Výkonný notebook - pomocník při studiu na VŠ

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
alan999
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. říj 2012

Výkonný notebook - pomocník při studiu na VŠ

Příspěvek od alan999 »

Zdravím,
potřebuji poradit s výběrem nového notebooku, který budu primárně využívat při studiu na VŠ. Co by měl notebook splňovat:

- cena do 25-30 000 Kč
- velikost do 14 palců, preferuji nižší hmotnost a "tenký profil" notebooku (podobné ultrabooku)
- pevnější konstrukce, ne žádný "plasťák"
- značka ideálně: HP/DELL/MSI/ASUS, případně si nechám poradit
- dostatečný výkon (nejspíše Intel i7), občasný střih videí (Sony Vegas)
- grafika na občasné hraní her (Counter Strike, WOW a další nepříliš náročné hry) - spíše asi dedikovaná karta, preferuji Nvidii
- úložiště, pro rychlý systém určitě SSD, zbytek si nechám poradit - ?SSD + HDD/SSD + Optane/jiná možnost?

Předem děkuji za rady.
MB: ASUS M5A78L-LE, CPU: AMD FX-4100, GK: GIGABYTE N660OC-2GD, HDD: WD Blue 1TB, SSD: OCZ Agility 3 Series 120GB, RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition , PSU: Seasonic SS-500ET T3, CPU Cooler: Xigmatek SD963 Loki, Case: Aerocool GT-A
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonný notebook - pomocník při studiu na VŠ

Příspěvek od python.p »

Jakou školu budeš dělat? A seš si jistej, že ten notebook bude na školu a nebo má hry?

Ony ty požadavky jsou dosti protichůdné... buď chceš 14” byznys stroj na práci / školu. Nebo výkonnou herní mašinu...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
alan999
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. říj 2012

Re: Výkonný notebook - pomocník při studiu na VŠ

Příspěvek od alan999 »

Budu studovat medicínu a na žádné "velké hraní" nebude čas, takže mi to stačí fakt jen na občasné hry - maximálně to CSko, WOW, apod. + pokud možno tak aby tam slušně jel Vegas na nějaký menší střih videí.
"Herní mašinu" úplně tak ne, spíše preferuji menší hmotnost a rozměry, případně odolnost, ale na druhou stranu chci dostatečný výkon a rychlost.
MB: ASUS M5A78L-LE, CPU: AMD FX-4100, GK: GIGABYTE N660OC-2GD, HDD: WD Blue 1TB, SSD: OCZ Agility 3 Series 120GB, RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition , PSU: Seasonic SS-500ET T3, CPU Cooler: Xigmatek SD963 Loki, Case: Aerocool GT-A
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonný notebook - pomocník při studiu na VŠ

Příspěvek od Natural »

https://m.alza.cz/msi-ps42?dq=5640011
Splňuje požadavky, ikdyž osobně bych si zrovna msi nekoupil.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Výkonný notebook - pomocník při studiu na VŠ

Příspěvek od orgasmic »

Na to MSI se vyprdni, skoro podprůměrný model.

Nejlepší v dané třídě je Acer Swift 3 https://www.alza.cz/acer-swift-3?dq=5573395&o=28
Asus Rog Strix G18
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Výkonný notebook - pomocník při studiu na VŠ

Příspěvek od killerek »

Fuj Acer a ještě to ma bombasticky osazenou RAM 4+8 GB ...
alan999
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. říj 2012

Re: Výkonný notebook - pomocník při studiu na VŠ

Příspěvek od alan999 »

To MSI se mi celkem líbí. Acer opravdu ne, nemám s touto značkou zrovna dobré zkušenosti.
MB: ASUS M5A78L-LE, CPU: AMD FX-4100, GK: GIGABYTE N660OC-2GD, HDD: WD Blue 1TB, SSD: OCZ Agility 3 Series 120GB, RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition , PSU: Seasonic SS-500ET T3, CPU Cooler: Xigmatek SD963 Loki, Case: Aerocool GT-A
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Výkonný notebook - pomocník při studiu na VŠ

Příspěvek od Shaquille »

v pripade problemu budes az mesic bez stroje... nesel bych do niceho bez NBD zaruky.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonný notebook - pomocník při studiu na VŠ

Příspěvek od python.p »

Kolik jste měli notebooku Acer? Jen se ptám... protože mají aktuálně asi nejlepší servis.

A zmíněný Acer je mnohem, mnohem lepší jak to MSi co se týká konstrukce.

Osobně bych se rozmyslel jestli zapisovátko a nebo gejming notes.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Výkonný notebook - pomocník při studiu na VŠ

Příspěvek od orgasmic »

Hlavně miluju tyhle tragédy, co se nevyznají, chtějí poradit, ale pak remcají jak největší profíci.
Taková témata bych rovnou zamykal.
Asus Rog Strix G18
alan999
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. říj 2012

Re: Výkonný notebook - pomocník při studiu na VŠ

Příspěvek od alan999 »

orgasmic píše:Hlavně miluju tyhle tragédy, co se nevyznají, chtějí poradit, ale pak remcají jak největší profíci.
Taková témata bych rovnou zamykal.
To se tady fakt nenajdou lidi, kteří se nebudou pokoušet honit své ego na ostatních?!
Zkrátka a dobře vypsal jsem vše, co bych od ntb potřeboval, samozřejmě si nechám poradit, ale ne za cenu tohohle.
S Acery vyloženě problém nemám, jen jsem měl zkušenost s jejich dvěma modely (asi 5-6 let zpátky) a po cca dvou letech se výkon notebooku razantně snížil, bohužel již nevím, o jaké konkrétní ntb šlo, ale byla to spíše levnější cenová kategorie než ta, o které se bavíme, takže možná i proto se můj názor s vaším nemusí shodovat, ale nevidím důvod se takhle nesmyslně k tomu vyjadřovat.
MB: ASUS M5A78L-LE, CPU: AMD FX-4100, GK: GIGABYTE N660OC-2GD, HDD: WD Blue 1TB, SSD: OCZ Agility 3 Series 120GB, RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition , PSU: Seasonic SS-500ET T3, CPU Cooler: Xigmatek SD963 Loki, Case: Aerocool GT-A
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonný notebook - pomocník při studiu na VŠ

Příspěvek od Natural »

No já tu dal to msi a asi bych si ho nekoupil. Ale acer bych nechtěl nikdy kvůli pantům.
Jestli na tom chceš i něco hrát, tak za to stojí minimálně ta 1050, která má tak o polovinu víc výkonu oproti mx. Zpracování apod. nemůžu posoudit, viděl jsem ho jen na obrázku. Skočil bych někde do obchodu kde ho mají vystavený a rozhodl se podle toho, jak moc se kroutí (a jako každý ultrabook se kroutit bude). Buď bych ho vzal, nebo oželel velikost a vzal nějaký lehoučký 15palec.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Výkonný notebook - pomocník při studiu na VŠ

Příspěvek od orgasmic »

Začněte přispívat tam, kde máte nějaký přehled, jinak to vážně nemá cenu.

V této ceně a na tvé použití je prostě Acer Swift nejlepší volba.
Kvalitou jsou ty notebooky celkově úplně jinde.

PS: Příště to napiš jinak, třeba, že jsi měl špatné zkušenosti a ne "Acer fakt ne", pak se následným reakcím nediv.
Asus Rog Strix G18
alan999
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. říj 2012

Re: Výkonný notebook - pomocník při studiu na VŠ

Příspěvek od alan999 »

Ok, díky, kouknu teda po nich a zkusím se rozhodnout. Nějaké další varianty ještě existují, kdybychom pominuli ten grafický výkon?

PS: orgasmic - a nenapsal jsem to tak snad, podívej se o pár řádku výše, ať si nemusíš protiřečit.
MB: ASUS M5A78L-LE, CPU: AMD FX-4100, GK: GIGABYTE N660OC-2GD, HDD: WD Blue 1TB, SSD: OCZ Agility 3 Series 120GB, RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition , PSU: Seasonic SS-500ET T3, CPU Cooler: Xigmatek SD963 Loki, Case: Aerocool GT-A
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Výkonný notebook - pomocník při studiu na VŠ

Příspěvek od orgasmic »

alan999 píše:To MSI se mi celkem líbí. Acer opravdu ne, nemám s touto značkou zrovna dobré zkušenosti.
Pobavilo s tím protiřečením :mrgreen:
Asus Rog Strix G18
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“