32" monitor vs televize

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
pavel_p
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2014

32" monitor vs televize

Příspěvek od pavel_p »

Ahoj,
chci do ložnice, nějaký slušný a cenově dostupný zobrazovač, nepotřebuji nic super dokonalého, protože prakticky si jen večer pustíme film (KODI), případně Simpsony na smyčku.
Ale zase bych rád, aby TV měla solidní zvuk a ne jako bluetooth repráček z Ali za 2 dolary.

Přemýšlím, jestli vybrat TV, nebo Monitor, monitor by měl asi výhodu v tom, že bych ho nemusel prakticky vůbec ovládat, připojil bych k němu multimediální box s Androidem, a on by se vypnul nebo zapnul podle toho jestli do něj jde signál nebo ne, celé bych to ovládal jen ovladačem od boxu, případně přes telefon. Ale zase monitor asi nebude mít nijak dobrý zvuk, nebo se pletu?

Další možností je televize, buď hloupá, kam bych připojil ultimediální box stejně jako k monitoru přes HDMI, akorát už bych musel ovládat TV i box každý svým ovladačem (jo je tu sice HDMI CEC, ale oproti monitoru je to stejně složitější).
No a nebo smartka s Androidem, kde by bylo přímo nainstalované KODI, takže bych mohl pouštět filmy i Simpsony na přímo.

Požadavky mám tyto:
montáž na zeď (VESA)
32" minimum (40" max ale asi bych radši menší)
normální zvuk (nejsem audiofil, prostě aby se to dalo poslouchat)
cena 150-300€ (3500-7500Kč)

Zatím jsem vybral asi tyto možnosti:
ViewSonic VX3211 - IPS - 31,5", 2560x144x, Reproduktory: 2x 2,5 W (tady asi ten zvuk za moc stát nebude)
Philips 323E7QDAB - IPS - 31,5", 1920x1080, Reproduktory: 2x 5 W
Acer ED322Qwmidx - VA - 31,5", 1920x1080, Reproduktory: 2x 2,5 W (toto je asi nejhorší volba - VA panel, slabší repro, navíc je prohnutý a to u té velikosti a vzhledem k tomu, že budu od něj cca 3,5m daleko nic moc)

Philips 32PFS5603/12 - LED - 32", 1920x1080, Reproduktory: 16W
Philips 32PFS6402 - LED - 32", 1920x1080, Reproduktory: 16W + Android (asi to samé co předchozí, ale s Androidem, ale nevím, nakolik je ten Android v TV odladěný, myslím si, že příplatek 100€ za Android je ale příliš, i když Ambilight se mi líbí)

Co myslíte? TV nebo monitor?
Díky
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: 32" monitor vs televize

Příspěvek od Dithius »

Bral bych monitor a k němu bych vzal nějaké bedničky, které by šly do Android Boxu. Tím bys dle výběru bedniček 100% vyloučil chrastítka + Monitor bude mít vždy lepší obraz než televize v dané cenové relaci. Dále dle toho na co se koukáš si můžeš vzít i monitor s panelem dle druhu toho na co koukáš. Tím myslím na komiksovky/animáky lesklý displej a MVA matrice. Na Drama matný displej. IPS má taky dobry obraz, ale mi osobně vadí, že nepodává dobrou černou.

u TV mi vadí, že nejsem kolikrát schopen dohledat jaký panel daná televize má a že repračky mají mizerné basy. Pak mám tři ovladače. Na samotnou TV, na Repraky/Hi-fi a pak mobil ktrým ovládám chromcast.....
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
pavel_p
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2014

Re: 32" monitor vs televize

Příspěvek od pavel_p »

To asi vůbec no repro už u mladé neprojde :-D
Ale o té černé to je dobrej postřeh, na to si musím dát pozor to by mě asi v noci sralo u nějakého temnějšího filmu, kdyby to moc svítilo místo černé ... Dík
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“