Chyba při vypnutí pár hodin starého notebooku

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
VVS
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2017

Chyba při vypnutí pár hodin starého notebooku

Příspěvek od VVS »

Zdravím, včera mi přišel nový notebook, konkrétně jde o model:
https://www.tsbohemia.cz/lenovo-legion- ... tword=y540

Zatím jsem na něm pouze aktualizoval windows a ovladače pro grafickou kartu a nainstaloval operu a při vypínání na mě vyskočila chyba pravděpodobně šlo o něco takového

https://answers.microsoft.com/cs-cz/ins ... f1dd226131

Notebook se vypnul za vteřinu a hlášku jsem si ani nestihnul pořádně přečíst, zachytil jsem jen slova „s pamětí nelze provést operaci“ při dalším spuštění i vypnutí už to notebook neudělal.

V elektronice se příliš neorientuji a chybová hláška u pár hodin starého notebooku mě znervózňuje, zvlášť pro to, že ho nutně potřebuji k práci. Měl bych nastalou situaci nějak řešit, notebook reklamovat (tomu bych se rád vyhnul, čekat týdny na vyřízení by pro mě byl aktuálně velký problém), nebo provést nějakou kontrolu, i když se zdá, že se chyba neopakuje?

Napadlo mě, jestli to nemohlo být způsobeno tím, že jsem naráz nainstaloval tolik aktualizací a ovladačů, na internetu jsem se dočetl, že by to mohlo být právě jimi, ale z mé strany jde o nepodložené dohady a proto se obracím na toto fórum a prosím o radu.
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Chyba při vypnutí pár hodin starého notebooku

Příspěvek od shorty25 »

Moc bych to neřešil, zkusil bych čistou instalaci windows, protože podle všeho tam bude tuna bordelu od výrobce.

Tuhle chybu jednou ze sto restartů dělá ntb mojí máti, ta má v oblibě nechávat všechny aplikace otevřené, včetně dokumentů, takže 60 oken wordu, pdfek, apod. podlě me způsobí nějaký memory leak a problém je na světě.
Vždy prodávám i jinde.
VVS
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2017

Re: Chyba při vypnutí pár hodin starého notebooku

Příspěvek od VVS »

Moc programů od Lenova jsem si tam nevšimnul, je tam akorát lenovo Vantage pro všemožná nastavení, zkušební verze McAfee a ta Opera, kterou jsem si tam naistaloval sám. Když jsem notebook vypínal, tak jsem žádná okna otevřená neměl.
Je reinstalace jednoznačným řešením? Než jsem tady napsal, procházel jsem fóra a hledal podobnou chybu a právě reinstalace, jak jsem se dočetl, podobné problémy neřešila. Nicméně šlo o případy, kdy zmíněna chyba vyskakovala lidem neustále, nebo při každém vypnutí a ne pouze jednou.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Chyba při vypnutí pár hodin starého notebooku

Příspěvek od orgasmic »

Dokup si rozšířenou NBD záruku, když máš takovou fobii, že budeš bez notebooku až měsíc.
Asus Rog Strix G18
Barnews
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. říj 2012

Re: Chyba při vypnutí pár hodin starého notebooku

Příspěvek od Barnews »

Tuhle chybu mi jednoho času nevím proč dělalo pár programů při vypínání PC. Například Origin od EA a nebo Google cloud sync.

Asi bych to nijak dramaticky neřešil.
VVS
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2017

Re: Chyba při vypnutí pár hodin starého notebooku

Příspěvek od VVS »

Díky, potřeboval jsem se akorát ujistit, že nejde o něco vážnějšího, přece jen je notebook fungl novej a proto mě to celkem vyplašilo.

orgasmic píše:Dokup si rozšířenou NBD záruku, když máš takovou fobii, že budeš bez notebooku až měsíc.
To, že potřebuju, aby mi notebook zrovna teď sloužil, neznamená že mám fóbii. Chci se akorát dozvědět, jestli s ním něco není. Kdyby ti třeba fungl nový auto rachotilo, tak bys asi taky chtěl vědět, co se s ním děje.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Chyba při vypnutí pár hodin starého notebooku

Příspěvek od orgasmic »

Když by auto rachotilo, byla by to HW závada a ne nějaký SW šotek, co máš ty.

Já to myslel tak, že když potřebuješ notebook na práci a nemůžeš si dovolit bez něj být, tak se k tomu přizpůsobuje i lepší support s NBD, ale to bych čekal, že každého napadne.

Tzn, na práci a hry si určitě nekoupím třeba MSI, které NBD nemá, ale třeba HP, Dell, Lenovo, Acer s podporou NBD záruky :wink:
Asus Rog Strix G18
VVS
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2017

Re: Chyba při vypnutí pár hodin starého notebooku

Příspěvek od VVS »

Díky, zvážím to. Teda pokud to jde řešit i po koupi notebooku. Jsem ještě student a mám poměrně hluboko do kapsy, takže když jsem kupoval tento ntb, tak jsem se snažil za to co mám dostat co nejlepší stroj a na další příplatky už zkrátka nebyly peníze.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Chyba při vypnutí pár hodin starého notebooku

Příspěvek od Shaquille »

nejake info + orientacne cena, abys vedel...
https://www.lenovoonline.cz/rozsireni-z ... radu/11936
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
VVS
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2017

Re: Chyba při vypnutí pár hodin starého notebooku

Příspěvek od VVS »

Díky, asi si to brzo dokoupím, je to levnější než jsem čekal.
Co se týče té chyby, pokud se znovu neobjeví, tak nebudu podnikat žádné kroky. Kdyby to začalo blbnout zkusil bych asi první přeinstalovat windows (pokud to není nutný, tak se do toho neženu, k notebooku jsem nedostal win na flashce a akorát čtu, že bych musel vytvářet nějaké instalační médium, nemám s tím zkušenost a určitě bych se dost nadřel, než bych se ujistil, že dělám všechno správně :D)
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Chyba při vypnutí pár hodin starého notebooku

Příspěvek od orgasmic »

Student má na notebook 37tis a nemá 1500 na záruku? :lol:

Recept je jednoduchý...budete potřebovat...

1. USB flash disk min 8GB
2. Počítač/notebook
3. Internetové připojení
4. Rozum na úrovni (minimálně) onanujícího šimpanze

Stáhneš z MS stránek nástroj https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... startfresh

Zbytek odklikáš a až tě vyzve, připojíš flashku.
Pak už jen nabootuješ z flashky, odstraníš aktuální svazek s OS, vytvoříš nový a jedeš :D


PS: Když se na tento způsob necítíš, tak v nastavení systému dej úplné tovární nastavení.
Asus Rog Strix G18
VVS
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2017

Re: Chyba při vypnutí pár hodin starého notebooku

Příspěvek od VVS »

Díky, doporučil bys mi provést tu čistou instalaci hned, nebo s tím počkat až jestli se znovu neobjeví zmíněná chyba, nebo nějaké jiné potíže?
Tak nějakou logiku to přece má, dám všechno co aktuálně mám za notebook a než dostanu výplatu, tak jsem rád, že mám na jídlo, který má přednost před prodlouženou zárukou :D
VVS
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2017

Re: Chyba při vypnutí pár hodin starého notebooku

Příspěvek od VVS »

Nakonec jsem se teda rozhodnul pro čistou instalaci, když jsem na ntb zatím neměl žádné programy, tak je to asi nejlepší příležitost.
Při instalaci jsem si nebyl úplně jistý jen momentem, kdy jsem vybíral na jakou část disku OS nainstalovat. Byly celkově 4, nerad bych smazal nějakou důležitou zálohu, takže jsem smazal pouze C (identifikováno podle velikosti), vznikl nepřidělený prostor na disku, z toho jsem udělal nový oddíl (jeden velký, nic jsem nedělil) a na ten jsem nainstaloval windows. Doufám, že je to správný postup.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Chyba při vypnutí pár hodin starého notebooku

Příspěvek od killerek »

Maximalne je tam oddil s recovery instalaci, ale v době jednoduchého vytvoreni flasky s aktualnim Win 10, je ta neaktualizovana instalace k nicemu.
VVS
Nováček
Nováček
Registrován: 27. led 2017

Re: Chyba při vypnutí pár hodin starého notebooku

Příspěvek od VVS »

Takže příště mám smazat všechno? I ty oddíly vyhrazené pro "zkratky kterým jsem nerozuměl :D". Pro tentokrát je ale jedno, že jsem tam ten recovery oddíl a 2 vyhrazené oddíly nechal ne?
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Chyba při vypnutí pár hodin starého notebooku

Příspěvek od killerek »

Při ciste isntalaci muzes priste klidne smazat vse. Win si při instalaci ty svoje partition vytvori. To, ze si to tam nechal, by vadit nemelo.
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“