Prechod z iOS na Android - S9 Plus

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
crucinal1
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 20. črc 2016

Prechod z iOS na Android - S9 Plus

Příspěvek od crucinal1 »

ahojte,

momentálne vlastním iphone 7 32gb - má viac ako dva roky, nefunguje gps a je už celkom v zlom vizuálnom stave tak zvažujem kúpu nového telefónu a to hlavne prechod na Android.

Doteraz som mal skúsenosti iba s lacnými androidmi - 100-200€ a bola to katastrofa, absolútne nepoužiteľné.

Zaujal ma celkom S9 Plus 64GB - aj keď to už je ročný model nevadilo by mi, cena celkom klesla, okolo 550€. Display je podstatne väčší oproti iPhonu 7 ale zvykol by som si, nakoľko mám veľké ruky.

Viac ako 600€ by som za telefón nedal, preto momentálne nepripadá do úvahy nová rada s10.

Z iPhonov takisto nič, ceny sú extrémne vysoké.

Moja otázka znie, oplatí sa stále S9 Plus aj po roku od vydania ? Požiadavky sú hlavne - kvalitný display (konečne po dvoch rokoch stým 720p :D ), kvalitné fotky, bezproblémový chod OS (pri iOS som nikdy nemal žiaden problém, nič neseká, všetko sa hýbe veľmi plynulo a v podstate systém mi aj vyhovuje nebyť cenovej politiky apple), výdrž na batériu minimálne jeden celý deň - aktívne používanie.

myslím že všetko spomínaný samsung spĺňa, no ohľadom systému nie som si až tak istý - majitelia aké máte skúsenosti ? zrýchlil sa os príchodom one ui ?

popr ešte vydržať a počkať napr. do leta pokiaľ zlacnie s10 ? zas ale donekonečna čakať ma nebaví :/

ďakujem všetkým a sorry za slovenčinu :)
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Prechod z iOS na Android - S9 Plus

Příspěvek od Vesel »

Jen mensi off topic... iphone je auktualni po dobu 5ti let kdyz si to vezmes tak si vydel porizovaci cenu lomeno 5 a vyjde ti castka za kterou je ten telefon za hubicku. Pokud nejses hracicka treba jako ja a kupuje iphone rok co rok tak si myslim ze ta cena neni nijak vysoka. To u androidu se ti nestane tak dlouha podpora... kazdopadne jestli chces androida necht te buh ochranuj :D
CaprioPom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2017
Bydliště: Čáslav

Re: Prechod z iOS na Android - S9 Plus

Příspěvek od CaprioPom »

Já jsem přešel z iPhone 7 na Galaxy S8 před rokem. Displej je opravdu oproti iPhonu senzační. Trochu mi vadí reproduktor (je snad horší jak na 6s, S9 ho má ale myslím lepší).

Na Android 8 jsem si zvykl ale hodně rychle. Hodně mi ale vadí teď to, že se mi telefon tak nějak seká... Není to prostě to co iPhone. Chci ho zkusit přeinstalovat, ale nejdřív počkám na ten nový Android ať to nedělám 2x.

Taky mi dost vadí, že telefon strašně moc klesl na ceně...

Jinak bych ti tu S9 Plus asi doporučil.
crucinal1
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 20. črc 2016

Re: Prechod z iOS na Android - S9 Plus

Příspěvek od crucinal1 »

To ma štve najviac, samsungy rýchlo strácajú na hodnote a teraz keď kupim ročný telefón, koľko mi budú chodiť aktualizácie ? rok ?
Wiruz
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Pardubice

Re: Prechod z iOS na Android - S9 Plus

Příspěvek od Wiruz »

Vesel píše:iphone je auktualni po dobu 5ti let kdyz si to vezmes tak si vydel porizovaci cenu lomeno 5 a vyjde ti castka za kterou je ten telefon za hubicku
lol, SW mozna ano, ale vykon neroste takze je novy os pomalejsi a pomalejsi. Ale hlavne diky mizerne kapacite baterky, nevydrzi stejne dele nez na dva roky a to da i levnej android treba od Xiaomi

Prechod na android boli nejvice kdyz clovek prijde o zakoupene apple produkty. Samsung nevim jak ted jejich nova nadstavba, ale jsou to hodne zalagovane telefony. Plynulost jak u lowendu po par mesicich.
CPU: Intel Core i5 12600K @ -0,05mV COOLER: Deepcool AK400 MB: Gigabyte B660M Gamming X DDR4 RAM: Kingston 2x 16GB DDR4 3600 CL18 VGA Gigabyte Aorus RTX 3070 8GB @ 1800MHz/0,825V > 170W SSD / HDD: 1TB KC3000 NVME / Seagate BarraCuda 3TB CASE: Fractal Design Define Mini C PSU: Corsair RM550x 550W LCD: 27" Samsung ViewFinity S60UA IPS 2560x1440 @75Hz REPRO: Logitech Z3 2.1 MOUSE: CM MM720 KEYBOARD: MS Sidewinder X4 OS: Win 11 Pro 64
Obrázek
Obrázek
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Prechod z iOS na Android - S9 Plus

Příspěvek od Vesel »

Baterka se da vymenit a s tim spomalenim to neni az tak horke mame doma zalozni 6s ktery je skoro 4 rok stary a funguje vse jak ma oproti xs je tam zanedbatelny zpomaleni rozhodne mensi nez Ndroid po pul roce. Jinak baterka se chova podle uzivAtele ksyz pouziva telefon nespravne tak nevydrzi to jo je ze to je pak o cloveku
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Prechod z iOS na Android - S9 Plus

Příspěvek od racecar »

Ja som reklamoval baterku v 7+ na konci zaruky a dosiel novy telefon. :wink: Naco riesit nejake "nespravne" nabijanie. Je to spotrebka.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Prechod z iOS na Android - S9 Plus

Příspěvek od Vesel »

Clovek co vi jak se k tomu chovat prave resit nic nemusi clovek co nevi tak musi resit vymenu baterie atd ....
Wiruz
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Pardubice

Re: Prechod z iOS na Android - S9 Plus

Příspěvek od Wiruz »

muzes mi prosim rici jak se mam chovat k baterii aby my vydrzela? Jeste jsem na to neprisel. Po cca 700 cyklech odesla jak v Applu tak Xiaomi, takze je jedno jestli to je foun za 20K ci 4K.
CPU: Intel Core i5 12600K @ -0,05mV COOLER: Deepcool AK400 MB: Gigabyte B660M Gamming X DDR4 RAM: Kingston 2x 16GB DDR4 3600 CL18 VGA Gigabyte Aorus RTX 3070 8GB @ 1800MHz/0,825V > 170W SSD / HDD: 1TB KC3000 NVME / Seagate BarraCuda 3TB CASE: Fractal Design Define Mini C PSU: Corsair RM550x 550W LCD: 27" Samsung ViewFinity S60UA IPS 2560x1440 @75Hz REPRO: Logitech Z3 2.1 MOUSE: CM MM720 KEYBOARD: MS Sidewinder X4 OS: Win 11 Pro 64
Obrázek
Obrázek
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Prechod z iOS na Android - S9 Plus

Příspěvek od zombux »

nijak, prostě to používej a po dvou třech letech to stejně morálně zastará, tak to vyměníš. snaha za každou cenu "šetřit baterku" aby telefon "vydržel pět a víc let" jako dřív, není na místě.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Prechod z iOS na Android - S9 Plus

Příspěvek od Vesel »

nikdo netvrdi aby clovek setril baterii...staci jen u pouzivani a nabijeni premyslet.. zvlastni ze nas 6S zalozni iphone vydrzi den uzivania to ma vic cyklu i let za sebou jak tu pisete :-)
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Prechod z iOS na Android - S9 Plus

Příspěvek od racecar »

To 7+ som nabijal tak 2x denne 0-100 a za 2 roky stratila baterka 16% kapacity. Potom som vymenil telefon. Ale tak niekto mobil pouziva a niekto mobilu sluzi. :)
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“