Outlook 2010,Outlook 365,Win10 a přesun mezi pc...

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
neumi_nic
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2019

Outlook 2010,Outlook 365,Win10 a přesun mezi pc...

Příspěvek od neumi_nic »

Dobrý den pánové. Mám dotaz, spíše bych potřeboval cestu, jak toto ideálně udělat.

Kamarád je živnostník a má aktuálně 2 PC.

1. PC - nově zakoupené, parametry (ryzen 5 1600,8gb ram, ssd,hdd,gtx 1050ti,win10pro 64b - poslední sestavení, poslední update) + nově zakoupená licence office 365 business ( zatím nenainstalováno).

2. PC - původní, parametry (i5 2400, 4gb ram,hdd,int vga, win10home 32bit - upgrade z win7).
nainstalovány legálně zakoupený office 2010 pro podnikatele a tady hlavně v outlooku cca 5-6 emailových adres, složky, kontakty prostě vše....

Je nutné přesunout hlavně kompletní outlook 2010 do nového pc a tam ho ideálně migrovat pod outlook který je v balíku office 365...

Napadlo mě udělat toto:

Z 2 pc jsem si našel složky kde jsou uloženy PST soubory, ty jsem si dal na externí hdd. Dál jsem si našel v registrech klíč dle návodu a vyexportoval do reg souboru (hlavně kvůli nastavením účtu atd...).

Do 1 pc jsem nainstaloval office 2010 a aktivoval dodaným klíčem. dále si na disk přesunul PST soubory z externího disku.spustil jsem reg soubor a importoval nastavení do registru. Spustil jsem outlook, kde na mě vyskočila chyba o špatným umístění pst souborů, tuto již znám, řešil jsem to mnohokrát. Vybral jsem tedy správnou cestu každému pst jednotlivě. Uložil, restartoval outlook. všechny schránky na místě, kontakty na místě, paráda. Ještě zkusim poslat-přijmout poštu. Hned to zahlásilo chybu (myslim že to byla 0x8004010F - bohužel jsem si neudělal screen) kde to nechtělo odesílat-přijmat nic a chybu to napsalo u všech účtů (později specifikuji přesné označení chyby). V reálu to bylo tak, že když jsem klikl na nastavení učtu, nezobrazovala se dole informace o umístění pst. Jelikož se čas krátil a dotyčný spěchal pryč, domluvili jsme se, že bude mít zapnuté obě pc (nové pro 90% věcí a staré pro outlook dokud se nepřesune).

Takže outlook oddinstaloval a dále neřešil. Vyřešit ho ale musím. Tak jako tak ho musím dostat do nového pc a to ideálně jako outlook v balíku office 365.

Ještě mě napadlo toto:

1. nainstalovat office 365 na staré pc (č 2), spustit outlook 365 a předpokládám že zjistí že na pc je také outlook 2010 a navrhne nějakou možnost migrace-přesunu z out2010 do nového out365... nebo se pletu? Nabídne tuto možnst, nebo se to dělá ručně? Pokud to tedy nabídne a povede se přesun-migrace do otulook 365, jak jej potom přesunout na druhé pc? opět nějaký export outlooku 365 do souboru a import na novém pc (č1) do nově nainstalované verze office 365 / outlook 365?

2. nebo se snažit rozchodit outlook 2010 na novým pc (viz můj první pokus) , poté nainstalovat office 365 / outlook 365 a udělat migraci? po uspěšné migraci původní office 2010 oddinstalovat a nechat jen 365?

řešil toto někdo?
Otázky jsou tedy hlavně, jak toto idálně provést bez ztráty kytičky? Ať se přesune pošta, nastavení atd... řešim to spíš na pc2 nebo pc1? nebo to řešit úplně jinak?

Děkuji za rady, tipy, názory
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Outlook 2010,Outlook 365,Win10 a přesun mezi pc...

Příspěvek od werygood »

Ty mailové účty jsou na Exchange?
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Outlook 2010,Outlook 365,Win10 a přesun mezi pc...

Příspěvek od zsdx »

365 na PC 1, ucty rucne, pak import z 2010 PST.
neumi_nic
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2019

Re: Outlook 2010,Outlook 365,Win10 a přesun mezi pc...

Příspěvek od neumi_nic »

werygood píše:Ty mailové účty jsou na Exchange?
... ne jsou to emailové učty poskytovatalů (něco freemejily, zbytek učty někde na hostingu)
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“