Mobil pro drsnaky :)))

Mobily, PDA, MP3/MP4, tablety, el. čtečky, navigace a ostatní vč. technologií (bluetooth ap.).

Moderátor: CageJ

zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Mobil pro drsnaky :)))

Příspěvek od zombux »

Continuum Dock není tak úplně odepsaná věc, údajně s ním bez problému funguje i Samsung DeX :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil pro drsnaky :)))

Příspěvek od pbjun »

No pomalu se rozhlížím co si jednou pořídím až nedejbože moje HPčko doslouží, ale nic ani zhruba podobného nikde nevidím :D
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Mobil pro drsnaky :)))

Příspěvek od zombux »

pbjun píše:No pomalu se rozhlížím co si jednou pořídím až nedejbože moje HPčko doslouží, ale nic ani zhruba podobného nikde nevidím :D
Samsung Note je pro powerusery top, když nesedne ani to, tak už nevím co :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil pro drsnaky :)))

Příspěvek od pbjun »

Jenže pořád android :(
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Mobil pro drsnaky :)))

Příspěvek od zombux »

pbjun píše:Jenže pořád android :(
a to vadí v čem?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil pro drsnaky :)))

Příspěvek od pbjun »

Naprosto ve všem :D prostě od doby co sem přešel na win 10 se mi nechce jít o krok zpět. Takto mám s sebou noťas: http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=Y1M47EA taky mobil: http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=Y1M46EA a taky počítač přes dock... A na kancl a základní věci je to naprosto dostačující, mám v tom 200GB kartu, mobil má dost ramky na běžný provoz, baterka 4100mAh takže i při běžném použití bez problémů udělá 2 - 3 dny, na dovolené i týden...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Mobil pro drsnaky :)))

Příspěvek od zombux »

tak Android a kolem a kolem ani iOS ve srovnání s Windows rozhodně nejsou "krok zpět", ale spíš "warp ze středověku do 21. století", ale na to člověk musí přijít až sám, já si taky myslel že Windows Phone jsou huj a Android fuj protože to jakože je všechno zorchestrováno a provázáno, a ono je to nakonec naopak a jak mají Windows teoreticky ohromnou výhodu nad Androidem (který je vlastně hromada bordelu, která nějak funguje), tak je to přesně obráceně, protože i ta "hromada bordelu" v reálu funguje nekonečně líp než polofunkční bazmek Win10 a mrtvé Windows Phone :)
(jinak ten dock jde s Note použít taky v DeX režimu, nezkoušel jsem to s myší a klávesnicí ale jen s USB-HDMI kabelem, kde telefon funguje jako touchpad - ale nemám moc potřebu se tím zabývat, když mám u sebe pořád buď noťas, nebo jsem u PC, a kde mám po ruce jen telefon, tam stejně monitor nenosím :) )
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Mobil pro drsnaky :)))

Příspěvek od crashPC »

Není to ale zas tak dlouho, co se to začlo otáčet. Popravdě, jsem ve stádiu, že bych byl ochoten vyměnit PC za telefon, kdyby ještě krůček přidali v dostupných aplikacích, a nes***i všechno do verzí optimalizovaných pro mobily, které jsou někdy i horší než otevřené "desktopové" provedení na mobilu. Snad se toho dočkám, a teď to bude poslední PC, které budu kupovat.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Mobil pro drsnaky :)))

Příspěvek od zombux »

tak ono s rostoucím výkonem i kapacitou flagship smartphonů se není moc čemu divit :) 12GB RAM, 1TB storage atd, to je kapesní počítač jako prase :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil pro drsnaky :)))

Příspěvek od pbjun »

Jenže ty se bavíš o windows phone, já se bavím o upgrade, který mi do telefonu nasypal plnohodnotné win 10... Tím pádem mám v kapse skutečný počítač, spolu s dockbook mám i notebook a doma na kancl mám plnohodnotné PC. Což bys ocenil ve chvíli, kdy by jsi s sebou potřeboval vozit třeba 60GB dat, to už oceníš, že to nemusíš tahat na exteráku. Další super věcí je zálohování na NASku, nastavíš v telefonu, že když se dá nabíjet do docku tak automaticky udělá zálohu všeho na NASku na síti a to po 1Gb lance... To mi ukaž který telefon s androidem takto hezky funguje. Měl jsem android a bylo to peklo, telefon si dělal co chtěl, apky různě padaly a po půl roce vyžadoval uvedení do továrního nastavení protože polovina apek padala a i systém se kousal - v servisu řekli, že jedině továr... Takže do továru a další měsíc uvádění telefonu do použitelného stavu... mojí X3jku sem nedával do továru za dva roky ani jednou a rychlost a stabilita zůstala...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Mobil pro drsnaky :)))

Příspěvek od werygood »

pbjun píše: Měl jsem android a bylo to peklo, telefon si dělal co chtěl, apky různě padaly a po půl roce vyžadoval uvedení do továrního nastavení protože polovina apek padala a i systém se kousal - v servisu řekli, že jedině továr... Takže do továru a další měsíc uvádění telefonu do použitelného stavu... mojí X3jku sem nedával do továru za dva roky ani jednou a rychlost a stabilita zůstala...
No vidíš, já můžu říct úplně to samé o androidu. Je hloupost dělat závěry z jedné zkušenosti.

Btw. pokud čtu dobře tak v prosinci u mobilních W10 končí support, a Microsoft radí migraci na Android nebo iOS.
Naposledy upravil(a) werygood dne čtv 6. čer 2019, 14:33, celkem upraveno 1 x.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Mobil pro drsnaky :)))

Příspěvek od crashPC »

Zombux: Pfefně tak. :D
Na běžnou práci s multimédii, včetně tvorby, už to leckomu bude stačit. Na pracovišti nebo doma s tim mrskneš do dokiny, ať máš plnohodnotnou plochu, obraz, klávesnici, zbylé periferie, a není třeba nic dalšího. Samozřejmě, že to není pro každého, ale je logické, že by to tam mohlo směřovat... A vůbec by mi větší velikost takového zařízení vzhledem k užitné hodnotě nevadilo. Už teď se 7.2" phabletem nemám problém....
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil pro drsnaky :)))

Příspěvek od pbjun »

werygood: jak jsem psal výše, mám jedno ze zařízení, kde se provede oficiální migrace na windows 10 arm ne mobilní... Takze mam nasypane bezne win 10 a jedu dal... zadny konec podpory se nekona, jedna se pouze o 13 zařízení, která podporují přechod na windows 10 arm, já jedno z nich mám. Stále se bavíme úplně o něčem jiném. Androidů jsem měl několik, HTCčko, LG, pak jsem měl půjčený nějaky huawei co je ted v prodeji a všecko po půl roce to samé. Navíc to neumí to co potřebuju...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Mobil pro drsnaky :)))

Příspěvek od werygood »

OK, to jsem nevěděl.

Ještě bych podotknul, že Android udělal za posledních pět let velký kus cesty, tehdy to byl fakt sráč :D Dnes mi přijde dost OK. Ale tak sto lidí, sto chutí.
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil pro drsnaky :)))

Příspěvek od pbjun »

No tento týden jsem měl v ruce právě toho huaweie ale nevím co to bylo zač, tuším že cena přes 10 tis a to už sem čekal použitelný telefon, ale bohužel dokud sem nepovypinal apky na pozadi tak proste ne....
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Mobil pro drsnaky :)))

Příspěvek od zombux »

pbjun píše:Jenže ty se bavíš o windows phone, já se bavím o upgrade, který mi do telefonu nasypal plnohodnotné win 10... Tím pádem mám v kapse skutečný počítač, spolu s dockbook mám i notebook a doma na kancl mám plnohodnotné PC. Což bys ocenil ve chvíli, kdy by jsi s sebou potřeboval vozit třeba 60GB dat, to už oceníš, že to nemusíš tahat na exteráku. Další super věcí je zálohování na NASku, nastavíš v telefonu, že když se dá nabíjet do docku tak automaticky udělá zálohu všeho na NASku na síti a to po 1Gb lance... To mi ukaž který telefon s androidem takto hezky funguje. Měl jsem android a bylo to peklo, telefon si dělal co chtěl, apky různě padaly a po půl roce vyžadoval uvedení do továrního nastavení protože polovina apek padala a i systém se kousal - v servisu řekli, že jedině továr... Takže do továru a další měsíc uvádění telefonu do použitelného stavu... mojí X3jku sem nedával do továru za dva roky ani jednou a rychlost a stabilita zůstala...
ummm... všeechny data na androidu se mi automaticky zálohujou do cloudu, a nemusím se starat vůbec o nic. jestli to pak jde následně na nějaký NAS možná ano, já zpětně syncuju do PC - Google sync funguje jak má. výhoda je v tom, že ty "plnohodnotné Win10" brzo zdechnou a MS to uřízne úplně. nikomu nic nenutím - jen říkám že některé cesty jsou už slepé a nějaká blbá zkušenost s dekádu starým androidem fakt není relevantní :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil pro drsnaky :)))

Příspěvek od pbjun »

Nechci v žádném případě svěřovat svoje data nějakému cloudu, mám tam účto, fotky atd... Nemám žádný cloud ani u google ani u MS! Svá data si zálohuju na zabezpečený NAS doma, na který není přístup z internetu. Jelikož se to na androidu nedá udělat, budu muset jedno funkční zařízení nahradit třemi androidími zmetky :( Navíc když už se podívám na kvalitu třeba samsung telefonů kde po půl roce je na LCD vypálený obraz, po roce baterka v háji.... Mám tři roky staré HPčko kde je LCD v top stavu, baterka má stále kapacitu přes 90% (dle HP diagnostiky) tak se bavíme úplně o jiném světě nemyslíš? Prostě až toto jednou zdechne tak budu v zadeli :D
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Mobil pro drsnaky :)))

Příspěvek od zombux »

po půl roce vypálený obraz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak to fakt ne, to bylo asi v jiném hrníčku. baterka mi taky nepřijde, že by po 9 měsících jakkoliv zhoršovala svoji výdrž.
no a pokud ti echt vadí data v cloudu, tak holt šifruj a pak ti už bude úplně jedno, na jaké platformě co jede. lepší radu už dát neumím :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil pro drsnaky :)))

Příspěvek od pbjun »

Zrovna vypalování displejů na samsungu je velmi známá věc, některým lidem se vypálily ikony na ploše už po pár měsících, bylo na to spoustu zamítnutých reklamaček! Displeje od Samsungu je prostě vypalují a první znaky vypálení nesou již po prvních několika měsících, stačí si dát přes celou obrazovku šedivou barvu a uvidíš, že tam už něco vypálené máš...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Mobil pro drsnaky :)))

Příspěvek od werygood »

Já teda nevím, ale ještě jsem na Samsungu neviděl vypálený obraz :D Ale beru, že se to stát může - jenže to není věc Samsungů, ale obecně AMOLED displejů, taková Lumia 950 se bude vypalovat taky :wink: Přijde mi, že prostě jen nenávidíš Android, tak vymýšlíš problémy :D Naposled jsem o zasekaném telefonu slyšel někoho mluvit před pěti lety na Androidu 4 a nějakém šrotu za 3k, od té doby fakt ne.

Btw. můj tři roky starý Honor (už jen jako záložní) má taky displej v TOP stavu a baterku na 90 %... tak kde je ten jiný svět?

//trochu jsem googlil, abych byl v obraze, a pár lidem se displej na Samsungu vypálil - všem ale uznali reklamaci, ještě jsem nenašel nikoho, komu by ji zamítli.
Odpovědět

Zpět na „Mobilní zařízení, el. čtečky a tablety“