Vhodny blok na CPU a GPU?

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Atapi píše:A proč jsi sem nedal ten výsledek? To jsem ti psal v první řadě, ale ty ses místo toho jenom začal hádat. ;-)
Chceš výsledky?
Dobrá.
Měření teplot:
Vzduch - při použití Cooler Boostu a Notepal U3 s třemi 12 V ventilátory
Voda - vodní okruh s RADIÁTOREM (aby si někdo nemyslel)

CPU (100% vytížení) - zprůměrováno z teplot 4 jader [průměr/max]:
Vzduch: 56/61 °C
Voda: 38/41 °C

GPU:
Vzduch: 44/48 °C
Voda: 32/35 °C
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Atapi »

Bavily jsme se o fotkách, radu,... a ty sem dáš teploty :roll: :lol: . Každopádně jak už jsem psal, co se týče cpu a gpu, jestli ten notebook měl na vzduchu při 100% vytížení okolo 60 °C, tak to stačí a vydrží to roky a roky provozu, z pohledu teplot je to naprostá zbytečnost.
Obrázek
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Atapi píše:Bavily jsme se o fotkách, radu,... a ty sem dáš teploty :roll: :lol: . Každopádně jak už jsem psal, co se týče cpu a gpu, jestli ten notebook měl na vzduchu při 100% vytížení okolo 60 °C, tak to stačí a vydrží to roky a roky provozu, z pohledu teplot je to naprostá zbytečnost.
Chtěl jsi výsledky, výsledky projektu byly teploty komponent.
Teploty, jak jsem psal, byly dosaženy při použití podložky a cooler boostu.
Bez toho by byly teploty značně vyšší.
Sheppix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. dub 2006
Bydliště: Beroun, Praha

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Sheppix »

Ne, my chceme fotky výsledku práce = tj. komplet okruh včetně toho radiátoru. O tom, že bychom chtěli teploty, tu nepadla řeč.
Kdyby si ukázal fotky hned, mohli bychom mít všichni ušetřený čas :-D
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Atapi »

No radši bych s sebou tahal podložku a měl nainstalovaný ten boost, kdybych chtěl hrát někde na koleji např., než abych takhle rozj*** notebook a musel tahat ještě vodníka navíc. :roll: V podstatě by měl být správný závěr tvojí práce ten (ve zkratce), že to je k ničemu a u tohohle konkrétního notebooku se to nevyplatí, ale mohla by to být cesta pro notebooky, které mají (a že jich je dost) horší chlazení a tím i horší výkon/boost takty.
Obrázek
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Atapi píše:No radši bych s sebou tahal podložku a měl nainstalovaný ten boost, kdybych chtěl hrát někde na koleji např., než abych takhle rozj*** notebook a musel tahat ještě vodníka navíc. :roll: V podstatě by měl být správný závěr tvojí práce ten (ve zkratce), že to je k ničemu a u tohohle konkrétního notebooku se to nevyplatí, ale mohla by to být cesta pro notebooky, které mají (a že jich je dost) horší chlazení a tím i horší výkon/boost takty.
Jde vidět, že máš na mou práci pouze a jen špatné názory. Já to chápu, protože ty vidíš jen negativa. Snažíš se je hledat a našel jsi je. Uznávám, negativa tam jsou, ale já opakuji všem, že mne o mobilitu nešlo.
Těšilo mne.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Atapi »

A kde jsou ta pozitiva, teploty bylo zbytečné snižovat, to ti fakt nikdo neuzná jako pozitivum :lol: pravděpodobně klesla hlučnost, to je tak jediné pozitivum co se na tom dá najít, ale na to by stačil i podprůměrný pasiv (vzhledem ke spotřebě těch komponent). :P
Obrázek
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Atapi píše:A kde jsou ta pozitiva, teploty bylo zbytečné snižovat, to ti fakt nikdo neuzná jako pozitivum :lol: pravděpodobně klesla hlučnost, to je tak jediné pozitivum co se na tom dá najít, ale na to by stačil i podprůměrný pasiv (vzhledem ke spotřebě těch komponent). :P
Pasiv? Jsi opravdu příčetný?
Ty vážně netušíš, co píšeš.
Pozitiv bylo mnoho. To se neboj.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Atapi »

Nějaký příklad?
Obrázek
Sheppix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. dub 2006
Bydliště: Beroun, Praha

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Sheppix »

Zabte to, než se to rozmnoží :-D
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Atapi »

Myslím že přestavba notebooku na paskvil nebude na přilákání samičky stačit, prozatím můžeme být v klidu.
Obrázek
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Atapi píše:Myslím že přestavba notebooku na paskvil nebude na přilákání samičky stačit, prozatím můžeme být v klidu.
Zase vedle :D :P
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Atapi »

To spíš věřím tomu, že tahle vivisekce notebooku měla nějaký smysl. :-D
Obrázek
Loki5567
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 25. črc 2011

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Loki5567 »

Už jsem dáš tu fotku ? Docela by mě to zajímalo :) Podle mě je to taky blbost, ale proti gustu .... Rád bych se na to podíval, takže pokud máš fotku, určitě ji uploadni :)
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D // MB: MSI MAG X670E Tomahawk // RAM: G.Skill Trident Z5 Neo 4x16GB 6000Mhz@6000 30-38-38-96 // GPU: MSI RTX 3080 Gaming X Trio // Storage: Corsair SP510 480GB + Corsair SP510 960GB + Crucial Opal 1100 2TB // PSU: Corsair HX1000i + CableMod // Case: Phanteks EVOLV X // Cooling: EK Quantum Velocity + EK-Quantum Vector RTX 3080 + SC Protium 150 D5 Polished Silver + Alphacool NeXxXos X-Flow 360 + EK-CoolStream PE 360 + 6x NoiseBlocker NB-Eloop B12-PS PWM //
zlobaTH
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2012

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od zlobaTH »

Podla mna je to cisty troll, ktory si vymyslel blud,a cim viac cital, tym viac veril ze to dokazal.

V okoli jeden taky vyrastal, cez den sledovacky, hacky baniek... uz par rokov ma biely plast a pravidelny prisun tabletiek :)

Ale dam ti sancu.
Tvrdis ze si nieco spravil, ale nemas ani screeny ani fotky, nic, len slova. Neverim, ze za celu dobu tohto "projektu" nevznikla ani jedna fotka, jediny obrazok priebehov teplot alebo nieco podobne.

Takze dokaze ze si nieco spravil a nie je to len machanie hubou.
QuixxMichal píše:
Atapi píše:Myslím že přestavba notebooku na paskvil nebude na přilákání samičky stačit, prozatím můžeme být v klidu.
Zase vedle :D :P
Anna D sa nepocita, takze na vecer nechaj tuto frajerku odpocivat a radsej uploadni fotky alebo screeny
PC1 : CPU: R5-3600 GPU: Rtx2060 6GB RAM DDR4 2x8GB 3200MHz MB ASUS TUF B550 PLUS
PC2 : CPU :I5-3470 GPU: GTX1050 Ti 4GB RAM DDR3 2x4GB 1600MHz MB: ASUS P8B75-M LX
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Atapi »

Fotky tady dal o dvě strany dřív s tím že už má odmaturováno (už tam nejsou) a to je na tom to nejvtipnější, na normální škole by ho s tím poslali někam, tak bůhví jestli nekecá i v tom. :D Do hotovky to mělo stále teda daleko - v podstatě to byl jen spodní plast + deska + skorovodník (bez radu).
Obrázek
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Atapi píše:Fotky tady dal o dvě strany dřív s tím že už má odmaturováno (už tam nejsou) a to je na tom to nejvtipnější, na normální škole by ho s tím poslali někam, tak bůhví jestli nekecá i v tom. :D Do hotovky to mělo stále teda daleko - v podstatě to byl jen spodní plast + deska + skorovodník (bez radu).
Dojdi si k očnímu lékaři, když neumíš číst.
Okruh měl radiátor ty intelektuále!
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Atapi »

Ale na fotce nebyl. :-D
Obrázek
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Atapi píše:Ale na fotce nebyl. :-D
A? Ty máš na profilu fotku a taky tam nejsi ty.
Takže neexistuješ?
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Atapi »

No comment. :lol:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Voda“