Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od killerek »

WiFi je dobra jako doplněk ke kabelu pro zarizeni, kde to ma smysl a jsou mobilni. Prohlásit, ze wifi nahradi kabel je hodne odvazne. Zaklad je natahat strukturovanou kabelaz idealne do kazde mistnosti (asi mimo zachoda a koupelny).
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Michal86 »

Sorry za trošku menší OT, ale tak nějak jste se k tomu sami dostali.

Mám docela prostorný dům a řešil jsem zasíťování skrze wifi. V každé místnosti mám minimálně 1x natažený kabel CAT5E a v současné době používám:
https://www.czc.cz/mikrotik-routerboard ... 84/produkt

Půda - 18m2
4.NP - 60m2 terasa, 60m2 2 pokoje + chodba
3.NP - 120m2 byt (velké 2+1) - mikrotik osazen ve vzdálenějších pokojích + v kuchyni ještě přidán router https://www.alza.cz/netis-wf2780-d4473618.htm
2.NP - 120m2 byt (velké 2+1)

Chtěl bych nějaké řešení, abych měl pokrytí všude na jedné wifi. Líbilo se mi řešení od mikrotiku, který se tvářil jako jedna síť, ale nešlapalo to úplně dle mých představ, proto jsem přidal NETIS. Je to o poznání lepší, přesto bych rád do budoucna jednu stabilní Wifi síť s pokrytím všude.

Je možnost jak napájení z racku, tak i zařízení, které dám na požadovaném místě síťového kabelu do zásuvky.

Cena - čim míň, tím líp. Jsem pro nejlepší poměr cena / výkon. Když to bude stát za to a bude to mít opodstatnění, tak i víc.
CalebCox
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od CalebCox »

Zkousel jsem taktez Mikrotik, Jejich CAPsMAN - Connected Access Point`s MANager, kdy se jedno z zarizeni zvoli jako hlavni, ostatni se nastavi tak aby prebirali konfugiuraci. Je tedy pravda ze uz je to davno co jsem to testoval, ale uz jen to spravne zprovoznit byla docela drbacka - je mozne ze nyni uz je to lepsi, ale...

Nakonec jsem vymenil za Ubiqiti UniFi, ktere je v tomto smeru mnohem vice uzivatelsky privetive A postupne si postavil celou sit - wifi: 2x UAP-AC Pro, switch USW-8-60W, router USG 3P. Kontroler bezi na NAS jako Docker kontejner, je ale mozne jej provozovat i na PC, v cloudu/hostingu nebo na specializovanem HW primo od Ubiqiti. Pro male instalace, pokud nejsou potreba pokrocile funkce postaci i nastaveni z telefonu.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Michal86 »

Já jsem docela pohodlnej na nějaký nastavování. Mám rád věci, který zapojím, jednou nastavím a funguje to tak jak má. Docela mě zaujalo tohle:
https://www.czc.cz/tp-link-deco-m5-3-je ... 86/produkt

Ale nevím jak moc to bude fungovat. Defakto něco podobného už mám, ale moc to nejede. Nastavoval to člověk, kterej tomu rozumí. Mám 24 portovej Switch od Mikrotiku. Nerad bych vyhodil dalších X tisíc abych zjistil, že to prostě nejede.
Chc1pac666
Nováček
Nováček
Registrován: 07. čer 2007

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Chc1pac666 »

Igoreso píše:Mohu doporucit:
https://www.qnap.com/cs-cz/product/ts-6 ... s/hardware

Driv jsem mel 2x synology,posledni byl 1511+
Presel jsem na qnap kuli parametrum,vykonu a cene.
Ten co ted mam jsem koupil za 19 999kc.
4x 1Gbit lan, moznost pridat 10Gbit.
Cpu neutahas,pamet rozsiris levneji, system mam na ssd ( 2x m.2 primo na desce)..

Jde tam i doplnit grafika a mit z toho plne multimedialni centrum.

Delam na tom praci, 3kamery, 4k videa pro 3tv a pod.

Zalozni zdroj je nutnost. Kdyz vypadne proud,muze to poskodit spubory, system a pod. Ale staci cokoliv levneho,jen aby se stihl nas regulerne vypnout.
Zdravím, přečetl jsem si diskuzi a je vidět že tomu rozumíte. Mám na vás pár otázek. Taky uvažuji o koupi nasu QNAP TS-673-4G, to co máte vy. A ted dotazy:

1) Píšete, že kupujete Nas na 10-12 let dopředu, vydrží to ten zdroj? Běh nasu 24/7 musí být záhul.
2) Systém a aplikace máte na ssd, proč je máte v Raid 1 ?
3) Jak je nas hlučný, budu ho mít v místnosti, kde budu spát, zatím není jiná možnost.
4) Je možné si koupit pouze 1 HDD a pak například další 2 a vytvořit z toho Raid 5 bez ztráty dat z prvního disku?
5) Co byste doporučil za HDD chci 8-10 TB - postupně dokupovat.
6) Ted mám Synology 215j a armem a magnetickými hdd, když chci něco nastavit/vytvořit složky je to věčnost. S Qnapem a ssd(system) bude odezva okamžitá?
7) Vy máte ted 6x8TB, to máte pole v Raid 5?

Děkuji za odpovědi.
CPU: Intel Core 2 Duo E7300, 2.66 GHz, s.775, BOX RAM: 4GB 4x1GB DDR2 6400(800Mhz)MB: Gigabyte EP43-DS3L, Intel P43 VGA: Powercolor HD 4830 512MB GDDR3 (256bit), PCI-E, HDMI/DVIZdroj: Fortron SAGA+ 450W HDD: Seagate Barracuda 1TB,250GB,160GB,500
Zvukovka: Asus Xonar DX/XDOS:primar Win 7 64-bit Ultimate CZ secondary Win XP SP3 CZ
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Něco výkonějšího místo Synology 216 J

Příspěvek od Igoreso »

Ano
Ochrana dat,nastaveni a pod.
V pohode.
Ano
Seagate iron wolf pro
Ano
Ano
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“