DOPORUČTE 25+ MONITOR

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od karel88l »

Blizzarde (nebo kdo mate ten Aorus) mohl bys tam pustit ten lagom test ostrosti a vyfotit to ? (windows i prohlizec musi byt bez zvetseni,fotakem z co nejvetsi vzdalenosti a zazoomovat objektiv)
Ma ten monitor nastaveni ostrosti v OSD ?
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od karel88l »

Tady je tabulka hodnoceni hernich monitoru od uzivatele asus1889 z hardwareluxx.de,myslim ze by mohlo pomoct.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Muzu rict,ze jsem mel LG 32GK650F,ktery jsem ale vratil,nejvic mi vadilo rozmazani obrazu (textu) a to az tak ze me z toho bolely oci,navic to jeste zhorsoval VA glow (nebo shift ?),proste text ve vzdalenosti cca 2cm od leveho a praveho kraje velmi spatne citelny (vzdalenost od monitoru jsem mel cca 80cm,na vetsi vzdalenost by ten efekt asi nebyl patrny).Takze tenhle monitor nedoporucuju i kdyz nekteri s nim jsou spokojeni,mozna jsem mel horsi kus,nevim.
Takze jsem objednal AOC AG271QG,ktery si asi necham,pripadne ho vratim a pockam si na LG 27GL850G,ktery bude mit panel primo od LG od ktereho cekam ze snad bude mit o neco lepsi podsviceni a uniformitu nez panely AUO,nebo Innolux.Ten AOC me docela prijemne prekvapil,co se tyce BLB,rekl bych ze je celkem minimalni,rozhodne zadne horory jako na redditu,akorat mi vadi glow v pravem dolnim rohu,viditelny je do vzdalenosti cca 1m od monitoru,videt je jenom ve hrach jako je RE2 v zatemnene mistnosti,je potreba mit alespon nejake osvetleni pak je to OK.Glow je ale vlastnost IPSek.Vyhodou tohohle AOCcka (aspon pro me) je pololeskla povrchova uprava - lepsi obraz ale vic odlesku.Monitor doporucuje v diskuzi i asus1889,ktery snad vyzkousel vsechny dostupne monitory :lol: .Celkove jsem s monitorem spokojeny,144Hz IPS,g-sync a rychla odezva je fakt super na hry,uz nikdy 60Hz :lol:
Evok
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2004
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Evok »

Teprve dneska jsem zjistil že celou dobu na tom aorusu jedu na 59Hz :-D 144Hz je dost rozdíl :) No co už srane se...
iPhone 11 Pro 256GB / SONY Playstation 4 Pro/ Xbox One X 1TB
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Raikkonen »

Zrovna o tom nedávno psali na Blurbusters, evidentně se to stává celkem běžně :)
Vzpomínám si, že když jsem měl ještě CRT, tak jsem si musel hlídat, jestli monitor běží na správné frekvenci, protože občas (při některých aktualizacích) se z 85Hz snížila na 75 nebo 60. Tam mě to ale vždy během chvíle trklo do očí...
Mery
Nováček
Nováček
Registrován: 26. úno 2019

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Mery »

Doporucte prosim monitor 1440p 144hz 27" k 2080rtx, cena kolem 12k
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od karel88l »

Pokud by ti nevadil nakup v Nemecku tak do 12k je nejlepsi Acer VG270UP.
hudson161
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. črc 2009

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od hudson161 »

BKB loterie z Německa, na to bych nervy neměl.
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od karel88l »

Hm,tak to pak u nas ma na vyber jen mezi Asus MG279Q s domrsenym firmware/elektronikou nebo MSI MAG27CQ s prohnutym Samsung VA panelem (fuj).
hudson161
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. črc 2009

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od hudson161 »

Prostě nebrat nic, zatím je to bída, já už to vzdal, TN panely zastaralý a pořád drahý, VA zakřivený a pomalý, IPS loterie a Inolux panely dost pomalý, možná nás spasí LG, tam ale čekám, že problém bude cena.
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od karel88l »

Haha,no vlastne je to pravda,od toho LG ale necekam ze bude vyrazne lepsi nez AUO 144Hz g-sync,rychlost bude +/- nastejno,bude asi mit o trochu lepsi uniformitu nez AUO (backlight bleed,a glow je vzdycky loterie,kazdy kus monitoru je jiny),barvy asi jako ten gigabyte 8bit + frc a "nano ips" (quantum dots).Quantum dots maji mit i tyhle innolux panely,divim se ze se tim marketing nechlubi.
Vyjde az v Q3 2019 takze nejdriv za pul roku,jaky budou ceny za pul roku nevim,kdyby vysel ted tak urcite kolem 20k.Asi bude i varianta s freesync,ten bude o par tisic levnejsi.Dalsich monitoru s timhle LG panelem od vyrobcu jako ASUS nebo AOC se tak dockame asi az pristi rok :S
Kolem backlight bleed a AUO panelu si myslim ze je zbytecna histerie na internetu ano jsou celkove trochu pod prumerem (zalezi na kuse),ale s blb a uniformitou maji problemy vsechny monitory i ty pro praci s grafikou,staci se podivat do recenzi na tft central treba kde to meri.Ten muj AOC mi prijde docela ok,ano uvital bych lepsi uniformitu (jde to videt hlavne na bile plose),s blb ani glow problem nemam,kdyz hrajes v noci treba hry jako RE2 staci mit alespon nejake ambientni osvetleni (treba nalepovaci led pasky zezadu na monitoru).Horsi nez IPS glow je pro me VA shift - sedne cela obrazovka v zavislosti jak se vyklonis od monitoru.
james008
Nováček
Nováček
Registrován: 01. říj 2007
Bydliště: Ostrava

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od james008 »

Zdravím, přídám se do fronty o radu. Studuju konfigurace a recenze už měsíce, a skončil jsem u jediného monitoru (AOC C27G1). Proč tedy otravuji? :-)

Vlastním delší dobu LG 24MP77 IPS, a monitoru nemám co vytknout, je pro mne perfektní, až na mé občasné hraní WOTka a mohl by bát mírně větší (tak 25ka by byl ideál).

Hoďku či dvě denně mě ale děsně štve, že při rychlejších pohybech jsou periferní stroje rozmazané, a není to díky padlému FPS, mám 60FPS lock na vsyncu a normálně by mi dala mašina asi mezi 70-80FPS stabilně ale bez vsyncu to pak plave ještě víc, takže mne napadá jen, že ta LG nestíhá díky odezvě.
Nemám stroj co by utáhl 4k apod tak cílím jen na FHD.

A teď konečně dotaz: Poznám při nákupu toho AOCu vůbec rozdíl, a nejde o zbytečný nákup?
Je ten AOC v reálu o tolik lepší? Nebude mě oproti IPSu rozčilovat obraz?

Díky moc, pokud někdo monitor máte, nebo jste ho testovali, určitě rád vyslechnu zkušenoti i obecné zkušené komentáře. Díky
FX-8350 + Radeon r7 360 + 16GB RAM <> I7 3740QM + Radeon HD8950 + 16GB RAM
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od karel88l »

Ten tvuj LG bude mit urcite odezvu kolem 15ms a pri 60Hz je obraz rozmazanejsi nez treba pri 120Hz.Problem toho AOC cos sem dal je,ze je to sice 144Hz,ale VA ,takze odezva nebude top ani pri vyssich frekvencich,bude tam urcite nejaky rozmazani.
Pochybuju ze tu nekdo bude mit tyhle dva monitory vedle sebe,jedina rada je objednat ten AOC a pokud se ti bude zdat lepsi nez ten LG tak si ho nech,jinak vratit do 14dnu.
Hurikan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. led 2010

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Hurikan »

Nevíte kde sehnat nový panel? Samsung C27FG73
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CPU i5 12600K - Noctua NH-D15S chromax. black(Grizzly) MB Asus Z690 TUF WiFi RAM Kingston 16GB DDR4 3733MHz GPU: RTX 3080 PWR GIGABYTE AORUS P850W 80+ GOLD Modular HDD Samsung 980 PRO 500GB + SSD 1TB + 8TB Case Corsair 4000D AIRFLOW Tempered Glass Black Mouse Logitech G403 + Razer Goliathus Control Monitor Samsung C27FG73 Headphones HyperX Alpha Mic. Rode NT USB
BL!zZard
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2006
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od BL!zZard »

Tak jsem nakonec ten Aorus AD27QD vrátil (do velkoobchodu za storno poplatek 2328,-, no neber to za 2 týdny testování :D, žádné hození na stůl Alze a vraťte plnou částku).

Ten přechod bílé do šeda ve spodní části obrazovky, jak jsem zmiňoval v mé krátké recenzi, mi začínal čím dál víc vadit. Odezva byla také průměrná až podprůměrná, jak dále uvádíte (pozor, pořád je to lepší, než většina VA, průměr až podprůměr na typ IPS).

Ve všem ostatním to byl však skvělý monitor, škoda těchto detailů.

Takže čekám na LG 27GL850G-B, ten snad vyjde až v 3Q, takže to budu muset s TN vydržet.
https://www.lg.com/us/monitors/lg-27GL8 ... ng-monitor

Zase napíšu moje hodnocení a především srovnání s Aorusem. Očekávám lepší odezvu a zmizení problému s přechodem bílé. Ostatní parametry Aorusu by mohly zůstat, včetně IPS glow, který byl za mě OK, ale pokud bude ještě lepší, tak se zlobit samozřejmě nebudu.
AMD RYZEN 7 7800X3D @ PBO2 + ALF II 240 | ASUS TUF GAMING B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE OC 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY Beast 32GB (2x16) @ 6000MHz, CL30 | Kingston KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! Pure Base 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27" LG Display
HTC Vive Pro 2
https://www.3dmark.com/3dm/101791536 24983 bodů
https://steamcommunity.com/id/johny66cz/
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od karel88l »

Hurikan: mozna by se dal objednat nekde z Ciny,mozna aliexpress tam jsem videl 27" 144Hz AUO panely za 150USD,ale asi se to nevyplati,jestli je to po zaruce tak je to na vyhozeni.
Hurikan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. led 2010

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Hurikan »

Není po záruce, ale cena opravy bude jak za novej monitor. Na Aliexp nebo Ali....něco jsem to nenašel
CPU i5 12600K - Noctua NH-D15S chromax. black(Grizzly) MB Asus Z690 TUF WiFi RAM Kingston 16GB DDR4 3733MHz GPU: RTX 3080 PWR GIGABYTE AORUS P850W 80+ GOLD Modular HDD Samsung 980 PRO 500GB + SSD 1TB + 8TB Case Corsair 4000D AIRFLOW Tempered Glass Black Mouse Logitech G403 + Razer Goliathus Control Monitor Samsung C27FG73 Headphones HyperX Alpha Mic. Rode NT USB
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od karel88l »

Ok,taky jsem nenasel.Proc to nedas reklamovat ? Tohle by ti meli vymenit si myslim.
Hurikan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. led 2010

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Hurikan »

vidíš ty rány? Tak to udělal prcek... :lol:
CPU i5 12600K - Noctua NH-D15S chromax. black(Grizzly) MB Asus Z690 TUF WiFi RAM Kingston 16GB DDR4 3733MHz GPU: RTX 3080 PWR GIGABYTE AORUS P850W 80+ GOLD Modular HDD Samsung 980 PRO 500GB + SSD 1TB + 8TB Case Corsair 4000D AIRFLOW Tempered Glass Black Mouse Logitech G403 + Razer Goliathus Control Monitor Samsung C27FG73 Headphones HyperX Alpha Mic. Rode NT USB
karel88l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2011
Bydliště: Dačice (JH)

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od karel88l »

Jo ty pavuciny :) Tak to nic no to ti nevezmou to je na vyhozeni.
hudson161
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. črc 2009

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od hudson161 »

Já se nakonec nasral a koupil "starej" AOC AG271QG, s tím, že ho vyzkouším a vrátím, no a už ho mám týden a nakonec vracet nebudu, bkb žádný, ips glow v pravým dolním rohu, ale při mém nastavení jasu to není vůbec rušivé, je to sotva vidět a musí být úplná tma. A při sledování filmu to není vidět vůbec, když sedím v křesle dál od monitoru, takže pohoda. Jas je potřeba hodně snížit, protože v základu ten monitor má extrémní jas a jen to smejvá barvy. Ten LG výjde u nás až kdo ví kdy, možná ani ne letos, pravděpodobně bude lepší než ten AOC, ale očekávám krvavou cenu, zvlášť, když to má taky g-sync. Pod 20 to u nás nejspíš nepůjde.
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“