Vhodny blok na CPU a GPU?

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od racecar »

Krasne, funkcne a jednoduche. Dnes fakt zmaturuje kazdy.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Jde vidět, že jste pouze zakomplexovaní jedinci, že?
Vodní chlazení bylo zabudováno celé do NTB i se spodním dílem, takže jaké pak desktop udělátko?
Co jste dokázali vy? Asi nic, pouze pomlouvat.
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

ToxicTears píše:Hate 1: Radiátor si neřešil?

Hate 2: to si to měl jako desktop, už to asi těžko přeneseš tak lehce, nebo to byl jako experiment?

PS: Slušný PUNK, taky si pamatuji že když jsem byl na škole, tak jsem zkoušel všechno, ale to byla jiná doba
1. Řešil, zabudováno vše elegantně v krabičce.

2. Žádný desktop.
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

werygood píše:To je dobrý ghetto fix :lol: To, že je projekt prakticky úplně k ničemu, to jistě víš sám, ale proto jsi to nedělal. Pokud ses naučil něco nového, tak to účel splnilo, ale jestli je to dost k maturitě, o tom by se dalo debatovat, ale pokud jsi to pak všechno změřil a správně zpracoval, tak proč ne, no..

Tohle zbastlit ti reálně mohlo vzít tak dvě hodiny se vším všudy (včetně jednoho kola ve Fortnite a přestávky na kafe).
Vážně? To si myslíš?
Dobrá, zkus nakoupit komponenty, které ti budou do NTB sedět, zkus vše externě odzkoušet, odmontovat, přimontovat, zabudovat do krabičky, pořešit spodní díl, udělat dokumentaci, která bude alespoň trošku poutavá a vše odprezentuj.
Máš na to 2 hodiny :)
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Atapi »

Tak sem hoď výsledek. :wink: To co jsi sem dal k tomu, že jsi odmaturoval, byl jen vykuchanec a slovo elegantní je v blízkosti toho zakázaný používat. A spousta lidí tady by to za ty dvě hodinky čistýho času zvládla, snad jen měření, pokud by si s tím člověk chtěl vyhrát, by to protáhlo.

Proč jsi třeba zvolil takovýhle bloky a ne nějaký kompaktní? Popravdě od začátku se chováš jak arogantní č*** až si říkám, že to není možný, že to musí bejt troll, ale když vidím dnešní děcka venku nebo ve hrách, tak musím říct, že to je bohužel dost možný, že to myslíš všechno vážně.
Obrázek
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Atapi píše:Tak sem hoď výsledek. :wink: To co jsi sem dal k tomu, že jsi odmaturoval, byl jen vykuchanec a slovo elegantní je v blízkosti toho zakázaný používat. A spousta lidí tady by to za ty dvě hodinky čistýho času zvládla, snad jen měření, pokud by si s tím člověk chtěl vyhrát, by to protáhlo.

Proč jsi třeba zvolil takovýhle bloky a ne nějaký kompaktní? Popravdě od začátku se chováš jak arogantní č*** až si říkám, že to není možný, že to musí bejt troll, ale když vidím dnešní děcka venku nebo ve hrách, tak musím říct, že to je bohužel dost možný, že to myslíš všechno vážně.
Kdo to říká, ten to je. Znáš? :)
Od začátku? Pouze jsem se slušně ptal, zda mi tu někdo poradí.
Ale všichni začali se svými moudry. Takže si to nech.
Hledal jsem bloky, které budou pasovat na můj socket a jelikož NTB nemají stejné sockety CPU/GPU jako desktop, potřeboval jsem bloky s nožičkami, se kterými se dá manipulovat (aby tam prostě sedly).
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Atapi »

Kdo to říká ten to je, wtf, jsme snad ve školce? :lol: :lol: Tak sis měl udělat custom uchycení, možná by ti to někdo udělal i tady, nebo aspoň řekl, kde si to máš nechat za pár korun udělat, teda s takovýmhle jednáním ne žejo, ale normálně jo. Pokud na to teda nemáte dílnu, pro základ stačí pomalu jen svěrák a vrtačka a dost možná by t ostačilo udělat i z merkuru, jestli to teda dnešní mládež ještě zná. :lol:
Obrázek
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Atapi píše:Kdo to říká ten to je, wtf, jsme snad ve školce? :lol: :lol: Tak sis měl udělat custom uchycení, možná by ti to někdo udělal i tady, nebo aspoň řekl, kde si to máš nechat za pár korun udělat, teda s takovýmhle jednáním ne žejo, ale normálně jo. Pokud na to teda nemáte dílnu, pro základ stačí pomalu jen svěrák a vrtačka. :lol:
Všichni mi řekli, že to je nemožné.
Tak jaké pak: 'možná by ti to někdo udělal i tady' - tady jste všichni velmi inteligentní lidé, že?
Přeci by tu nikdo nepomáhal s něčím, co je "nereálné". :)
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Atapi »

Kdybys napsal rovnou že to je k maturitní práci a nejde ti ani tak o praktickou stránku výsledku, tak by s tím nikdo neměl problém. Jenže ty ses místo toho hned urazil, tak potom nečekej pomoc... Jinak mají ostatní samozřejmě pravdu v tom, že teploty okolo 70 stupňů jsou ještě běžné a není třeba to řešit. Nejvíce trpěl v nb vždy hdd, když se přehříval, tam se razantně snižovala životnost, ale co je možnost dát tam ssd, tak už to tolik nevadí a samotným gpu/cpu to vadí snad nejmíň, tam jsou i řeči o tom že teploty nad 55 tomu ubližujou, blbost. Životnost se ti zkrátí, jako u kazdýho polovodiče, ale stále bude na takových hodnotách, že až by mělo umřít cpu, tak by stál ten nb 500 korun v bazaru, respektive umře dřív něco jiný - zlomi se kabely z monitoru, chcípne napájecí část na desce atd.
Obrázek
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Atapi píše:Kdybys napsal rovnou že to je k maturitní práci a nejde ti ani tak o praktickou stránku výsledku, tak by s tím nikdo neměl problém. Jenže ty ses místo toho hned urazil, tak potom nečekej pomoc... Jinak mají ostatní samozřejmě pravdu v tom, že teploty okolo 70 stupňů jsou ještě běžné a není třeba to řešit. Nejvíce trpěl v nb vždy hdd, když se přehříval, tam se razantně snižovala životnost, ale co je možnost dát tam ssd, tak už to tolik nevadí a samotným gpu/cpu to vadí snad nejmíň, tam jsou i řeči o tom že teploty nad 55 tomu ubližujou, blbost. Životnost se ti zkrátí, jako u kazdýho polovodiče, ale stále bude na takových hodnotách, že až by mělo umřít cpu, tak by stál ten nb 500 korun v bazaru, respektive umře dřív něco jiný - zlomi se kabely z monitoru, chcípne napájecí část na desce atd.
A proč bych to měl psát? Je to snad každého věc. Prostě experiment.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Atapi »

Protože to je ze všech ostatních hledisek hovadina, proto, tak se pak nediv, že ti to lidi vymlouvali. :lol: Jestli chceš poplácat po ramenou a tleskat za to, že děláš blbost, tak běž pro rady někam do alza diskuse nebo na facebook, když děláš pičovinu, tak ti to lidi tady otevřeně řeknou. :wink:
Obrázek
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Atapi píše:Protože to je ze všech ostatních hledisek hovadina, proto, tak se pak nediv, že ti to lidi vymlouvali. :lol: Jestli chceš poplácat po ramenou a tleskat za to, že děláš blbost, tak běž pro rady někam do alza diskuse nebo na facebook, když děláš pičovinu, tak ti to lidi tady otevřeně řeknou. :wink:
Pro tebe to je hovadina, pro mne ne.
Pro mne by to hovadina byla, kdyby se mi to nepovedlo.
Jenže dokud to člověk nezkusí, neměli by ho ostatní odrazovat.
Stačilo by popsat rizika a né hned: To je kravina, to nejde, bude to k ničemu atd...
K ničemu? Pochybuji, že to bylo k ničemu. Ale chápu, že pro ostatní ano. Protože jsou asi otrávení z toho, že tu někdo zkusil něco, na co by si sami netroufli. A povedlo se to.
Sheppix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. dub 2006
Bydliště: Beroun, Praha

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Sheppix »

Vodní okruh bez radiátoru je hovadina.
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Sheppix píše:Vodní okruh bez radiátoru je hovadina.
Ano, souhlasím, proto můj okruh radiátor má. :)
Sheppix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. dub 2006
Bydliště: Beroun, Praha

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Sheppix »

Na těch fotkách co tu byly, žádný radiátor nebyl. Teď je ten odkaz nefunkční :-D
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Atapi »

QuixxMichal píše: Pro tebe to je hovadina, pro mne ne.
Pro mne by to hovadina byla, kdyby se mi to nepovedlo.
Jenže dokud to člověk nezkusí, neměli by ho ostatní odrazovat.
Stačilo by popsat rizika a né hned: To je kravina, to nejde, bude to k ničemu atd...
K ničemu? Pochybuji, že to bylo k ničemu. Ale chápu, že pro ostatní ano. Protože jsou asi otrávení z toho, že tu někdo zkusil něco, na co by si sami netroufli. A povedlo se to.
A k čemu to vlastně teda je? Tak jak jsi to prezentoval, tak to praktický není ani tím kolik to zabere místa, ani přenositelností (s tím jak to je vykuchaný), výkon to taky už nemá a upgradovat to nepůjde, rad tam nebyl, takže lowend PC okolo 12ti tisíc by udělalo lepší službu. No o tom jestli se to povedlo, by se dalo ještě dlouho polemizovat :lol: , ale už mě to moc nebaví.
Obrázek
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Atapi píše:
QuixxMichal píše: Pro tebe to je hovadina, pro mne ne.
Pro mne by to hovadina byla, kdyby se mi to nepovedlo.
Jenže dokud to člověk nezkusí, neměli by ho ostatní odrazovat.
Stačilo by popsat rizika a né hned: To je kravina, to nejde, bude to k ničemu atd...
K ničemu? Pochybuji, že to bylo k ničemu. Ale chápu, že pro ostatní ano. Protože jsou asi otrávení z toho, že tu někdo zkusil něco, na co by si sami netroufli. A povedlo se to.
A k čemu to vlastně teda je? Tak jak jsi to prezentoval, tak to praktický není ani tím kolik to zabere místa, ani přenositelností (s tím jak to je vykuchaný), výkon to taky už nemá a upgradovat to nepůjde, rad tam nebyl, takže lowend PC okolo 12ti tisíc by udělalo lepší službu. No o tom jestli se to povedlo, by se dalo ještě dlouho polemizovat :lol: , ale už mě to moc nebaví.
Výkon to má vyšší než se stock chladičem.
Rad tam nebyl, protože to byly fotky ze začátku projektu, tak tu prosím nešiř lživé informace, že radiátor tam není. :)
Přenositelné to ani být nemělo.
Mne nebaví tvoje řečičky, které mají daleko k pravdě :)
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Atapi »

Dal jsi sem komentář že jsi odmaturoval a v tom samým komentáři jsi dal odkaz na fotky, kde to bylo přesně v takovým stavu, jak jsem popsal. :lol: Zlatej Kolesa tvl...
Obrázek
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Atapi píše:Dal jsi sem komentář že jsi odmaturoval a v tom samým komentáři jsi dal odkaz na fotky, kde to bylo přesně v takovým stavu, jak jsem popsal. :lol: Zlatej Kolesa tvl...
Ano, ale nebyly všechny :) ale tobě to je stejně u ( ^ ). Hlupákovi lze říkat cokoli a stejně to nepochopí. Škoda mluvit.
Končím toto téma.
Projekt se podařil.
Děkuji za všechny poskytnuté 'rady'.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Atapi »

A proč jsi sem nedal ten výsledek? To jsem ti psal v první řadě, ale ty ses místo toho jenom začal hádat. ;-)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Voda“