950X PBO2e 80°C, 32 GB DDR5 6000 CLK 32, Gigabyte RTX 4090 OC, 4x 2 TB SSD, Acer Predator 43" 4k/120.
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

Njn problémy jsou občas všude.

Já zatím nový NAS nekoupil. 20000 Kč se mi zdá pořád moc na pár filmu a kamery pro domácí použití, ale něco určitě koupím, ceny a novinky sleduji. O víkendu jsem stanul 6 filmu a při stahovani se i díval na další film plus kamery a vše funkcni.

V poslední době mi nas poslal 2 emaily, neco v tom smyslu 5-10 pokusů o připojení z té a te IP adresy, kterou nas zablokoval. Když jsem si zadal IP adresu na net. Nějaká zahraniční, která se snaží napadat pc po celém světě. Tak jsem dal do přístupu do nas drsnější pristupove heslo a snad v pohodě.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Shaquille »

hbboy píše:Njn problémy jsou občas všude.
Dies ist allerdings zunächst nur ein offensichtliches Symptom der Malware, die alle Einträge in der Hosts-Datei unter „/etc/hosts“ auf die IP-Adresse 0.0.0.0 umleitet, so dass beispielsweise Updates von Antiviren-Software ins Leere laufen. Aber auch die hauseigene Software von QNAP, der MalwareRemover, ist von den Problemen betroffen und Firmware-Updates sollen auf den betroffenen NAS-Systemen auch nicht durchgeführt werden können.
(google translator)
https://www.qnap.com/zh-tw/security-adv ... -201902-13
tohle nejsou zarizeni jen na stream filmu a sledovani zahrady na domacich kamerach... hromady firem maji na NASech tuny velmi citlivych dat. Z meho pohledu je to megapruser. Osobne mit u klientu Qnap tak nemam asi uplne klidne spani...
Affected products: To be confirmed
Jasne, pokud mas cat7 z nasich dani (joke) tak je to jasna volba, ale kupovat jsou vyhozene prachy.
(muj nazor) 10gbit se v domacich podminkach neprosadi, neverim tomu. Na stream 4k ti bez problemu staci (kvalitni) wifi a na nic jineho to nepotrebujes... Nikdo bezne doma nekopiruje zadne kvanta dat. Pokud ano, tak jakych, pls konretne vyuziti v praxi... Osobne verim ve wifi daleko vice, nez v 10Gb.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

no tak to se pěkně pleteš

např. před 20 lety byla operační běžná pamět 4 MB - dnes je standard 16 GB - takže 10 Gbit bude v domácnosti brzy.

kabely CAT7 jsem koupil asi max 20 kč bez DPH za metr za VO nákupní cenu - tak pro to nekoupit ????

kabely jsou základ, ostatní se nechá vždy předělat -))))

Jinak ty si dobře naivní - prý na 4K wifi - tak to máš asi zázračné komponenty - si jak 90 % lidí na svépomocí.cz při stavbě nových domů tam radí lidi ať si nikdo žádné kabely po novostavbách netahá, že vše jde přes WIFI

největší blbost co jsem v životě slyšel - to ještě jednou budou mít lidi problémy

WIFI je pomalé a nikdy se kabelu nevyrovná !!!!
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Shaquille »

Ja se s tebou hadat nebudu, mysli si co chces... Natahni si doma treba optiku.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
CalebCox
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od CalebCox »

hbboy píše: Jinak ty si dobře naivní - prý na 4K wifi - tak to máš asi zázračné komponenty - si jak 90 % lidí na svépomocí.cz při stavbě nových domů tam radí lidi ať si nikdo žádné kabely po novostavbách netahá, že vše jde přes WIFI

největší blbost co jsem v životě slyšel - to ještě jednou budou mít lidi problémy

WIFI je pomalé a nikdy se kabelu nevyrovná !!!!
To asi pak pekne zaplacou az zjisti ze jejich super novy barak nepokreji jednou "wifi krabickou" a budou to patlat ruznymi extendry, repeatry, powerline... a pritom ta investice do zasitovani v celkovych nakladech bude vcelku zanedbatelna.

Navic kvalitni wifi se bez kvalitniho zasitovani neobejde. Kdyz se to umi a trosku se nainvestuje, poridi vice AP pro kvalitni vykryti signalem, neni problem se i prez wifi pribilizit k gigabitovym rychlostem - jsem schopen doma mezi PC a NAS (na obou stranach SSD) presouvat data 75-80MB/s

Jinak CAT7 uz je prestrel, pokud neni kvalitne provedena montaz zasuvek a patch panelu tak je stejne kvalita degradovana.
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Igoreso »

To už pláčou. Stačí chvíli delat instalace internetu. 90% nových staveb bez rozvodu, max husí krk k TV.
Pak na to čumí..
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Shaquille »

Budeme mit do par mesicu k dispozici demo "chytreho domu", muzete se pak prijit podivat, jak WiFi nefunguje ))) Lokalita Praha a Ostrava...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
CalebCox
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od CalebCox »

Ona je wifi a wifi... vetsina poridi jedno zarizeni a mysli ze ma vyreseno pro cely byt/dum, coz ale vetsinou nefunguje (nedostatecna sila signalu/rychlost linky, ruseni atd.)
Pokud se to postavi na vice pristupovych bodech (z tech dostupnejsich treba rada Unifi od UBNT) na rozumne kabelove "pateri" tak funguje o poznani lepe ;-)
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Shaquille »

Shaquille píše:staci (kvalitni) wifi
100% presne na to narazim, hbboy ale tvrdosijne bude stat za svym, ze jedine kabel... ja mu to brat nebudu, je to jeho volba. Presne vidim upoceny TP-link nekde za skrinkou = wifi je spatny. Jde to samozrejme i jinak (treba mesh wifi)
btw slo o debatu wifi/10Gb v domacich podminkach. To ze najednou vedeme obecnou debatu kabel/wifi je vec jina. Nazor nemenim, v domacich podminkach se prosadi wifi a ne 10Gb site. 10Gb v domacich podminkach neni a nebude potreba.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
hbboy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2009
Bydliště: Vysočina

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od hbboy »

Jo jo máš pravdu - )))) nechám tě žít v tvé fantazii o WIFI

ano mám optický kabel přímo do rack bedny

z toho pak nějaký převodních do hlavního routeru od poskytovalatele a pak už to jede po síťovém kabelu. Samozřejmě mám i pár routerů na wifi - mobily. Wifi je důležitá v domácnosti, ale ne všemohoucí - od toho jsou zde kabely.


Ale TV, domácí kino yamaha (ta třeba vůbec wifi nebrala - i když byl 100% signál - reciever za 19 000 Kč) a v každé místnosti 1 - 2 přístupové místa po kabelu. Můžu dát TV či cokoliv do jakékoliv místnosti a už se mohu dívat na filmy co jsou v NAS či TV.

Nechápu proč si nedat kabely CAT 7 - tak stálo mě to asi 3000 kč a to v celé částce 2,3 milionu za dům, když jsem si dělal vše sám se ztratí, dům na klíč stojí 4,5 milionu - a všechny jsou bez rozvodů sítí -((((( I když soused má jeden kabel k TV - aby mu fungovala aspoň TV -)))

no když to developeři umí - tak co to neošidit.-))))) Jestli rychlost teď degraduje je mi úplně jedno, stálo to pár korun mých tuším 180 metrů co jsem po domě dával v husích krkách, aby se kabel po cestě někde nepoškodil.

Kdo ví co bude za 10 let - a já už mám kabely kdyžtak připravené pod omítkami -))))
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“