Android/sledovanie

Mobily, PDA, MP3/MP4, tablety, el. čtečky, navigace a ostatní vč. technologií (bluetooth ap.).

Moderátor: CageJ

rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Android/sledovanie

Příspěvek od rbclass »

Vcera som si s niekym pisal cez fb messenger. Bavili sme sa o vst masinkach.Padli aj presne typy masiniek. O polhodinu otvorim instagram a tam reklama na masinku..inu,o akej sme sa bavili,ale typovo presne rovnaku.

Nie som naivny,viem ze komnikacia je sledovana,len ma zaujima co,alebo kto presne sleduje komunikaciu.
Instagram vlastni facebook,takze najlogickejsie mi pride,ze komunikacia cez messenger je "sledovana" kvoli tomu,aby mi mohli byt navrhnute relevantne reklamy.

Alebo toto cele sleduje google a je jedno ako messenger si nainstalujem ?
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Android/sledovanie

Příspěvek od Suke001 »

To si nemyslím, že je sledovaná komunikace, takhle personalizace reklam nefunguje, alespoň podle toho co vím.

Jsi si jistý, že jsi na googlu nebo kdekoliv nevyhledával něco o těchto masinkach? Nedíval ses na nějaký podobný produkt v minulosti nebo o něj neprojevil zájem? Nebo třeba jen o obor.
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Android/sledovanie

Příspěvek od rbclass »

som si na 100% isty ze ta reklama vyplynula z tej komunikacie..mna tie masinky nezaujimaju..to rozoberal "kolega"
inak si to neviem vysvetlit,nikdy som nic take na google nehladal..a zrazu..tesne po komunikacii reklama ?
Naposledy upravil(a) rbclass dne pát 15. bře 2019, 20:36, celkem upraveno 1 x.
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Android/sledovanie

Příspěvek od Holda »

Určitě nejsem z těch, co by nosili alobalovou čepici, ale už se nám i stalo, že jsem s někým mluvil přes telefon o věci, co jsem předtím nikdy neřešil a buch, reklama.
Pihole to dost razantně omezila.
.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Android/sledovanie

Příspěvek od Alfajk »

Holda píše:Určitě nejsem z těch, co by nosili alobalovou čepici, ale už se nám i stalo, že jsem s někým mluvil přes telefon o věci, co jsem předtím nikdy neřešil a buch, reklama.
Pihole to dost razantně omezila.
*tin foil hat on*

jel jsem autem, měl jsme zapnutou navigaci a samozřejme google asistenta na hlasový příkazy... začalo se přehřívat auto a chvíli jsme to řešili (pouze jsme se o tom bavili - na netu jsme nic nehledal), potom jsem vzal telefon do ruky a hned tam byla reklama "co dělat když se vám přehřívá auto"

nikdy víc jsem podobnou reklamu neviděl, nevěřím, že to byla náhoda
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
logingame
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2015

Re: Android/sledovanie

Příspěvek od logingame »

tohle dela google, ten system je hodne propracovanejsi nez si nekteri mysli, pouzivas android telefon tzn. = ucet na gmail, jako prohlizec google chrome?, tak to je vsechno propojeny. Staci kdyz projevis vetsi zajem o konkretni vec tak ti automaticky nabídnout reklamy. Nemusi to byt na telefonu, ale pres stolni pocitac apod. Pres ucet se ti vsechno synchronizuje...Mam v aute android car a pouzivam hlasovou navigaci, na obedy obcas zajedu do Ikea, a pak mi chodi do Spamu, novinky, akce z ikea apod... pritom tam nejsem registrovany, nemam zadnou kartu... tak si to preberte jak chcete :D, me celkove tohle nevadi, protoze ty reklamy se daji blokovat a blbosti ve Spamu se mi vzdycky mazou po 3 dnech... Pouzivam kvuli praci jak android tak IOS a na pracovni ucte s(IOS) zadne cilene reklamy nejsou.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Android/sledovanie

Příspěvek od Riku »

Včera jsme se v noci s přítelkyní bavili o umělých prsou.. ráno měla na instagramu reklamu na implantáty. Mně se to taky párkrát stalo, věřím tomu, že nás odposlouchávají a nikdo mi to nevyvrátí
PS5 | LG OLED CX55
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Android/sledovanie

Příspěvek od rbclass »

akou formou ste komunikovali s priatlekou ?
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Android/sledovanie

Příspěvek od Riku »

Mluvili jsme spolu v posteli :? a není to poprvé, co se nám to stalo. A příspěvků na tohle téme je plnej net, takže to asi nebude náhoda
PS5 | LG OLED CX55
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Android/sledovanie

Příspěvek od rbclass »

to by ale znamenalo,ze napr telefon nie je uspaty,ale je vzdy aktivny a analyzuje okolite zvuky..a to by teda dost zralo baterku
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Android/sledovanie

Příspěvek od Riku »

Nemyslím si, ty aplikace běží na pozadí pořád a posílat někam zvuk asi nebude tak náročné na baterii, když běžný hovor v podstatě baterii nežere.

Taky mi to připadá zvláštní, ale je to už asi počtvrté, co jsme si toho všimli. Prostě se o něčem bavíme jen tak náhodně a za pár hodin na to má reklamu na instragramu.

Zrovna tento případa - koukáme na televizi, tam byla v seriálu nějaká narážka na velké kozy.. říkám že bych chtěl taky velký kozy a přítelkyně na to jestli mi její nestačí, tak ať jí je koupím. Víc jsme se o tom nebavili, nic takovýho nehledala nikde a ráno kouká na instragram a tam reklama na toto https://www.instagram.com/sexyprsa/?hl=cs

to mi hlava nebere a jinak si to vysvětlit neumím
PS5 | LG OLED CX55
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Android/sledovanie

Příspěvek od rbclass »

Hej,ale instagram nie je google,ale facebook..to by potom znamenalo,ze odpocuva fb apka
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Android/sledovanie

Příspěvek od Riku »

No já vím :)
PS5 | LG OLED CX55
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Android/sledovanie

Příspěvek od rbclass »

fb aj messenger mam lite..tie snad neodpocuvaju :) fb dost zatazuje telefon..cele prostredie telefonu bolo menej plynule,ked v pozadi bezal full fb..

inak je zaujimave,ze sa z tohto odpocuvania fb nie je este ziadna vacsia udalost,alebo zaloba
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Android/sledovanie

Příspěvek od crashPC »

Všicki pošuvajů. A že jsem paranoidní ještě neznamená, že mě nikdo nesleduje! Bůh Ví jak to je. Já se bojím, že je to na tu horší stranu, i když zatím třeba nějak osobně bezpečně. Jednou nebude....
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Android/sledovanie

Příspěvek od Alfajk »

tak jsem se opet presvedcil, ze telefon posloucha zcela jiste - nikdy jsem ve vyhledavaci ani nikde jinde nehledal nic, co by se tykalo svatby nebo "rozlucky se svobodou". Sedeli jsme u kamose a prave rozlucku se svobodou jsme zacali resit, o vsem jsme si jen povidali, nic se nehledalo na netu. Nasledne jsme se hadali o cene Jägermeisteru a o tom, kde ho maji levnejsi, tak jsem tedy vzal do ruky telefon a sel jsem se podivat na ceny (slovo ve vyhledavaci bylo pouze "jagermaister") a prvni reklama na googlu na me vyhodila toto - https://abload.de/img/screenshot_2019-04-230cjri.png

nahoda? nemyslim si...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Android/sledovanie

Příspěvek od Nagant »

ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Ulas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. črc 2008

Re: Android/sledovanie

Příspěvek od Ulas »

Mně se předevčírem ulomil zub. Mluvil jsem o změně zubaře a jak mi tam budou muset dát čep, protože mám zub rozežranej a ještě večer reklama na instagramu .. https://www.2i.cz/i/grLdb.
Nikde jsme nic nevyhledával :shock:
Case: SilentiumPC Gladius M35, Základní deska:Gigabyte GA-P67A-D3-B3, Procesor: I5-2500K 4,5Ghz., Chladič: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2, Grafická karta:Radeon™ RX 480 G1 Gaming 8G , RAM: 4x Corsair Vengeance 4 GB DDR3-1333 DDR3, SSD:ADATA Ultimate SU800-256GB
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Android/sledovanie

Příspěvek od rbclass »

Asi zakazem pár appkam prístup k micu
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Android/sledovanie

Příspěvek od Alfajk »

rbclass píše:Asi zakazem pár appkam prístup k micu
si nepomuzes, zkusil jsem v MIUI zakazat pristup google vecem k GPS a na konci mesice me stejna prisla "rekapitulace navstivenych mist"... system muze ocividne delat cokoliv
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Odpovědět

Zpět na „Mobilní zařízení, el. čtečky a tablety“