Výběr reproduktorů do pokoje, cenovka do 15 000Kč

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Kukys
Nováček
Nováček
Registrován: 27. kvě 2018

Výběr reproduktorů do pokoje, cenovka do 15 000Kč

Příspěvek od Kukys »

Dobrý den,
jsem v této oblasti poněkud laik, ale zároveň jsem milovník hudby.
Hledám nové reproduktory do pokoje, jelikož budou přímo do pokoje, tak nemusí nutně obsahovat BT připojení (ale určitě hezký bonus). Budu hrát z počítače (nemám žádný zesilovač, ani externí zvukovku), popřípadě z telefonu.
Nemusí mít nutně obrovský výkon, ale jdu po kvalitě zvuku! Barvu bych prosil asi neutrální, pokoj mám situovaný do světlých barev (hlavně bílá), ale může být i černá, bude vypadat jako hezký kontrast.
Padlo mi do oko tohle: https://www.mall.cz/reproduktory-iphone ... ppelin-air , budu mít za lepší cenu. Jsem majitel Iphonu, ale do dvou roků nemusím být, tak trošku váhám nad celým Iphone (Lighting) deckem a jeho budoucí funkčností kdybych náhodou přešel na jiný typ konektoru. Prý hrají neskutečně. Máte někdo zkušenosti s tímto zařízením? Na Alze bylo napsáno, že by i tento model měl mít BT, ale nikde jinde jsem to nenašel.
Vůbec nevím, jestli jít do "regálových" typů repra nebo něco jako je ten Zeppeline či čistě BT reproduktorů (ale tam asi není ta požadovaná kvalita zvuku). Co mi prosím doporučíte? Cenová kategorie do 10 000,- a 15 000.-Kč. Můj hudební styl je většinu času hiphop/RNB/trap, pop málo, ale rád si poslechnu i něco tvrdšího.
Děkuji za přečtení a těším se na vaše tipy.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Výběr reproduktorů do pokoje, cenovka do 15 000Kč

Příspěvek od crashPC »

Ahoj. Těžko se radí takhle od stolu.
Jak velká je místnost? Jak dobře je odhlučněná, jak nahlas chceš poslouchat?
To v odkaze je při přihlédnutí pouze k hodnotě "za zvuk na peníze" něco strašného, a nemůže to fungovat.
Zasloužíš si páreček slušných studiových monitorů, a pokud by vadila velikost, asi by šlo uvažovat o párečku malých reproduktorů se subwooferem.

Tady je inspirace na něco, co bych nepovažoval za peníze vyhozené oknem:

2.0:
Mackie MR8 II
RCF Ayra Eight
Edifier R2730DB

2.1:
2x RCF Ayra four/five + RCF Ayra ten (sub) (prodance.cz)
Podobná soustava od Mackie...
Edifier S350DB
Edifier S530D
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Kukys
Nováček
Nováček
Registrován: 27. kvě 2018

Re: Výběr reproduktorů do pokoje, cenovka do 15 000Kč

Příspěvek od Kukys »

Ahoj, místnost je velká asi 5x5 metrů. Není nějak odhlučněná a asi ji ani neplánuji odhlučňovat, je to normální pokoj v rodinném domě.
Jak nahlas budu chtít poslouchat? To já ani nevím, ale nic šíleného, budu si fakt jen hrát v pokoji a občas se pokoušet vytvořit i nějaké beaty :D .
Hledám něco jednoduchého, co prostě zapojím a ono to bude hrát.
Celkem mi padly do oka ty Edifier R2730DB.
Moc jsem nepochopil jestli to jsou jakože samostatné reproduktory nebo to je poskládaný set.
Co jsem tak četl tak Bowers & Wilkins Zeppelin Air mají hrát opravdu super, myslíte, že do toho nemám jít? Pořídil bych je za něco okolo 7000Kč a měl bych asi vystaráno.
Děkuji za rady.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Výběr reproduktorů do pokoje, cenovka do 15 000Kč

Příspěvek od crashPC »

Však už jsem se k těm B&W vyjádřil - nedoporučuji to z principu věci, kvůli provedení a fyzickým rozměrům.
Není to plnohodnotné správné audio a má to celou řadu nevýhod. Je to za ty peníze docela málo zvuku. Jak rozsahem tak výkonem. Chápu, že může mít někdo konkrétní důvody to koupit, ale tady jsem neviděl ani jeden. Že to má pro náhodného laika líbivý zvuk není v audio poradně úplně dostatečná opora a objektivní argument k doporučování čehokoli.

Ty Edifiery jsou set.
Ne každý má "pajšl" na to mít na stole 40cm vysoké reproduktory, ale pokud to neva, tím lépe.
Dnes už bych asi nic jiného než "2.1" nekoupil. Ani na Hi-fi, ani na PA. Je to velice efektivní levné řešení audia - pořídí se co nejlepší pár satelitů, které je člověk ochoten mít na stole (často taky co největší) a podpoří se to basovkou, která udělá to co satelity lidské velikosti nikdy nemůžou:
a) doplní frekvenční rozsah hodně dolů
b) nastaví se tak, aby basy časově a fázově navazovaly
c) umístí se tam, kde dojde k nejlepšímu zvukovému výsledku.

Místnost je na basy hodně náročná. Zanáší stojaté vlnění a dozvuk, a možnost nastavit a umístit bas po místnosti pro nejlepší výsledek je opravdu ohromné plus.

Asi to není co jsi chtěl slyšet, ale je to objektivní a dobrá rada. Ať vybereš cokoli, víš na čem jsi, a jaké kompromisy děláš. Kompromis je to totiž úplně vždy....
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr reproduktorů do pokoje, cenovka do 15 000Kč

Příspěvek od Suke001 »

Já bych šel do něčeho jako ty Mackie, které byly doporučené.Ten B&W bych radil do kategorie jako takový pokojový bt přehrávač pro bohatší :-), technicky to hrát lépe nemůže.

Co mám třeba odzkoušeno já a sám používám jsou Adam T5V. S klidem duše doporučím. Hodně se doporučují i Fluid F5.
Kukys
Nováček
Nováček
Registrován: 27. kvě 2018

Re: Výběr reproduktorů do pokoje, cenovka do 15 000Kč

Příspěvek od Kukys »

Ahoj, děkuji za odpovědi.
Už jsem pochopil funkci B&W, od toho tedy upustíme.
Chtěl bych se ještě zeptat, má cenu kupovat externí zvukovku, dokážete mi prosím nabídnout něco co má super poměr cena/výkon?
Podle všeho se asi rozhodnu pro Edifier S530D, subwoofer pro mě vidím jako velkou výhodu, pokud mi to tedy někdo nerozmluví nebo nenabídne lepší alternativu.
Děkuji a cením si dalších rad!
jagoda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2012
Bydliště: Bratislava

Re: Výběr reproduktorů do pokoje, cenovka do 15 000Kč

Příspěvek od jagoda »

so subwooferom by som bol opatrny, aby to nerobilo len bum-cink efekt...
tie mackie su vyborne, ak chces hudbu aj tvorit (spominal si beaty) tak je to najlepsia volba.
externu zvukovu kartu by som bral OL DAC od JDS Labs
i7 2600k / 16GB DDR3 / GTX760
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Výběr reproduktorů do pokoje, cenovka do 15 000Kč

Příspěvek od crashPC »

Předem bych zvukovku nekupoval. Co máš za zvukovku teď?
Všechno co jsem psal má velmi dobrý poměr cena-zvuk-výkon, proto jsem to taky psal....
Na ty Edifiery jsou docela kladné recenze od lidí, kteří očividně s audiem dělají. Nicméně tak univerzálně před ostatníma možnostma doporučit nejdou. Musíš trošku taky sám někam mířit a alespoň malinko vědět co chceš. Designově, velikostí, výkonem, rozsahem....

Ano, se subwooferem jistě je potřeba opatrnosti, s tím souhlasím. Pokud je na správném místě a dobře srovnán se zbytkem, je ale jednoznačně kuprospěchu. Pokud by byl na škodu, nemá v aparátu co dělat. A že takových sestav je... Nejhorší jméno tomu asi udělal Genius, Gembird, Redstar, Creative a podobní syčáci.
Já funguju s dvěma 21", a není to v místnosti rozhodně kvůli výkonu. I když při hraní CS při výbuchu granátu se ježí chlupy až na řiti..
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“